» »

SSD upgrade: BIOS najde disk, windows inštalacija ne

SSD upgrade: BIOS najde disk, windows inštalacija ne

1
2
»

gtu ::

GTX970 je izjavil:

Si testiral ?
clean MS ISO
https://slo-tech.com/forum/t645243/p480...

Seveda.

GTX970 ::

S clean MS ISO se zgodba ponovi ?

In linuxi https://slo-tech.com/forum/t645243/p480... ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

gtu ::

GTX970 je izjavil:

S clean MS ISO se zgodba ponovi ?

In linuxi https://slo-tech.com/forum/t645243/p480... ?

S clean MS ISO se ponovi, linuxa ne bom probal.

tomaz- ::

IMHO je problem v "secure boot".. Zakaj ga ne moreš izklopit v BIOS-u?? Sam sem prestavil v UEFI, mi je avtomatsko izklopilo secure boot v biosu, potem pa z USB ključkom z UEFI inštalacijo WIN 8.1 normalno dalje.. SSD bx100 512GB.. Je pa treba na ključku naredit UEFI bootable ključek.. Zadeva je šla kot po maslu, prej pa enaki problemi kot pri tebi.. Aja, pa SATA kabel sem dal drug ...

edit:
v BIOSU sem preklopil na uefi najprej in shranil.. Seveda mi ni prepoznalo nič.. Ampka, ko sem dal nazaj na legacy BIOS, sem imel že avtomatsko disejblan secure boot.. Morda ga pri tebi tudi tako disejbla.. Ker jaz tudi nisem mogel direktno disejblat secure boot v legacy načinu..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tomaz- ()

gtu ::

tomaz- je izjavil:

IMHO je problem v "secure boot".. Zakaj ga ne moreš izklopit v BIOS-u?? Sam sem prestavil v UEFI, mi je avtomatsko izklopilo secure boot v biosu, potem pa z USB ključkom z UEFI inštalacijo WIN 8.1 normalno dalje.. SSD bx100 512GB.. Je pa treba na ključku naredit UEFI bootable ključek.. Zadeva je šla kot po maslu, prej pa enaki problemi kot pri tebi.. Aja, pa SATA kabel sem dal drug ...

edit:
v BIOSU sem preklopil na uefi najprej in shranil.. Seveda mi ni prepoznalo nič.. Ampka, ko sem dal nazaj na legacy BIOS, sem imel že avtomatsko disejblan secure boot.. Morda ga pri tebi tudi tako disejbla.. Ker jaz tudi nisem mogel direktno disejblat secure boot v legacy načinu..

Ne morem ga izklopiti, ker ni te možnosti. Zgleda ima ASUS zelo okrnjene možnosti. (poglej slike na prejnšnji strani).
Ne najdem niti legacy moda, niti izklop secure boota. Tako da to odpade.
Pa še po eni strani se mi zdi neumno, da bi za stvar, ki bi morala delati out-of-the-box, moral izvajati nevem kakšne podvige.

tomaz- ::

samo po slikah sodeč ti že imaš v UEFI mode.. Torej bi ti moral pravilno narejen ključek z WIN 8.1 normalno zagnat.. Na slikah ni vidno, kaj imaš pod zavihkom SATA configuration.. oziroma nikjer nimaš slikano, katere opcije imaš v zavihkih.. Ker imaš kar nekaj opcij. Skor dvomim, da ne bi imel nekje to skrito.. Ima ta BIOS kar precej možnosti..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tomaz- ()

hojnikb ::

išči csm mode.
#brezpodpisa

tomaz- ::

Bolj ko gledam tvoje slike, bolj sem prepričan, da ni SSD krivec.. Daj poslikaj zavihke oziroma tako kot HOJNIKB pravi...

r3dkv1c4 ::

zanimiva tema, zanima me, če različne verzije biosa kakorkoli vplivajo na OP-jev problem?

Si morda poizkusil posodobit bios?
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

gtu ::

r3dkv1c4 je izjavil:

zanimiva tema, zanima me, če različne verzije biosa kakorkoli vplivajo na OP-jev problem?

Si morda poizkusil posodobit bios?

