» »

orodje za novo delavnico

orodje za novo delavnico

1
2
3

šernk ::

Gedor pa novih ne bom kupval sploh pa ne mtech. Mam še od fotra original gedore bolj kot ne so nastavki po 35 letih ze precej okrogli.


kaj so to original gedore???

ker imam v kleti cca 30 let stare gedore, pa so prešerawfale toliko kot jih tvoje v celem življenju ne bodo (razen če imaš odprto delavnico) in so danes še kot nove. Pa so utrgale že tudi kakšen M16 vijak in več. Praktično se nanje obesiš z 2000Nm brez problema (ne nisem napisal nobene nule preveč). So pa dale skozi toliko težke mehanizacije da lahko ti samo sanjaš o njej. Tvoje so pa ratale okrogle zaradi uporabe pištole ali pa zaradi neznanja. Najslabša možna obremenitev za celoten material je udarec. Me pa zanima če za vsak vijak posebej pogledaš v navodila in prenastaviš tvojo zlato pištolo.

sploh pa kako šerawfat s pištolo avto na vrhu vršiča? Kamion ob -15°C sredi ničesar? Poleg tega bo OP rabil orodje 2x mesečno za kaj postorit, ti mu pa praviš da vse kar je pod pištola za 400€ je zanič. Me zanima tvoja pištola na strehi od hiše koliko je uporabna...

še vsakega pravega mehanika sem videl ročno šerawfat okoli motorja, ker drugače ne moreš ni ne prostora še manj pa je priročno.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

noraguta ::

A kaj so gedore? Lol?http://www.gedore.de/en/index.html

Snap on, milwaukee mata pa čez 1000nm momenta. Tud vrh vršiča. Nisem pa vedel da je pozimi odprt za tovorni promet.

In ne naviranje šaufa na ror je precej bolj škodljivo od tangencialnih udarcev. Ker gre za izsredne obremenitve. Kjer strižno obremenjuješ vijak.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

thetruth ::

Najboljši nasvet je ta, da raje kupuj manj in takrat kvalitetno. Bolj se ti splača za kos orodja odšeti pol ali enkrat več, kot pa da bi to oroje 3x menjal in v roki še vedno držal ničvreden kos opreme. Načeloma z znanimi znamkami kot so makita, unior, bosch nimaš kaj faliti.

Če bi rad vse naenkrat lahko pogledaš za kakšen set orodja ali pa voziček z orodjem, en set sem za na vikend kupil tuhttp://www.lincos.si/rocno-orodje, za 40€ je kvaliteta res na nivoju, česar za tak denar nisem pričakoval. Doma imam večino orodja od uniorja, kupiš enkrat, dobro plačaš in maš za celo življenje.

Vikking ::

noraguta je izjavil:

Nisva ker mu priporočaš slabo orodje. Op je pa izrazil željo po nekoliko kvalitnetnejšem. Ste pa mtechovci offtopic.


mtech gedore so dobro orodje po mojih 5-letnih izkušnjah z njim, spada v srednji razred, ki ga priporočam OP-u. Se je pa vijačilo z njim od jeklenih konstrukcij, traktor-ja, prikolice, vozila, starih vijakov... uporabljaj meterski ror če ni šlo, pa se ni nič zlomilo ali pokvarilo. Prav tako niso postale okrogle, oziroma da bi se notranji robi odnesli. Prav tako je izdelava izredno natančna.

Sigurno pa nisem vzel macolo ter toklel po njih, to je pač nevednost uporabe oz. nepravilne uporabe orodja.

noraguta ::

Vikking je izjavil:

noraguta je izjavil:

Nisva ker mu priporočaš slabo orodje. Op je pa izrazil željo po nekoliko kvalitnetnejšem. Ste pa mtechovci offtopic.


mtech gedore so dobro orodje po mojih 5-letnih izkušnjah z njim, spada v srednji razred, ki ga priporočam OP-u. Se je pa vijačilo z njim od jeklenih konstrukcij, traktor-ja, prikolice, vozila, starih vijakov... uporabljaj meterski ror če ni šlo, pa se ni nič zlomilo ali pokvarilo. Prav tako niso postale okrogle, oziroma da bi se notranji robi odnesli. Prav tako je izdelava izredno natančna.

