» »

Applove novosti: iOS 9, OS X El Capitan, Apple Music, watchOS 2, Apple Pay

1
2
»

MrStein ::

gapipro1 je izjavil:

MrStein je izjavil:


This!
Zakaj tega drugi (še) nimajo?

Chrome ima to že več kot pol leta...

MrStein je izjavil:


Oziroma tako: zakaj sploh web stran, ki ni v ospredju lahko oddaja noise ("šum" se mi ne zdi enakovreden prevod, "hrup" mogoče?).


Em ker mogoče obstaja YouTube in Online Radio?

In?
Govorim o primeru, ko strani v ozadju začnejo "momljati" ali kar glasno glasbo "nabijati".

Če uporabnik hoče predvajati zvok v nekem tabu, pa kar naj. Noben ni rekel, da ne sme.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

m0LN4r ::

Govorim o primeru, ko strani v ozadju začnejo "momljati" ali kar glasno glasbo "nabijati".

Kdaj se pa to zgodi?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

hojnikb ::

opeter je izjavil:

A mislite, da bo jeseni, ko bodo izdali ta nov OS tudi kakšni osveženi računalniki? Konkretno mislim na Mac minija.


Če rabiš mac mini like računalnik, si sestavi nekaj na mITX osnovi. Če rabiš OS X podporo, pa bodi previden pri izbiri komponent (predvsem plata)....
#brezpodpisa

MrStein ::

m0LN4r je izjavil:

Govorim o primeru, ko strani v ozadju začnejo "momljati" ali kar glasno glasbo "nabijati".

Kdaj se pa to zgodi?

delo.si to počne (ali druga podobna novičarska stran)
Pa še marsikatera druga.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

pirlo ::

Najhujše so kake flash igre, ko nimajo mute opcije.
Ni pa to nič novega, Chrome ma že dolgo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pirlo ()

driver_x ::

hojnikb je izjavil:

opeter je izjavil:

A mislite, da bo jeseni, ko bodo izdali ta nov OS tudi kakšni osveženi računalniki? Konkretno mislim na Mac minija.


Če rabiš mac mini like računalnik, si sestavi nekaj na mITX osnovi. Če rabiš OS X podporo, pa bodi previden pri izbiri komponent (predvsem plata)....


In s tem zgrešiš celotno bistvo Mac Minija.

hojnikb ::

In to je ?
#brezpodpisa

driver_x ::

Da imaš sistem ki ti deluje out-of-the-box, ne pa da se zafrkavaš najprej da sistem postaviš, potem da vse usposobiš in to ponavljaš pri vsaki nadgradnji OS-a.

hojnikb ::

Če rabiš to, boš pač počakal, da bo apple naredil refresh :)

Sem pa prepričan, da je bistvo takih računalnikov še kej druga kot samo out of the box delovanje.
#brezpodpisa

klinker ::

driver_x je izjavil:

Da imaš sistem ki ti deluje out-of-the-box, ne pa da se zafrkavaš najprej da sistem postaviš, potem da vse usposobiš in to ponavljaš pri vsaki nadgradnji OS-a.


Od kje ti to da je treba pri vsaki nadgradnji na novo postavljat sistem?
Ce ze, kak kekst pofixas, to je to.

noraguta ::

Nummy je izjavil:

In glede na wiki je typescript še najbližje oz. najbolj podoben swiftu. Praktično telo malo razlike in seveda se potem poraja vprašanje: ali bosta apple in microsoft "združila" jezika in bo potem obstal samo eden? Ali bo k naslednjik ali katerikoli od teh dveh prevzel vlogo javascript-a?

zakaj le JS ostane. je iz sweet.js ven praktično implementirano vse kar so tukaj nanovo izumili.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

pirlo ::

Fora swifta je, da rabijo čim več developerjev, da vsak plača 100$ letne naročnine. Objective-c je težki, javascript pa skoraj vsak ve. Treba na vseh koncih in krajih pobirat denar, če hočeš, da ti vsako leto dobiček raste.

driver_x ::

klinker je izjavil:

driver_x je izjavil:

Da imaš sistem ki ti deluje out-of-the-box, ne pa da se zafrkavaš najprej da sistem postaviš, potem da vse usposobiš in to ponavljaš pri vsaki nadgradnji OS-a.


Od kje ti to da je treba pri vsaki nadgradnji na novo postavljat sistem?
Ce ze, kak kekst pofixas, to je to.


