» »

Kateri high end telefon?

Kateri high end telefon?

«
1
2 3

koliso29 ::

Kaj priporočate? Razmišljam o lg g4 ali S6...

M-XXXX ::

Če mene vprašaš S6. Si ga tudi lastim (Edge varijanto) in nimam pritožb.

shadeX ::

LG G4. Zato ker Samsung je drugo ime za Bloatware.

M-XXXX ::

shadeX je izjavil:

LG G4. Zato ker Samsung je drugo ime za Bloatware.

In kako ta blotware zgleda na S6 naprimer? A tako da je najhitrejši telefon? Tako, da ima drugo najboljšo kamero (G4 oziroma sta tam tam). Tako, da je lahek ter tanek? Tako, da ima enega izmed najboljših če ne najboljši zaslon? Ali kako drugače? Dajte ga nehat srat s tem blotwarom. Čisto vse kar ti ne paše lahko izklopiš. Večina stvari je pa dejansko čisto uporabnih (če jih želiš koristiti) in to je to. Ostalo disajblaš če te že tako moti.

c3p0 ::

Ravno S6 je znan po tem, da so močno okrnili bloat. Ga imam in ga lahko le priporočam.

Egidij88 ::

Predraga igračka. Pa kmalu si obsolete in greš po novo. Ne odtehta vsaj zame, raje kupim v stilu 1+1, N5 itd...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Egidij88 ()

mitja73 ::

iPhone 6, vse ostalo ni tisti pravi high end, S6 bo pa itak v mescu ali dveh cena prepolovljena k se ne prodaja

facepalm ::

Egidij88 je izjavil:

Predraga igračka. Pa kmalu si obsolete in greš po novo. Ne odtehta vsaj zame, raje kupim v stilu 1+1, N5 itd...

super price/performance ampak ta dva telefona ne spadata vec med elito.
ostali so res predrage igracke ampak poceni high end telefona trenutno ni.

karkoli bo OP kupoval (samsung/htc/sony/huawei..) naj le ne kupuje karkoli osnovano na snapdragon 810 chipsetu.

popravite me, ce se motim ampak letos se mi zdi da nekako Galaxy S6 nima neke prave konkurence.

scipascapa ::

Ko folku ni težko dati 500€ za telefon, a za prenosnik je. :P

Starscream ::

S6, uporabniški vmesnik je prečiščen, lepo dela. telefon je pa top. G4 sicer še nosem preizkusil, me pa moti da je sama plastika, tisto usnje zadaj ni neki.

perci ::

Note 4.

Jst mam sicer trojko ampak je zadeva res OK. Velikost sploh ni problem, celo obratno - ko primem svoj stari s2 v roko, mi je prav smešno majhen.

Cveto ::

Še en glas za nota 4. S6 in ostali tega ranga so enostavno premajhni da bi na polno izkoristil tako moč.

Lahko pa tudi iPhone 6 (plus), samo je cena x2 glede na S6 in Note.

lovro535v2 ::

Lg g4 samsung ima bloatware.
Raspberry Pi 512MB 32GB Raspbian/Asus P7P55D Intel core i5 2,66ghz
LGA 1156 8GB Kingston DDR3 WD Black 1TB Gigabyte GT430 W7/
Nexus 7 2013 32GB/Oneplus one 64GB Sandstone black.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: njyngs ()

Apache90 ::

Glede na to da si lastim note 4 ga lahko le pohvalim. Tanek in lahek glede na njegovo velikost, hiter, odziven, skratka top.
i5-4460 | Gigabyte GTX970 G1 Gaming| Gigabyte H97-HD3 | 8 GB RAM |
Crucial SSD BX100 250 GB | 1TB WD Blue | RAIDMAX Viper GX |

issak ::

mitja73 je izjavil:

iPhone 6, vse ostalo ni tisti pravi high end, S6 bo pa itak v mescu ali dveh cena prepolovljena k se ne prodaja

lol.


Sicer pa: Samsung S6, Xperia Z3 (Compact), LG G4, iPhone 6(+), Lumia 930.

Na papirju ima Galaxy S6 najboljši hardware od vseh, hiter CPU, hiter 'disk', dobra kamera, super zaslon

Potegne pa to za sabo baterijo seveda, osebno imam raje manjšo resolucjo pa zaradi tega daljšo baterijo (naprimer Z3 compact)
S6 nima možnosti SD kartice, kar ima tako prednosti (vgrajeni spomin je navadno bistveno hitrejši kot SD kartice) kot slabosti (navadno je vgrajeni spomin tudi dražji, in za 40GB slik in muzike je čisto vseeno koliko hiter je spomin). Baterije se praktično nobenemu več ne da zamenjati.

