» »

Siri bi nadomestila tajnico

Siri bi nadomestila tajnico

Slo-Tech - Ker Applova digitalna pomočnica Siri že dobro razume govorjeno besedo in se je z njo mogoče pogovarjati, je logično nadaljevanje njena uporaba kot telefonska tajnica. V Evropi so avtomatične tajnice sicer manj priljubljene, v ZDA pa zlasti pri starejši generaciji še vedno precej. Glavni problem so nasprotujoče želje kličočega in klicanega. Medtem ko je sporočilo lažje in hitreje narekovati, ga je prebrati enostavneje in hitreje kakor poslušati. In tu želi Apple vskočiti s Siri.

Business Insider piše
, da Apple preizkuša možnost, da bi se Siri oglasila, ko se uporabnik ne bi mogel, potem pa bi mu prek iClouda poslal ne le obvestila o klicu, temveč tudi njegov prepis. Zaposleni v Applu naj bi že imeli možnost v praksi testirati to funkcijo iCloud Voicemaila. Če bo delovala po načrtih, jo Apple namerava uvesti v iOS 10, ki bo izšel prihodnje leto.

Siri ne deluje na lokalni napravi, temveč prepoznavanje govora izvaja na Applovih strežnikih. Pričakovati je, da bo tudi nova storitev delovala na enak način - torej bo telefon vse prejete klice posredoval v Applov podatkovni center, kjer bosta izvedena prepoznava govora in prepis. To je precej logična smer razvoja, saj raziskave kažejo, da uporaba telefonov za klice upada, povečuje pa se število poslanih sporočil.

Še vedno pa so zelo glasna tudi predvidevanja, da želi Apple postati operater s svojim omrežjem (ali vsaj najetim). Kar se tiče Siri kot tajnice, pa bo seveda glavno vprašanje zasebnosti, saj bo moral Apple prepričati uporabnike, da klicev niti prepisov ne hranijo.

26 komentarjev

mtosev ::

pred časom cnn slišal na cnnu kak večina ljudi ko oglasi tajnica rajše prekine povezavo in pošlje sms al pokliče kasneje kot, da bi na tajnici pustili sporočilo
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

someboody99 ::

mtosev je izjavil:

pred časom cnn slišal na cnnu kak večina ljudi ko oglasi tajnica rajše prekine povezavo in pošlje sms al pokliče kasneje kot, da bi na tajnici pustili sporočilo

To je res.

Markoff ::

someboody99 je izjavil:

mtosev je izjavil:

pred časom cnn slišal na cnnu kak večina ljudi ko oglasi tajnica rajše prekine povezavo in pošlje sms al pokliče kasneje kot, da bi na tajnici pustili sporočilo

To je res.

Jaz sem v skoraj 20 letih, odkar imam GSM, morda 3x pustil sporočilo na tajnici. Vedno prekinem.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Markoff ()

N4m31355 ::

prepricati applove uporabnike da ne hranijo podatkov?

Joke.. apple userjev naceloma to niti ne zanima

CyberDuck ::

Brez skrbi da jih zanima hranjenje podatkov :) Zato pa uporabljajo Apple in ne Android :)

Gregor P ::

Markoff je izjavil:

someboody99 je izjavil:

mtosev je izjavil:

pred časom cnn slišal na cnnu kak večina ljudi ko oglasi tajnica rajše prekine povezavo in pošlje sms al pokliče kasneje kot, da bi na tajnici pustili sporočilo

To je res.

Jaz sem v skoraj 20 letih, odkar imam GSM, morda 3x pustil sporočilo na tajnici. Vedno prekinem.