Sigurno pa nisem vzel macolo ter toklel po njih, to je pač nevednost uporabe oz. nepravilne uporabe orodja.

Nehi trapat no. Obešajo se po drogovih opice. Ni vec potrebe po tem. 150€ pa tiste gedore niso vredne. Smo sprobal mtech pa vidl kaka je kvaliteta. Je pač ni. Al pa enkrat je drugič je pa ni.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Vikking ()

Pithlit ::

thetruth je izjavil:

Načeloma z znanimi znamkami kot so makita, unior, bosch nimaš kaj faliti.

Gledam in se čudim.

2 leti star udarni vrtalnik od Makite... skurjen.
~40 let star udarni vrtalnik od Iskre... praktično neuničljiv.

Makita me, za to ceno, ne vidi nikoli več. Ni vsaka stvar vredna svojega denarja.
Life is as complicated as we make it...

Vikking ::

Škoda, živiš v nekem svojem svetu. Ker si pajsal z mtech pilo se ti je zlomila in sedaj je vse zanič. Jaz ne opletam okoli da je unior gedora zanič, ker se mi je zlomil njihov izvijač.

Me res zanima kako bi ti odvijačil vijak ki je dostopen samo z gedoram, brez možnosti uporabe elektrike, na terenu, na traktorju, 23mm matico.

noraguta ::

Bo treba razumet kaj je rašpla in kako se dela z njo.

Ker na traktorju imaš na njivi vedno s seboj komplet gedor in dva metra rora s seboj.

Pithlit je izjavil:

thetruth je izjavil:

Načeloma z znanimi znamkami kot so makita, unior, bosch nimaš kaj faliti.

Gledam in se čudim.

2 leti star udarni vrtalnik od Makite... skurjen.
~40 let star udarni vrtalnik od Iskre... praktično neuničljiv.

Makita me, za to ceno, ne vidi nikoli več. Ni vsaka stvar vredna svojega denarja.

probaj z nutool.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

noraguta ::

Navora z velik millwaukijem je pa nekje toliko.
https://m.youtube.com/watch?v=6qn2r0nSV...
no nazadnje sem odmontiral predrto gumo na traktorju kar z vijačnikom. 5x manj navora. Ne govor če nis stvari sprobal.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

D3m ::

šernk je izjavil:

Gedor pa novih ne bom kupval sploh pa ne mtech. Mam še od fotra original gedore bolj kot ne so nastavki po 35 letih ze precej okrogli.


kaj so to original gedore???

ker imam v kleti cca 30 let stare gedore, pa so prešerawfale toliko kot jih tvoje v celem življenju ne bodo (razen če imaš odprto delavnico) in so danes še kot nove. Pa so utrgale že tudi kakšen M16 vijak in več. Praktično se nanje obesiš z 2000Nm brez problema (ne nisem napisal nobene nule preveč). So pa dale skozi toliko težke mehanizacije da lahko ti samo sanjaš o njej. Tvoje so pa ratale okrogle zaradi uporabe pištole ali pa zaradi neznanja. Najslabša možna obremenitev za celoten material je udarec. Me pa zanima če za vsak vijak posebej pogledaš v navodila in prenastaviš tvojo zlato pištolo.

sploh pa kako šerawfat s pištolo avto na vrhu vršiča? Kamion ob -15°C sredi ničesar? Poleg tega bo OP rabil orodje 2x mesečno za kaj postorit, ti mu pa praviš da vse kar je pod pištola za 400€ je zanič. Me zanima tvoja pištola na strehi od hiše koliko je uporabna...

še vsakega pravega mehanika sem videl ročno šerawfat okoli motorja, ker drugače ne moreš ni ne prostora še manj pa je priročno.


Popravek. Mehankar bo uporabljal pri motorju baby pnevmatsko račno.
|HP EliteBook|R5 6650U|

gruntfürmich ::

težko je svetovati folku ki ne ve kaj rabi oz bi rad imel univerzalno.

jst bi morda predlagal tole: http://www.uniororodje.si/cgi-bin/cms.c...
od recimo 80 kom: http://www.uniororodje.si/cgi-bin/cms.c...
pa do 129: http://www.uniororodje.si/cgi-bin/cms.c...
večji kompleti imajo veliko specifičnih stvari ki jih ne rabiš načeloma.