Mislim da je S6 trenutno zmagovalec v performancu, če so le popravili tisti memory leak od Lollipopa.
HTC M9 je itak čista polomija, mogoče od HTC pride v poštev HTC Eye, če ti je kaj mar za prednjo kamero.

Napiši raje kaj želiš od telefona, pa bo lažje svetovati.
Ali želiš čim manjši zaslon, ali 6" zverino, ali je bolj pomembna baterija ali resolucija zaslona, je važno da je 'priznana' znamka, ali da je hardware čimboljši za čim nižjo ceno, ga boš kupil pri nas na naročnino, ali ti ni problem ga naročiti preko interneta iz tujine?
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: issak ()

Mufasa ::

Sony Z3 compact
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

knesz ::

BlackBerry Passport.

BivšiUser2 ::

Lastim si Lumio930 in jo tudi priporočam naprej (pač za to ceno nudi dosti), če pa že andorid pa pa LG G4.

Kebo ::

Eno vprašanje, ali je v 2015 sploh smiselno kupovat telefone za 500€+ na pogodbo. Primer punca ima huaweia p6, jst nexus 5 in sva pogruntala da je razen baterije in kamere vse ostalo več ali manj isto dobro kot na današnjih flagshipih. Igrce laufajo enako primerljivo pravtako brskanje po internetu. Ne vem jst bi na tvojem mestu si pršparov malo dnarja pa kupu naprimer Htc desire 820, ki je na simobilu 140€ na pogodbo 20€/mesec ali pa novega enkrat sprobanega na bolhi za 200€. Na papirju se mogoče 3gb namesto dva in mal višja ferkvenca slišta boljše ampak v praksi je pa praktično identično. Edino kamere so pa na flagshipih boljše ampak spet, za delit fotke prek snapchata in facebooka je itak vseeno, če so slike malo manj barvite, al pa je mal več šuma v slabi svetlobi.

M-XXXX ::

Ne samo v 2015, nikoli ni bilo smiselno kupovati flagshipa. Tako kot je 90% računalnikov pretiranih, ter avtov in hiš, pa vikendov. Vendar ljudje pač taki smo :D

facepalm ::

Tocno tako:)
Zato jaz cakam na padec cene Z3c in ga bom takrat kupil:)
Novega flagshipa pa nikoli vec.. nima smisla:)

Jerry000 ::

M-XXXX je izjavil:

shadeX je izjavil:

LG G4. Zato ker Samsung je drugo ime za Bloatware.

In kako ta blotware zgleda na S6 naprimer? A tako da je najhitrejši telefon? Tako, da ima drugo najboljšo kamero (G4 oziroma sta tam tam). Tako, da je lahek ter tanek? Tako, da ima enega izmed najboljših če ne najboljši zaslon? Ali kako drugače? Dajte ga nehat srat s tem blotwarom. Čisto vse kar ti ne paše lahko izklopiš. Večina stvari je pa dejansko čisto uporabnih (če jih želiš koristiti) in to je to. Ostalo disajblaš če te že tako moti.


Samsung Bloatware = kup enih samsung programov. Pa by the way, ni hitrejši kot stock android ;). Se pa strinjam da ma hudo kamero pa hude slike, to pa res thumbs up

Sami ::

Jerry000 je izjavil:

M-XXXX je izjavil:

shadeX je izjavil:

LG G4. Zato ker Samsung je drugo ime za Bloatware.

In kako ta blotware zgleda na S6 naprimer? A tako da je najhitrejši telefon? Tako, da ima drugo najboljšo kamero (G4 oziroma sta tam tam). Tako, da je lahek ter tanek? Tako, da ima enega izmed najboljših če ne najboljši zaslon? Ali kako drugače? Dajte ga nehat srat s tem blotwarom. Čisto vse kar ti ne paše lahko izklopiš. Večina stvari je pa dejansko čisto uporabnih (če jih želiš koristiti) in to je to. Ostalo disajblaš če te že tako moti.


Samsung Bloatware = kup enih samsung programov. Pa by the way, ni hitrejši kot stock android ;). Se pa strinjam da ma hudo kamero pa hude slike, to pa res thumbs up


Se strinjam, sodelavec ima S6 in je moj Nexus 5 seveda in logično hitrejši.

