» »

vent za napajalnik

vent za napajalnik

«
1
2

znamovsi ::

Pozdravljeni!
Imam problem
Moj ventilator v napajalniku je zeeelo glasen
Sem ga spucal in je res da malo manj glasen, vendra še vedno preglasen
Imam napajalnik Spire Jewel 420w
http://www.spire-corp.com/power-supplie...
Vent je 12x12x2.5
Gledal sem za tale vent pa se ga ne da nkjer dobit :(
Zanima me če je kaj narobe če dam notr drug ventilator (podoben) druge firme?
Problem je v temu, da se ventilatorji za ohišje s 3 pini ta je pa s 2
Kaj narediti v tem primeru?
Lp

hojnikb ::

vrži ta napajalnik v koš in raje kup proper napajalnik, ki ima že v osnovi spodoben vent.
#brezpodpisa

znamovsi ::

ne rabim novega napajalca, ta je ok
Zanima me samo kako montirat gor vent

hojnikb ::

tako, da odstraniš starega in namontiraš novega. Prikjučiš pa samo + in minus pol (tistega tretjega pa pustiš)...
#brezpodpisa

subby ::

Večino ventilatorjev v napajalcih se da podmazat. S kapljico olja imaš mir za celo leto.

znamovsi ::

Sem že 2x podmazal
Sam hojnikb kako se pa poj regulira obrate 8verjetno ne bo delal z vso močjo?)

hojnikb ::

sj se da regulirat tudi z napetostjo.

V resnici je tisti 3 pin samo za čekiranje vrtljajov.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

ajfon ::

tako ali tako pa veliko napajalnikov sploh nima ventilatorjev na 3 pine.. Vsi ti jajc napajalniki imajo na 2 (+,-)...

znamovsi ::

Mam 2 pina
Poj sam na una 2 pina prklopm gor vent?
Lp

Olórin ::

hojnikb je izjavil:

vrži ta napajalnik v koš in raje kup proper napajalnik, ki ima že v osnovi spodoben vent.


se strinjam. Nov ventilator bo približno 10 EUR + 5 EURpoštnine medtem ko nov napajalnik je okoli 30-40 EUR in imaš potem nasledjih 5-10 let mir.

znamovsi je izjavil:

Mam 2 pina
Poj sam na una 2 pina prklopm gor vent?
Lp


si prepričan da je nadomesten ventilator dovolj hiter, da bo ustrezno hladil napajalnik? Če menjaš ventilator v napajalniku mora obvezno imeti isti ali boljši pretok zraka kot star ventilator. Nujno.

Sam se ne igram nikoli z napajalnikom ker lahko prehitro kaj zagori. Če se bilokaj okoli napajalnika pokvari, ga menjam. No questions asked.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

trnvpeti ::

ta napajalnik ni 420W, ampak kvecjemu kaksnih 150W na 12V
verjetno(upam) ni nic(posebej ne grafika) kaj obremenjen in ce ni , sploh ne rabi ventilatorja

znamovsi ::

In kje naj bi pisal pretok zraka?

kuglvinkl ::

Ni tko simpl. Na mojem enermaxu ne morš kr tko zamenjat venta in ga prklopit na "plus in minus" od trafe.

U glavnem, če ne moreš ugotovit kakšen vent je, kupiš kvaliteten tih vent, priklopiš na plato in to je to. Tako se ti bo sukal na konstantnih obratih. Zna bit problem, če bo kišta dlje časa 100% obremnjena. V tem primeru rabiš ali regulacijo tega venta ali pa konstantno višje obrate.
Your focus determines your reallity

znamovsi ::

Nwm kaj naj naredim
Moja kišta ni kaj preveč obremenjena
A naj kontaktiram spire da mi povejo kok je ta vent kej s specifikacijam?
Lp

hojnikb ::

Če ima samo + in minus, potem regulira vrtljaje z napetostjo... Zato tretji pin ne igra vloge..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

trnvpeti ::

znamovsi je izjavil:

Nwm kaj naj naredim
Moja kišta ni kaj preveč obremenjena
A naj kontaktiram spire da mi povejo kok je ta vent kej s specifikacijam?
Lp

kaj mas notri?

ajfon ::

kupi rabljen napajalc, ali pa vzemi tole: http://www.hardwareversand.de/en/400+-+...

brezveze se je špilat neki z napajalnikom, ker ti lahko gre takoj vse v ogenj ali pa ti skuri komponente...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ajfon ()

znamovsi ::

hojnikb ::

brezveze se je špilat neki z napajalnikom, ker ti lahko gre takoj vse v ogenj ali pa ti skuri komponente...


