» »

Kateri UPS (do 50 eur) naj kupim?

Kateri UPS (do 50 eur) naj kupim?

WinXP ::

Rabim pomoč od vas,ker ste nekateri verjetno že kupovali UPS pa bolje veste... Torej,UPS mi bo v primeru ko pride do iznenadnega odklopa elektrike
(kar je pri nas pogosto)ščitil oz.nase prevzel računalnik - toliko da ga lahko varno ugasnem,kot da bi imel elektriko?8-O Ali UPS kot naprava porablja elektriko (verjetno da) ko je povezan z računalnikom? Ker piše da je možnost zagona direktno z akumulatorskega napajanja.

Kaj je pomembno gledati pri nakupu UPS-a?8-O Na oglasu piše da ima 7Ah akumulator in dve šuko vtičnice,eden je 300W drugi pa 450W.300W porabi manj elektrike? Ali je 450W "boljši"?
Kateri naj vzamem?:P So tudi rabljeni,a piše da imajo iztrošeno baterijo,to se mi potem ne splača,ker moram baterijo menjati. Enega novega sem našel,link je tu:

http://www.bolha.com/racunalnistvo/brez...
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

AapocalypseE ::

Bom izkoristil kar to temo.

Tudi mene zanima nakup UPS-a, ampak lahko za več kot 50€.

Gor bi priključil samo računalnik in monitor in ne rabim takšen UPS, da bi deloval čim dlje brez elektrike.

Rad pa bi samo, da ostane računalnik prižgan ob nihanju elektrike oz. da ga lahko normalno izklopim, če pride do čistega izklopa toka.

Kolikor sem gledal te zadeve so eni narejeni tako, da ne moreš menjat baterije pri enih pa lahko.

Ker baterija čez čas izpusti dušo, je smiselno verjetno gledat takšne, da se lahko baterija menja ali ne?

Gledal sem tega: https://www.mimovrste.com/brezprekinitv...

Bi za kaj takšnega bil dovolj že ta?

https://www.mimovrste.com/brezprekinitv...

WinXP ::

Skoraj identičen temu na Mimovrste Powerwalker-ju ki si ga linkal je tale Bluewalker:
(edino nima LED prikaza,pa nič ne piše za baterijski način -potem je vseeno malo boljši tvoj link,po moje)
https://www.mimovrste.com/brezprekinitv...
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

Netrunner ::

jaz prisegam na APC .. ni primerjave z vsem ostalim sranjem ki sem ga imel prej. Na začetku sem kupoval cheap UPS-e tja okoli 50€ in mi je žal vsakega € ki sem ga dal za njih.

Že leta imam zdaj klik za katerega sem odštel cca 120€ in nese vse cheap 1200VA / 1500VA znamke...

na kratko: ne kupuj poceni UPS-ov

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Netrunner ()

Enron x86 ::

@StarCitizen, tudi sam se zanimam za nakup UPS imam dve vprašanji:
1. Ali zadeva v načinu "On line", torej, ko ga ne uporabljaš, proizvaja kakšen zvok? Pri delu imam rad čisto tišino in bi me kakšno brnenje zelo motilo. UPS bi moral bit popolnoma neslišen.
2. Za računalnik v podpisu bi bil zgornji model verjetno malo prešibak, če bi računalnik ob izpadu deloval s polno močjo (npr. zahtevna igra), zato bi vzel ta model: https://www.mimovrste.com/brezprekinitv.... Kaj meniš?

Lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

čuhalev ::

Ti manjši so povsem tihi, šele potem, ko preklopi na baterijo, se sliši malo brenčanja. Malo glasnejši so tisti, ki ob preklopu vklopijo tudi ventilator (za moči 1500VA+), ter tisti, katerim brni transformator še pred preklopom (2200VA+).

Seveda govorim za stand-by izvedbe. Te izvedbe so priporočljive za domačo in poslovno rabo.

Dr_M ::

Jest mam tega in moram rect, da konstantno proizvaja neke cudne zvoke, pa ne kot piskanje, ampak neki cudno zavijanje. Sicer ni zelo glasno, ampak ga nebi imel v istem prostoru kje spim. Ce ga ugasnem je sicer malo bolje, ampak ne utihne popolnoma.

