» »

Androidni telefon ni eden, telefonov je na tisoče

Androidni telefon ni eden, telefonov je na tisoče

Slo-Tech - Ena izmed glavnih razlik med ekosistemoma Android in Apple iOS je razdrobljenost. Medtem ko je Applovih naprav sorazmerno malo, verzij operacijskega sistema pa še manj, je svet Androidov nepregledna džungla verzij, modelov in znamk. OpenSignal je pripravil svežo analizo razdrobljenosti in predstavitev rezultatov z ikonografiko. Ključna ugotovitev je, da fragmentiranost ekosistema Androida raste.

Največji igralec je še vedno Samsung, ki mu je tržni delež v zadnjem letu upadel s 43 na 38 odstotkov. Toda na drugi strani iste palice imamo 1000 znamk, med katerimi je mogoče izbirati. Skupaj obstaja prek 24.000 različnih modelov naprav, na katerih teče ena izmed verzij Androida. Pred dvema letoma je bila ta številka slabih 12.000, torej pol manjša. Tudi z verzijami je križ, saj naprav ne moremo posodobiti, ko novo verzijo izda Google, temveč ko jo za napravo prilagodi in objavi proizvajalec. Rezultat je sila pestra zbirka verzij Androida, ki so aktivne v vsakem trenutku. Trenutno je najpopularnejša verzija Android 4.4, ki teče na 40 odstotkih naprav. Novejša 5.0 in 5.1 nista zlezla niti do petine, ker ju starejše naprave ne bodo nikoli dobile. Nepodpora novejših verzij na starih naprav je razlog, da fragmentacija verzij ves čas raste.

Zanimiva je tudi razčlemba po državah in velikosti zaslona. Slednja je parameter, ki obsega vse možne vrednosti od najmanjših do največjih. Največji zaslon je več kot 15-krat večji od najmanjšega. Pri priljubljenosti znamk po državah pa so rezultati pričakovani. V večini držav (tudi cela Evropa in Severna Amerika) je to Samsung, na Kitajskem jasno lokalni Xiaomi, v Indiji Sony, na Japonskem Docomo, v Saudovi Arabiji pa denimo HTC.

Podobni trendi so tudi na nivoju aplikacij. Na iOS jih je mogoče nameščati le iz uradne trgovine, kamor je teže priti, medtem ko na Androidu teče praktično vse, od odlično do zlonamernih aplikacij. Tudi zaradi tega je RIM BlackBerry nekoč Android označil za greznico. A BlackBerry je danes v primerjavi z Androidiom zgolj zaokrožitvena napaka na lestvicah tržni deležev.

101 komentar

«
1
2 3

Looooooka ::

Večja kot je razdrobljenost bolj se lahko nategneš če kupiš napačno znamko. Enim se da pripravljat update na novejše verzije, drugim ne. In potem se moraš jebat s homebrewi, ker firma upa, da te bo zaradi želje po novi verziji lahko še enkrat nategnila. Ne bi blo slabo če bi glede na specifikacije telefonov google zahteval, da se te firme zavežejo, da bodo pripravljale posodobitve. Točno veš, da maš isto zmogljiv telefon kot nekdo, ki že par mesecev pizdi(ali pa ne...nima veze) nad 5ko...ti pa niti notificationa, da lahko updejtaš če hočeš :)

Zgodovina sprememb…

Netrunner ::

Jaz sem prešel na Windows phone in mi ni žal. ... pa ne pravim da je windows boljši, samo z tistimi andorid zadevami je sam kaos.

Dr_M ::

Glede na to, kaksen je Lollipop, mi popolnoma dol visi, da je moj telefon ostal na 4.1.2. Ceprav se kitkata res nebi branil.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Motion ::

Tudi zaradi tega je RIM BlackBerry nekoč Android označil za greznico. A BlackBerry je danes v primerjavi z Androidiom zgolj zaokrožitvena napaka na lestvicah tržni deležev.

Kako ironično, zdej bodo pa to "greznico" tlačli na njihove telefone :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Motion ()

boolsheat ::

Android je vsekakor greznica, tu ni kaj, zgornje številke vse povedo.

matijadmin ::

To je Google fino zamočil, dati bi ga moral pod licenco, ki drugim omogoča rebrandanje (s prvotnim copyrightom).

