» »

Naš sončni sistem in meglica

Naš sončni sistem in meglica

stalker ::

Iščem po internetu uradne razlage, kako bi izgledalo, če bi se naš sončni sistem nahajal v meglici, pa razen tega ne najdem nič drugega.
Ve mogoče kdo za kakšno teorijo, razlago, link? Jasno mi je, da so meglice le malo gostejše od vakuuma, pa me vseeno zanima, kako bi izgledalo nočno nebo, če bi se nahajali v njej.

jest10 ::

Videlo bi se manj zvezd, to je pa tudi praktično vse.

Tomas 33 ::

Verjetno bi bilo tudi nočno nebo svetlejše, saj bi se sončna svetloba sipala po celotnem horizontu.

WarpedGone ::

Še podvprašanje: kako vemo da nismo znotraj meglice?
Zbogom in hvala za vse ribe

stalker ::

Najbrž ne bomo vedeli, dokler ne gremo precej ven iz osončja. Če lahko vidimo oddaljeno meglico v vidnem spektru in gledamo skozi njo v ostalih spektrih, potem bi lahko na podlagi tega že ugotovili, če se nahajamo znotraj meglice.

innerspace ::

"Uradne razlage" na to temo verjetno ne obstajajo, gre kvecjemu za predstave/imaginacije, kako bi bilo, ce bi...

Vprasanje je, kaksno meglico si predstavljas, moznosti ni veliko, saj se predvideva, da so v meglicah vecinoma mlade zvezde, katerih planeti in njih povrsja verjetno niso dovolj evoluirali za neko dovolj razmisljujoco vrsto, ki bi se lahko cudila svojemu vesoljnemu okolju. Ostanki nov in supernov zaradi ocitnih razlogov odpadejo.

Ce pa bi to obstajalo(namrec planeti v meglicah zelo verjetno so), bi izgledalo nekako takole:)





From Earth:

Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

Nikec3 ::

Sicer nisem preveril znanstvenih razlag, ampak sem zelo prepričan, da se ne bi videla. Meglice postanejo smiselne predvsem ko jih gledamo od zelo daleč, ker gledamo skozi velik "premer"
vesolja. Na razdalji nekaj sončnih let je potem dovolj atomov, od katerih se odbija svetloba, da jih lahko vidimo. Če smo v meglici je gostota atomov premala za kakršnokoli smiselno sliko.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

WarpedGone ::

Razen da nam zastira sliko vesolja in nam ta zato zgleda temnejši in redkejši kot dejansko je.
Pol pa si mormo zmišljevati razno temno maso, da pojasnimo zakaj se zadeva ne razleti in temne energije etc.
Nebi bilo prvič, da smo iz riti vlekli nore teorije, da bi pojasnili opažanja, ki so imela skrito napako.

Resno me zanima zakaj in kako vemo, da nismo v takšnem filtru.
Zbogom in hvala za vse ribe

Nikec3 ::

Resno me zanima zakaj in kako vemo, da nismo v takšnem filtru.

Ker tak filter ne odbija svetlobe, nima mase,...
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

WarpedGone ::

Please elaborate (brez sarkazma).
Zbogom in hvala za vse ribe


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Še vedno ni jasno, zakaj je na Zemlji voda

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
146226 (3617) Aston_11
»

Mase osnovnih delcev

Oddelek: Znanost in tehnologija
122142 (1835) Thomas
»

Nove erupcije na Soncu

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
182459 (2459) tx-z
»

Kolikšna bo zemeljsko leto čez nekaj miljard let?

Oddelek: Znanost in tehnologija
342467 (1817) Thomas
»

kako smo nastali..

Oddelek: Loža
413127 (2711) Vuco

Več podobnih tem