» »

Zobna pasta

Zobna pasta

«
1
2

andreasjecar ::

Pozdravljeni!
Katero zobno pasto uporabljate in zakaj?
Pa se neki me zanima.. Kak dougo mores uporabljat zobno pasto za bele zobe da bo dejansko vidna razlika.
Lp.

Phantomeye ::

Uporabljam zobno pasto Parodontax, uporabljam jo za ščetkanje zob

MasterTade ::

Aquasvež..Drgač pa zobna pasta k zobna pasta
Mors omnia aequat

Ciklamen ::

Jaz uporabljam Sensodyne za občutljive zobe. Zakaj? Ker imam občutljive zobe :) Mi je malo pomagala omiliti te težave.
- End of the Post ->

fosil ::

Naravna barva zob je svetlo rumena.
Paste za bele zobe so abrazivne in brusijo zobe.
Tako je!

otago ::

L'Angelica ali pa Sensodyne.... Preferiram kremo brez ali z manj fluora.

Prisotnost nikotina v zobni kremi - http://www.downtoearth.org.in/news/your-toothp...

Rezultati testa ZPS - http://med.over.net/forum5/read.php?151...

Ganon ::

Ne uporabljaj zobnih krem za beljenje zob, ker gre za najbolj ceneno metodo "beljenja". Vsebujejo drobne, grobe delce, ki so vse prej kot nežni do sklenine. Vrži v koš za smeti.

Sam že leta uporabljam Parodontax zobno kremo. Kot preventivo. Ljudje, ki imajo težave z dlesnimi, jo zelo pohvalijo.

shadeX ::

Sensodyne je res TOP kadar se gre za občutljive zobe. Recimo da mam kdaj občutljive zobe na hladno, si parkrat umijem zobe s tisto zobno pasto. Če ne pa doma je že po defaultu aquafresh, sam jaz preferiram uno zobno pasto iz lidla za 0.60€. Je dobila v nemčiji na testu največji score. Pa svež dah mam vedno po njej :D

Apofis ::

A obstaja kaka zobna pasta proti zobnemu kamnu? Zobe si redno umivam, sam se mi v taspodnjem delu kamen nenormalno nabira...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Apofis ()

berlusconi ::

Sensodyne.

nikjozo ::

Če ne štejem fluora in osvežitve zadaha, ima zobna pasta enak namen kot pena za britje za vlažnost proti vodi - nobenega.

In this case, it is about marketing, not usability.

berlusconi je izjavil:

Sensodyne.


Prava barva zob ni bela (izključimo gene in mutacije), torej če beliš zobe jih dejansko mehansko/kemično brusiš, da nastanjejo beli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nikjozo ()

mtosev ::

jaz zobne paste sploh ne uporabljam. voda in to je to
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Trololololol ::

otago je izjavil:

L'Angelica ali pa Sensodyne.... Preferiram kremo brez ali z manj fluora.

Prisotnost nikotina v zobni kremi - http://www.downtoearth.org.in/news/your-toothp...

What the fuck je to sranje?
A study finds nicotine dental products contain nicotine

Many companies take advantage of a misconception widely prevalent in India that tobacco is good for teeth,” Gupta says. The companies, therefore, package and position their products as dental care products, he adds. “A laboratory test of five samples of red tooth powder that did not declare tobacco as an ingredient found tobacco content of 9.3-248 mg/g of tooth powder,” the study stated

Študija RELEVANTNA SAMO ZA INDIJO.

“Nicotine content in one cigarette is between two and three mg/g. In one of the dental care products we found the nicotine content was equivalent to that of nine cigarettes,” says Professor S S Agrawal, project director at DIPSAR.

Mišljena je pasta
6. Colgate Herbal
 18 mg/g of nicotine
Colgate Palmolive India Limited, Mumbai, Maharashtra 

KI JO DELAJO EKSLUZIVNO V INDIJI ZA INDIJSKI TRG.

čuhalev ::

mtosev je izjavil:

jaz zobne paste sploh ne uporabljam. voda in to je to

Saj kmalu tudi vode ne boš potreboval.

No, tudi jaz sem se začel ukvarjati z barvo zob, ko sem videl, da imam zalivke iz osnovne šole bolj bele od zob, in pri sebi prisegel, da bom zobe umival vsak dan dvakrat. Sedaj jih v povprečju 1,7 na dan, ker se mi jim ob dnevih, ko sem doma ne ljubi. Efekt po desetih letih? Ga ni, zobje so že vedno takšni kot so bili, uporabljam pa zobno pasto, ki ima zame dovolj blag „okus“. Tudi zobozdravnica je povedala, da je popolnoma vseeno katero uporabljam le da naj ima tistih nekaj 1450 delcev floura.