Aja, pa ni ventilator, ker ga nima. In ko preklopi na baterijo, te zbudi brencanje.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

BorutK-73 ::

Jaz imam tega: http://www.enaa.com/oddelki/racunalnisk...

Je pa akumulator že skoraj na koncu (zdrži minuto) po cca 5 letih.
Tako kot SSD, ne grem več nazaj da bi bil brez ups-a, tudi če je kitajski.

Netrunner ::

Enron x86 je izjavil:


1. Ali zadeva v načinu "On line", torej, ko ga ne uporabljaš, proizvaja kakšen zvok? Pri delu imam rad čisto tišino in bi me kakšno brnenje zelo motilo. UPS bi moral bit popolnoma neslišen.
2. Za računalnik v podpisu bi bil zgornji model verjetno malo prešibak, če bi računalnik ob izpadu deloval s polno močjo (npr. zahtevna igra), zato bi vzel ta model: https://www.mimovrste.com/brezprekinitv...
Lp


UPS ko ni napajanja malo brenči in na določen interval zapiska ... drugače je tiho. Kar se tiče moči pa je odvisno koliko časa želiš da ti zdrži. Odvisno je tudi ali imaš poleg PCja tudi monitor vžgan.

500VA bo vsekakor več zdržal, vendar upoštevaj, da je UPS namenjen izravnavanju nihanja napetosti in da ti omogoči da varno zaključiš svoje delo ko zmanjka toka.

Sem pa slišal da se lepo obnese da kupiš APC 350VA in gor pritakneš 48 voltno baterijo od tovornjaka .. deluje super in uptime je par ur :)

Bojan xxxx ::

V čem točno naj bi bil APC boljši od el-chipotov? OK, najbrž iz baterije iztisne malo več kot ostali, ampak to zame niti ni pomembno. Mislim, je kakšna konkretna, bistvena, prednost?

Dr_M ::

Mnja, moj APC 900VA zdrzi ene 2x dlje kot 800VA cyberpower. Drugace pa nevem kaksna je kej razlika se.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

aiko ::

Powerwalker iz linkov so jajca. Sem jih imel en kup po rokah. Škoda vsakega od 48-ih evrov. Dosti raje kak APC, pa čeprav bolj švoh model.

Netrunner ::

Bojan xxxx je izjavil:

V čem točno naj bi bil APC boljši od el-chipotov? OK, najbrž iz baterije iztisne malo več kot ostali, ampak to zame niti ni pomembno. Mislim, je kakšna konkretna, bistvena, prednost?


Nisem nek poznavalec da bi ti lahko točno odgovoril vendar prednost se pokaže takrat ko je res treba. Recimo če bi primerjal nek cheap 800VA ups z npr. 350VA APCjem in bi poskrbel da bi vhodna napetost zelo nihala in bi meril kaj ti UPS da ven, bi opazil da iz APCja dobiš dosti bolj stabilno napetost. Druga zadeva je ko spraviš UPS-e pod pošteno obremenitvijo. Sem siguren da prej poklekne cheap 800VA UPS kot pa 350VA APC
... vsaj meni je 800VA thrustov UPS zdržal manj kot trenutni 350VA APC

Kvaliteta je tudi v sami bateriji in koliko let zdrži ...


To je nekako kot da bi se spraševal zakaj je nek Marcedes boljši od Cliota .. oboje je avto in služi svojemu namenu :) .. vendar ni isto ne. Pač .. kvaliteta, zanesljivost ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Netrunner ()

Miha 333 ::

aiko je izjavil:

Powerwalker iz linkov so jajca. Sem jih imel en kup po rokah. Škoda vsakega od 48-ih evrov. Dosti raje kak APC, pa čeprav bolj švoh model.

Lahko vprašam, zakaj misliš, da so jajca? Namreč uporabljam 2 Powerwalkerja in odlično služita namenu (ki je, da v primeru izpada napajanja zagotovita zadosten čas delovanja za varno ustavitev sistemov).