Če želiš price/performance potem seveda Nexus 5 ali Oneplus one. Septembra pa izide nov Nexus in v kratkem Oneplus Two, tako da ni kaj za razmišljat :D
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

M-XXXX ::

Samsung Bloatware = kup enih samsung programov. Pa by the way, ni hitrejši kot stock android ;). Se pa strinjam da ma hudo kamero pa hude slike, to pa res thumbs up

Programov katere ni treba uporabljat.
Programe katere lahko odstraniš če te motijo.
Programi katere lahko disajblaš če te motijo.
Programi, ki v večini (niti približno ne vsi) so dobri in prinesejo prednost.

Se strinjam, sodelavec ima S6 in je moj Nexus 5 seveda in logično hitrejši.

Yea right. S6 je hitrejši od Nexus 6 kaj šele od 5tke.

Kar pojdite lepo po vrsti:

https://www.youtube.com/results?search_...
https://www.youtube.com/results?search_...

Meni osebno je stock android grši in ima premalo "bonbončkov". Ampak to je seveda zgolj osebno mnenje. Z čisto vsemi romi sem zdržal dlje kot z AOSP oziroma google različico na S4, notu, HTC-ju,...).

Jerry000 ::

Sami je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

M-XXXX je izjavil:

shadeX je izjavil:

LG G4. Zato ker Samsung je drugo ime za Bloatware.

In kako ta blotware zgleda na S6 naprimer? A tako da je najhitrejši telefon? Tako, da ima drugo najboljšo kamero (G4 oziroma sta tam tam). Tako, da je lahek ter tanek? Tako, da ima enega izmed najboljših če ne najboljši zaslon? Ali kako drugače? Dajte ga nehat srat s tem blotwarom. Čisto vse kar ti ne paše lahko izklopiš. Večina stvari je pa dejansko čisto uporabnih (če jih želiš koristiti) in to je to. Ostalo disajblaš če te že tako moti.


Samsung Bloatware = kup enih samsung programov. Pa by the way, ni hitrejši kot stock android ;). Se pa strinjam da ma hudo kamero pa hude slike, to pa res thumbs up


Se strinjam, sodelavec ima S6 in je moj Nexus 5 seveda in logično hitrejši.

Če želiš price/performance potem seveda Nexus 5 ali Oneplus one. Septembra pa izide nov Nexus in v kratkem Oneplus Two, tako da ni kaj za razmišljat :D

Kaj pa je to Oneplus One, Two? Od kere firme so to? To je isto kot nexus, torej stock z updati?

krneki0001 ::

scipascapa je izjavil:

Ko folku ni težko dati 500€ za telefon, a za prenosnik je. :P


Telefon se vidi na mizi, ko si v lokalu. :))
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Sami ::

Jerry000 je izjavil:

Sami je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

M-XXXX je izjavil:

shadeX je izjavil:

LG G4. Zato ker Samsung je drugo ime za Bloatware.

In kako ta blotware zgleda na S6 naprimer? A tako da je najhitrejši telefon? Tako, da ima drugo najboljšo kamero (G4 oziroma sta tam tam). Tako, da je lahek ter tanek? Tako, da ima enega izmed najboljših če ne najboljši zaslon? Ali kako drugače? Dajte ga nehat srat s tem blotwarom. Čisto vse kar ti ne paše lahko izklopiš. Večina stvari je pa dejansko čisto uporabnih (če jih želiš koristiti) in to je to. Ostalo disajblaš če te že tako moti.


Samsung Bloatware = kup enih samsung programov. Pa by the way, ni hitrejši kot stock android ;). Se pa strinjam da ma hudo kamero pa hude slike, to pa res thumbs up


Se strinjam, sodelavec ima S6 in je moj Nexus 5 seveda in logično hitrejši.

Če želiš price/performance potem seveda Nexus 5 ali Oneplus one. Septembra pa izide nov Nexus in v kratkem Oneplus Two, tako da ni kaj za razmišljat :D

Kaj pa je to Oneplus One, Two? Od kere firme so to? To je isto kot nexus, torej stock z updati?


https://oneplus.net/si
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Egidij88 ::

Jerry000 je izjavil:


Kaj pa je to Oneplus One, Two? Od kere firme so to? To je isto kot nexus, torej stock z updati?


https://oneplus.net/si

Egidij88 ::

Če bo novi Nexus predrag in bo imel 1+2 dobro baterijo, potem bo to to.

Sami ::

Egidij88 je izjavil:

Če bo novi Nexus predrag in bo imel 1+2 dobro baterijo, potem bo to to.


Naj bi se pripravljlala dva nova Nexusa in sicer 1. s strani LG-ja (Snapdragon 808, zaslon 5.2") in 2. s strani Huaweia (Snapdragon 810 in zaslon 5.7").