Kar je še zmeraj precej daleč od tega, kar ti ponuja originalni Mac.

gapipro1 ::

MrStein je izjavil:


In?
Govorim o primeru, ko strani v ozadju začnejo "momljati" ali kar glasno glasbo "nabijati".

Če uporabnik hoče predvajati zvok v nekem tabu, pa kar naj. Noben ni rekel, da ne sme.


Nič ne začne momljati. Če site uporablja audio ga pač uporablja. Res je da bi lahko naredili, da se audio sme predvajati šele, na uporabniško akcijo, tako kot deluje zaščita za popup-e.

Ampak ali si res želimo še en smotan dialog več, ki te sprašuje, "This site would like to play audio. Block | Allow".

Nummy ::

pirlo je izjavil:

Fora swifta je, da rabijo čim več developerjev, da vsak plača 100$ letne naročnine. Objective-c je težki, javascript pa skoraj vsak ve. Treba na vseh koncih in krajih pobirat denar, če hočeš, da ti vsako leto dobiček raste.

Ne bo več treba plačevat, samo folk počaka na source in zadevo potem implementira po svoje.

hojnikb ::

>Kar je še zmeraj precej daleč od tega, kar ti ponuja originalni Mac.

Hmm, nisn vedu da so v non mac zadevah ponarejeni intli in dram čipi :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: zee ()

driver_x ::

hojnikb je izjavil:

>Kar je še zmeraj precej daleč od tega, kar ti ponuja originalni Mac.

Hmm, nisn vedu da so v non mac zadevah ponarejeni intli in dram čipi :)


Če ne ločiš maca od hackintosha bodi tiho in ne piši takih izjav, kot je zgornja, saj izadeš še bolj trapast.

Nummy ::

driver_x je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Kar je še zmeraj precej daleč od tega, kar ti ponuja originalni Mac.

Hmm, nisn vedu da so v non mac zadevah ponarejeni intli in dram čipi :)


Če ne ločiš maca od hackintosha bodi tiho in ne piši takih izjav, kot je zgornja, saj izadeš še bolj trapast.

Sej itak vidiš, da mora povsod pametovat in se vtikat, pa čeprav nima pojma od pojma... :8)

leiito ::

Ampak ta Hackintosh se zdi morda za koga zanimiv. Z njihove strani:
"Mac OS X is a Great, Fastest and Safest Operating System With Many Features and Facilities but it runs on Macintoshes, The real Apple Hardware, but Apple Macintosh are Really High in Price not Everyone Could afford to buy it, but for the half of the price of Macintosh, you can make a Hackintosh System and You can Upgrade it too in the near future. Hackintosh Actually Saves your money and its the cheapest solution for Mac OS X."

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: zee ()

m0LN4r ::

Pa še to ni povsem res, ker hackintoša nemoreš naredit z čisto vsako komponento na trgu, da bi delalo normalno. Recimo winse pa lahko namestiš na vse živo, tak kot linux.
Posplošeno seveda.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

hojnikb ::

driver_x je izjavil:

hojnikb je izjavil:

>Kar je še zmeraj precej daleč od tega, kar ti ponuja originalni Mac.

Hmm, nisn vedu da so v non mac zadevah ponarejeni intli in dram čipi :)


Če ne ločiš maca od hackintosha bodi tiho in ne piši takih izjav, kot je zgornja, saj izadeš še bolj trapast.

lahko nam pa ti razložiš kje je razlika.

sam ne mi z sinfonijo komponent, ki ni prisotna drugje.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: zee ()

no comment ::

hojnikb je izjavil:


lahko nam pa ti razložiš kje je razlika.

sam ne mi z sinfonijo komponent, ki ni prisotna drugje.

Ne gre za simfonijo komponent, ampak za driverje.

Kar nekaj let sem imel tudi hackintoshe. Ko je prišlo do bolj "sofisticiranih" funkcionalnosti (TimeMachine, AirDrop, Sleep/Resume/Hibernate, prehod na novo verzijo...) je stvar zahtevala bistveno več angažmaja kot pa mac. Za hobi in izziv je fajn. Ko pa enkrat nisi več otrok, te pa take zadeve večinoma ne zanimajo.

Plus, sestavit ekvivalentni PC (enako majhen footprint, glasnost, da te ne sili ravno na bruhanje ob pogledu nanj...) je bilo hitro enako ali pa celo dražje kot mac.

zee ::

Plus, sestavit ekvivalentni PC (enako majhen footprint, glasnost, da te ne sili ravno na bruhanje ob pogledu nanj...) je bilo hitro enako ali pa celo dražje kot mac.