BorutK-73 ::

Netrunner je izjavil:

Sem pa slišal da se lepo obnese da kupiš APC 350VA in gor pritakneš 48 voltno baterijo od tovornjaka .. deluje super in uptime je par ur :)

Mogoče veš kateri akumulator za tovornjake in koliko približno stane?


-----------------------------------

Miha 333 je izjavil:

aiko je izjavil:

Powerwalker iz linkov so jajca. Sem jih imel en kup po rokah. Škoda vsakega od 48-ih evrov. Dosti raje kak APC, pa čeprav bolj švoh model.

Lahko vprašam, zakaj misliš, da so jajca? Namreč uporabljam 2 Powerwalkerja in odlično služita namenu (ki je, da v primeru izpada napajanja zagotovita zadosten čas delovanja za varno ustavitev sistemov).


Mislim da je podobno kot pri napajalnikih (LC vs Seasonic). Cenene komponete, slabi akumulator, specs so napihnjeni ali pa na meji...
Je pa tudi cheap ups bolje kot nič, za premostitev kratkih izpadov, odpravlja nihanja, 5 minut power backup pri cca100-150W porabe.

Zgodovina sprememb…

aiko ::

Miha 333 je izjavil:

aiko je izjavil:

Powerwalker iz linkov so jajca. Sem jih imel en kup po rokah. Škoda vsakega od 48-ih evrov. Dosti raje kak APC, pa čeprav bolj švoh model.

Lahko vprašam, zakaj misliš, da so jajca? Namreč uporabljam 2 Powerwalkerja in odlično služita namenu (ki je, da v primeru izpada napajanja zagotovita zadosten čas delovanja za varno ustavitev sistemov).



Zato ker:
- če mora redno služit namenu baterija zelo hitro crkne (pred enim letom)
- polovica njih ne drži pcja ki porabi 150W 3 minute pokonci - z polno baterijo
- ogromno jim ima elektroniko defektno (ko mu izklopiš 220 V slišiš klikanje v njemu in v minuti ali prej vse skupaj crkne)
- me je bolel hrbet koliko sem jih moral preložit v reklamaciji

Govorim pa za ta 650VA model ki je bil podan na linkih zgoraj (v bistvu sta bila podana 2, ma sta oba isti šmorn).
APC 650 VA ga zelooo nese. Ni zastonj dražji. Še APC 350 VA zdrži dlje verjetno pod isto obremenitvijo kot PW 650. Bom pogledal za hec če imamo kakšnega....me prav zanima.

čuhalev ::

Meni APC 350 iz leta 1991 drži platformo 1150 in monitor pred izgubo napajanja. Koliko časa zdrži pojma nimam. Vem pa, da drug enak drži Pentium 3 tričetrt ure. :))

Arctander ::

>Mogoče veš kateri akumulator za tovornjake in koliko približno stane?

Bom komentiral samo tole: če misliš imeti zadevo v bivalnem prostoru, ne uporabljaj navadnih avtomobilskih akumulatorjev, ker se pri njih med polnjenjem sproščajo zdravju škodljivi plini. Poleg tega navadni avtomobilski akumulatorji niso narejeni za ciklično uporabo in bodo hitro kaput.

stara mama ::

Ne vem od kje 48V, sem mislil da sta v tovornjakih ponavadi po dva akumulatorja 12V vezana zaporedno.

https://www.euroton.si/avtodeli/ah200-d...

Oz. cikličen, kar bi ti rabil:
http://www.elektronik-bit.si/akumulator...

Zgodovina sprememb…

Netrunner ::

BorutK-73 => Žal ti ne znam odgovoriti kateri akumulator .. predvidevam da je vsak ok saj ni nekih bistvenih razlik med njimi .. ? .. nevem se ne spoznam na baterije :)

Ja je res da poceni UPS-i tudi služijo svojemu namenu, vendar kot sem že napisal se le ti slabo izkažejo pri večjih obremenitvah in hudih nihanjih. Če živiš v mestu kjer so izpadi zelo redki in da maš večinoma stablno napetost potem se tudi cheap UPSi obnesejo ...