Sedaj ko ima Google lastne naprave (in postaja vse bolj tudi proizvajalec, ne le specification nazi), bo moral trdo delati, da bo povrnil zaupanje v blagovno znamko/lasten (sicer DOBER) izdele. En korak v to smer so ažurni in sprotni popravki.

P. S.: Vsi, ki jokate o greznici, a je Linux (jedro) greznica zaradi neuspelih in obupno slabih distribucij? Toliko v razmislek.
Vrnite nam techno!

mtosev ::

dobra stvar so custom romi, da dobiš najnovejši os pa čeprav ga tvoj phone manufacturer ga za tvoj phone ne bi nikoli izdal
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

nUUb ::

mtosev je izjavil:

dobra stvar so custom romi, da dobiš najnovejši os pa čeprav ga tvoj phone manufacturer ga za tvoj phone ne bi nikoli izdal

Custom romi ki niti priblizno niso tako spolirani kot originalni. Kul je met featurje, se bolj pa featurje ki dejansko delajo.
i7 2600k@4.8GHz - nV 760 - 850 EVO 250GB - 4TB FreeNAS
ASUS 1920x1080@144Hz

blackbfm ::

jz bi najraj vidu da bi blo možno kupit izključno hw, sw pa po želji neodivsno..tako kot pc

Dr_M ::

Problem so gonilniki za 1000 in eno stvar.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zlate ::

A gonilnikov pa ni na PC-jih?

Hardware in software ločeno ne pride v poštev. Vsakdo bi moral imeti možnost updata na novejšo verzijo Androida, proizvajalec pa bi moral poskrbeti za gonilnike, ki bi se npr. avtomatično naložili s spletne strani proizvajalca telefona.

Naj mi bolj razsvetljeni pojasnijo, kje je tu problem? Hvala.
"Ne dovoli, da bi te šolanje oviralo pri izobraževanju."
_______________________ Mark Twain________

Yacked2 ::

Zlate je izjavil:

A gonilnikov pa ni na PC-jih?

Hardware in software ločeno ne pride v poštev. Vsakdo bi moral imeti možnost updata na novejšo verzijo Androida, proizvajalec pa bi moral poskrbeti za gonilnike, ki bi se npr. avtomatično naložili s spletne strani proizvajalca telefona.

Naj mi bolj razsvetljeni pojasnijo, kje je tu problem? Hvala.


Če imaš en OS, ki teče na istih napravah pomeni, da moraš razvijati, krpati samo en OS za samo eno napravo.

Applovi telefoni glede na grafe v večini poganjajo dve vrsti OSa, telefoni pa so enaki, oz. se razlikujejo v manjhnih podrobnostih. Pri andoridu pa imaš morje različnih naprav na katerih teče več različnih OSov
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

Zlate ::

To je res, vendar pa lahko vsak proizvajalec poskrbi za svoje gonilnike, kajneda?

Od tega bo cel kup sestavnih delov praktično istih, v različnih telefonih, torej bodo potrebovali iste gonilnike in ne vsak svojih?

Kje je zdaj težava?
"Ne dovoli, da bi te šolanje oviralo pri izobraževanju."
_______________________ Mark Twain________

Dr_M ::

A gonilnikov pa ni na PC-jih?


No ajde pametnjakovic, zrihti mi za LG E986 gonilnike za vse. Cyanogenu ni uspelo vsega usposobit, mogoce bo pa tebi.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zlate ::

Kako neumen komentar. Zakaj naj bi ti jih jaz lahko zrihtal, če jih proizvajalec noče?

Saj ravno o tem govorim, proizvajalci naj bi skrbeli le za gonilnike in OS prepustili Googlu. Verjetno pa ne rabiš popolnoma novih gonilnikov za vsako novo izdajo OS-a? Na PC-ju sem velikokrat uporabil stare gonilnike na novem OS-u - včasih je šlo gladko, drugič se je bilo treba malo pomatrati, vendar se je dalo. Zakaj bi bilo tu kaj drugače?
"Ne dovoli, da bi te šolanje oviralo pri izobraževanju."
_______________________ Mark Twain________

bobby ::

Dr_M je izjavil:

A gonilnikov pa ni na PC-jih?


