» »

win video in photo pregledovalnik

win video in photo pregledovalnik

mtech7 ::

Opažam, da kratki video posnetki zamenjujejo dobršen del fotografije.
Skoraj vsak telefon brez razlike pregleduje/prikazuje posnete fotografije in video brez da bi za to moral uporabljat različne programe, ne razumem zakaj tega ne zmorejo računalniki.

Upam, da je v win 10 na tem področju kakšen napredek, oz. vgrajena možnost pregleda fotografij in video posnetkov v istem oknu.
Gledamo namreč oboje enako, le da pri fotografiji strmimo v statično sliko, pri videou pa v dinamično.

Vem, da za to že obstajajo programi, vendar se mi zdi to osnovna funkcija. Podobno kot da bi moral med pisanjem teksta za veliko črko odpreti nek drug program...

Se motim?

Lonsarg ::

Ne, ne motis se, stanje pa ni problematično samo glede vgrajenega softwerja, še 3rd party ne obstaja nek simple pregledovalnik, vedno neki ozki fokus oziroma preveč funkcij. Picasa sicer je za silo to kar hočeva, ampak kot sem rekel, še polno balasta zraven.

Jaz sem tvoje razmišljanje vlekel še malo dlje, gledanje slik in videov bi moral podpirati že file explorer. Me zadosti moti da sem začel pisat app z tem konceptom. Samo zaradi pomankanja časa oziroma profita slabo kaže z tem hobi projektom:)

blackbfm ::

Ne, ne motis se, stanje pa ni problematično samo glede vgrajenega softwerja, še 3rd party ne obstaja nek simple pregledovalnik, vedno neki ozki fokus oziroma preveč funkcij


Glede na to kolk crapwara obstaja je bolje ozki fokus da dela stvar tiptop, kot pa neka polomljena do-it-all resitev.

mtech7 ::

Pa saj ni raketna znanost, nobena do-it-all rešitev, samo to kar imaš na telefonu, da gledaš slike, če naletiš na video, pa ga zavrti...Brez urejanja, brez dodatnega crapa - za to obstajajo programi, pa na telefonu se zadeva odpre v no time, tako da se zagotovo da tudi na pc.

opeter ::

Saj načeloma ti Windows pa tudi MacOS omogoča predogled videa v thumbnail obliki v Raziskovalcu/Finderju, če imaš naložene določene programe (ne vem, recimo Windows Media Player, QuickTime, VLC ...).

Recimo Adobe Bridge je odličen, kar se tiče pregledovanja raznih grafičnih formatov in videoposnetkov.

Pol imaš razne pregledovalnike slik in mult. datotek, ki podpirajo prikaz/predogled videa, npr. XnView ali IrfanView.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nokia n95 ali kaj druga?

Oddelek: Mobilne tehnologije
455011 (2867) alexa-lol
»

Fotoaparat vs. kamera?

Oddelek: Zvok in slika
276113 (5496) schurda
»

dslr in zajem videa

Oddelek: Zvok in slika
222409 (2002) M-XXXX
»

Kateri video pretvornik za windows 7 ... ?

Oddelek: Programska oprema
82717 (2578) JayKay
»

Canonovi prenosni pregledovalniki fotografij

Oddelek: Novice / Diski
52697 (2395) BluPhenix

Več podobnih tem