» »

Set za popravilo pnevmatik

Set za popravilo pnevmatik

1
2
»

Utk ::

Lahko bi se tudi prevrnil na streho, pa ne vidim, da bi kje pisalo, da moraš imet rezervno streho sabo. Niti za tiste, ki ne znajo vozit, tega ne piše.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

stara mama ::

Znaš vozit al ne znaš, tud taboljšim se kdaj kaj nepredvidenega zgodi, tak da ne bod preveč pameten, ker boš hitro na vrsti.
Bi se pa on takrat tolkel po glavi, če nebi mel rezerve zraven za spredaj, zadnjo je pa še asistenca lahko nekako porihtala.
In to daleč od doma.

Goody ::

LOL stara mama...Seveda se dogaja, dogaja se tudi da ti crkne turbina, elektrika... In kaj sedaj, voziš to vse s sabo in znaš zrihtat?

P.s.: če mu je asistenca drugo kolo zrihtala, bi ga lahko tudi odvekla do prvega vulkanizerja. Ja najbolj ziher je da s sabo tovoriš 4 gume na platišču, en haufn rezervnih delov, kantico bencina, rezervnega voznika itd...;)

Thuban ::

če nimaš 1 rezervne gume v avtu je to skrajno neodgovorno.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Furbo ::

stara mama je izjavil:

Kolega je (ko sem bil zraven) priletel v robnik z desno stranjo in presekal obe desni gumi.
Tolk o tem, da se to nikol ne dogaja.


Drugič naj ne tapka smsov med vožnjo :D
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Goody ::

Thuban je izjavil:

če nimaš 1 rezervne gume v avtu je to skrajno neodgovorno.


Tudi če nimaš rezervnega voznika. Kaj pa če ti je slabo? Tudi če nimaš 5 litrske kantice bencina, kaj če ti zmanjka bencina? Tudi če nimaš vsaj 10kg gasilnega aparata, kej če se ti avto vžge? Tudi če nimaš seta rezervnih luči (da o žarnicah niti ne govorimo), kaj če luč razbiješ?...

krneki0001 ::

Za po sloveniji je dovolj ena rezervna guma v enaki velikosti kot so ostale na avtu. Za potovanja pa imam vedno 2 rezervi s seboj (potovanja mislim na 10000km narejenih v dveh ali treh tednih).

Kompresor in offroad kit za krpanje lukenj je že v redu, tudi hitro zakrpaš luknjo od žeblja in podobnih zadev, ki samo prepičijo gumo. Ampak če pa presekaš gumo, je pa konec. Čakaš, da ti nekdo pripelje drugo ali pa se nekako spraviš do vulkanizerja (vlečna služba,...)
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

čuhalev ::

Goody je izjavil:

Ja najbolj ziher je da s sabo tovoriš 4 gume na platišču, en haufn rezervnih delov, kantico bencina, rezervnega voznika itd...;)

Ali pa voziš takšen star avto, da ga lahko popraviš na vsakem avtoodpadu ob cesti. 8-)

stara mama ::

Goody je izjavil:

LOL stara mama...Seveda se dogaja, dogaja se tudi da ti crkne turbina, elektrika... In kaj sedaj, voziš to vse s sabo in znaš zrihtat?

P.s.: če mu je asistenca drugo kolo zrihtala, bi ga lahko tudi odvekla do prvega vulkanizerja. Ja najbolj ziher je da s sabo tovoriš 4 gume na platišču, en haufn rezervnih delov, kantico bencina, rezervnega voznika itd...;)

Ja, proti neumnosti pač ni preventive.
Tako na cesti, kot na slo-techu!!

Janac ::

Vglavnem, če mam tisti set v avtu in ne rezervne gume s prvega linka bom dobil kazen?

Utk ::

Težko da boš dobil kazen, lahko jo pa.

St235 ::

Janac je izjavil:

Vglavnem, če mam tisti set v avtu in ne rezervne gume s prvega linka bom dobil kazen?


Če bo policaj hotel videt rezrvno kolo oziroma drugo ustrezno tehnično rešitev potem tisti set NE bo zadostoval.

morosito ::

Da ne odpiram nove teme...rabim nujno rezervno kolo za moj avto..ker ga nima, imam samo set za pumpanje. Ker se nahajam vec ali manj v tujini bi rad imel rezervno kolo. V prtljazniku je prostor za to tanjao gumo.

Sem probal dat notri original rezervno kolo od audi a4 letnik 2012 sam je prevelika (125/60 r19..serijsko pa ima gume r16..?)

Moj pa je touran (cross) letnik 2013 in ima serijsko r17 (predvidevam da rezervna bi morala bit 125/60 r17 ali 125/90 r16). Ker v njej mora bit tudi set (dvigalo, orodje) in da se lepo pol zapre pokrov v prtljazniku. Sem pa vprasal vse mozne servise na obali, ocitno so vsi zabiti jaz ne vem da nihce ne pozna te rezervne tanke gume do 80km.

Kje bi se dalo dobit informacijo kaksna je dejanska dimenzija za ta avto? Ker na vw poznajo samo kodo, v paketu ne vedo katera je guma in je niti nimajo na zalogi ampak je treba narocitz

fikus_ ::

Takšne " . . . rezervne tanke gume do 80km . . . " so podobne pnevmatikan od samokolnice, ožje, tekalna površina ni "ravna".

Zato moraš iskati pnevmatiko, ki bo imela zunanji premer čimbolj enak orginalnim pnevmatikam. Cole platišča bodo večja, kot na orginalni.