Sam pustim glasovno sporočilo le pri tistih za katere vem, da avtomatsko tajnico tudi zares uporabljajo (teh je pa le peščica) ... in pa seveda če imam dejansko kaj za povedati (kar je ravno malo več kot SMS in manj kot e-poštno sporočilo).
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Nummy ::

Siri dobro razume govorjeno besedo? Ko sem nazadnje probal sem v 5 minutah iskal kje izklopit hudiča. Žal eden izmed zelo redkih Apple failov, ampak tudi brez Siri živim bolje kot na konkurenčnih produktih :)

Markoff ::

CyberDuck je izjavil:

Brez skrbi da jih zanima hranjenje podatkov :) Zato pa uporabljajo Apple in ne Android :)

Zanima jih hramba, malce manj pa zasebnost. :)
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

driver_x ::

Markoff je izjavil:

someboody99 je izjavil:

mtosev je izjavil:

pred časom cnn slišal na cnnu kak večina ljudi ko oglasi tajnica rajše prekine povezavo in pošlje sms al pokliče kasneje kot, da bi na tajnici pustili sporočilo

To je res.

Jaz sem v skoraj 20 letih, odkar imam GSM, morda 3x pustil sporočilo na tajnici. Vedno prekinem.


Saj zato pa v novici piše, da so tovrstne tajnice precej bolj priljubljene v ZDA.

Pat_MaGroin ::

Nummy je izjavil:

Siri dobro razume govorjeno besedo? Ko sem nazadnje probal sem v 5 minutah iskal kje izklopit hudiča. Žal eden izmed zelo redkih Apple failov, ampak tudi brez Siri živim bolje kot na konkurenčnih produktih :)


Ker je tvoj angleški naglas/intonacija v pyzdi.

Sem videl, kako siri dela pri native speakerjih angleškega jezika in samo kapo dol.

Pozicija: ne maram appla.

LP,
PIC

Thuban ::

Nummy je izjavil:

Siri dobro razume govorjeno besedo? Ko sem nazadnje probal sem v 5 minutah iskal kje izklopit hudiča. Žal eden izmed zelo redkih Apple failov, ampak tudi brez Siri živim bolje kot na konkurenčnih produktih :)


ne znaš govoriti angleško. Tvoj naglas, intonacija, izgovorjava besed sta katastrofalni očitno.

Tudi Google Now in Cortana ne delata dobro, če slabo govoriš angleško.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

someboody99 ::

Mene Google Now razume zelo dobro, tudi če govorim s čudnim naglasom ali nerazumljivo...

klinker ::

Markoff je izjavil:

CyberDuck je izjavil:

Brez skrbi da jih zanima hranjenje podatkov :) Zato pa uporabljajo Apple in ne Android :)

Zanima jih hramba, malce manj pa zasebnost. :)


V tem se dajajo lahko samo froci. Vsi so v pizdi glede teh zadev in ni prav nobene izjeme.

someboody99 je izjavil:

Mene Google Now razume zelo dobro, tudi če govorim s čudnim naglasom ali nerazumljivo...


Zgleda govoris dovolj dobro. Mene bolje razume Siri od Gnow, Cortane pa se nisem poskusu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

Nummy ::

Thuban je izjavil:

Nummy je izjavil:

Siri dobro razume govorjeno besedo? Ko sem nazadnje probal sem v 5 minutah iskal kje izklopit hudiča. Žal eden izmed zelo redkih Apple failov, ampak tudi brez Siri živim bolje kot na konkurenčnih produktih :)


ne znaš govoriti angleško. Tvoj naglas, intonacija, izgovorjava besed sta katastrofalni očitno.

Tudi Google Now in Cortana ne delata dobro, če slabo govoriš angleško.

Mene folk čist normalno zastop, ko govorim anglešk in nimam "ruskega" naglasa, ampak pač te voice recognition še niso na nivoju, da bi se jih dalo uporabljat normalno. Delajo zgolj v laboratorijskih okoliščinah. Še najslabši med vsemi je pa google-ov "google talk" al kwa je... katastrofa.

Thuban ::

nevem, mene povsem normalno razume tudi v slovenščini.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

GabrieLeo ::

someboody99 je izjavil:

Mene Google Now razume zelo dobro, tudi če govorim s čudnim naglasom ali nerazumljivo...


