» »

Zunanji trdi disk

Zunanji trdi disk

Pinturicchio ::

Kratko vprašanje, ali je kaj narobe, če imam trdi disk nonstop priklopljen na računalnik? Včasih opazim, če ga dalj časa ne uporabljam mi ob zagonu (v total commanderju) napiše da ne more dostopat do mape. To traja cirka 3 sekunde, nakar se zbudi.

ST-777 ::

Trdi disk (HDD), ki je v zunanjem ohišju, imam priključen na računalnik samo tedaj, ko ga uporabljam. Razlog: v majhnem ohišju se precej segreje, višja temperatura pa disku skrajša življenjsko dobo.

Na koliko stopinj se segreje tvoj disk, če ga imaš priključen na računalnik dalj časa kot eno uro?

facepalm ::

disku ne bo hudega, ce bo nonstop priklopljen na USB.
takrat, ko ga ne uporabljas se avtomatsko izklopi.
ko je izklopljen pa traja par sekund, da se ponovno zavrti, zato ne mores instantno dostopat do mape ampak moras pocakat par sekund.
jaz sem imel nekoc zunanji disk vedno v usbju (in elektriki) cca 2 leti ga nisem izklapljal, dokler nisem presaltal na prenosnika. disk, star cca 6 let, se vedno deluje BP.

Pinturicchio ::

Disk je na dotik mlačen (speedfan kaže temp. 36 stopinj), torej ni problema. Hvala za odgovore.

Sami ::

Zunanji disk 3TB imam non-stop vklopljen in mu ni hudega, ko ga ne rabiš pa se samodejno izklopi, poleti ima okoli 38-42 in pozimi od 32-38 stopinj, nič kritičnega.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

BorutK-73 ::

Hmm, zakaj je potem toliko tem o pokvarjenih diskih v usb ohišjih.
Izklopi ko ne potrebuješ, če ga pa pogosto uporabljašp ga pa priklopi direkt v PC, edino če je prenosnik to ne velja.

ST-777 ::

BorutK-73 je izjavil:

Hmm, zakaj je potem toliko tem o pokvarjenih diskih v usb ohišjih.
Eni se bolj kvarijo kot drugi. Nekateri so precej kritični do WD My Passport Ultra 2TB USB 3.0 Portable Hard Drive. "One drive full of sensitive data failed within 6 months (HDD failure, clicking) and a 2nd drive failed in just about a year (logic board died.)" http://www.newegg.com/Product/Product.a...

Sami ::

Sekundarni WD elemenys 1,5TB mi non-stop vklopljen deluje brez problema že 4 leta, odvisno na kaj naletiš.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zunanji trdi disk? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6216016 (5662) Karen
»

SSD (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8914567 (4967) darkolord
»

Računalnik se čudno obnaša, zmrzuje, se ne prižiga (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
554291 (3615) GTX970
»

Zunanji trdi disk problem!!

Oddelek: Strojna oprema
245634 (4505) Bye
»

Problem s particijama na trdem disku

Oddelek: Strojna oprema
181967 (1428) solatko

Več podobnih tem