IL_DIAVOLO ::

Res tezko odsraufat kolo in probat ce pase v dno prtljaznika.

morosito ::

Il diavolo: dio povero, ti povem zdaj tako

Sem vzel rezervno kolo od audi a4 125/70 r19 in gre notri samo pokrova ne morem zapret. Sem probal dat navadno jekleno 205/55 r16 in mi strli ven 100cm. Predvidevam da bi morala bit kaksna 125/70 r18 ali r17?
Imam zdaj gor original vw r17 spredaj 215/45 in zadaj 235/45. Touran cross l.2013

morosito ::

Aja pa se nimam dvigala ne orodja imam samo en kompresor...kako da snamem gumo? Mislim danes eni imajo inteligenco...

IL_DIAVOLO ::

100 cm? Misliš verjetno 10 cm lol. Torej rabiš 10 centi manjšo.

Kakorkoli...125 je najmanjša dimenzija pri 16 oz. 17 colah, torej bo še klub temu malenkost previsoko, bo pa dosti boljše.

Recimo to lahko vzameš:

https://www.liderpnevmatik.si/avto-pnev...

Kje pa bi dobil original orodje za tourana pa nimam pojma. Morda od kakega drugega vw-ja.

Dimnik ::

Zanimivo, jaz v navadnem touranu imam set za popravilo, kompresor, dvigalo in ključ

morosito ::

Jaz imam kompresor, tiste neke ampule, vlečna kljuka snemljiva. Prostor je samo za tanko 80 km gumo.

Brezveze da gledam samo gume ce platisca ne dobis nikjer. Na vw komplet guma + orodje 470€.
Platisce (brez gume) dimenzije 125/70 ne obstaja nikjer v redni prodaji.

Me zanima tudi kaksna dimenzija naj bi bila. 125/70 r16, r17 ali r18. Na italjanskem forumu eni pravijo 125/70 r18 za touran ki ima serijsko r17 235/45 r17.

Na audi a4 letnik 2012 imam platisca 215/55 r16 in rezervno gumo 125/70 r19 (kar je dve coli vec); razlog za to izbiro je da taksen col nebi poškodoval diferencial na prednji pogon, vsaj tako pise v servisno knjigo.

Na vw ne vedo ker nimajo nic na zalogi.

Skratka cela zmeda...problem ki na vw ti nocejo nic povedat ker je itak v interesu da ti prodajo njihov set.

krneki0001 ::

zalaufaj tyre calculator in primerjaj, pa boš videl katera bi bila po obsegu enaka.

koliko imaš razmerje vijakov? 5x100? Če imaš 5x 100, lahko vzameš od vsakega subaruja, ki ima tatanko gumo za rezervo. Mislim da imam še jaz kakšno v kleti, ker jaz imam "polnokrvno" gumo za rezervo, na potovanjih pa kar dve.

Dimnik ::

Dimnik je izjavil:

Zanimivo, jaz v navadnem touranu imam set za popravilo, kompresor, dvigalo in ključ


tudi kljuko snemljivo imam zraven

krneki0001 je izjavil:

zalaufaj tyre calculator in primerjaj, pa boš videl katera bi bila po obsegu enaka.

koliko imaš razmerje vijakov? 5x100? Če imaš 5x 100, lahko vzameš od vsakega subaruja, ki ima tatanko gumo za rezervo. Mislim da imam še jaz kakšno v kleti, ker jaz imam "polnokrvno" gumo za rezervo, na potovanjih pa kar dve.


Luknje so 5x112

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dimnik ()

Dimnik ::

morosito je izjavil:

Jaz imam kompresor, tiste neke ampule, vlečna kljuka snemljiva. Prostor je samo za tanko 80 km gumo.

Brezveze da gledam samo gume ce platisca ne dobis nikjer. Na vw komplet guma + orodje 470€.
Platisce (brez gume) dimenzije 125/70 ne obstaja nikjer v redni prodaji.

Me zanima tudi kaksna dimenzija naj bi bila. 125/70 r16, r17 ali r18. Na italjanskem forumu eni pravijo 125/70 r18 za touran ki ima serijsko r17 235/45 r17.

Na audi a4 letnik 2012 imam platisca 215/55 r16 in rezervno gumo 125/70 r19 (kar je dve coli vec); razlog za to izbiro je da taksen col nebi poškodoval diferencial na prednji pogon, vsaj tako pise v servisno knjigo.

Na vw ne vedo ker nimajo nic na zalogi.

Skratka cela zmeda...problem ki na vw ti nocejo nic povedat ker je itak v interesu da ti prodajo njihov set.


Po reifenrechnerju, dimenziji 235-45-17 bolj ustreza 125-70-19 kot 125-70-18

morosito ::

sem probal dat od audi a4 ki ima rezervno kolo mere 125/70 19 v touranu pa ne morem pokrova zapret. prostor je za rezervno kolo, samo ocitno ni r19. bi moral probati r18. problem je ki takih koles v kompletu se ne da nikjer kupit razen na vw in je cena ubijalna.

obstajajo kake trgovine ki prodajo komplet?
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Obvezna oprema v avtu (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6512987 (2389) Horas
»

Rezervna pnevmatika ali komplet za popravilo pnevmatike

Oddelek: Na cesti
213730 (3048) DePalmo
»

Polnjenje gum do 4 bara?

Oddelek: Na cesti
274004 (2299) krneki0001
»

Smiselnost rezervne gume (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6111704 (10155) Baja
»

HIR2 žarnice in rezervni set

Oddelek: Loža
81270 (1018) Invictus

Več podobnih tem