No ajde pametnjakovic, zrihti mi za LG E986 gonilnike za vse. Cyanogenu ni uspelo vsega usposobit, mogoce bo pa tebi.



https://download.cyanogenmod.org/?devic...
in ja, paše na tvojega ker so združili serijo.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

bambam20 ::

Toliko o MS-ju 8-)

"Število uporabnikov mobilnega operacijskega sistema Cyanogen OS trenutno presega število uporabnikov sistema Windows Mobile"..

Samo vztrajat je potrebno.

scipascapa ::

Ljudje preveč pogosto menjajo telefone in potem smetimo Zemljo po nepotrebnem. Čemu mora človek imeti zadnji hit, ko stari deluje še dobro?
Sam imam 3 leta star S2, ki je že bil star 1 leto. Pa še vedno dela.

System ::

Mimo je to, da proizvajalec(Samsung) neda posodobitev, za starejše od 1leta. Plus zame je to, da je kitkat baje boljše optimiziran kot Lollipop.

]Fusion[ ::

Slika, ki ste jo dali za "Device Fragmantation" je august 2014. Na linku je potrebno izbrat august 2015, če hočeš te podatke videt.
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

FrEaKmAn ::

Tudi za razvoj je Android greznica...

Motion ::

bambam20 je izjavil:

Toliko o MS-ju 8-)

"Število uporabnikov mobilnega operacijskega sistema Cyanogen OS trenutno presega število uporabnikov sistema Windows Mobile"..

Samo vztrajat je potrebno.

Niti ne

http://wmpoweruser.com/no-at-50-million...

zee ::

Zaradi razdrobljenosti Androida zelo trpi varnost. Vec o tem. Na kratko: zgolj vprasanje casa je, kdaj bo prislo do varnostne apokalipse, ko bo v Androidu najdena varnostna luknja, ki je vecina proizvajalcev ne bo hotela/zelela zakrpati.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Alcarin ::

Problem z androidom je to, ker bi moralo nekako biti na ravni EUja zakonsko določeno, da mora podpora za android (beri, nuditi najnovejšo verzijo) trajat vsaj tam 4-5 let od lansiranja telefona na trg. To bi verjetno rešilo VEČINO težav, po 5 letih recimo pa da je dalje prostovoljno.
Lep pozdrav/Kind regards!

kpkp ::

Alcarin je izjavil:

Problem z androidom je to, ker bi moralo nekako biti na ravni EUja zakonsko določeno, da mora podpora za android (beri, nuditi najnovejšo verzijo) trajat vsaj tam 4-5 let od lansiranja telefona na trg. To bi verjetno rešilo VEČINO težav, po 5 letih recimo pa da je dalje prostovoljno.


Eni bi pa res radi, da imamo v EU 2x dražje stvari kot drugje po svetu.

konspirator ::

zee je izjavil:

Zaradi razdrobljenosti Androida zelo trpi varnost. Vec o tem. Na kratko: zgolj vprasanje casa je, kdaj bo prislo do varnostne apokalipse, ko bo v Androidu najdena varnostna luknja, ki je vecina proizvajalcev ne bo hotela/zelela zakrpati.

Zadnja mms luknja ni dovolj https://www.twilio.com/blog/2015/07/how... ?

Tudi mene zelo moti razdrobljenost sistema, ko proizvajalci delajo neke svoje bloated outdated verzije, ki seveda nikoli ne dobijo updejtov.
fragmentacija v slikah 2014 v 2015, iz 1000 na 1300 proizvajalcev ter iz 19000 na 24000 modelov.
http://www.heise.de/newsticker/meldung/...
http://www.heise.de/newsticker/meldung/...

Ta norost se mora končati !
--

Zgodovina sprememb…

jlpktnst ::

kpkp je izjavil:

Alcarin je izjavil:

Problem z androidom je to, ker bi moralo nekako biti na ravni EUja zakonsko določeno, da mora podpora za android (beri, nuditi najnovejšo verzijo) trajat vsaj tam 4-5 let od lansiranja telefona na trg. To bi verjetno rešilo VEČINO težav, po 5 letih recimo pa da je dalje prostovoljno.


Eni bi pa res radi, da imamo v EU 2x dražje stvari kot drugje po svetu.


A ni bolje 2x dražje, pa da traja naprava 5 let, kot pa trenutno stanje in gora smeti?

driver_x ::

Alcarin je izjavil:

Problem z androidom je to, ker bi moralo nekako biti na ravni EUja zakonsko določeno, da mora podpora za android (beri, nuditi najnovejšo verzijo) trajat vsaj tam 4-5 let od lansiranja telefona na trg. To bi verjetno rešilo VEČINO težav, po 5 letih recimo pa da je dalje prostovoljno.


