» »

Nemčija obtožuje Rusijo hekerskega napada

Nemčija obtožuje Rusijo hekerskega napada

Spiegel Online - Spiegel poroča, da imajo zanesljive indice, da so internetni napad na nemški parlament, ki so ga razkrili pred dobrima dvema tednoma, organizirali in izvedli ruski državni hekerji. Napad na Parlakom (parlamentarische Kommunikationen) se je začel razpletati maja, ko so nadzorniki omrežja opazili, da se dva računalnika na službenem omrežju poizkušata povezati na vzhodnoevropske strežnike, ki so povezani s kriminalnimi združbami. Preiskava je odkrila, da gre za obsežen napad.

Napadalci so pridobili dostop do več računalnikov, zato IT-služba vseh 20.000 uporabniških računov šteje kot kompromitirane, med njimi pa je tudi račun kanclerke Merklove. Tiskovna predstavnica je včeraj povedala, da je odteklo precej podatkov in da so prizadete že obvestili. Sedaj ugotavljajo, da gre bržkone za maslo ruskih napadalcev z državno podporo. Neuradno so preiskovalci za Spiegel povedali, da so v programu identificirali dele kode, strukturo in način napada, ki ustrezajo predhodnim ruskim napadom.

24 komentarjev

CyberPunk ::

Kako pa vejo, da niso tega izvedli zgolj Cijini agenti, stacionirani v bivsi Sovjetski uniji? Kot je rekel George Friedman: The primordial interest of the United States, over which for centuries we have fought wars-the First, the Second and Cold Wars-has been the relationship between Germany and Russia, because united there, they're the only force that could threaten us. And to make sure that that doesn't happen.

7982884e ::

jep, to so izvedli ciini kuščarji-agentje, ker so se bali, da bi se rusija in nemčija povezali v alianso, kot sta se že velikokrat v zgodovini, in ogrozili iluminate

melvin ::

Hm začuda tokrat niso rižojedci na tapeti...

NLight ::

Ne vem zakaj vladne organizacije ne naredijo svoje omrežje znotraj države, ki je dostopno izključno računalnikom priklopljenim na to omrežje in nima povezave v svet...

[D]emon ::

Kako bojo pa zaposleni potem med delovnim casom na fejsbuku visel ? :))
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

HPME ::

Nemška obveščevalna služba je tudi vohunila za ljudmi, tako da si to zaslužijo in glede na to da se temu napadu niso izognili, lahko sklepam da so nesposobni.

SimplyMiha ::

Nič novega, že prej (letos) so jih pohekali cyberberkutovci in so Nemci zaprisegli, da bodo okrepili varnost. Pa smo spet tu.

7982884e ::

HPME je izjavil:

Nemška obveščevalna služba je tudi vohunila za ljudmi, tako da si to zaslužijo in glede na to da se temu napadu niso izognili, lahko sklepam da so nesposobni.

sepravi ce nekdo vdre v katerikoli racunalnik v nemciji, je nemska obvescevalna nesposobna
logic 101

SimplyMiha ::

Računalniki na vladnem omrežju niso kar katerikoli.

toplakd ::

Saj za vladne uslužbence bi lahko naredli interno domačo verzijo "gesichtbuch" :)

cegu ::

Dej nej se že odločjo, ne morem se učit Nemščine, Ruščine in Kitajščine kot investicija za čez 10 let:)

opeter ::

cegu je izjavil:

Dej nej se že odločjo, ne morem se učit Nemščine, Ruščine in Kitajščine kot investicija za čez 10 let:)


Ker? Zraven pa še kakšen arabski dialekt ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

SimplyMiha ::

Nauči se raje kakega programskega jezika, boš več pokasiral. ;)

stara mama ::

cegu je izjavil:

Dej nej se že odločjo, ne morem se učit Nemščine, Ruščine in Kitajščine kot investicija za čez 10 let:)

Ne. Boš pa rabil znat mandarinščino.

cegu ::

SimplyMiha je izjavil:

Nauči se raje kakega programskega jezika, boš več pokasiral. ;)

Kako dolgo še? Nazadnje sem sem rabil 2 meseca da sem se naučil javo in sestavil eno precej zanimivo aplikacijo. Če me vpraša danes po pol leta, ne znam sam zapisati ene for zanke v Javi. AndroidStudio ti praktično celo kodo že kar ponudi.

Ne bo dolgo, bomo računalniki samo povedali, kaj želimo, pa bo sam sprogramiral :D

stara mama je izjavil:

cegu je izjavil:

Dej nej se že odločjo, ne morem se učit Nemščine, Ruščine in Kitajščine kot investicija za čez 10 let:)

Ne. Boš pa rabil znat mandarinščino.


Sej, to sem mislil pod Kitajščino :)

Markoff ::

HPME je izjavil:

Nemška obveščevalna služba je tudi vohunila za ljudmi, tako da si to zaslužijo in glede na to da se temu napadu niso izognili, lahko sklepam da so nesposobni.

