» »

Eno hitro vprasanje o routerju

Eno hitro vprasanje o routerju

NRGhouse ::

Imam ruter D-link DI-604, ki se nahaja pri kolegu ki share-a internet jst sm priklopljen na ruterjev switch pod port ena tako da imam ruterjeve nastavitve preko web-based programa preko jaz...Problem pa je sledec ruter je prizgan 24/7 in se mi dogaja da vcasih ne moram dostopati do nastavitev kao sploh ne obstajajo (sicer mreza in net delujeta kot, da ni nic).Ta zadeva izgine ce ruter manualno resetiram (kao power off/on) trenutno pa kolega ni in bi rabu spremenit nastavitve JE MOGOCE KAKSEN NACIN DA RUTER RESETIRAM brez da mu vdrem v stanovanje torej na daljavo!?

Za cimprejsnje odgovore THANX naprej!!!!
  • spremenil: Predator ()

Baja ::

Hmm, poskusi flashati routerjev bios.

Cokolesnik ::

Jaz imam omenjen router in sem imel popolnoma enake težave, saj se je router obesil (ko sem želel kaj spremeniti/nastaviti) in se prenehal odzivati v brskalniku. Pomagal je fizični izklop el. energije, čeprav se je težava spet ponovila.

Težavo sem odpravil, ko sem v času nastavljanja routerja izklopil požarni zid.:D Mislim, da boš tudi ti tako rešil težavo. Jaz sicer uporabljam Nortonov požarni zid 2003.

Nekaj tem o tem routerju:

- tema 1
- tema 2
- tema 3
- tema 4.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

NRGhouse ::

Hvala za odgovore...
bom poizkusu flash nardit to bi najverjetneje moralo postimat zadevo!
Kar se pa firewalla tice mi pa Cokolesnik povej kako si lahk hardwerski firewall izklopu!?8-O no ce se da mi prosim res povej...
THX

Cokolesnik ::

V mislih sem imel izklop programskega požarnega zidu. Tisti v routerju ne bi smel povzročati težav.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Baja ::

@ Cokolesenik: A si ti mogoce paranoičen al samo meni ne gre v glavo zakaj uporabljaš strojni in softverski firewall ??

Cokolesnik ::

BAJA: Mislim, da tebi ne gredo določene stvari v glavo, če se izrazim po tvoje. Pokukaj malo po spletu za oznako NAT; njenimi slabostmi itd. Paranojo pa boš moral iskati kje drugje.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…

CaqKa ::

baja a ti pa za sebe lahko trdiš da nisi za strojnim firewallom?
poleg tega še nisi slišal da bi firewall se dalo tak naštelat da spusti vse tisto razen tistega kar ti ne dovoliš, v drugo skrajnost pa je naštelan pri nekaterih firiewall. skozi spusti samo tisto kar mu uporabnik napiše.
vsakemu pač svoje...
če si v tunelu ki je v tunelu, boš opazil? kaj pa ko ti bo nekdo povedal da je usmerjena raketa na ta tunel? boš hvaležn da je nad njim še en tunel?

Baja ::

Ok, se opravicujem. res nisem strokovnjak na tem podrocju. Bom vaju enkrat prosil za bolj podrobno razlago te kombinacije.

CaqKa: Ja, sem za strojnim firewallom, ampak ni mi šla v glavo kombinacija obeh. Ce pa sem posten, pa se mi zaj ne gre.:(


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DVD recoder ???

Oddelek: Kaj kupiti
61019 (870) Caligula
»

Duh je pristal na Marsu

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
182689 (2689) Alec999
»

2500 Barton hladilnik

Oddelek: Kaj kupiti
71174 (1102) boštjan
»

Spam zaščita

Oddelek: Programska oprema
51345 (1280) Bakunin

Več podobnih tem