Kdo te pa sili kupovati telefone takih proizvajalcev, ki ne nudijio nadgradenj?

matijadmin ::

mtosev je izjavil:

dobra stvar so custom romi, da dobiš najnovejši os pa čeprav ga tvoj phone manufacturer ga za tvoj phone ne bi nikoli izdal


Vse je polno keyloggerjev in trojancev. Ga ni AV, ki bi jih prepoznal, poženi Network Log, če ne verjameš ... >:D
Vrnite nam techno!

Alcarin ::

kpkp je izjavil:

Alcarin je izjavil:

Problem z androidom je to, ker bi moralo nekako biti na ravni EUja zakonsko določeno, da mora podpora za android (beri, nuditi najnovejšo verzijo) trajat vsaj tam 4-5 let od lansiranja telefona na trg. To bi verjetno rešilo VEČINO težav, po 5 letih recimo pa da je dalje prostovoljno.


Eni bi pa res radi, da imamo v EU 2x dražje stvari kot drugje po svetu.


Ja ali bomo plačali ''malo'' več ali pa boš menjaval skoz telefone in delal smeti? Meni se zdi zmanjševanje smeti vredno tega. Če je cena odraz kvalitete in podpore me ne moti, ko je odraz ožemanja pa me.
Lep pozdrav/Kind regards!

kpkp ::

Odprtost sistema pride s svojimi slabmostmi in prednosti. Saj so na voljo tudi zaprti sistemi, ki nimajo toliko teh slabosti. Android je kar je zato ker je bil odprt, sedaj pa ga bi nakateri najaraje spremenili v iOS 2.

A ni bolje 2x dražje, pa da traja naprava 5 let, kot pa trenutno stanje in gora smeti?


Če misliš, da je takega mnenja dovolj ljudi, pa poizkusi, jaz sem mnenja da bi propadel pri prvem telefonu, ki ga bi kot neznana firma prodajal za 2x ceno konkurenčnih, lahko pa se motim.

Ta norost se mora končati !

To le pomeni, da konkurenca deluje.

Ja ali bomo plačali ''malo'' več ali pa boš menjaval skoz telefone in delal smeti? Meni se zdi zmanjševanje smeti vredno tega. Če je cena odraz kvalitete in podpore me ne moti, ko je odraz ožemanja pa me.


Če močno verjameš v to je bolje, da vsmeriš svoje novce v podporo projektov kot so ARA, kot pa nekih prisilnih ukrepov za sovjetizacijo trga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kpkp ()

Alcarin ::

driver_x je izjavil:

Alcarin je izjavil:

Problem z androidom je to, ker bi moralo nekako biti na ravni EUja zakonsko določeno, da mora podpora za android (beri, nuditi najnovejšo verzijo) trajat vsaj tam 4-5 let od lansiranja telefona na trg. To bi verjetno rešilo VEČINO težav, po 5 letih recimo pa da je dalje prostovoljno.


Kdo te pa sili kupovati telefone takih proizvajalcev, ki ne nudijio nadgradenj?


Nihče, ampak pomisli kako bi se ''vsi'' pizdili če bi Microsoft izdal posodobitve samo za i7ke(če nimaš i7ke se posodobitve za windows pač ne naložijo, kaj šele verzije 8.1 recimo), tisti ki ste kupili i5 ali i3 in slabše intele pa več ne, kdo te pa je silil kupit tisti procesor kajne? Pri telefonih se to pač zaenkrat še tolerira.
Lep pozdrav/Kind regards!

matijadmin ::

zee je izjavil:

Zaradi razdrobljenosti Androida zelo trpi varnost. Vec o tem. Na kratko: zgolj vprasanje casa je, kdaj bo prislo do varnostne apokalipse, ko bo v Androidu najdena varnostna luknja, ki je vecina proizvajalcev ne bo hotela/zelela zakrpati.


A se hecaš? Ti nisi resen. To se že redno dogaja, občutljiva raja pa nič ne razgraja!