100% varen je samo informacijski sistem, ki ne obstaja. Ti pa lahko jutri zahtevaš certifikat strokovnjaka za informacijsko varnost po ISO 2700x, po nastopaštvu si ga vsekakor zaslužiš.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

Looooooka ::

Couldn't have happened to a more deserving bunch of people.
Ok razen, če bi se zgodilo američanom al pa izraelcem. Oni si to bolj zaslužijo :)

bleem ::

cegu je izjavil:

SimplyMiha je izjavil:

Nauči se raje kakega programskega jezika, boš več pokasiral. ;)

Kako dolgo še? Nazadnje sem sem rabil 2 meseca da sem se naučil javo in sestavil eno precej zanimivo aplikacijo. Če me vpraša danes po pol leta, ne znam sam zapisati ene for zanke v Javi. AndroidStudio ti praktično celo kodo že kar ponudi.

Ne bo dolgo, bomo računalniki samo povedali, kaj želimo, pa bo sam sprogramiral :D

stara mama je izjavil:

cegu je izjavil:

Dej nej se že odločjo, ne morem se učit Nemščine, Ruščine in Kitajščine kot investicija za čez 10 let:)

Ne. Boš pa rabil znat mandarinščino.


Sej, to sem mislil pod Kitajščino :)


Znanje da napišeš aplikacijo danes ni kaj preveč vredno:)

Ontopic:
mislim da je takih napadov na dnevni ravni kar nekaj ... zdaj pa neko obtoževanje ... vsi se hekajo en preko drugega:)

GTX970 ::

Naj da Slo vlada v najem Slo proxy, bomo postali svetovno znani, mogoče naj potem Nemci napadejo :)).

zmaugy ::

CyberPunk je izjavil:

Kako pa vejo, da niso tega izvedli zgolj Cijini agenti, stacionirani v bivsi Sovjetski uniji? Kot je rekel George Friedman: The primordial interest of the United States, over which for centuries we have fought wars-the First, the Second and Cold Wars-has been the relationship between Germany and Russia, because united there, they're the only force that could threaten us. And to make sure that that doesn't happen.


Če k temu dodaš še svetovno chemtrails zaroto...

GrX ::

zmaugy je izjavil:

CyberPunk je izjavil:

Kako pa vejo, da niso tega izvedli zgolj Cijini agenti, stacionirani v bivsi Sovjetski uniji? Kot je rekel George Friedman: The primordial interest of the United States, over which for centuries we have fought wars-the First, the Second and Cold Wars-has been the relationship between Germany and Russia, because united there, they're the only force that could threaten us. And to make sure that that doesn't happen.


Če k temu dodaš še svetovno chemtrails zaroto...


Ti si prepričan da niso? Ali to lahko podkrepiš s kakim dokazom?

#000000 ::

Nismo bli mi majke mi, častna pionirska :) keve mi

AndrejO ::

cegu je izjavil:

Dej nej se že odločjo, ne morem se učit Nemščine, Ruščine in Kitajščine kot investicija za čez 10 let:)

Škoda časa in denarja. Kdorkoli bo upravljal delovno taborišče, bo že poskrbel za brezplačen začetni tečaj, da boš lahko razumel dnevna navodila za delo.

zmaugy ::

GrX je izjavil:

zmaugy je izjavil:

CyberPunk je izjavil:

Kako pa vejo, da niso tega izvedli zgolj Cijini agenti, stacionirani v bivsi Sovjetski uniji? Kot je rekel George Friedman: The primordial interest of the United States, over which for centuries we have fought wars-the First, the Second and Cold Wars-has been the relationship between Germany and Russia, because united there, they're the only force that could threaten us. And to make sure that that doesn't happen.


Če k temu dodaš še svetovno chemtrails zaroto...


Ti si prepričan da niso? Ali to lahko podkrepiš s kakim dokazom?

Dokazovanje nedolžnosti, gee, kdaj je na programu natezalnica in druge metode, ki pašejo v ta koncept "prava"?

PS: Lahko ti dokažeš da niso bili Little Grey Men iz druge galaksije, ki hočejo da se mi med sabo sklofamo in uničimo, da bodo lahko potem na Zemlji ustvarili pogoje za svoje gospdarje - Reptile?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hekerji iz ruske centralne banke ukradli dve milijardi rubljev

Oddelek: Novice / Varnost
3010214 (7656) search4kids
»

Ruski hekerji poizkusili uničiti francoski TV5 Monde

Oddelek: Novice / Varnost
4113226 (10367) D3m
»

So hekerji napadli nemški raketni sistem na turško-sirski meji?

Oddelek: Novice / Varnost
55552 (5059) vostok_1
»

V velikem vdoru v banke pokradli več stomilijonov dolarjev

Oddelek: Novice / Varnost
1611661 (9647) gus5
»

Regin nov zelo dodelan vladni vohunski program (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
5417822 (14778) ulemek

Več podobnih tem