Intelov NUC je zanimiva alternativa Miniju.

Da ne bo pomote: v ostalem se strinjam s tabo.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

m0LN4r ::

je stvar zahtevala bistveno več angažmaja kot pa mac.

Če so pa nesramni in nočejo, da sploh dela. Ali si naš cel ali pa nisi taktika.

Poleg NUC so že naredili veliko drugih ličnih zadev, tudi ohišja, boljša hlajenja. Samo če neveš o njih, pač neveš.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

driver_x ::

Jaz sem celo žlahto prestavil na mace, da imam sedaj mir pred njimi. Dela sem imel le toliko, da sem bil zraven, ko so računalnik vzeli iz škatle, nastavili račun za mail in začeli z uporabo. Hackintoshe sem sesatvljal včasih, ko me je tovrstno početje še zanimalo.

m0LN4r ::

Te pa pravijo, da je slovenski standard slab :)) vsak bi bio paradajz, samo nima volje, da bi si ga posadil. @Trololo
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Invictus ::

Kar se hackintoshev tiče, toliko ...

Če namesto časa v to sranje delaš za denar, imaš v času ko dobiš delujoč hackintosh čisto dovolj denarja za nakup originala ...

Zabil daleč preveč časa na podprtem hardveru, da je začel delovati.

Drugače, pa če bi kdo rad uporabljal Mac OSX, je še najboljša varianta poceni PC z 16 GB RAMa, SSD ter Mac OSX v virtualki. Za povprečnika dovolj hitro.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

trnvpeti ::

joke, folk bo delal v virtualki z osx :)

no comment ::

m0LN4r je izjavil:

je stvar zahtevala bistveno več angažmaja kot pa mac.

Če so pa nesramni in nočejo, da sploh dela. Ali si naš cel ali pa nisi taktika.

Poleg NUC so že naredili veliko drugih ličnih zadev, tudi ohišja, boljša hlajenja. Samo če neveš o njih, pač neveš.

Za tretjino cene Minija mi sestav PC z enakimi specifikacijami, na katerem OSX "kr dela". Razlika do polovice cene Minija pa ostane tebi.

Deal?

trnvpeti ::

in ko bo delal tudi po nadgradnji(ki jo bos pac rabil, ker bos res delal)

m0LN4r ::

Ni deala, ker apple ne sodeluje:
Če so pa nesramni in nočejo, da sploh dela. Ali si naš cel ali pa nisi taktika.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

driver_x ::

Kaj pol? Najprej se napihuješ in ponujaš alternativo, ko pa si postavljen pred dejstvo (deal), pa stisneš rep med noge in neke brezvezne izgovore ven mečeš.

no comment ::

m0LN4r je izjavil:

Ni deala, ker apple ne sodeluje:
Če so pa nesramni in nočejo, da sploh dela. Ali si naš cel ali pa nisi taktika.

Aja, hojnik je trdil, da gre brez problema.

Men je sicer vseen od koga, če že moLN4r ne zna...

driver_x ::

Če se vrnem na novico o Applovi uri: Polar na nekaj svojih modelih športnih ur že nekaj časa ponuja izpis obvestil iz telefona (klic, SMS, mail, twitter, ...). Na V800 imam to že nekaj časa vklopljeno, sedaj berem, da je to možnost dobil tudi cenejši model M400. Vsaj zame je to edina prednost, ki bi jo pred Polarjem imela Apple Watch, v vsem ostalem (GPS, avtonomija, dodatni senzorji, storitev, ...) pa mi Polar itak bolje ustreza.

m0LN4r ::

driver_x je izjavil:

Kaj pol? Najprej se napihuješ in ponujaš alternativo, ko pa si postavljen pred dejstvo (deal), pa stisneš rep med noge in neke brezvezne izgovore ven mečeš.

Alternativa, ki mora ustrezati pogojem, katerim ne more zaradi omejitve samega sebe ni moj problem.
Lahko pa po isti logiki, jaz zahtevam alternativo a.k.a Maca po želji/meri z windowsom.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

driver_x ::

m0LN4r je izjavil:

driver_x je izjavil:

Kaj pol? Najprej se napihuješ in ponujaš alternativo, ko pa si postavljen pred dejstvo (deal), pa stisneš rep med noge in neke brezvezne izgovore ven mečeš.