potem je nujno imeti en vrtalnik: http://www.perles.com/default-76,146.ht... ter malo kotno brusilko: http://www.perles.com/default-76,1554.h...
za vrtalnik je tudi fino imeti stojalo.
akku vrtalnik je zelo priročen, tako da je to naslednji nakup.
in to je načeloma za mini delavnico dovolj.

potem ko se misliš kaj večjega spravit delat iz lesa je fino imeti krožno žagico, za špileraj vbodno žagico, kakšen poceni varilni stroj je zelo dobrodošla zadeva, pa kakšen oblič/skobeljnik in brusilnik.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

gregor ::

Mene pa zanima kje bi lahko dobil kvalitetne omare (kovinske ali plastične) za delavnico (visoke in nizke).
Sem nekaj gledal v bauhausu a se mi zdi da je kvaliteta zelo slaba.

Iščem omare, ki imajo možnost zaklepa. Orodje hitro dobi noge :)

Hvala

LP

noraguta ::

Če se ne mudi na vrat na nos, se najde kdaj kaj ugodnega na bolhi, oglasih. Ko kaj prenavljajo in mečejo ven, znajo bit cene prav spodobne. Ni pa neka znanost naredit zadevo v lastni režiji.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

gruntfürmich ::

omare ima unior: http://www.uniororodje.si/cgi-bin/cms.c...

za avtorja teme je tudi to opcija, ampak je treba izbirati med recimo kaseto za orodje, kakšnim manjšim predalnikom za na mizo ali vozičkom ter omaro.
ker je verjetno voziček predrag, je fino pogledat za kaseto ali dvema če hočeš popolno mobilnost. če hočeš delno mobilnost je tudi predalnik za orodje ok zadeva, ga pač malce težje prenašaš. omara pa je načeloma nemobilna.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

gregor ::

te omare od uniorja so sigurno boljše kvalitete, o tem ni dvoma

sta samo dva vprašanja: cena, verjetno so zelo drage in pa višina, to kar sem pogleda na spletni strani je max višina 90 cm, jaz pa iščem tudi višje omare, 160, 170....

LP

gruntfürmich ::

če nimaš visokih stvari lahko montiraš tudi eno vrh druge načeloma...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Brklc ::

Če sem prav prebral, z jurja€ opremljaš univerzalno domačo delavnico? Ja, pa še tuplt ele orodje bi, bat. in ožičeno?

Tole pa ne bo šlo tko... Že če hočeš kupit samo ročno orodje primerno k eni hiši in recmo dvema avtomobiloma (povprečna femily), maš jurja premal... Kje so potem še ele. in mot. orodja...

Pameten gospodar pa kupi tako orodje, da ga bojo še njegovi vnuki nucali.

Nekaj idej kje in kako vseen pocen kvaliteto kupit:

-licitacije izvršiteljev. Marsiker obrtnik je šel v zadnjih cajtih cugrunt, in se orodja prodajajo po smešnih cenah
- akcije dilerjev. Naroči se na novice zastopnikov blagovnih znamk
-popusti dilerjev (staro za novo)
- pejd na obrtni sejem

NE PRIPOROČAM: na trgu je ogromno ukradenega orodja.

Martin Krpan ::

Potreben je tudi ponk , delovna miza z primežem (šraufštukom), predali za orodje ter površio za montažo elekričnih orodij.

zajovic ::

Ima kdo iskušnje z znamko Holzinger in sicer z vozički za orodje, ki se prodajajo na bolhi? Cenovno so precej ugodni...

fikus_ ::

Tu je nekaj opreme za delavnice:
http://www.kataloska-prodaja.si/delavni...
za pogledat in primarjati cene

gregor ::

https://www.hofer.si/sl/posebna-ponudba...



kakšna je kvaliteta in če je to cenovno ugodno, pa ne vem...
ima pa 3 leta garancije :)

LP

black ice ::

Pri vozičku res ni potrebe, da je Uniorjev ali katerekoli druge znane znamke. FFS saj je samo voziček.

D3m ::

black ice je izjavil:

Pri vozičku res ni potrebe, da je Uniorjev ali katerekoli druge znane znamke. FFS saj je samo voziček.


