» »

komponente za video montažo

komponente za video montažo

keks1504 ::

Živjo, kupujem nov računalnik, ki bo namenjen predvsem video montaži. Zaenkrat še delam s HD videom, kasneje najbrž tudi s 4K. Budget je čim manj :)

Trenutno imam ene 5-6 let star računalnik za takratnih 400€ in HD montaža ni extra hitra, ampak se da. Ni nujno torej, da so komponente najboljše, kar se da dobit trenutno, samo da niso iz leta 2007 kot zdaj :) Rad bi čimboljše price/performance razmerje.

Ohišje, matična, napajalnik najbrž ne rabijo nič posebnega.

ATI Radeon 4890HD - jo naj obdržim?

Infusion ::

Za montažo je priporočeno met CUDA jedra, ki jih imajo Nvidiene kartice, AMD-jeve kartice sicer imajo OpenCL podporo vendar je OpenCL iz moje prakse še vedno malce počasnejši, ne toliko bistveno, a je. Sam sicer delam v Sony Vegasu za katerega vem da podpira OpenCL, za Premiere pa ne vem. Če delaš v After Effects pa potrebuješ Ray Tracing, ti bo to šlo skoz samo z Nvidia karticami (če se prav spomnim). Grafično kartico definitivno zamenjaj.

Ne znam ti povedat kaj naj kupi, ker zadnje dve leti ne sledim kaj je na trgu, vendar ti lahko takoj povem da za samo hitrost montaže naredi največ razlike SSD disk, torej da ko montiraš, da imaš delovne datoteke na SSD-ju. Če se boš ukvarjal profesionalno s kakim grejdingom ti priporočam minimalno 16GB rama, če delaš npr. v kakem Da Vinci Resolvu. Pri RAM-u sploh ne šparat, ker ni toliko drag in ti da veliko prostora za dihat. Procesor vzemi kak i7.

Kaj naredi največ razlike - to govorim iz lastnih izkušenj ker se tudi sam ukvarjam z montažo, CC-jem in grejdingom. Katere dele pa vzet ti bo kdo drugi povedal.

particle ::

i7 ali kak Xeon, SSD, 16GB rama, GTX960..

keks1504 ::

hvala vama! mnenja so še vedno dobrodošla :)

hojnikb ::

v katerih programih delaš ?
#brezpodpisa

nikolahodin ::

SATA Express @ Wikipedia ( Sata 3.2 oz 10 gb/s )in M.2 slot so novost v računalništvu. Nekje sem zasledil da so dosegli hitrost 4 gb/s preko M.2 To dvoje rabiš za video obdelavo v prihodnosti.

m0LN4r ::

Rabljeno high-end nvidio od GTX 480 naprej. En CPU, veliko SSDjev (odvisno od razpršenosti materiala), ram pa odvisno od tega kolko maš denarja, več je bolje.
Ostalo pa je še Infusion povedal.

Če ti program podpira QuickSync lahko tudi probaš z integrirano grafiko, ki to ima. Naprimer HD4600 ali P4600.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

macromc ::

Kaj sanjate o nekih grafičnih karticah,ker to podpira le res točno določene filtre.Čimveč surove moči procesorja (koliko denarja toliko muzike) in piči miško ( seveda na ssd disku).

hojnikb ::

nikolahodin je izjavil:

SATA Express @ Wikipedia ( Sata 3.2 oz 10 gb/s )in M.2 slot so novost v računalništvu. Nekje sem zasledil da so dosegli hitrost 4 gb/s preko M.2 To dvoje rabiš za video obdelavo v prihodnosti.

pci-e ssdji so danes še vedno dragi ko žafran.
#brezpodpisa

m0LN4r ::

Brute force rabiš, ampak če delaš z zadevami, ki jih lahko strojno pospešiš, pa lahko prihraniš oooogrooomno.
Kje točno pa pride korist si lahko pogledaš približno tukaj: Glej "LilJoe Intel Integrated" ampak to velja za ame kombo. Pa brez grafe, neboš raytracal v afterju.

Potem pa imaš še quicksync 1:1 gpu acceleration na timelinu. Zakaj bi se tudi temu odpovedal?

Res pa je, da določeni filtri, ki ne podpirajo povozijo zadevo, ampak so že taki filtri, ki imajo gpu acc.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

keks1504 ::

hojnikb je izjavil:

v katerih programih delaš ?


Večinoma Adobe Premiere, občasno After Effects, Audition in Photoshop

m0LN4r ::

No evo, maš vse informacije na kupu. Ostalo pa pač odvisno od budgeta.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

gddr85 ::

to je vse za cpu, samo kaki filtri, večina kaki plugini ipd.

m0LN4r ::

Jst ti predlagam, da greš na xeona z P4600 ali pa počakaš na Iris pro. Potem pa pozneje, ko se nabere malo več gpu podpore, pa nadgradiš z primerno grafično (čez 1-2 leti).
Zdaj se pa fokusiraj na CPU,RAM,SSD
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

nikolahodin ::

Od kablov za monitor ti trenutno Priporočam Hdmi 2.0 ali display port kabel verzija 1.2 V prihodnosti pa verzijo 1.4a tega kabla. Počasi prihaja usb 3.1

okica11 ::

m0LN4r je izjavil:

Brute force rabiš, ampak če delaš z zadevami, ki jih lahko strojno pospešiš, pa lahko prihraniš oooogrooomno.
Kje točno pa pride korist si lahko pogledaš približno tukaj: Glej "LilJoe Intel Integrated" ampak to velja za ame kombo. Pa brez grafe, neboš raytracal v afterju.