Če pa ciljajo na azijske trge s dual sim budget telefoni :D

Zgodovina sprememb…

Pithlit ::

Nummy je izjavil:

Mene folk čist normalno zastop, ko govorim anglešk in nimam "ruskega" naglasa, ampak pač te voice recognition še niso na nivoju, da bi se jih dalo uporabljat normalno.

Tvoja izkušnja je, seveda, neskončno bolj merodajna kot izkušnje žnj ljudi ki to vsakodnevno in brez problemov uporabljajo.

Mater smo eni polni samih sebe...
Life is as complicated as we make it...

driver_x ::

In izgleda tudi precej nekritični kar se naglasa tiče.

Pat_MaGroin ::

Klasična slovenska fora dunner-krugerjevega sindroma.

LP

Cheetah ::

ma jaz sem prvi dan ko sem dobil telefon z google now malo uporabljal potem pa mi je brez veze postalo, zakaj bi reku "open xxxx" ko pa lahko samo kliknem na app pa je, isto za "call" pa če si v javnosti se še čudno sliši.

driver_x ::

Jaz v avtu upravljam "radio" največ glasovno. Sem pa v ta namen nekoliko izpilil izgovorjavo.

Nummy ::

Thuban je izjavil:

nevem, mene povsem normalno razume tudi v slovenščini.

Tolling much? Siri sploh še ne obstaja za slovenski jezik by the avtocesta...

Pithlit je izjavil:

Nummy je izjavil:

Mene folk čist normalno zastop, ko govorim anglešk in nimam "ruskega" naglasa, ampak pač te voice recognition še niso na nivoju, da bi se jih dalo uporabljat normalno.

Tvoja izkušnja je, seveda, neskončno bolj merodajna kot izkušnje žnj ljudi ki to vsakodnevno in brez problemov uporabljajo.

Mater smo eni polni samih sebe...

Ni samo moja izkušnja, pač oa izkušnja mnogih ne-angležev. Sicer pa boli mene qrac za tvoje mnenje pa kaj si ti misleš o mojem. Kapiš?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nummy ()

Pithlit ::

Nummy je izjavil:

Sicer pa boli mene qrac za tvoje mnenje pa kaj si ti misleš o mojem. Kapiš?

To je popolnoma jasno. Saj drugače svojega mnenja ne bi cenil tako visoko.
Life is as complicated as we make it...

someboody99 ::

GabrieLeo je izjavil:

someboody99 je izjavil:

Mene Google Now razume zelo dobro, tudi če govorim s čudnim naglasom ali nerazumljivo...


Če pa ciljajo na azijske trge s dual sim budget telefoni :D


Pa še res je po eni strani :D

Jst ::

Mene Google Now razume tako v slovenščini, kot v angleščini. Ravno zadnjič sem dal primer, ko sem rekel, da bi cel post lahko govoril, google bi ga pa normalno prepoznal. In sem dal primer, kjer sta potem bili 2 napaki, ter brez vejic in pik.

Mogoče Bratuškovo Angleščino pač še ne razume...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

SimplyMiha ::

Jst je izjavil:

Mene Google Now razume tako v slovenščini, kot v angleščini. Ravno zadnjič sem dal primer, ko sem rekel, da bi cel post lahko govoril, google bi ga pa normalno prepoznal. In sem dal primer, kjer sta potem bili 2 napaki, ter brez vejic in pik.

Mogoče Bratuškovo Angleščino pač še ne razume...


Bratuškine angleščine. Zaenkrat še ni spremenila spola, rodilnik pa tudi še ni bil ukinjen.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Applove novosti na WWDC: macOS Sierra, iOS 10, watchOS 3

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
2912016 (9553) hojnikb
»

Primer San Bernardino: nekdo je spremenil geslo osumljenčevega iClouda (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Tožbe
8826927 (22524) Vajenc
»

Applove novosti: Smart Watch, iPhone 6 in iPhone 6 Plus, Apple Pay in iOS 8 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
22796140 (85238) amacar
»

Applova predstavitev - iOS 5, iCloud, iPodi, iPhone 4S (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
12436731 (31123) Lonsarg

Več podobnih tem