Če bo LG res izdal novega Nexusa s primerljivo ceno N5 bo verjetno moj naslednji nakup.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

njyngs ::

Nexus5 je odličen dokler si ga ne lastiš. Baterija za zjokat se.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: njyngs ()

issak ::

njyngs je izjavil:

Nexus5 je odličen dokler si ga ne lastiš. Baterija za zjokat se.


In kamera. Čeprav na 5ki je še kar zadovoljvija, N4 je bil pa čisti šrot v tem področju.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: issak ()

Jerry000 ::

issak je izjavil:

njyngs je izjavil:

Nexus5 je odličen dokler si ga ne lastiš. Baterija za zjokat se.


In kamera. Čeprav na 5ki je še kar zadovoljvija, N4 je bil pa čisti šrot v tem področju.

Mam N4 in sm ful zadovoln. kamera je dobra (za profi slike so itq DSLR-ji) za tkole ko kam grem in na hitro poslikat je odlično, baterija drži 1dan mogoče 2 tu v sloveniji, v tujini ko imam pa večino izklopljeno wifi, 3g pa sync pa tudi 3...(minimalna uporaba). Tko da če nonstop čepiš na telefonu nexus res ni zate. Če želiš hudo baterijo si potem nabavi one stare mobilce ko so po 1 teden držali :)

njyngs ::

Slab argument. N5 baterija je slaba, prav tako fotoaparat. Ostalo je OK.

Drugače pa če bi sam razmetaval z denarjem za highend bi vzel Note4.

knesz ::

Mogoče bi res pogledal preko iOS in Android meja proti BlackBerry-u.
Sam sem šaltal iz HTC, N4, N5 na Blackberry Passport in si ne predstavljam, da bi šel nazaj.
Na telefonu imam vse programe nativne za BBOS, telefon pa poganja tudi Android aplikacije.
Baterija mi zdrži 1,5-2 dni intenzivne uporabe (po podatkih operaterja naredim v povprečju nad 1200min odhodnih klicev/mesec), prvi telefon, ki ga ni potrebno polniti tekom delovnega dneva.
Kamero ima dobro, 13MP, menda ista kot pri G3
Mogoče bi bila moteča oblika telefona, ker se pač ne drži standarda 16:9 ter zaslon 1:1 za predvajanje multimedije. Dejstvo je, da mi sedaj N4 in N5 delujeta kot igrači.

Sami ::

njyngs je izjavil:

Slab argument. N5 baterija je slaba, prav tako fotoaparat. Ostalo je OK.

Drugače pa če bi sam razmetaval z denarjem za highend bi vzel Note4.


Imel sem N4, sedaj imam že več kot leto N5.

Za tale denar je kamera super, za ostalo je seveda digitalni fotoaparat.

Baterija mi ob moji uporabi zdrži 1,5-2dni, seveda nepotrebne opcije izklapljam, ko jih ne potrebujem (bluetooth, WIFI, prenos podatkov,...). Ne vem kaj je zate "dobra" baterija, na vsakem high end phonu jo lahko izprazniš v roku 1-3h ur, odvisno od uporabe.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

scipascapa ::

krneki0001 je izjavil:

scipascapa je izjavil:

Ko folku ni težko dati 500€ za telefon, a za prenosnik je. :P


Telefon se vidi na mizi, ko si v lokalu. :))


In pa zelo hitro ga nekdo zvizne :P

lovro535v2 ::

Če lahko počakaš potem vzemi oneplus two ali pa nexus 5 2 genracije samo jaz bi rajši vzel nexus 5 ker bo imel oneplus two oxygen os ki je veliko manj dodelan kot cyanogenmod sam imam oneplus one in lahko samo pohvalim prav tako moj nexus 7 2013 tudi dela brez vsakaršnega zatikanja z najnovejšim androidom pusti tist samsung ki ima preveč bloatware tisti ki ima samsung sploh ne ve kaj je to android ker je večina os touchwiz.
Raspberry Pi 512MB 32GB Raspbian/Asus P7P55D Intel core i5 2,66ghz
LGA 1156 8GB Kingston DDR3 WD Black 1TB Gigabyte GT430 W7/
Nexus 7 2013 32GB/Oneplus one 64GB Sandstone black.

jusv ::

LG G4. Top telefon, usnje je super elegantno in ful dober občutek (ne pa plastika), pa še "poceni" oz. za 360€ z vezavo se ga da dobit.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

GTX970 ::

lovro535v2
Tvoje prispevke je živ obup brati.