Je pa krasen občutek in se bolje počutim, če imam zobe oprane. Morda jih kakšen dan pozabim oprati, ampak ne zdržim z umazinimi.

Bi pa rekel, da je poleg paste pomembna tudi tehnika in čas ščetkanja. Večkrat se mi zdi, da sem površen: nekje premalo ščetim, sploh na notranji strani, ampak zaenkrat me še ni zagrabilo, da bi prisegel in se držal neke tehnike.

Skratka, uporabljajte zobno pasto in to navado čimprej prenesite na otroke, ko jih boste imeli.

Včasih mi gre kar na bruhanje, ko pomislim, da sem zmes paste, sline ... kot otrok večkrat pogoltnil.

Phantomeye ::

Apofis je izjavil:

A obstaja kaka zobna pasta proti zobnemu kamnu? Zobe si redno umivam, sam se mi v taspodnjem delu kamen nenormalno nabira...


mislis proti nastajanju?

Drugace pa... si pravilno ščetkaš? Ker, če si starejši, so nas včasih drugač učili (recimo spredaj ne smeš žagat ali krožit, ampak moraš drgnit od dlesni navzdol, oz od dlesni navzgor (spodaj). Pa nitkat je treba. Ščetkanje ni dovolj.

detroit ::

parodontax eno tubo potem par tub random (večinoma l'angelica za dlesni). Ker se tudi bakterije navadijo na tisti obupni okus od paradontaxa tako, da stalna raba prej škodi kot koristi - baje:)
Skero

bleem ::

nikjozo je izjavil:

Če ne štejem fluora in osvežitve zadaha, ima zobna pasta enak namen kot pena za britje za vlažnost proti vodi - nobenega.

In this case, it is about marketing, not usability.

berlusconi je izjavil:

Sensodyne.


Prava barva zob ni bela (izključimo gene in mutacije), torej če beliš zobe jih dejansko mehansko/kemično brusiš, da nastanjejo beli.


Da je v zobni pasti fluor skoraj ne verjamem, kvečjemo fluorid?

čuhalev ::

bleem je izjavil:

Da je v zobni pasti fluor skoraj ne verjamem, kvečjemo fluorid?

Seveda, fluor je vezan v neko molekulo. Ne gre za plin.

Primeri NaF, Na2PO3F

Invictus ::

Zobna pasta je nepomembna če si ne ščetkaš zob.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

m0LN4r ::

Sensodyne in Curasept+ izmenično po nasvetu zobarja zaradi sklenine in kamna.
Brez plomb zaenkrat, upam da zdržim vsaj do 30.leta tako.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

slitkx ::

Lekarniška. Eksperiment. Zadovoljen.


driver_x ::

Meni jo pripravlja svak, ki je lekarnar. Problem je edino to, da se na pasti (pakira jo v tiste škatlice, kamor običajno mešajo kreme) kmalu nabere plesen (ki jo je težko odstranjevati brez da jo pomešaš z ostalo vsebino) ter da imam po pasti zelo neprijeten zadah (to je verjetno posledica nagnusnega okusa paste). Drugače pa vsebuje vse elemente, ki so potrebni za zdravje zob in dlesni.

Ganon ::

driver_x je izjavil:

Problem je edino to, da se na pasti (pakira jo v tiste škatlice, kamor običajno mešajo kreme) kmalu nabere plesen


Je tvoj sistem tak, da greš s ščetko v usta in potem z njo mešaš po posodici z zobno pasto? Če ja, potem se ne čudim, da nastane plesen.

driver_x je izjavil:

ter da imam po pasti zelo neprijeten zadah


In ti jo še kar uporabljaš? :8)

darkolord ::

Phantomeye je izjavil:

Drugace pa... si pravilno ščetkaš? Ker, če si starejši, so nas včasih drugač učili (recimo spredaj ne smeš žagat ali krožit, ampak moraš drgnit od dlesni navzdol, oz od dlesni navzgor (spodaj).
Električna zobna ščetka. Razlika kot noč in dan.

driver_x ::

Ganon je izjavil:

driver_x je izjavil:

Problem je edino to, da se na pasti (pakira jo v tiste škatlice, kamor običajno mešajo kreme) kmalu nabere plesen


Je tvoj sistem tak, da greš s ščetko v usta in potem z njo mešaš po posodici z zobno pasto? Če ja, potem se ne čudim, da nastane plesen.

driver_x je izjavil:

ter da imam po pasti zelo neprijeten zadah


In ti jo še kar uporabljaš? :8)


Za zdravje je potrebno tudi potrpeti. S ščetko nič ne grem v usta in potem mešam po posodi ampak najprej s ščetko zajamem pasto in nato grem v usta.

