» »

Nov računalnik

Nov računalnik

nivek33 ::

Pozdravljeni

V naslednjih dneh imam namen naročiti nov računalnik, zanj mislim zapravti tam max 750 evrov, raje manj.

Nekaj sem si že ogledal pa nisem prav prepričan, ali je bolje vzet AMD ali Intel ? Vem da so cene približno take da za cca 250 evrov dobiš že skoraj "top" AMD-jev procesor oz spodnji rang Intelovih I5 procesorjev.

Iz izkušenj vem da ni pametno varčevati pr nakupu matične plošče, sem malo izven "forme" pa nisem popolonoma seznanjen z novostmi, katere znamke so aktualne pa katere serije priporočate ?

Računalnik mislim uporabljati za obdelovanje 3D (Rinocherus), obdelava grafike (adobe programi), mogoče kakšen špil (CitySkyline,COD,LoL), sicer špili res niso najbolj zahtevni pa bi bilo mogoče smiselno vseeno nabavti spodobno grafično, razmišljal sem o AMD R9 270 in o Nvidia gtx 750ti ?
Za ram še nevem ali bi bilo dovolj 8gb ali bi bilo za razmisliti o 16gb, z 1600 mhz ?
Za disk sem se¸že nakako odločil da vzamem ssd, ne pa še o prostoru ali 120 ali 220gb ?
O napajlniku pa nisem bil nikoli preveč seznanjen tako da nimam prav veliko znanja iz tega in bi prosil za vašo pomoč.
Za ohišje me ne skrbi zanj mislim dati največ 50 evrov, ker vidim da se da dobiti že sprejemljivo ohišje za to ceno.

Bi lepo prosil če mi malo pokomentirate in pomagate sestaviti sprejemljiv računalnik za to ceno =)

Hvala

Lp Kevin

hojnikb ::

Namenska tema.
Nakup namiznega PC-ja
#brezpodpisa

ajfon ::

Najbolje da grafično kartico kupiš rabljeno 280x pri nas...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ajfon ()

nivek33 ::

ajfon je izjavil:

Najbolje da grafično kartico kupiš rabljeno 280x pri nas...


Je sploh smiselno vzeti raljeno grafično kartico ? sam nimam prav dobrih izkušenj z tem =(

hojnikb ::

je smiselno, vsaj cenovno.
#brezpodpisa

nivek33 ::

Cenovno že, kaj pa če ne dobiš tega kar bi moral ?

hojnikb ::

zato pa testiraš pred nakupom.
#brezpodpisa

nivek33 ::

Če bom že kupoval bom v vsakem primeru vzel novo, nikakor ne rabljene, če drugega ne zaradi garancije

hojnikb ::

maš cel kup teh kartic, ki so še v garanciji.
#brezpodpisa

ajfon ::

tako ali tako pa bi jas na tvojem mestu vzel intel i5 4460, in potem ko bi mašina laufala (ima tako intergrirano grafično) vzel mašino in nesel pordajalcu grafične, in ztestiral.. Grafične dobiš tudi take, ki imajo garancijo, in verjemi da 280x "popapca" tisto 750ti... Dobil boš pa za isto ceno...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grafična kartica (strani: 1 2 3 4194 195 196 197 )

Oddelek: Kaj kupiti
98291118183 (6637) easyrider3
»

Grafična kartica - smiseln nakup???

Oddelek: Kaj kupiti
303905 (3117) m0LN4r
»

Nova grafa do okrog 140€?

Oddelek: Kaj kupiti
335672 (4718) PugPlug
»

Pomoč pri nakupu grafične kartice

Oddelek: Pomoč in nasveti
285325 (4996) smotanc

Več podobnih tem