Nazadnje smo imeli stagefright, ob katerem je Google izkoristi PR pitch, da proizvajalcem bolj ali manj redno pošilja popravke, a jih ti ne (predelanih za lasten rom) posredujejo uporabnikom. Zdaj mi pa povej, koliko modelov telefonov je dejansko prejelo popravek? Samo izbrani novejši nekaterih proizvajalcev. Podatka nimamo, a lahko špekuliramo, da lahko zdaj na > 95 % androidnih telefonov namestim, kar želim oddaljeno s pošiljanjem zgolj enega MMS sporočila (če si uporabnik tega ni onemogočil).
Vrnite nam techno!

zee ::

V linkanem prispevku je ocena, da je bil popravek namescen na slabo procent vseh naprav z Androidom.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Alcarin ::

kpkp je izjavil:

Odprtost sistema pride s svojimi slabmostmi in prednosti. Saj so na voljo tudi zaprti sistemi, ki nimajo toliko teh slabosti. Android je kar je zato ker je bil odprt, sedaj pa ga bi nakateri najaraje spremenili v iOS 2.

A ni bolje 2x dražje, pa da traja naprava 5 let, kot pa trenutno stanje in gora smeti?


Če misliš, da je takega mnenja dovolj ljudi, pa poizkusi, jaz sem mnenja da bi propadel pri prvem telefonu, ki ga bi kot neznana firma prodajal za 2x ceno konkurenčnih, lahko pa se motim.

Ta norost se mora končati !

To le pomeni, da konkurenca deluje.

Ja ali bomo plačali ''malo'' več ali pa boš menjaval skoz telefone in delal smeti? Meni se zdi zmanjševanje smeti vredno tega. Če je cena odraz kvalitete in podpore me ne moti, ko je odraz ožemanja pa me.


Če močno verjameš v to je bolje, da vsmiriš svoje novce v podporo projektov kot so ARA, kot pa nekih prisilnih ukrepov za sovjetizacijo trga.


Meni je vseeno kaj je android in kaj ni, ampak pričakoval bi, da če specifikacije mojega telefona (torej pomnilnik, prostor, procesor) dovoljujejo nadgradnjo, da mi je omogočena,

A si predstavljaš, da bi moral za vsak Windows kupit najnovejšo hardware opremo ki je narejena tistega leta kot Windows? Vse ostalo bi pa bilo ''obsolete''?
Lep pozdrav/Kind regards!

matijadmin ::

zee je izjavil:

V linkanem prispevku je ocena, da je bil popravek namescen na slabo procent vseh naprav z Androidom.


Pa verjamem, da ni edini, sicer Google ne bi izkoristi PR trenutka, da ob vsej megli artikulira, da redno pošilja popravke drugim proizvajalcem. Ljudje so otopeli, ne zanima jih varnost.

Dokler morda ne bo kdo iztožil mobitela ali celo večjega proizvajalca, da je ostal brez penezov, pa je postoril vse, kar je v njegovi moči, da se to ne bi zgodilo. Smo imeli tak primer s spletno banko, tako da ... :))
Vrnite nam techno!

Goody ::

Alcarin je izjavil:

kpkp je izjavil:

Odprtost sistema pride s svojimi slabmostmi in prednosti. Saj so na voljo tudi zaprti sistemi, ki nimajo toliko teh slabosti. Android je kar je zato ker je bil odprt, sedaj pa ga bi nakateri najaraje spremenili v iOS 2.

A ni bolje 2x dražje, pa da traja naprava 5 let, kot pa trenutno stanje in gora smeti?


Če misliš, da je takega mnenja dovolj ljudi, pa poizkusi, jaz sem mnenja da bi propadel pri prvem telefonu, ki ga bi kot neznana firma prodajal za 2x ceno konkurenčnih, lahko pa se motim.

Ta norost se mora končati !

To le pomeni, da konkurenca deluje.

Ja ali bomo plačali ''malo'' več ali pa boš menjaval skoz telefone in delal smeti? Meni se zdi zmanjševanje smeti vredno tega. Če je cena odraz kvalitete in podpore me ne moti, ko je odraz ožemanja pa me.


Če močno verjameš v to je bolje, da vsmiriš svoje novce v podporo projektov kot so ARA, kot pa nekih prisilnih ukrepov za sovjetizacijo trga.