In potem pravijo da imajo Nemci dolge stavke :)).

Egidij88 ::

Oxygen OS je zelo podoben stock androidu, tudi težav z rednimi updejti najbrž ne bo.

koliso29 ::

Rad bi čimvečji zaslon, druga stvar pa je čimbolj 'smooth' delovanje. S6 edge mi je predrag navaden pa mi je design grd. Tako da se nagibam h lg g4 premium. Na tušmobilu sem zasledil da ga dobis super ugodno za 15€ na mesec + 15 naročnine (vse neomejeno,2gb prenosa).

Mufasa ::

Iphone sploh ni tako neumna izbira če hočeš telefon normalno(!) uporabljati 2-3 leta...in ti ni škoda 600€ jasno.
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

Goody ::

koliso29 je izjavil:

Rad bi čimvečji zaslon, druga stvar pa je čimbolj 'smooth' delovanje.


iphone 6+ ali nexus 6

Trololololol ::

XiaoMi top end, Sony Z3 compact, HTC M8 WINDOWS, Iphone.
Sintetike ne glejte. Linux na desktopu(gaming) pelje scat Malega in Mehkega, kar se performanca tiče. Mali in mehki pelje scat v mobilnikih Android, kar se performanca tiče. Ne prvo in ne drugo se ne prodaja najbolje.
Vašo kurčenje z S6 tako ne pije vode.

lovro535v2 ::

GTX970 je izjavil:

lovro535v2
Tvoje prispevke je živ obup brati.

In potem pravijo da imajo Nemci dolge stavke :)).
ti si lahko čisto tiho ker nisi nč napisal pametnega v to temo.

Egidij88 je izjavil:

Oxygen OS je zelo podoben stock androidu, tudi težav z rednimi updejti najbrž ne bo.
to drži da je podoben stock androidu samo ima kar precej bugov ker je to prvi poskus izdelave custom roma od oneplusa. za update pa smo vidli kako je z oxygen os isto kot je z cyanogenmodm če hočeš imeti najnovejši software brez vsakaršnega bloatware (stock vaniila android) potem moraš kupit nexusa.
Raspberry Pi 512MB 32GB Raspbian/Asus P7P55D Intel core i5 2,66ghz
LGA 1156 8GB Kingston DDR3 WD Black 1TB Gigabyte GT430 W7/
Nexus 7 2013 32GB/Oneplus one 64GB Sandstone black.

Zgodovina sprememb…

dj_uro ::

oprosti, ti pa si?
- za razliko od tebe, soforumaš GTX970 vsaj aktivno sodeluje in ne piše prvič; neboluz in drugič; predolgih povedi brez konca in kraja...
ti s takim prostim spisom pripomoreš ravno toliko k tej temi koz pes, ki zunaj ščije proti vetru...

- high end telefon se kupi z namenom in sam sem mnenja kot dolgoletni uporabnih androidov in ostale šare, da je tale 1+1 naredil štalo le za kratek čas; verjetno zaradi glupega sistema prodaje in nizke cene...-zakaj je to tako bilo vemo, če ste le malo spremljali forume...

samsung ga je sral z TW in ko bodo enkrat to izpilili (morda pa namerno nočej??), ne bo konkurence...

najbolj smiseln nakup je lanskoletni FS; ravno toliko izgubi na ceni da se ga splača kupiti glede na p/p in podporo v bodoče..
vw-klub.si

Cveto ::

Se kar strinjam. Jaz sem recimo lani jeseni kupil Note 3 tik preden je prišel Note 4 in to za manj kot pol cene. Telefon je še danes vrhunski, prodam pa ga lahko za ne dosti manj, kot sem ga kupil, torej je izguba vrednosti glede na tistega, ki ga je kupil kot novega, minimalna. Ni pa seveda "Wow" faktorja in tistega da imaš "top shit" in "latest technology" zadevo.

koliso29 ::

Kako je pri tušmobilu glede signala in tega? Ta na tušmobilu se mi zdi res ugodna ponudba.

Jerry000 ::

Ja mene tudi zanima signal. Ali je signal izven velikih mest, ali je med pogovorom dober signal (da ne prekinja), kako je z 3G - dobra pokritost,...?

«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri telefon priporočate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7419806 (13081) sift
»

Google Nexus 2015

Oddelek: Mobilne tehnologije
214058 (3327) Jerry000
»

Telefon za 300-350EUR

Oddelek: Mobilne tehnologije
303047 (2048) Dober dan
»

Je proizvodnja Nexus 5 res končana? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5022654 (19111) fast1slow

Več podobnih tem