Matija82 ::

sammy73, žlička --> posoda & žlička--> ščetka?

Ščetke so kar tko umazane zadeve in mogoče pride plesen preko tega.

driver_x ::

Žličko sem poizkušal, vendar je težko nanesti ravno pravšnjo količino, poleg tega pa potem več paste ostane na žlički. Ščetka sicer ni umazana, saj jo po vsaki uporabo oplaknem in obrišem z brisačo.

Ganon ::

driver_x je izjavil:

Ganon je izjavil:

driver_x je izjavil:

Problem je edino to, da se na pasti (pakira jo v tiste škatlice, kamor običajno mešajo kreme) kmalu nabere plesen


Je tvoj sistem tak, da greš s ščetko v usta in potem z njo mešaš po posodici z zobno pasto? Če ja, potem se ne čudim, da nastane plesen.

driver_x je izjavil:

ter da imam po pasti zelo neprijeten zadah


In ti jo še kar uporabljaš? :8)


Za zdravje je potrebno tudi potrpeti. S ščetko nič ne grem v usta in potem mešam po posodi ampak najprej s ščetko zajamem pasto in nato grem v usta.


Napaka. Če bi šel prej z njo v usta, bi bilo pa še toliko slabše.

Neprijeten zadah je pa ena od stvari, ki jih jaz osebno niti slučajno ne bi trpel.

driver_x je izjavil:

Žličko sem poizkušal, vendar je težko nanesti ravno pravšnjo količino, poleg tega pa potem več paste ostane na žlički. Ščetka sicer ni umazana, saj jo po vsaki uporabo oplaknem in obrišem z brisačo.


Saj ne rabi biti na pogled umazana, na ščetki je toliko bakterij, da si ne moreš misliti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ganon ()

driver_x ::

Ganon je izjavil:

Saj ne rabi biti na pogled umazana, na ščetki je toliko bakterij, da si ne moreš misliti.


Ščetka se itak menja na par let, tako da me to ne skrbi.

Ciklamen ::

Par...let?
- End of the Post ->

SebyDiamant ::

Jaz uporabljam Glister od Amwaya. Narejena v ZDA, prodajajo jo v preko 80 državah. Kupujem v Sloveniji direktno v njihovi podružnici preko spleta.
Razlika ogromna.
12EUR popusta na SUMUP čitalec bančnih in kreditnih kartic,
brez stroška najema:
http://fbuy.me/k8MvL

Trololololol ::

Phantomeye je izjavil:

Apofis je izjavil:

A obstaja kaka zobna pasta proti zobnemu kamnu? Zobe si redno umivam, sam se mi v taspodnjem delu kamen nenormalno nabira...


mislis proti nastajanju?

Drugace pa... si pravilno ščetkaš? Ker, če si starejši, so nas včasih drugač učili (recimo spredaj ne smeš žagat ali krožit, ampak moraš drgnit od dlesni navzdol, oz od dlesni navzgor (spodaj). Pa nitkat je treba. Ščetkanje ni dovolj.

V zdravstvu ne poznajo pravilnega ščetkanja kot takega, ampak samo učinkovitega.

shadeX ::

driver_x je izjavil:

Ganon je izjavil:

Saj ne rabi biti na pogled umazana, na ščetki je toliko bakterij, da si ne moreš misliti.


Ščetka se itak menja na par let, tako da me to ne skrbi.


Ščetko je priporočeno menjati na vsake 2. meseca. In sicer zaradi ogromno bakterij in svinjarije, ki se gor nabere. Več kot 4 mesece pa absolutno ne. V nasprotnem primeru v usta porineš še več bakterij kot si jih imel prej v ustih.

Par let? Uf.. :)

driver_x ::

Ciklamen je izjavil:

Par...let?


Tako nekako, ko so ščetine že preveč krive in mehke, da bi še funkcionirale. Obarvajo se itak že po pol leta.

Ganon ::

Imamo opravka s trolom ali ...

driver_x ::

Če me trolaš potem prosim nehaj.

starboi ::

driver_x je izjavil:

Če me trolaš potem prosim nehaj.


Zobna ščetka se menja na 3 mesece . Svašta. Osebna higiena bi morala biti človeku na prvem mestu.

m0LN4r ::

eni menjavajo ščetke na dva mesca pa se ližejo s psi...
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

starboi ::

m0LN4r je izjavil:

eni menjavajo ščetke na dva mesca pa se ližejo s psi...