Kvaliteten UPS je tudi dobra zaščita proti streli. Seveda pred strelo ni 100% zaščite, vendar če useka je velika verjetnost da se bo ustavilo pri kvalitetnem UPS-u .. seveda bo skurilo UPS, vendar bo rešil kar je za njim. Pri poceni zadevah pa skuri UPS in še kar za njim ...

Runnagain ::

Sam bi vzel nekaj takšnega oz. ga bom enkrat:
http://www.amazon.de/APC-Back-UPS-700VA...

V preteklosti sem imel nek Mustek, pa ni nikoli deloval ravno bleščeče.

Runnagain ::

Runnagain je izjavil:

Sam bi vzel nekaj takšnega oz. ga bom enkrat:
http://www.amazon.de/APC-Back-UPS-700VA...

V preteklosti sem imel nek Mustek, pa ni nikoli deloval ravno bleščeče.


Mogoče ima kdo omenjenega, da ga lahko iz prve roke pokomentira?

AapocalypseE ::

Ta ups je pomoje best buy. Tri leta ima garancije. Drugi čunga lunga imajo eno leto na napravo in tri mesece na baterijo heh.

čuhalev ::

V vednost: Če vzamete takšnega, ki ima na izhodu modificiran sinus, potem ni dobro nanj priklopiti naprav, ki vsebujejo klasični transformator. (PC in monitor ga nimata, lahko pa ga ima kakšna mrežna naprava.)

Pri APC imajo pravi sinus šele Smart-UPS (razen SC) od 750 VA navzgor.

BorutK-73 ::

Pa ne priklapljat laserske printerje na ups.

misek ::

aiko je izjavil:

Powerwalker iz linkov so jajca.
Sicer ne morem govoriti v splošnem ampak moj služben vsekakor spada v to kategorijo. Iz neznanega razloga je počil akumulator in steklo malo kisline. In UPS ni znal javiti, da sploh ne deluje pravilno.

mirkuma ::

Pozabljate tudi na možnost komunikacije z računalnikom, da UPS po nekaj minutah ali pa npr. ko je samo še 20% energije v njem avtomatsko, javi računalniku ali NASu, da naj se izklopi. Zadeva načeloma deluje preko dodatnega programa ki ga je potrebno namestiti a so navadno prava žalost (potrebuje nameščeno JAVO, žre resource, UI vmesnik je tako tako)...V praksi to lepo deluje pri morda pri 10% UPSvos, splohj če mora ugasnit NAS ali pa MAC / Linux mašino...Kar je žalostno (sploh pri NAS doskih ki skužijo za backup, pa ga na koncu UPS ne zna ugasnit oz obratno NAS ne podpira protokola UPSa za signalizacijo kdaj je priklučen na baterijo/omrežje in kdaj je potreben shutdown)...
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

Bojan xxxx ::

Ugašanje računalnika se da enostavno izvest tudi brez komunikacije PC-UPS. Napisal sem si nek simpl BASH script, ki se pozene (cron) vsake 3 minute. Script pinga lokalni router, ki ni pod UPS-om. Če tudi po treh zaporednih poskusih pinganja, z razmakom po 10 sekund, script ne dobi zadovoljivega odgovora, ta script ugasne računalnik. Predpostavka: če ni štroma router ne bo dal nič od sebe.

mirkuma ::

Bojan xxxx je izjavil:

Ugašanje računalnika se da enostavno izvest tudi brez komunikacije PC-UPS. Napisal sem si nek simpl BASH script, ki se pozene (cron) vsake 3 minute. Script pinga lokalni router, ki ni pod UPS-om. Če tudi po treh zaporednih poskusih pinganja, z razmakom po 10 sekund, script ne dobi zadovoljivega odgovora, ta script ugasne računalnik. Predpostavka: če ni štroma router ne bo dal nič od sebe.

