» »

RC jadrnica - pomoč

RC jadrnica - pomoč

4ever ::

V šoli sem začel delati jadrnico na daljinca. Imam motor Graupner speed 400 in servo motor. Kupiti moram še daljinec in sprejemnik(4 kanalni), regulator hitrosti in baterijo. Zanima me če bo to v redu?
http://mibomodeli.si/trgovina/index.php...
http://mibomodeli.si/trgovina/index.php...
http://mibomodeli.si/trgovina/index.php...

Hvala za odgovore!!

4ever ::

Nobeden?

c3p0 ::

Za osnovo bo, ampak jaz bi raje dal brezkrtačni motor in kake boljše komande (z več kanali), ker ti le lahko ostanejo za naslednjih 10 modelov.

pegasus ::

Oglasi se na forum.modelarji.com ali pa se kar odpravi v Mibo, kjer ti bodo znali svetovati.
Če je to tvoj prvi model, ti predlagam navadne nimh baterije, ki jih lahko polniš z najbolj navadnimi polnilci. Za lipo baterije rabiš posebne polnilce.

Če te modelastvo mika in se želiš s tem lepim hobijem ukvarjat dalj časa, razmisli o investiciji v boljšo opremo, ki ti bo lahko služila daljši čas (rv naprava, polnilec, ...)

4ever ::

Se pravi se bo dalo vse to povezati da bo delovalo? :)

4ever ::

Za ni-mh baterijo bo ta v redu?
http://mibomodeli.si/trgovina/index.php...

blackbfm ::

Če je to tvoj prvi model, ti predlagam navadne nimh baterije, ki jih lahko polniš z najbolj navadnimi polnilci. Za lipo baterije rabiš posebne polnilce.


no da se ne bo slišal kot da rabiš nevem kakšno specialno opremo za lipo.. smo leta 2015, danes lipo ni nobena eksotika

Če te modelastvo mika in se želiš s tem lepim hobijem ukvarjat dalj časa, razmisli o investiciji v boljšo opremo, ki ti bo lahko služila daljši čas (rv naprava, polnilec, ...)


jz mislim bolje je začet na easy in po potrebi nadgrajevat.. ker čim se greš mal boljšo opremo loh vržeš takoj par 100e, se igraš dva tedna potem pa .. stoji v kotu

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

mihec87 ::

blackbfm je izjavil:

Če je to tvoj prvi model, ti predlagam navadne nimh baterije, ki jih lahko polniš z najbolj navadnimi polnilci. Za lipo baterije rabiš posebne polnilce.


no da se ne bo slišal kot da rabiš nevem kakšno specialno opremo za lipo.. smo leta 2015, danes lipo ni nobena eksotika

Če te modelastvo mika in se želiš s tem lepim hobijem ukvarjat dalj časa, razmisli o investiciji v boljšo opremo, ki ti bo lahko služila daljši čas (rv naprava, polnilec, ...)


jz mislim bolje je začet na easy in po potrebi nadgrajevat.. ker čim se greš mal boljšo opremo loh vržeš takoj par 100e, se igraš dva tedna potem pa .. stoji v kotu

Seveda ni samo modelarske zadeve niso ravno plug and play saj baterije same nimajo popolnoma nobene zaščite..In je potreben ustrezen polnilec,regulator in malo prebrat o uporabi..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

fikus_ ::

Glej, za začetek ne kompliciraj, nabavi neke osnovne zadeve, kar dejansko rabiš. Ni-Mh je čisto ok, Lipo je že bolj zahteven in ti ne prinaša toliko prednosti, kot pa imaš več stroškov! Če bi letal po zraku, potem Lipo mogoče.
Če te bo modelarstvo res zagrabilo, boš pa potem nabavljal dražje zadeve.
Povprašaj še na kakšnem modelarskem forumu, ti bodo vedeli bolje svetovati.

M@73Y ::

Še en nasvet: če je le mogoče kupuj na Ebay-u, ker slovenske modelarske trgovine imajo cene za večino produktov izredno zasoljene.
..jump into psytrance tunnel..

WaterBoy ::

Kot so ti še povedali na modelarjih. Jadrnica pluje po morju, jadrilica pa jadra po zraku :)

4ever ::

Pozdravljeni!
Danes sem prejel baterijo, sprejemnik in oddajnik in regulator. Kam povežem spodaj obkrožen kabel iz regulatorja(kam na sprejemnik) in kam naj povežem servo motor? Hvala



Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 4ever ()

TESKAn ::

Vodoravno v tisto vrstico, kjer je kanal kjer imas hitrost. To je ponavadi tretji kanal, torej tretja vrstica od spodaj navzgor.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

mzakelj ::

Za najboljšo izkušnjo pa da ne boš kaj preveč izumljal poišči enega lokalnega modelarja. Ti bo brez skrbi svetoval da bo vse vredu.

4ever ::

No, zdaj sem vse povezal. Servo dela, le motor se ne premika(povezal sem ga v 4. vrstico) in regulator piska. V navodilih piše da morajo biti vse ročice v najnižji poziciji. To sem naredil. Ima kdo idejo kaj je narobe?

No, motor sem povezal v 3.vrstico in servo v 4.

Noben ne ve? Je možno da je motor fuč?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 4ever ()

TESKAn ::

Preden vklopis napajanje, daj rocico za hitrost na nulo (potegni cisto k sebi).
Poglej pa na oddajnik, ce ti kje pise, kateri kanal je za katero funkcijo - motor moras dat na throttle :).
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Fuks ::

Če servo dobi napajanje potem to pomeni, da regulator (in vgrajen BEC v njem) deluje.
Servo praviš da se tudi premika? Potem se naprava tudi uspešno zbinda (poveže) s sprejemnikom.
Če se motor ne odzove na ročico gasa si verjetno regulator priklopil v napačno režo in posluša drugačen kanal. Namreč stvar tukaj je taka, da lahko sprejemnik napajaš preko katerega koli kanala.

Te razporeditve so zelo različne od proizvajalca do proizvajalca, tako da predlagam da malo stestiraš. Zagotovo je motor nekje na enem od prvih štirih kanalov. Spektrum ima recimo motor na 1. vhodu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kje se da kupiti kapton foljo??

Oddelek: Loža
61488 (1072) anri
»

Rc helikopter nakup

Oddelek: Kaj kupiti
448202 (5511) mat xxl
»

Predelava rc avtomobilčka

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
232583 (1669) retard
»

RC helikopter

Oddelek: Loža
215320 (4396) -mihaaa-
»

Oddajnik in sprejemnik

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
72400 (2239) blackbfm

Več podobnih tem