Seveda sem, poizkusil sem namestiti tudi starejšega, vendar mi pa tega ne pusti, ker reče da je zastarel.
Evo slike iz boot, security in sata config oken:
 Sata Configuration

Sata Configuration


 SATA mode selection

SATA mode selection


 BOOT

BOOT

sedaj je izbran disk kot prvi, ker nism prestavljal nazaj na USB
 Security, tule se ponavadi spreminja CSM

Security, tule se ponavadi spreminja CSM


 IO interface podokno Securityja

IO interface podokno Securityja

vbistvu tukaj lahko samo vklapljaš in izklapljaš zadeve

To je načeloma tole.

Mare2 ::

Pogledaš v garancijski list, kdo je serviser za tvoj SSD. Če jim ne rata vgradit ga, naj popravijo.

Pri spletnih nakupih nakup preko d.o.o. -ja ni možno vračati izdelkov. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

solatko ::

Ti ob zagonu sistema ponudi možnost Fx za izbor boot enote. Če nalagaš v UEFI načinu, bi moral dobiti nekaj možnosti, med drugim tudi EFI način. Klikneš tega in bios sam poišče EFI fajl in požene instalacijo, po potrditvi pogodbe, ti ponudi izbor jezika in tipkovnice, potem pa enote na katero boš instaliral.
Potem ti instalacija uredi GPT particije. Ob instalu, ti nastanejo 3, ena od teh je v FAT32 formatu, ostali dve sta NTFS. Sistemsko particijo imaš potem možnost prepoloviti, prazno polovico pa lahko razdeliš na poljubno število particij.

Lahko pa ključek prirediš za UEFI način instalacije, potem ti ga bo zaznal sistem sam in ti ni potrebno izbirat za boot enoto. S klasično pripravljenim ključkom, lahko na UEFI instaliraš samo z izborom boot - EFI.
Delo krepa človeka

gtu ::

solatko je izjavil:

Ti ob zagonu sistema ponudi možnost Fx za izbor boot enote. Če nalagaš v UEFI načinu, bi moral dobiti nekaj možnosti, med drugim tudi EFI način. Klikneš tega in bios sam poišče EFI fajl in požene instalacijo, po potrditvi pogodbe, ti ponudi izbor jezika in tipkovnice, potem pa enote na katero boš instaliral.
Potem ti instalacija uredi GPT particije. Ob instalu, ti nastanejo 3, ena od teh je v FAT32 formatu, ostali dve sta NTFS. Sistemsko particijo imaš potem možnost prepoloviti, prazno polovico pa lahko razdeliš na poljubno število particij.

Lahko pa ključek prirediš za UEFI način instalacije, potem ti ga bo zaznal sistem sam in ti ni potrebno izbirat za boot enoto. S klasično pripravljenim ključkom, lahko na UEFI instaliraš samo z izborom boot - EFI.

Tukaj sploh ni problem da ne bi bootalo v EFI, do inštalacije pride povesem lepo, vendar potem disk čudežno izgine iz obličja SATA portov :)

r3dkv1c4 ::

ja....imajo tudi drugi worldwide probleme z dotičnim ssd-jem pri inštalaciji na asus prenosnike

Nisem pa našel rešitve.
Če bo prodajalec razumen in ti omogoči menjavo za drug ssd, vzemi mx100.
Zadeva preverjeno deluje odlično, tudi na asus prenosnikih.

V kolikor ne veš kam bi z njim, lahko vprašam kolega, ki kupuje ssd za svojega imac-a.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

gtu ::

Ja sedaj cakam, ce mi bodo omogocili zamenjavo, cene ti pa napisem na ZS da se dogovoeiva, ce bo kolega zainteresiran. Hvala!

Mare2 ::

Na Crucial strani je en program, test kompatibilnosti. Si probal?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

MBR GPT,... (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
676453 (3031) mailer
»

hp 450 g6 ni mogoče naložiti windowsa

Oddelek: Pomoč in nasveti
281294 (896) djforever
»

UEFI - kako ponovno namestiti windows 8

Oddelek: Pomoč in nasveti
3610465 (7979) krepki
»

Windows 7 boot

Oddelek: Pomoč in nasveti
406140 (5461) s6c-gEL
»

NOV prenosnik - Toshiba Satellite --- pomoč lepo prosim!

Oddelek: Pomoč in nasveti
426898 (5442) Matej Marinč

Več podobnih tem