Potem pa imaš še quicksync 1:1 gpu acceleration na timelinu. Zakaj bi se tudi temu odpovedal?

Res pa je, da določeni filtri, ki ne podpirajo povozijo zadevo, ampak so že taki filtri, ki imajo gpu acc.

Zna mogoče kdo iz prve roke povedat kolko vpliva ma pri rendanju GPU na hitrost, v kakem filmčku brez (posebnih) efektov? namreč dozdeva se mi da res velika večina rendanja pade direktno na procesor in na njegovo število jeder, ne pa tolko na GPU sploh pa brez nekih efektov. Ali se motim ? ( Vegas, Premiere). Kaj pa potem sploh pospeši grafika z več cuda jedri ?

+ Je kdo že sprobal kako se obnese kaki i7 4720HQ in 960m/970m/980m za rendanje/edit na prenosniku :) ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: okica11 ()

suncer ::

Velika večina renderiranja je vedno CPU. Za strošek grafe vzameš 6 jedrnika in si srečen.

Integrirana grafika v CPU-ju je več kot dovolj.

gddr85 ::

gpu pride v glavnem prav samo, če rabiš raytracing (nvidia), pa mogoče kakšni plugini, ki zares uporabljajo gpu, tako nvidio kot amd

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

PacificBlue ::

No, jaz delam v Pinnacle Studio 17 z xeonom 1240 v3 , 16 gb rama, ssd disk in 280 x grafično in je pri 4gb mkv(h.264). fajlih občasno(redko) zadeva šteka oz rabi nekaj časa, da ustvariš prehode in dodaš efekte v video. Kljub temu se da, čeprav tudi na trenutke pinnacle program zateži zaradi low memory, potem pač zaprem program in ponovno odprem in nadaljujem delo, ker potem deluje normalno.

okica11 ::

Kaj pa preview (ogled videa v živo).. Pride morda že tam GPU prav ?

suncer ::

Pacific, imaš swap in temp directory vklopljen ali delaš vse izključno iz rama ?

PacificBlue ::

Virtual memory je na 2432 MB memory, pa tudi temp directory je vključen.

Kaj pa preview (ogled videa v živo).. Pride morda že tam GPU prav ?


Tudi pomoje, ker v Go pro studio mi je štekal, dkoler si nisem nastavil playback na auto, v pinnacle mi deluje normalno.

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Meni v premieru gre export brez kakršnega koli efekta v mpeg ali h.264 hitreje kot 1:1 z grafično. Zadnja verzija denoiserja in mojota pa že tudi podpirata gpu, samo izkljukat moraš.
Recimo v Premieru lahko vržen na timeline 1080p@60fps dva komada side by side, vržem gor denoiser, mojo, dam reference frame, počakam in zrendrira efekt sproti na half resolution.
Če bi pa mel kako 980ti ali 780ti bi si upal dat na full res.

Poglej Intel Integrated čase in primerjaj z recimo GTX 780, v večini primerih je 2-3x hitreje.

okica11 je izjavil:

Kaj pa preview (ogled videa v živo).. Pride morda že tam GPU prav ?


Time line pospešuje Edius (qs,dgu), Premiere (cuda, opencl nevem) in After (cuda ->RT).

suncer je izjavil:

Velika večina renderiranja je vedno CPU. Za strošek grafe vzameš 6 jedrnika in si srečen.

Integrirana grafika v CPU-ju je več kot dovolj.

Meni grafična in kolegu 2x580 kr solidno razbremeni CPU, če se prav spomnim ima on še 2500K in je na 560Ti mu nabilo cpu na 100%, zdaj z 580x2 so se mu jedra razbremenila na 80% in čas exporta grozno pohitril. Je pa tko da SLI je bugast in ne prime vedno.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

m0LN4r ::

Poglej tukaj: https://docs.google.com/spreadsheets/d/...
Intel vs. 780/580, boš videl kje in kolikokrat je hitreje za encoding oz. video effect render, tudi do 2x in 3x hitreje zna bit.

Pa ta test ni tako zelo vezan na AFX, ker zadeva lahko teče tudi preko AME in v ozdaju jemle info iz afxa. Načeloma stvari držijo isto za premiere razen RTja.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Infusion ::

Po mojih izkušnjah hitrosti renderiranja v Sony Vegasu, naredi OpenCL veliko razliko v hitrosti renderiranja, ki je 10 - 20 min razlike, kot pa če bi renderiral samo s procesorjem, s tem da delam na posnetkih tudi color correction in grejding. Moj procesor je i7 920 3.5ghz.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sony Vegas 13 PRO

Oddelek: Pomoč in nasveti
151438 (1108) m0LN4r
»

PC za photoshop/premiere/aftereffect (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
599700 (8506) Nummy
»

Konfiguracija za grafično obdelavo (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
946751 (4568) opeter
»

nakup budget Workstation/Everyday PCja

Oddelek: Kaj kupiti
131218 (976) Tac20
»

Graficna za Photoshop

Oddelek: Kaj kupiti
193858 (3432) MK99

Več podobnih tem