Alternativa, ki mora ustrezati pogojem, katerim ne more zaradi omejitve samega sebe ni moj problem.
Lahko pa po isti logiki, jaz zahtevam alternativo a.k.a Maca po želji/meri z windowsom.


Par postov pred tabo je zee kot alternativo Mac Miniju ponudil NUC, ti si nadaljeval:

Poleg NUC so že naredili veliko drugih ličnih zadev, tudi ohišja, boljša hlajenja. Samo če neveš o njih, pač neveš.


Ker je tema o Applu (in Macu) in ker si odgovoarjal zeeju na njegovo ponujeno alternativo Macu, iz tega izhaja da poznaš še veliko drugih ličnih alternativ. Torej je predstavitev katere izmed teh alternativ tvoj problem, saj si svoj zapis celo posmehljivo zaključil do tistih, ki o njih ne vemo. Torej le na dan z besedo, da ne bo izpadlo, kot da se samo širokoustiš in o zadevah v resnici nimaš niti najmanj pojma.

m0LN4r ::

Kaj ti ne paše? Govorilo se je o ohišjih tipa NUC in tudi jaz sem govoril o malih ohišjih?
To kaj boš pa dal v kišto, kaj bo laufalo na njej pa ni bilo stvar debate, ker ne more bit.

Še enkrat, takih malih škatlic je malo morje in več kot le en dizajn. In tudi out of the box delujoče obstajajo z winsi (zakaj ne z osxom, vprašaj apple).
To da bi pa nekdo imel rad osx gor jebiga, ko bo osx naprodaj kot OS za vse PCje (z driveri za vse komponente) potem lahko take stvari nekdo izjavlja prej pa je to le zaprta specifika, ki jo apple diktira. (z razlogom)
Hackintoshi so posledica appla (marketinga) in ne apple je vzrok za hackintosh, ampak pravim to ni stvar debate, dokler nebo možno kupit osx za custom PC.

-> Drugi so potem iz tega izpeljali celoten PC, ne jaz. Poglej gor, če ne verjameš.

Lepo prosim. Brix (pro, gaming), NUC (KIT), ProBox, Zbox (nano, etc.), Akasa Newton Passiv, maš pa še extra poceni ITX ohišja tudi. Bo zaj kul? Več se ni ne da.
Asrock ioni pa so že tudi bli par let nazaj in krepko ceneje od mac minija z winsi inclusive. Šment zdaj pa še win10 lahko daš gor. Ne me jebat.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

no comment ::

Skratka ekvivalenten PC za OSX, ki "kr dela", za pol cene in 2x boljšim hardverom v drobovju kot je v Macih, je bajka.

Potrjeno že ničkolikokrat, ampak jokerji morajo zagrabit vsako polpriložnost, da ponovno izpadejo glupi.

m0LN4r ::

no comment je izjavil:

Skratka ekvivalenten PC za OSX, ki "kr dela", za pol cene in 2x boljšim hardverom v drobovju kot je v Macih, je bajka.

Potrjeno že ničkolikokrat, ampak jokerji morajo zagrabit vsako polpriložnost, da ponovno izpadejo glupi.

Kakor je bajka Mac z custom komponentami z winsi ane. Kolko požegnanih komponent majo na izbiro?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

no comment ::

m0LN4r je izjavil:

no comment je izjavil:

Skratka ekvivalenten PC za OSX, ki "kr dela", za pol cene in 2x boljšim hardverom v drobovju kot je v Macih, je bajka.

Potrjeno že ničkolikokrat, ampak jokerji morajo zagrabit vsako polpriložnost, da ponovno izpadejo glupi.

Kakor je bajka Mac z custom komponentami z winsi ane. Kolko požegnanih komponent majo na izbiro?

Me sploh ne zanima. Ko se bom v beige PC temah oglašal in trdil kako je Mac najboljša Win mašina, se pa spet slišiva... m'key?

m0LN4r ::

Obratno pa tut ne moreš trdit, dokler nebo možno osxa normalno naložt na ves možen hardware, kot winse.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WWDC 2019: Applove novosti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
12324567 (19080) s1m0n
»

Applove novosti na WWDC: macOS Sierra, iOS 10, watchOS 3

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
2911951 (9488) hojnikb
»

Applove novosti: iPhone SE, manjši iPad Pro, iOS 9.3, cenejša ura, CareKit (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
9037672 (32764) Furbo
»

Apple novosti: 12-palčni MacBook, Apple Watch in kopica drugih izboljšav (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
390118461 (96154) opeter

Več podobnih tem