Po zgoraj opisanem primeru , bi rekel, da še nekateri psi premorejo več higiene kot ljudje :)

Drugače pa ja , moj glas gre tudi zobni pasti Paradontax, jo uporabaljam že dobro 10letje in sem maksimalno zadovoljen . Sploh bodo na svoj račun prišli še tisti , ki imajo občutljive dlesni . Lp

Pithlit ::

m0LN4r je izjavil:

eni menjavajo ščetke na dva mesca pa se ližejo s psi...

Psi imajo v ustih manj bakterij kot ti ali tvoja ščetka.
Life is as complicated as we make it...

OrkAA ::

Pithlit: Vem kam ciljas, a te moram razocarat, da je to mit.

Ganon ::

starboi je izjavil:

driver_x je izjavil:

Če me trolaš potem prosim nehaj.


Zobna ščetka se menja na 3 mesece . Svašta. Osebna higiena bi morala biti človeku na prvem mestu.


In potem odgovori, da mu gre za zdravje. :)) Plesniva zobna krema in nekaj let stara zobna ščetka. Kaj takega pa še ne.

m0LN4r ::

Pithlit je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

eni menjavajo ščetke na dva mesca pa se ližejo s psi...

Psi imajo v ustih manj bakterij kot ti ali tvoja ščetka.

Kdaj ? Po tem ko si tiča obdela ali rito ali pohrusta eno eurokremklobaso v parku?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

boolsheat ::

AJONA, dobi se v lekarni in DM-u.

Zgodovina sprememb…

Glugy ::

shadeX je izjavil:

driver_x je izjavil:

Ganon je izjavil:

Saj ne rabi biti na pogled umazana, na ščetki je toliko bakterij, da si ne moreš misliti.


Ščetka se itak menja na par let, tako da me to ne skrbi.


Ščetko je priporočeno menjati na vsake 2. meseca. In sicer zaradi ogromno bakterij in svinjarije, ki se gor nabere. Več kot 4 mesece pa absolutno ne. V nasprotnem primeru v usta porineš še več bakterij kot si jih imel prej v ustih.

Par let? Uf.. :)


In tisti z električno ščetko menjavajo vsake 2 mesca? :)))

slitkx ::

Pri električni ščetki pač zamenjaš nastavek. Jaz sicer imam tudi električno, vendar sem jo hitro prenehal uporabljati. Prehitro delovanje, neprijeten občutek v ustih; me je na trenutke zaradi sililo na bruhanje.

francek1 ::

Že 15 let uporabljam Glister(najbolj prodajana zobna pasta na svetu; le zakaj?). Edina zobna pasta, ki ne dela raz v sklenini. To je potem osnova za spremembe barve.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

darkolord ::

Japajade.

Ganon ::

Glugy je izjavil:

shadeX je izjavil:

driver_x je izjavil:

Ganon je izjavil:

Saj ne rabi biti na pogled umazana, na ščetki je toliko bakterij, da si ne moreš misliti.


Ščetka se itak menja na par let, tako da me to ne skrbi.


Ščetko je priporočeno menjati na vsake 2. meseca. In sicer zaradi ogromno bakterij in svinjarije, ki se gor nabere. Več kot 4 mesece pa absolutno ne. V nasprotnem primeru v usta porineš še več bakterij kot si jih imel prej v ustih.

Par let? Uf.. :)


In tisti z električno ščetko menjavajo vsake 2 mesca? :)))


Eh?? :8) Električne zobne ščetke uporabljajo nastavke, kaj ti ni jasno?

Alamar ::

francek1 je izjavil:

Že 15 let uporabljam Glister(najbolj prodajana zobna pasta na svetu; le zakaj?). Edina zobna pasta, ki ne dela raz v sklenini. To je potem osnova za spremembe barve.

Vrhunska, ni kaj;)
Sorbitol, Water, Hydrated Silica, Glycerin, Propylene Glycol, Sodium Lauryl Sulfate, Xylitol, Cellulose Gum, PEG-8, Flavor, Titanium Dioxide, Xanthan Gum, Sodium Saccharin, Methylparaben, Propylparaben, FD&C Blue No. 1.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zobno nitkanje, resitev?

Oddelek: Loža
499484 (1155) samovprasam
»

Zobna ščetka za težave z dlesnimi

Oddelek: Loža
325483 (4626) zee
»

Nega zob (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21660581 (32981) Andro457
»

Žvečilni gumi za čiščenje zob? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6011711 (7607) Ganon
»

Zobne paste (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5716864 (14238) harmony

Več podobnih tem