» »

Skuter prevoženi kilometri

Skuter prevoženi kilometri

NLight ::

Kater kilometrina pri skuterjih predstavlja veliko? Gledam po spletu in se najde vse od 1000 do 30 000 km... Npr. pri avtu je 135 000 km še relativno nov avto...

Drugo vprašanje pa je kako se skuter obnese na daljše relacije? Npr. 400km... Rad bi skuterja (ki ga bom kupil v prihodnosti) spravil na morje, da bi se kar peljal na njem. Zato ker se mi ne da delat izpit za prikolico, nimam prikolice, in nimam nosilcev za kljuko na avtu - montaža je cca. 400€ kar se mi splača.

Domobrancek ::

S skuterjem bi verjetno lahko prišel na morje. Odvisn tudi koliko kubični skuter gledaš. Če so nekateri, ki jih poznam prišli na slovensko obalo s tomosovo štirko mislim, da tudi s skuterjem nebi smelo biti težav.

NLight ::

50, da ga lahko vozim z B kategorijo

eric_cartman ::

Dolge relacije na skuterjih niso lih nek biser oz. že pred časom, ko je imel kolega Gillero Runner je skušal prit do morja, pa mu je spodletelo nekje pri Postojni. Pozabil pa sem, kaj točno se mu je takrat pokvarilo.

Skratka odvisno kako skrbiš za svoj motor. Če je redno servisiran in če imaš na njem poštimano vse kar moraš imeti, mislim, da teh 140 km prevoziš BP.

Problem pri 50 ccm skuterjih je to, da jih stalno vrtiš do konca oz. skoraj do konca. To je ravno tako, kot če bi imel 1.2 Cliota in bi ga 400 km peljal z gasom v totalnem podnu. Tak avto pač ne bo zdržal dolgo časa.

Zgodovina sprememb…

NLight ::

Lahko jaz kaj močnejšega kupim pa se blokada ustrezno nastavi? Je to zakonsko dovoljeno ali mora biti motor tovarniško 50 ccm

Domobrancek ::

NLight je izjavil:

Lahko jaz kaj močnejšega kupim pa se blokada ustrezno nastavi? Je to zakonsko dovoljeno ali mora biti motor tovarniško 50 ccm


Mislim, da lahko kupiš 125 in daš notri blokado. Kolikor vem se je to včasih lahko naredilo. Se pa da tudi navaden 50ccm skute precej predelati, da ni več "samo" 50ccm. Sam pol ti znajo modri "težit"

Zgodovina sprememb…

AndrejS ::

Piaggio MP3, QUADRO 3D 350 ali kakšen drugi s 3 kolesi in ročno zavoro, lahko voziš z "B" izpitom, pa na morje s tem tudi ni problem peljati

NLight ::

Sem prišel do ugotovitve da vožnja ne pride v upoštev... 50ccm ne spravim čez velebit... Najboljša opcija je da nafehtam voznika tovornjaka / kombija, ki gre v to smer, da mi za par 10€ zapelje motor dol...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vse o (50 ccm) skuterjih

Oddelek: Na cesti
103773 (681) Horas
»

nakup skuterja, nasveti?

Oddelek: Na cesti
213270 (1296) trancer01
»

S 50ccm skuterjetm na morje

Oddelek: Na cesti
387485 (5053) vostok_1
»

4-kolesnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7027815 (13873) msjr
»

Kaj lahko voziš z...

Oddelek: Na cesti
239854 (9375) Janac

Več podobnih tem