» »

Reflow - dela kdo to za € ?

Reflow - dela kdo to za € ?

adinfinito ::

Pozdravljeni,

zanima, me če bi mi kdo opravil end spodoben reflow grafičnega čipa in kakšne so cene.

#000000 ::

Reflow ti lahko pomaga samo začasno, + ko bo čip crknu, in če ga boš dal spet menjat, ponavadi crkne še kaka druga stvar, tako datakoj daj menjat čip ali prodaj takega kot je. Sem delal to do pred kratkim vsak dan, tko da vem kaj govorim, uni ki ti bo pa menjal čip, pa naj obvezno da garancijo vsaj 6 mesecev + obvezno račun, drugače si mrzu. V ljubljani je servis čadež verjetno še dela, ampak ni bil nikoli poceni.

hojnikb ::

ti nucaš reball...
#brezpodpisa

#000000 ::

Ma mu ne bo pomagal za dolgo, ker pravih majstrov pr nas ni, pač treba bit pedanten in striktno delat po proceduri + treba imet točno opremo da ti ne skuri čipa že ko ga jemlješ dol s plate, pa še čipi so narejeni da jih lahko greješ samo nekajkrat intel predvideva 3× ati in nvidia 4 in tudi večkrat, itak to piše v datasheetu od čipa (če maš srečo in ge kje stavhaš)

tako da če je finančno sprejemljivo dat 100-150 za poseg z vsaj pol leta ali leto dni garancije, potem go ahed, ker nov laptop bo dražji (sevede odvisno od tega kaj ima sedaj)

hojnikb ::

Če je spodobno narejen reball, bo delal dolgo časa.

Te okvare so samo posledica slabega leadfree cina, ki so ga začel dajat noter cirka ~2005...
#brezpodpisa

#000000 ::

Ja sej pravim, če bo spodobno narejen bo ok. ampak večina servisev nima niti opreme niti znanja kaj šele izkušenj.
NI pa samo leadfree (rohs) cin težava, težava je tudi na samih čipih predvsem nvidia, ostali ne zaostajajo prav veliko, ampak nvidia je bila vodilna, gre za underfill issue, se pravi odstopanje jedra čipa, zato so bili nekaj časa zelo popularni copper sheet-i ki so pritisnilijedro nazaj na čip in za nekaj časa je bilo ok.

Je pa teh težav zdaj dosti manj, cela zadeva pa mi smrdi (zakaj se je začela) ker je bila kriza (začelo se je to pojavljat na čipih proizvedenih 2008) kar sovpada z globalno krizo, in so malo poizkisili neke vrste Obsolete rešitev :)

anyway če je to nek dober laptop, v rangu današnjih od 500 eur navzgor, potem se splača dat datza popravilo, če je to gara ki v štacuni nova košta 300 eur (prcej boljša) potem nikakor ne.

hojnikb ::

te težave so se ze zacele prej... tam 2006
#brezpodpisa

#000000 ::

Ja s cinom ker mism da je rohs v veljavi od nekje 2005 nisem pa 100% underfill problem pa kasneje.

edit; mism da kasneje

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

#000000 ::

ja čajna je sprejela zadevo šele 2007 (ne vem pa če so že prej delali po rohs standardu, in kako je bilo z uvozom glede tega, v EU pa piše da so začeli že 2003 ampak dokončno naj bi veljal od 2004, tko da nekako sovpada, tudi z tvojo teorijo, ampak underfill je bil množična kuga nvidie leta 2008 proizvedenih čipov oz od takrat do 2010 potem je začel pešat.

hojnikb ::

zelo pokvarljivi geforce 8400/8600 se je začel že 2007
#brezpodpisa

#000000 ::

No ja sej tako nekako, važno da se strinjamo nekako :)

kje pa je OP teme da pove kak laptop je ? Če je kakšen aspire 5520 se ne splača, če je 5520g pol se da menjat grafiko z ati-jevo in bo ok. če pa je dv6xxx ali dv9xxx ali hp 67xxx pol pa škoda delat karkoli.

hojnikb ::

aspireja lepo daš v pečico, pa je mir za par mesov. Tko sn vsaj jst naredu :)
#brezpodpisa

#000000 ::

Ja sej gre, in natanko to počne folk ki kupuje pokvarjene laptope pri nas in v tujini, kitajci pa množično, in te plate lepo prodajajo na ebayu, kao vse testirano in deluje bp 100%

Tako plato semjest kupu za stranko za neko tošibo ki je pri nas sploh prodajal niso (njegovo je nekdo že s fenom pregrel in je bila kaput) druge pa pri nas noben ni imel, tud zanič ne.

NO plata je prispela, a je bila edino boljša v tem da so prižgale lučke in fan, plata je bila v loopu.

adinfinito ::

Hoj, poln urnik, se opravičujem za zamudo.

#000000 je izjavil:


kje pa je OP teme da pove kak laptop je ? Če je kakšen aspire 5520 se ne splača, če je 5520g pol se da menjat grafiko z ati-jevo in bo ok. če pa je dv6xxx ali dv9xxx ali hp 67xxx pol pa škoda delat karkoli.


ja je dv7 :)
Sem mislil, da bi kaj pametnega s tem naredil glede na to, da mi leži in je vse ostalo v odličnem stanju.

hojnikb je izjavil:

aspireja lepo daš v pečico, pa je mir za par mesov. Tko sn vsaj jst naredu :)


V isto kje pečem pice? :)
Sem nekje bral, da ni najbolje za zdravje.

Zgodovina sprememb…

Daniel ::

Reflow sem jaz naredil znancem kakšen mesec in pol nazaj znancem na starem Acer-ju. Glede na to, da je bil praktično mrtev ni bilo kaj izgubiti pa sem ga lepo pogrel s plinskim spajkalnikom in zadeva zaenkrat še dela :)

#000000 ::

evo ne vidim razloga zakaj za nek drobiž nebi naredu tud otvoritelju teme

Daniel ::

Heh, to je bilo bolj za nabiranje izkušenj, drugim tega ne bom delal :) je bolj namig, da se lahko kaj takega poskusi tudi doma, če ni kaj izgubiti.

#000000 ::

Ja pol velja tale cenik :)

fujtajksel ::

Lahko vprašaš pri Piara v Murglah. Je prijelo za kakšno leto, zdej včasih spet grafika šteka ;) Ampak mi laptopa niso znali dobro nazaj sešravfat.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

BGA Reballing popravilo prenosnikov ( koliko računate?) (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
5911282 (1941) mat xxl
»

Prenosnik, zelene črte na zaslonu

Oddelek: Pomoč in nasveti
234152 (1213) Han
»

Crknila grafična?

Oddelek: Pomoč in nasveti
192352 (1984) opeter
»

Prenosnik Acer star 3 leta, se ne nažge

Oddelek: Pomoč in nasveti
121689 (1536) RuN
»

Bga Reballing (Ps3)

Oddelek: Pomoč in nasveti
173179 (2936) #000000

Več podobnih tem