Jp, to je ena od precej dobrih rešitev.
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

Dami ::

Imam 3 apc ups-e. Zaenkrat 0 problemov. Je pa software bolj lesen, sploh pr smartu, kjer imam tudi dodatno mrežno kartico.
rs 1500va star cca 7 let, original ter nova original baterija zdržala 3leta. Sedaj imam eno neoriginalno ki je seveda 2x ceneje. Bomo videli kako dolg bo zdržala. Ups ima 0db, vendar se pri izpadu vklopi vent ter še "nekaj" ki grozno brni. Tečno je samo ko zmanjka sred noči :P
pro 900va star 3 leta, še vedno original baterija. Skoz oddaja en tihi hummmm, pri izpadu za odtenek glasnejši, vendar neslišn, če je zaprt v kaki rack omarci.
smart 2200va star 2 leti, težka zadeva ko hudič in tudi glasna ko je izpad, drugače pa ima en vent ki dela skoz.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

darkolord ::

misek je izjavil:

aiko je izjavil:

Powerwalker iz linkov so jajca.
Sicer ne morem govoriti v splošnem ampak moj služben vsekakor spada v to kategorijo. Iz neznanega razloga je počil akumulator in steklo malo kisline. In UPS ni znal javiti, da sploh ne deluje pravilno.
To v bistvu velja za vse najcenejše UPS-e, ne samo za Powerwalker.

Ima pa Powerwalker tudi odlične UPS-e (npr. ta pravi online), za seveda nekoliko višjo ceno (še zmeraj pa precej nižjo od recimo APC)

dmok ::

Dami je izjavil:

pro 900va star 3 leta, še vedno original baterija. Skoz oddaja en tihi hummmm, pri izpadu za odtenek glasnejši, vendar neslišn, če je zaprt v kaki rack omarci.

Sem bral, da je malo glasnejši. Upam da se kot UPS obnese kot je treba. Sem ga naročil, je pa razlika v ceni SI/DE skoraj zaskrbljujoča, kot da ne gre za enak model: pri nas 230€+, iz DE s poštnino vred 173€.

d.

Dami ::

Jaz sem dal ene 180€ pri nas ko sem ga kupil pred leti. Drugače pa APCje se splača tudi na ebayu kupit kake rablene brez baterij, katere pol kupiš cenejše neoriginalne, ki so večinoma lahko tudi boljše. Sn nabavu 2 taki in zaenkrat bp.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Enron x86 ::

Evo, sem vzel model APS 650 VA in sem zaenkrat zadovoljen. Zadeva je med normalnim delovanjem praktično neslišna (beri: jo preglasi brnenje sistema zvočnikov 5.1). Program PowerChute javlja, da računalnik (v podpisu) v idle in monitor Dell U2412M porabljata 92 W energije, kar naj bi zadostovalo za pribl. 22 minut. Zvečer, ko bo preteklo 8 h od priklopa, bom sprožil še samotest.

Hvala vsem za nasvete.

Lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

Zgodovina sprememb…

AapocalypseE ::

Jaz pa se bom odločil verjetno za tega, ker imam vse črno in mi bel ups ne paše zraven:

https://www.mimovrste.com/brezprekinitv...

Zanima me še samo ali mora bit ups priklopljen direktno v vtičnico ali je lahko priključen v razdelilec?

BorutK-73 ::

Mislim da ni važno. Moj je v razdellicu, itak ne more biti direkt v vtičnici ker je prej protistrelna zaščita.

suhi ::

Torej sploh obstaja kak soliden UPS za ne več kot 80 €, ki se ga da kupit v Sloveniji? Rabil ne bi več kot nekaj minut napajanja, toliko da ga varno izklopim oz. da se po možnosti izklopi sam, če me ni zraven. Edina druga zahteva še je, da je kolikor toliko neslišen, ko baterija ni v uporabi.

suhi ::

Nevermind, bom naročil kar zgornjega, ki ga je nalimal StreetRacer, iz Nemčije, tam stane manj kot 80 €, lel.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

UPS? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13027059 (8470) Vuli
»

Kakšen UPS vzeti

Oddelek: Kaj kupiti
182073 (1301) kajetan
»

Katero brezprekinitveno napajanje?

Oddelek: Kaj kupiti
162927 (2440) jernejl
»

Preprost, tih UPS-pomoč!

Oddelek: Kaj kupiti
92488 (2061) misek
»

UPS - da ali ne?

Oddelek: Pomoč in nasveti
314547 (3657) denabiker

Več podobnih tem