Tole. Menjaj cel napajalc, ker to kar maš sedaj, so _jajce_.
#brezpodpisa

znamovsi ::

Sej drgač mi je napajalc okej sam nwem ker vent je notr
siver na ventu je nalepka ampak ne piše nč informacij

trnvpeti ::

znamovsi je izjavil:

http://www.spire-corp.com/power-supplie...

kaj mas v celi kisti?

znamovsi ::

Nwem, nisem zdej doma

Nimam glih nekej gaming komp
Vem da mam xp 32bit gor (pro), 4gb rama, 640gb disk, 2 venta (12x12, 80x80)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: znamovsi ()

trnvpeti ::

znamovsi je izjavil:

Nwem, nisem zdej doma

Nimam glih nekej gaming komp
Vem da mam xp 32bit gor (pro), 4gb rama, 640gb disk, 2 venta (12x12, 80x80)

to mas kaksen star athlon,pentium, c2d (to si sigurno nad 50-60% od tistih 150(in se kaksnih 20W dol)
menjaj cel napajalnik

ajfon ::

sej je vseeno če je teb napajalc zdle v redu! :D Sej se bo napajalnik odloču da crkne ne ti... In ti govorimo vsi tukaj, da kupi nov napajalnik.. Če praviš da ti je v redu, zakaj si potem odprl to temo? :)

mitja73 ::

Glede na prejšnje teme bi rekel da raje bodi samo uporabnik računalnika.

dela ::

Odpri napajalnik in poglej, kakšen ventilator ima zdaj not. Skor zihr ima nalepko s šifro modela, prepiši sem in bomo potem morda vedeli več. Ampak načeloma bo verjetno v redu, če kupiš ventilator z vsaj 1500 rpm, ki se zažene pri nizki napetosti (5V, recimo). Pa treba bo razstavit konektorje ali pa spajkat, ker gotovo konektorja ne bosta ista (če ga napajalnik sploh ima).

SeMiNeSanja ::

Po moje, če bi imel spajkalnik, teh vprašanj nebi postavljal, ampak bi že vedel, kaj mu je naresti.

Če spajkalnika nima (oz. če nima najbolj osnovnih pojmov o elektriki in lotanju), pa je bolje, da ne čačka po napajalniku, ker bo res še kaj narobe zvezal, naredil kratek stik,.... in v najboljšem primeru uničil napajalnik. Potem pa bo lahko šel kupovati novega..... ali pa pri zavarovalnici izpolnjeval obrazce za povračilo škode iz požarnega zavarovanja, da si bo lahko kupil novo posteljo, pa kakšno coto za na rit....

Ajde, črni scenarij, itak.

A bistvo ostaja - če ne veš kaj delaš, potem raje kupi novega in ne eksperimentiraj.

dela ::

malo pretiravate, zdej vidim, da je napisal, da je že identificiral 2 pin kontektor pri staremu in 3 pin pri novemu ventilatorju. Pogleda ta video, od novega ventilatorja črno in rdečo da tja v konektor od starega venta, kjer sta bili prej črna in rdeča, rumeno od novega venta odreže in je to to. Morš bit res antitalent da zakuriš bajto, nekje se tud morš prvič naučit.

Seveda pa ne prevzemam odgovornosti, če res zakuri bajto. :))

znamovsi ::

To vem kako se kej spajka
Zanima me samo s kermu ventm lohk nadomeStim
najbolj me muc ker nwem kok ma rpm in pretok zraka!!!!
ju3 bom povedal ker vent je
Lp

Piše na ventu Tole
Spire ROHS FC 12V
Toj to

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: znamovsi ()

Heavy ::

Zakaj komplicirate toliko?

Jaz sem na mojem LC 550W (14mm verzija) menjal ventilator z najcenejšim 14mm ventilatorjem, ki sem ga dobil, sam priklop ventilatorja pa sem dal na molex za optično enoto z sledečim modom da ventilatorja ne vrti na max obratih:

http://www.instructables.com/id/12v-to-...

pviran3 ::

Odpreš napajalnik, odcvikaš star ventilator, na žičke daš nov ventilator, testiraš če lepo piha in da je prov obrnen, zmontiraš nazaj...

znamovsi ::

Ok hvala

dela ::

Heavy je izjavil:

Zakaj komplicirate toliko?

Jaz sem na mojem LC 550W (14mm verzija) menjal ventilator z najcenejšim 14mm ventilatorjem, ki sem ga dobil, sam priklop ventilatorja pa sem dal na molex za optično enoto z sledečim modom da ventilatorja ne vrti na max obratih:

http://www.instructables.com/id/12v-to-...


Ker je dobro uporabit primeren ventilator, ki dovolj hladi in ki se na obstoječi regulaciji ustrezno obnaša. Max potencial hlajenja hočeš ohranit, ker drugače npr. iz svojega 420W napajalnika efektivno nardiš 300W (enostavno ne more odvest več toplote in je tu meja). Če imaš napajalnik samo do polovice obremenjen, kot je v večini primerov, problemov verjetno ne bo, drugače pa jih lahko pričakuješ. Če pa regulacijo zaobideš in pelješ na molex, pa nisi nardil ravno usluge svojim ušesom, ker zadeva laufa hitreje, kot je potrebno. Ko je potrebno, da fejst laufa, pa mogoče ne laufa dovolj.

