» »

Windows ne prepozna (več) USB drive

Windows ne prepozna (več) USB drive

Seishiro ::

Stvar je taka:
Spremenil sem datotečni sistem USB pogona (v cmd), ker nisem mogel datoteke velike 4 GB spraviti na sicer 300 GB velik USB pogon. Po konverziji, je hotel Windows, da USB formatiram pa tega nisem naredil, ampak resetiral PC... Zdaj pa računalnik ne prepozna več USB drive-a in na njem je bilo kar podatkov, ki jih ne bi želel zgubit. Kaj mi je storiti?

UPDATE: sem ponovno priključo USB na PC in mi je Windows, dal sporočilo: Preden lahko uporabite disk v pogonu I:, ga morate formatirati.
  • spremenilo: Seishiro ()

gumby ::

Uporabi kak linux boot CD za reševanje podatkov in prekopiraj na drug disk. Nato ga formatiraj v ExFAT, ki nima več omejitev 4GB na datoteko (NTFS raje ne, ker ni praktičen za prenosne stvari).

"B" varianta je pa kak Total Commander in "razbijanje" datoteke na več manjših delov, kot se je to počelo v času disket :)
my brain hurts

hojnikb ::

A to je usb kjuč, al kak externi disk...

Ker če si fasal kak usb kjuč take kapacitete, je kr velka šansa, da je fake.
#brezpodpisa

Seljak ::

Tudi sam prvič slišim za USB ključ takšne kapacitete.

Seishiro ::

@hojnikb, @benji ja pač zunanji disk je.

hojnikb ::

vrži ga ven iz ohišja in priklopi direkt na sata.
#brezpodpisa

Seishiro ::

Popravek: prenosni zunanji disk

GTX970 ::

Bootaj v kak live linux (npr porteus), in preveri če ga tam najde.

odpri terminal, fdisk -l
oz mount
ter prilepi izpisek.


24ur veljaven link porteus
http://build.porteus.org/dl/039b459b44f9915fb9b77a3098361a23/Porteus-LXQt-v3.1-i486.iso

Spajky ::

... Meni je tudi ta live linux distro zelo všeč 8-) ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

hojnikb ::

Lahko si tudi lubuntuja narediš portable z persistence. Pa maš znan distro na debian osnovi.
#brezpodpisa

Seishiro ::

Torej pravite, da bi mi Linux zaznal ta USB disk? Ker na vseh Windows PCjih, kaj jih mam doma, ga ne, razen v Napravah in tiskalnikih ga najdem, pod Računalnik pa ga ne prikaže. Če torej priklopim USB disk na PC mi zdaj vedno javi "Preden lahko uporabite disk v pogonu I:, ga morate formatirati." Ampak, če ga, potem zgubim podatke, ne?

gumby ::

Pusti disk na miru in zaženi recovery (torej program, ki išče datoteke na sesutem disku).
my brain hurts

Seishiro ::

@gumby Ja, to mi je zdaj en prijatelj predlagal, da je moja najblojša šansa Acronis Disk Director... tak da sem v tem programu uspel prebrskat datoteke z diska, zdaj pa z njim "check"iram volume že en lep čas...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Seishiro ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dostop do podatkov trdega diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
162426 (1912) Zoromer
»

Sesutje trdega diska-nedostop do datotek

Oddelek: Pomoč in nasveti
121601 (1108) Riff
»

USB Drive težava

Oddelek: Pomoč in nasveti
7916 (472) grofsi
»

WD MyBook izgubil podatke?

Oddelek: Strojna oprema
132610 (1981) darkolord
»

Usb ključek- problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
142585 (1925) einstein :P

Več podobnih tem