» »

nakup budget Workstation/Everyday PCja

nakup budget Workstation/Everyday PCja

metropolis01 ::

Pozdravljeni,
rad bi si sestavil računalnik, ki bi ga uporabljal za obdelavo videja in animacij(720p/1080p)v Adobe Premieru in AfterEffectsih. To je glavni razlog za nakup PCja. Seveda pa bi želel da bi lahko na računalniku špilal tud nove špile v 1920x1200 brez kakšnega zatikanja. Vsekakor bi pri nakupu procesorja uzel proc k se ga da lepo navit z kšnim solidnim aftermath coolerjem. Cene k sem jih dal zraven so iz hoh.de (SATA disk že mam)

proceseor: Intel Core i5 3570K (200€) ali AMD FX-Serie FX-8320 (150€)
matična plošča: ????? ??????
grafična kartica: GeForce GTX660 2GB GDDR5 (190€) ali Radeon HD7850 2GB GDDR5 (180€)
pomnilnik: Corsair 32 GB KIT PC3-12800U DDR3-1600 (130€)
Trdi disk: Samsung 840 Serie 120GB (90€) ....morda 2komada pa v raid0 (bi bila 2x ssd v raid0 velika prednost v delu z adobe prog.?)
napajalnik: ????? po možnosti poceni pa da ima opcijo da posamezno pelješ vn kablovje da ni tak mess v kišti (LC-Power LC8750 Metatron 75€)?
ohišje: ????? po možnosti poceni, da je vsaj ATX format in da ni glih premajhno za kakšn večji cpu coller (cca 50€ za ohišje).... ???

Torej najbolj pomembno je, da comp dobro dela v Adobe CS 5,6....zdej pa še par vprašanj. Navit AMD FX z 8 jedri ali navit i5 z 4 jedri
Za isto ceno se doobi 2500K...ne vem kakšna je sploh razlika med njim in 3570K...kaj je bolje za video editing in kaj za igre ?
Kar se tiče grafične sem najbolj v temi. Rad bi da mi GPU dela v Adovbu, zato je treba nujno neki od Nvidie zaradi CUDE al kaj ?

Isotropic ::

i5 pa brez navijanja, da ne bo kaksnih cudnih napak.
premiere 5.5 podpira CUDA, 6 pa openCL. pomoje je 7850 boljsa izbira.

metropolis01 ::

ubistvu mi je najbolj važno da bo čim hitreje delalo vse v AfterEffectsih. A pol tud glede na to da ma FX kao realnih 8 jeder je v CS boljši 4 jedrni intel ? gre se mi zato ker bi rad mel 32GB rama pa da ma vsako jedro svojih priporočenih 3GB+ rezerva + 2GB za OS

metropolis01 ::

kateri PSU uzet za 7850 grafično + oc CPU (i5/Fx) ?

kamuee ::

SSD je bolš vzet 830 128GB je hitrejši kot pa 840, razn če kupi 840 pro ta pa je hitrjši od 830-ke.

Brez veze je daja SSD v raid kr ne pridobiš velik s tem, raje vzem 256GB 830ka samsunga ki ima hitrosti 500MB/400MB, ti bo velik bolje delovalo.
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kamuee ()

Tac20 ::

Huh hitro delalo v after effectsih :)

Good luck, sam imam i7 2600K in 16 GB rama in je stvar daleč od tega da bi delala gladko, ko uporabljaš kakšne heavy plugine (npr. particular z veliko particles) itd. Fino je da podpira Hyperthreading, ker ga AE izkorišča.

In še to, sam sem procesor najprej navil in je stvar delala bolj počasi v AE kot pa potem ko je blo na stock frekvencah. Naj bi se pr "K" intelovih procesorjih dalo uporabiti tudi grafično kartico v procu, s katerim naj bi se pohitril render ampak tega se še nisem loteval.

Aha še to kar so že zgoraj napisali, definitivno SSD, kjer boš imel gor cache od AE, zadeva se zelo pohitri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tac20 ()

bdoxx ::

misliš lucid virtu?

matonson ::

Za Premiere ter After Effects kupi MACa. Igre pa...:D

metropolis01 ::

kakšnga MACa če je budget cca 700-800€ :D

matonson ::

Okok, tega prej nisi omenil.

Isotropic ::

Tac20 je izjavil:


In še to, sam sem procesor najprej navil in je stvar delala bolj počasi v AE kot pa potem ko je blo na stock frekvencah. Naj bi se pr "K" intelovih procesorjih dalo uporabiti tudi grafično kartico v procu, s katerim naj bi se pohitril render ampak tega se še nisem loteval.

ne na "K", ampak na seriji 3xxx (i3, i5, i7), ki ima podporo za opencl.

hojnikb ::

Isotropic je izjavil:

Tac20 je izjavil:


In še to, sam sem procesor najprej navil in je stvar delala bolj počasi v AE kot pa potem ko je blo na stock frekvencah. Naj bi se pr "K" intelovih procesorjih dalo uporabiti tudi grafično kartico v procu, s katerim naj bi se pohitril render ampak tega se še nisem loteval.

ne na "K", ampak na seriji 3xxx (i3, i5, i7), ki ima podporo za opencl.

sj tut K modeli majo grafo ki podpira opencl (in ponavad je tut bolša)
#brezpodpisa

metropolis01 ::

ah integrirana grafika nima vloge če maš zravn radeona 78xx ali gf 6XXX ane ? mislm v adobe CS ?
kaj pa hitrost diska...bos en SSD uredu ali je veliko bolje če uzamem dva in ju povežem v RAID1 ? če to mamaplošče omogočajo ?

Tac20 ::

Kaj je sploh pogoj da ta opencl zrithas da ga uporablja AE oz. Adobe produkti, kaj je to točno potrebno nastavit? Ce imas npr. K oz. 3xxx procesor in se pcie grafo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PC za photoshop/premiere/aftereffect (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
599700 (8506) Nummy
»

Prosim mnenje graficnega oblikovalca (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5915977 (14299) kunarepatica
»

Konfiguracija za grafično obdelavo (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
946752 (4569) opeter
»

Adobe Premiere Pro - nekaj vprašanj

Oddelek: Programska oprema
172089 (1230) misisipi
»

Katero Grafično kartico ATI ali Nvidia? (2011/2012) (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
839747 (8109) Janac

Več podobnih tem