Ampak dobro, res pa ima večina enih 400W napajalnikov po mojih izkušnjah not kakšnega Yate Loona M s 1600 rpm, tako da bi karkoli z vsaj 1500 rpm verjetno delovalo v redu. Kaj takega, recimo. Je pa res, da če pri zdanjšnjem ventilatorju niso ležaji čisto v pi..., na tišini ne profitiraš nič (ker noben 120mm vent pač na 1600 rpm ni res tih). Potem pa lahko malo tvegaš in daš not kaj s 1200 rpm, ampak napajalnik potem ne zmore več toliko kot prej...

znamovsi ::

dela in kam naj po tvojem mnenju priklopim vent, kar na napajalc?
Bom probal, Lp

znamovsi ::

Zanima me mnenje o Artcticu:
https://www.mimovrste.com/pc-modding-in...

Odločil sem se za spajkanje mimogrede...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: znamovsi ()

hojnikb ::

tale arctic se vrti samo z 1350rpm, kar vprašanje če je dovolj pri polnem loadu napajalca...
#brezpodpisa

dela ::

znamovsi je izjavil:

dela in kam naj po tvojem mnenju priklopim vent, kar na napajalc?
Bom probal, Lp


Točn tja, od koder boš starega izpulil.

znamovsi ::

Ja vem
Se vrti mal mn ampak ma pretok zraka velik?

hojnikb ::

ni vse v pretoku zraka. More met tut statičn pritisk taprav...
#brezpodpisa

znamovsi ::

petrus ::

>Odločil sem se za spajkanje mimogrede...

Lažje je napeljat kabelček kar od zadaj skozi napajalnik (je ponavadi še ravno dovolj zraka da gre) in tega priklopit direktno na osnovno ploščo. Ampak se res skoraj ne splača delat, glede na to da stane čisto nov LC-POWER LC420H-12 napajalnik z dvo letno garancijo samo 23 EUR!
stati inu obstati

znamovsi ::

Ne bom novega naročil, ta je čist dober

puda ::

Ti sam zameni in se ne obremenuj važn da paše, a miš da so kitajci računal kolk rab met ventilator pretoka? Itak crkajo vsi ventilatorji, glih pri mojem corsairju sm menov pa je mel ventilator 3x 2pin priklučke(izbira osvetlitve), pač odklopu vse tri pa moleks kabl potegnu čez ohišje od napajalca pa mu je čist kul...

znamovsi ::

Sam kerga nej kupim
arctict ali xilenceP

puda ::

un k je cenejši

znamovsi ::

mjaz bi še kr raj arctica

0.6eur dražji...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: znamovsi ()

kuglvinkl ::

puda je izjavil:

un k je cenejši


Sam bi se izogibal (upoštevanja) takih nasvetov.
Your focus determines your reallity

puda ::

kuglvinkl je izjavil:

puda je izjavil:

un k je cenejši


Sam bi se izogibal (upoštevanja) takih nasvetov.


Bolšga nasveta v tej temi očitno ni dobil, če ima tako enostavno vprašanje toliko odgovorov.
V nobenem primeru ne bo nobene razlike, če vzame nov napajalc, najcenejši ventilator ali pa kar kol umes. Seveda pa se bo močno poznalo na denarju....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: puda ()

znamovsi ::

En ma večji pretok zraka 74cfm;68cfm, drug pa rpm 1350rpm;1400rpm

Kerga se bol splača?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: znamovsi ()

dela ::

puda je izjavil:

kuglvinkl je izjavil:

puda je izjavil:

un k je cenejši


Sam bi se izogibal (upoštevanja) takih nasvetov.


Bolšga nasveta v tej temi očitno ni dobil, če ima tako enostavno vprašanje toliko odgovorov.
V nobenem primeru ne bo nobene razlike, če vzame nov napajalc, najcenejši ventilator ali pa kar kol umes. Seveda pa se bo močno poznalo na denarju....


Vprašanje ni enostavno, čeprav se tebi in avtorju mogoče zdi. Ker ne vemo niti, kolk ma prejšnji ventilator pretoka/vrtljajev, samo ugibamo približno. Ne vemo, kolk ma avtor stvari na napajalnik obešeno, kolk rezerve ma napajalnik tovarniško (ker od tega je odvisno, al bo dober 800 rpm ventilator al še 1600 rpm ne bo dost - s tem da bo prvi relativno tih, drugi ti pa paral ušesa), ne vemo niti, ali ma res tastar ventilator ležaje v k.... ali se avtorju samo zarad visokih vrtljajev zdi glasen, ker če je to drugo, z menjavo z enim z isto hitrostjo ne pridobi skor nič.

V bistvu mora zadet na pravi točki med tišino (da bo kakšna razlika napram prej) in tem, da napajalnik ne bo crknil od vročine. Lahk pa proba z arcticom za 4 evre, ga vgradi not in drži pesti, da ne bo nič narobe. Mogoče tud ne bo.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Menjava ventilatorja v napajalniku

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
466789 (3512) radmannsdorf
»

Glasen napajalnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
10425572 (24561) Nagi Bator
»

napajalnik - zamenjava ventilatorja

Oddelek: Pomoč in nasveti
225177 (4379) nightbird
»

Nasvet za hlajenje in utišanje PCja... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
10028475 (26520) kuglvinkl

Več podobnih tem