Aha torej jamčiš, da je boljši pleh, kot Beta, Forch, UNIOR?
|HP EliteBook|R5 6650U|

black ice ::

Ne vem kaj ti delaš s tvojimi vozički, niti se me ne tiče, a svojega ne mečem po delavnici. Posledično lahko za razliko v denarju kupim dodatno orodje.

mihec87 ::

D3m je izjavil:

black ice je izjavil:

Pri vozičku res ni potrebe, da je Uniorjev ali katerekoli druge znane znamke. FFS saj je samo voziček.


Aha torej jamčiš, da je boljši pleh, kot Beta, Forch, UNIOR?

Bolj kot v plehu je verjetno razlika v vodilih itd... Ampak koliko je to pomembno za domačo delavnico če se predal ne odpira tako lepo kot pri Unior,beta itd..?

gregor ::

kateri eu proizvajalec ročnega orodja ima podobno kvaliteto kot unior in morda kaj nižje oz podobne cene
kje v slo se najceneje dobi unior orodje

hvala

lp

D3m ::

gregor je izjavil:

kateri eu proizvajalec ročnega orodja ima podobno kvaliteto kot unior in morda kaj nižje oz podobne cene
kje v slo se najceneje dobi unior orodje

hvala

lp


Pri meni.

Hazet, Wurth so primerljivi. Beta je že dražja, Forch pa poceni in pokvarljiv.
|HP EliteBook|R5 6650U|

gregor ::

ali delaš v uniorju?

noraguta ::

Za tovornjaki se voz.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

D3m ::

Mi smo Uniorjev kupec ne delam pri njih.
|HP EliteBook|R5 6650U|

gregor ::

ok, te morda v prihodnje kaj kontaktiram preko zs

LP

šernk ::

Forch pa poceni in pokvarljiv.


ne vem ne vem...poznam delavnico, ki je v celoti na forch orodju pa jim dobro služi.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

D3m ::

Poznam tudi jaz. Z veseljem jim vsak teden menjam nastavke, izvijače, itd.

Pa, da ne bo pomote tako Forch kot UNIOR se dela na Kitajskem. Razlika je samo v nadzoru kvalitete.

Lp.
|HP EliteBook|R5 6650U|

knap ::

unior se dela na kitajskem? je to res?, kaj pri nas ni več proizvodnje?

ali obstaja kakšna EU spletna trgovina kjer imajo ugodne cene za hazet, wurth, beta ipd ročna orodja

LP

D3m ::

5% ročnega orodja (odvisno katerega) delajo v Zrečah ostalo Kitajska. Ostalih 95% proizvodnje so outsourcani za avto-industrijo.

Lp.
|HP EliteBook|R5 6650U|

knap ::

kakšna pa je kvaliteta orodja proxxon, wera, gedore?
LP

D3m ::

Gedore so dobre vendar višji cenovni razred.

Wera werk je pa specilizirana večinoma za izvijače nekaj malega nastavki in malo gedore. Cenovno je tam tam z UNIOR. Delajo jo na Češkem.

Lp.
|HP EliteBook|R5 6650U|

D3m ::

Wero werk tudi tržimo a jo rabimo samo takrat, ko UNIOR ukine kakšen izvijač iz kataloga.
|HP EliteBook|R5 6650U|

noraguta ::

D3m je izjavil:

Gedore so dobre vendar višji cenovni razred.

Wera werk je pa specilizirana večinoma za izvijače nekaj malega nastavki in malo gedore. Cenovno je tam tam z UNIOR. Delajo jo na Češkem.

Lp.
wera joker so tud ključi.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

D3m ::

noraguta je izjavil:

D3m je izjavil:

Gedore so dobre vendar višji cenovni razred.

Wera werk je pa specilizirana večinoma za izvijače nekaj malega nastavki in malo gedore. Cenovno je tam tam z UNIOR. Delajo jo na Češkem.

Lp.
wera joker so tud ključi.


Hvala za popravek ključe sem izpustil.

UNIOR ima tudi ključ, ki se obnaša, kot raglja. ;)
|HP EliteBook|R5 6650U|

knap ::

D3m je izjavil:

Gedore so dobre vendar višji cenovni razred.

Wera werk je pa specilizirana večinoma za izvijače nekaj malega nastavki in malo gedore. Cenovno je tam tam z UNIOR. Delajo jo na Češkem.

Lp.


Kaj pa proxxon, morda poznaš?

