» »

Preusmerjanje domene, Google Blogger, ...

Preusmerjanje domene, Google Blogger, ...

zee ::

Zivjo,
Ko sem sem izselil iz Slovenije, sem si pri hitrost.com kupil domeno zido.si, na katero sem obesil Google Apps in Wordpress blog, ki mi ga je prijazno gostil soforumas. Stvar je delovala brez problema.

Pred casom pa sem ugotovil, da potrebujem nekaj bolj enostavnega od Wordpressa, zato sem blog preselil na Googlov Blogger, kjer zdaj zdi tu.

Tezava je, da si zelim, da bi bil blog dosegljiv tudi na naslovih www.zido.si in zido.si, vendar mi tega ne uspe nastaviti. Nastavitve od domene in bloggerja.

Kaj naj spremenim, da bo zadeva delovala? Verjamem, da je tezava nekje v nastavitvah polj CNAME, ceprav ne vem kje, saj sem sledil navodilom od Googla.

Hvala vnaprej!
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.
  • spremenilo: zee ()

SeMiNeSanja ::

Če prav razumem, bi rad, da vpišeš www.zido.si ali zido.si in bi pristal tam, kjer zdaj pristaneš, če vpišeš blog.zido.si ?

Problem ni toliko v CNAME - tega že imaš za blog.zido.si in www.zido.si, potreboval bi edino še enega za zido.si namesto tistega A zapisa.

Bolj je težava v tistem drugem delu na bloggerju. Tako, kot si definiral, da naj preusmerja blog.zido.si, bi moral naresti tudi za ostala dva URL-ja. Vprašanje pa je, če blogger sploh omogoča več kot eno preusmeritev?

zee ::

Če prav razumem, bi rad, da vpišeš www.zido.si ali zido.si in bi pristal tam, kjer zdaj pristaneš, če vpišeš blog.zido.si ?


Tako je.

Problem ni toliko v CNAME - tega že imaš za blog.zido.si in www.zido.si, potreboval bi edino še enega za zido.si namesto tistega A zapisa.


Tako, kot si definiral, da naj preusmerja blog.zido.si, bi moral naresti tudi za ostala dva URL-ja.


Ostala dva? Lahko pojasnis?

Ce preusmeritev ni mozna, kot sem si jo zamislil ni mozna, je druga varianta, da popravim preusmeritev na Bloggerju, tako da kaze na www.zido.si. Verjetno bi bilo bolj enostavno?

Hvala se enkrat.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

SeMiNeSanja ::

V tisti drugi sliki, ki si jo pripel, si na bloggerju 'preusmeril' blog.zido.si

Enako bi moral dodati še www.zido.si in zido.si v bloggerju, kar pa ne vem, če je sploh možno. Prav nič nebi bil presenečen, če bi lahko 'preusmeril' samo en naslov. Ker ne uporabljam bloggerja, ti žal ne vem povedati ali je omejen na en naslov, ali jih je možno več 'preusmeriti' (definirati virtualne hoste). To boš moral raziskati sam.

zee ::

Te opcije zal ni.

Se enkrat gledam Googlova navodila in zgleda bo se najbolje, ce prestavim blog iz blog.zido.si na www.zido.si (na vrhnjo domeno).
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

SeMiNeSanja ::

Načeloma lahko potem tudi nekje drugje postaviš stran 'blog.zido.si' in v okviru html strani izvedeš preusmeritev na www.zido.si. Enako bi potem moral naresti tudi za 'zido.si'.

Skratka če bi vtipkal URL zido.si, bi te poslalo na nek tretji strežnik, kjer bi imel gor samo stran z preusmeritvijo na www.zido.si in nič drugega. To bi potem poslalo tvoj browser na strani, ki jih gostiš na bloggerju.

Malo butasto, samo ker ne moreš definirati več kot en virtualni host na bloggerju. Ampak se bojim, da kaj dosti drugih opcij ni, če želiš vse tri naslove preusmeriti na blogger.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Orange PI (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Strojna oprema
29652207 (15515) hojnikb
»

Kateri android TV box/stick? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
9538127 (16240) dykristy
»

Najem proge za plavanje

Oddelek: Loža
91183 (821) by00
»

Kako bi vi to rešili?

Oddelek: Omrežja in internet
51058 (861) ZGI

Več podobnih tem