Meni je vseeno kaj je android in kaj ni, ampak pričakoval bi, da če specifikacije mojega telefona (torej pomnilnik, prostor, procesor) dovoljujejo nadgradnjo, da mi je omogočena,

A si predstavljaš, da bi moral za vsak Windows kupit najnovejšo hardware opremo ki je narejena tistega leta kot Windows? Vse ostalo bi pa bilo ''obsolete''?


Enim se pa res kolca po Sovjetski zvezi...Kot da je za Windows zakonsko določeno da moraš dobivati popravke ali nov OS še nekaj let... Je pač stvar tvoje izbire - če ti je to pomembno pač kupuj telefone proizvajalcev ki to zagotavljajo, drugače pač ne.

kpkp ::

Alcarin je izjavil:

Meni je vseeno kaj je android in kaj ni, ampak pričakoval bi, da če specifikacije mojega telefona (torej pomnilnik, prostor, procesor) dovoljujejo nadgradnjo, da mi je omogočena,

A si predstavljaš, da bi moral za vsak Windows kupit najnovejšo hardware opremo ki je narejena tistega leta kot Windows? Vse ostalo bi pa bilo ''obsolete''?


Pri Win, ni potrebno kupiti novega HW ampak plačati za nov Windowse (razen 10, v promocijskem obdobju). Bi mogoče želel ta model, plačaj 50-100€ za posodobitev telefona (ki je mogoče stal prav toliko)?

MrNighthawk ::

Invictus ::

Dr_M je izjavil:

Glede na to, kaksen je Lollipop, mi popolnoma dol visi, da je moj telefon ostal na 4.1.2. Ceprav se kitkata res nebi branil.

Lollipop je čisto kul. meni na Sonyju dela super, brez problemov.

Pritoži se proizvajalcu naprave ...

kpkp je izjavil:


Pri Win, ni potrebno kupiti novega HW ampak plačati za nov Windowse (razen 10, v promocijskem obdobju). Bi mogoče želel ta model, plačaj 50-100€ za posodobitev telefona (ki je mogoče stal prav toliko)?

Če ti eno leto ni dovolj za zastonj nadgradnjo, potem res ne vem kaj bi še rad ...

V enem letu celo veliki vendorji popravijo svoje najhujše zajebe.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

kpkp ::

Invictus je izjavil:

Če ti eno leto ni dovolj za zastonj nadgradnjo, potem res ne vem kaj bi še rad ...

V enem letu celo veliki vendorji popravijo svoje najhujše zajebe.

Ni to bistvo, Win 10 je izjema, ker poizkušajo platformo naprej spravit, se je pa drugače za Win posodobitve vedno plačevalo, in tudi za 10 se bo po enem letu.

matijadmin ::

Invictus je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Glede na to, kaksen je Lollipop, mi popolnoma dol visi, da je moj telefon ostal na 4.1.2. Ceprav se kitkata res nebi branil.

Lollipop je čisto kul. meni na Sonyju dela super, brez problemov.

Pritoži se proizvajalcu naprave ...

kpkp je izjavil:


Pri Win, ni potrebno kupiti novega HW ampak plačati za nov Windowse (razen 10, v promocijskem obdobju). Bi mogoče želel ta model, plačaj 50-100€ za posodobitev telefona (ki je mogoče stal prav toliko)?

Če ti eno leto ni dovolj za zastonj nadgradnjo, potem res ne vem kaj bi še rad ...

V enem letu celo veliki vendorji popravijo svoje najhujše zajebe.


Ti še nisi slišal za varnost. Knede?
Vrnite nam techno!

driver_x ::

Pri Windowsih za podporo poskrbijo proizvajalci HW s tem, da izdajajo gonilnike za nove verzije Windowsov. Izdajajo pa jih zato, ker sicer dugače nihče ne bi kupoval njihove opreme (so bili primeri, ko so določeni proizvajalci prišli na idejo, da bi gonilnike zaračunavali, a so se tovrstne prakse končale bolj klavrno).

Pri telefonih pa je tako, da masovno kupujete poceni šrot, za katerega se ve, da bo podpora v smislu novih verzij zelo omejena, potem pa jamrate po forumih, kako bi mogla EU proizvajalce prisiliti v redne nadgradnje. Tudi mi ni jasno, kako to da telefon, ki je po vaših besedah top-šit, po enem letu postane tako neuporaben (zato ker ne dobi najnovejše izdaje OS-a), da je potrebno takoj kupiti novega?