LP

D3m ::

Ne poznam.
|HP EliteBook|R5 6650U|

noraguta ::

knap je izjavil:

D3m je izjavil:

Gedore so dobre vendar višji cenovni razred.

Wera werk je pa specilizirana večinoma za izvijače nekaj malega nastavki in malo gedore. Cenovno je tam tam z UNIOR. Delajo jo na Češkem.

Lp.


Kaj pa proxxon, morda poznaš?

LP

proxxon je tajvanc. Solidna roba
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

D3m ::

Trg je preveč nabit z ponudniki orodja.
|HP EliteBook|R5 6650U|

gregor ::

proxxon je v istem kvalitetnem razredu kot hazet ali je manj kvaliteten?
kaj pa KS tools, verjetno poceni sr****?

hvala

LP

MarioMisaron ::

Pri nas tržimo v prvi vrsti Unior orodje, vendar ko obiskujem mehanike in delavnice po SLO, so uporabniki presenetljivo zadovoljni s orodje tipa KS tools (oziroma orodjem z besedo tools v imenu...). Čisto odvisno od mehanika, en bo hotel striktno Unior, 3je ga bodo prešimfali in so zadovoljni s tools orodjem... takšno razmerje nekje zasledujem.
Kaj je boljše imeti doma pa čisto odvisno od posameznika, kot je dejal thetruth je bolj pametno dodati nekaj € pa imeti dlje časa.
Nekdo je omenil omare in pulte od Uniorja, no čeprav tržimo unior znamko, pa se da omare in pulte dobiti ceneje od koga drugega... Tu ima Unior ceno zelo zasoljeno...

Zagotovo je pa trg prenasičen z vsem orodjem... Za primer, samo za Unior orodje smo na širšem celjskem 4-5 ponudnikov/potnikov. Zato danes pri Uniorju zmaga samo cena.
(sory ko odpiram staro temo, sam ne morem mimo uniorja) 8-)
https://www.misaron.si/

šernk ::

mah tud unior ni več kar je bil, že precej časa. kvaliteto orodja se lahko ocenjuje izključno, ko res rabiš kvalitetno orodje...tam se pa tudi unior začne zvijat, ampak večina uporabnikov orodja na svoj limit ne bo uspela spravit in za tiste je popolnoma vseeno ali kupiš komplet za 10eur ali 200eur. ko prideš pa do kakšnih zarjevelih vijakov M20 tam se potem začne delat razlika med orodjem in kvalitetnim orodjem.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

D3m ::

@Mario
Tako, kot si napisal odvisno od delavnice do delavnice.

Prenasičen trg.

šernk je izjavil:

mah tud unior ni več kar je bil, že precej časa. kvaliteto orodja se lahko ocenjuje izključno, ko res rabiš kvalitetno orodje...tam se pa tudi unior začne zvijat, ampak večina uporabnikov orodja na svoj limit ne bo uspela spravit in za tiste je popolnoma vseeno ali kupiš komplet za 10eur ali 200eur. ko prideš pa do kakšnih zarjevelih vijakov M20 tam se potem začne delat razlika med orodjem in kvalitetnim orodjem.


Kvaliteto še držijo pa čeprav je vsem padla kvaliteta.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

MarioMisaron ::

Seveda šernk, tudi unior ni več kar je bil (npr črna linija).... Tiste stare kište po 30 let še vedno delajo kot morajo..
Je pa seveda odvisno od uporabnika največ... Še vedno je preveč primerov ko mehanik da obično gedoro na pištolo pa se čudi da pokne...
Običajna gedora se naj ne bi uporabljala pod visokimi momenti, takrat pride prav samo impact ključ, ampak se čudi zakaj, včasih je to delalo...
Včasih so tut čiki bli 1EUR :D
https://www.misaron.si/

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Pa bencin pod 1EUR :))
|HP EliteBook|R5 6650U|
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Orodje Einhell

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
1621075 (6663) krneki0001
»

orodje za sestavo računalnikov

Oddelek: Kaj kupiti
325306 (2344) 49106
»

Osnovno orodje (izvijači)

Oddelek: Kaj kupiti
385819 (3890) noraguta
»

Kje kupiti orodje?

Oddelek: Kaj kupiti
148506 (7783) icecube
»

Komplet izvijačev

Oddelek: Loža
3511012 (9252) šernk

Več podobnih tem