» »

Težave z vžigom, Clio 2

Težave z vžigom, Clio 2

mirch ::

Pozdravljeni!

Pri hisi imamo stari dober Clio 2 1.2. Ima pa občasen prehlad. Včasih vžge popolnoma normalno, občasno pa sploh nobenega odziva od njega. Včasih pa le "vergla". Sumim zaganjač (Štarter). Kaj pravite vi? Zanima me mnenje preden zapravim več 10€ za popravilo :)

HVALA!

galimim ::

Senzor položaja glavne gredi. Sem imel podoben problem na Twingotu. Učasih je vžgal normalno, včasih pa le verglou v nedogled.
Born To Bleed, Fighting To Succeed, Built To Endure What This World Throws At Me

mirch ::

Hvala galimim! Ampak, potem bi med tekom tudi ugasnil, vendar tega ne dela. Ali se motim?

Vanich ::

Lahko je ta senzor mrtve točke, ja. Lahko je pa čip na ključu. Probaj vžgati še z drugim ključem.

shadeX ::

Hah!

Od očeta clio (letnik 2000), je imel ISTE simptome zadnje dva meseca. Prejšnji teden je naročil nov senzor vžiga (a sem prav povedal?), in danes vžge kot nov. (strošek 20€).

Moj megan l98 ima občasno (kot ga prime - čist random) podobne simptome. Če to naredi, malo tam obrišem okol senzorja, pa zadeva vžge. Ni še kritično, ampak bom zgleda tudi sam mogu tole zamenjat.

mirch je izjavil:

Hvala galimim! Ampak, potem bi med tekom tudi ugasnil, vendar tega ne dela. Ali se motim?


Očetu je tudi med tekom ugašal. Največkrat na križiščih..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Vanich ::

Na eBayu DE ali GB dobiš ta senzor zelo poceni. Nov.

Boobiz ::

Sam sem že imel podobne težave, enkrat zaradi senzorja ZML (je včasih tudi med vožjo ugasnil) in nekaj časa zaradi kodnega vžiga. Če imaš probleme s ključem, preveriš tako da gledaš lučko na armaturi. Če je vse okej lučka ugasne, če pa ne prepozna ključa, pa ob kontaktu lučka začne hitro utripat in motor ne bo vžgal.
I'm drunk, what's your excuse?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Boobiz ()

galimim ::

mirch je izjavil:

Hvala galimim! Ampak, potem bi med tekom tudi ugasnil, vendar tega ne dela. Ali se motim?

Učasih je na kakem križišču ugasnil, ampak si mogu delat kake neumnosti.
Born To Bleed, Fighting To Succeed, Built To Endure What This World Throws At Me

Highlag ::

Senzor vžiga dela takšne simptome. Včasih takoj vžge včasih pa brez uspeha. Če vžge deluje brez problema naprej. Imel točno takšne probleme pri mojem. Po zamenjavi senzorja spet brez problemov.
Never trust a computer you can't throw out a window

shadeX ::

A je mogoče, da je kriv senzor vžiga tudi recimo ko stopiš na plin in potem avto ne da od sebe popolnoma nič in ga zamori (spet se zgodi čist random)? To mi je parkrat sedaj tud men naredilo, pol pa nič več. Ne vem ali je tudi za to kriv senzor ali je to kakšna druga napaka. Zadnje čase ga je začel biskat tud moj megan. :|

Ah ti Renaulti.

boogie_xlr ::

Če imaš renoja, potem si zelo bogat, pravijo :) da si lahko privoščiš servise :))

mirch ::

Senzor zamenjan (cca. 29€), vzgal je v prvo. Bomo videli cez cas ce si bo premislil ali ne :)

z3ro ::

Če ne bo boljše menjaj krtačke na štarterju, mama imela enake simptome na cliotu in je bilo to.

vorantz ::

2 sodelavca s clioti sta morala menjat ta senzor pred kratkim
serijski problem očitno :D

shadeX ::

Ja ma na vseh renaultih letnik 2000(+/-2 leti).

dolenc ::

Ta senzor je magneten in se včasih opilki naberejo na njemu, treba sam obrisat, da ne boste preveč zapravlal :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vztrajnik tipalo - Clio 2001

Oddelek: Na cesti
81906 (1730) Highlag
»

Megane vžge kakor se mu zljubi

Oddelek: Na cesti
298968 (8305) SplitCookie
»

Avto samo vergla ?

Oddelek: Na cesti
102807 (2547) Highlag
»

Megane zgublja na moci

Oddelek: Na cesti
4412115 (10730) energetik
»

Ugašanje avtomobila

Oddelek: Na cesti
268983 (8197) Opkow

Več podobnih tem