Pred seboj imam napravo, ki je v prodajo prišla konec leta 2011 in je do sedaj redno dobivala posodobitve, ima pa tudi zagotovljeno še eno nadgradnjo za letos. Tako da obstajajo tudi naprave in proizvajalci, ki nadgradnje imajo.

VaeVictis ::

Zakaj je taka situacija?

Ker so ljudje kupovali vse možne Android telefone, proizvajalci so pa to ugotovili in začeli izdelovati in prodajati vse možne kombinacije.

Edina možnost, da se to spremeni je, da ljudje začnejo glasovati s svojo denarnico in kupujejo telefone proizvajlcev, ki redno dajejo ven popravke in nadgradnje za svoje modele telefonov!

trololo2 ::

Alcarin je izjavil:


Nihče, ampak pomisli kako bi se ''vsi'' pizdili če bi Microsoft izdal posodobitve samo za i7ke(če nimaš i7ke se posodobitve za windows pač ne naložijo, kaj šele verzije 8.1 recimo), tisti ki ste kupili i5 ali i3 in slabše intele pa več ne, kdo te pa je silil kupit tisti procesor kajne? Pri telefonih se to pač zaenkrat še tolerira.


Tako stanje toleliraš ti z nakupom teh naprav. Imaš vso svobodo kupiti ne šit telefon, ki bo posodobitve prejemal. Mislim da tisti na WP in Iphone so to že dojeli.

Ales ::

Ojoj no, kaki Sovjeti. Ali ste res tako blokirani od strahu pred dražjimi napravami, da si niti kakega tropa multinacionalk ne bi upali zakonsko omejiti, če je vendar jasno, da pritisk trga ni dovolj močan, da bi spremenili slabe prakse kar se tiče varnostnih posodobitev telefonov? Mile duše, saj vam ne bodo vzeli igračk, niti nič več jih ne boste plačali.

Dejstvo je, da večina *uspešnih* izdelovalcev telefonov kuje miljardne dobičke. Dejstvo je, da so cene izdelkov nabili do zgornje možne meje, za katero še mislijo, da jo trg prenese. Če bodo zaradi pritiska kupcev ali celo zakonodaje prisiljeni nuditi daljša obdobja varnostnih popravkov za operacijske sisteme, to še ne pomeni, da bodo kupci plačali kaj več, samo dobiček si bodo morali ustrezno zmanjšati zaradi višjih stroškov podpore.

Brez skrbi, še vedno bodo kupce lupili za najvišjo možno ceno, ki ste jo še pripravljeni plačati, nič več in nič manj... ;)

kpkp ::

Ales je izjavil:

Ojoj no, kaki Sovjeti.
...
Brez skrbi, še vedno bodo kupce lupili za najvišjo možno ceno, ki ste jo še pripravljeni plačati, nič več in nič manj... ;)


Nimaš pojma kako je stanje v tej industriji. Miljardne dobičke imate zgolj 2 ogromni korporaciji, ostali so pa blizu 0, nekateri nekaj miljonov čez nekateri pa spodaj.

boolsheat ::

MrNighthawk je izjavil:

Zanimiv podatek

http://www.neowin.net/news/cyanogen-cla...


Zanimiv podatek, izmišljen, ampak to ni pomembno.

Motion je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Toliko o MS-ju 8-)

"Število uporabnikov mobilnega operacijskega sistema Cyanogen OS trenutno presega število uporabnikov sistema Windows Mobile"..

Samo vztrajat je potrebno.

Niti ne

http://wmpoweruser.com/no-at-50-million...

kpkp ::

Zanimivo, da je samo 50M od teh 76M bilo aktiviranih, kam je izginilo 26M telefonov?
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Android 6 zgolj na odstotku naprav (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5319249 (13896) Vajenc
»

RIM: Android je kaotična greznica (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / RIM BlackBerry
7019417 (13749) Jackass
»

BlackBerry 10 izšel, nova telefona, RIM ni več RIM (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / RIM BlackBerry
5518541 (14050) bluefish
»

RIM z izgubo in brez fokusa

Oddelek: Novice / RIM BlackBerry
3317111 (15311) Pier
»

Uporabniki Windows Phone 7 s svojimi telefoni najbolj zadovoljni (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
5515341 (12169) Tilen

Več podobnih tem