» »

Trdi disk umira?

Trdi disk umira?

«
1
2

Pinturicchio ::

Kot že naslov teme pove me zanima sledeče glede na sliko?

 sl

sl



Naj povem da zadnje čase opažam tudi počasno delovanje računalnika (predvsem zagon, odpiranje strani, dokumentov,... kopiranje...). Ni ekstremno počasi, ampak se občuti razlika glede prej.

Moj sistem je drugače:
Intel core 2 duo E6550
grafična GT730
RAM 4GB
Windows 8.1 64bit

GTX970 ::

18 slabih sektorjev ni veliko (glede na skupno število vseh sektorjev), vendar če opažaš razliko bi jaz asap menjal.

AapocalypseE ::

Prekopiraš stvari, ki jih potrebuješ in kupiš nov trdi disk to je to...

Se pa konkretno greje in tudi drugi s 34°C ni glih hladen.

Zgodovina sprememb…

Miha 333 ::

AapocalypseE je izjavil:

in tudi drugi s 34°C ni glih hladen.

No, pretiravati pa ni treba. Do 40°C je povsem normalna delovna temperatura za HDD.

filip007 ::

WD ima orodje za pregled, popravlja tudi slabe sektorje.
http://support.wdc.com/product/download...
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

GTX970 ::

popravlja tudi slabe sektorje.

Popravlja jih sigurno ne :8).

filip007 ::

Odvisno od napake, da se že disk pregledati z "Windows Error checking" in pregledom za slabe sektorje, pri meni se je disk stabiliziral s tem in lepo deluje tudi s petimi slabimi sektorji.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

AapocalypseE ::

Miha 333 je izjavil:

AapocalypseE je izjavil:

in tudi drugi s 34°C ni glih hladen.

No, pretiravati pa ni treba. Do 40°C je povsem normalna delovna temperatura za HDD.


Sem navajen, da se mi giblje temperatura HDD-ja med 25-27°C, tako da se mi zdi dosti to.

Pinturicchio ::

AapocalypseE je izjavil:

Prekopiraš stvari, ki jih potrebuješ in kupiš nov trdi disk to je to...

Se pa konkretno greje in tudi drugi s 34°C ni glih hladen.


Ta drugi disk je zunanji na katerem imam backup, sem se pa odločil da bom kupil nov disk in to tega https://www.mimovrste.com/diski/trdi-di...

Hvala za odgovore.

GTX970 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

Pinturicchio ::

Zakaj pa? Ker dejansko ne rabim več kot 500 GB. Je pa res da imam SATA2 priključek.

ST-777 ::

@Pinturicchio, jaz bi izbral WD blue serijo.

The difference between WD RED, GREEN, BLACK and BLUE:

Pinturicchio ::

http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ko...

Kaj pa tale? Je ta samo SATA ali je SATA2?

GTX970 ::

Sata je kompatibilen za nazaj.
Diska, ki sem ju linkal spadata med najhitrejše v 1 Tb sektorju (s tem da nista pretirano glasna/vroča), sta znatno hitrejša boljši nakup kot tvoja od tvoje žalost od 0.5 tb izbire.

Kar boš izbral je meni vseeno, samo je potem škoda da sprašuješ, če izbereš nekaj po svoje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

AapocalypseE ::

Za takšno majhno razliko v ceni je logično, da vzameš 1TB pa če rabiš ali ne.

opeter ::

7200 rpm diski se dosti bolj grejejo kot 5xxx rpm diski.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

AapocalypseE ::

opeter je izjavil:

7200 rpm diski se dosti bolj grejejo kot 5xxx rpm diski.


Seagate 3TB 7200rpm imam trenutno 24°C
WD Green 4TB 5400rpm imam trenutno 25°C

8-O

ST-777 ::

@StreetRacer, to je zato, ker imaš dobro pretočnost zraka v ohišju. Kdor ima slabšo pretočnost, ima bolj vroč disk. Diski, ki so v zunanjem zaprtem ohišju pa lahko dosežejo tudi 50 in več °C.

AapocalypseE ::

To razumem in vem, da se zunanji trdi diski bolj grejejo, ampak ni res, da se 7200rpm bolj grejejo kot 5400rpm.

MadMax ::

Pri temperaturi ima veliko večji vpliv število plat, kakor pa rpm.
Ampak število plat si ne zna vsak pogledat, pri rpm je pač lažje "pametovat" 8-)
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

AapocalypseE ::

Seagate ima 3x1TB
WD ima 4x1TB

Trenutno oba na 26°C

BivšiUser2 ::

Sposoja teme.....
Pred dnevi se mi je pojavila težave ko so se lubuntu particije postavile na read only, sem jih dal nazaj na rw.Prav tako Onedrive na 10ki ob vsakem zagonu sprašuje za lokacijo. Uporabnik Truga mi je namignil,da se nekaj z diskom dogaja,vendar mi programi na podlegi S.M.A.R.T. vrednosti javljajo, da je vse v najlepšem redu. So disku šteti dnevi ali je za vse skupaj kriva Ext2Volume Manager aplikacija?
Crystal Disk Info
Ext2Volume Manager
Razen predloga za probanje diska na pcju, bi prosil še za dodatne predloge,da potem vse neankrat sprobam pa javim.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

xda develope ::

Ali računalnik ugasneš vsako uro?

BivšiUser2 ::

Vsako uro ravno ne, samo zdaj go praviš vidim, sta si število zagonov blizu...
Se pravi, da je problem ravno v tem,ali?
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

AC_DC ::

Lahko da se vklopljeno ugašanje (varčevanje) v tem stilu:
https://forums.freenas.org/index.php?th...
http://www.storagereview.com/how_to_sto...

https://discussions.apple.com/thread/27...

Za wd in samsung 2.5" hdd modele obstaja fix, za ht ne vem (mogoče wd idle3).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

BivšiUser2 ::

AC_DC je izjavil:

Lahko da se vklopljeno ugašanje (varčevanje) v tem stilu:
https://forums.freenas.org/index.php?th...
http://www.storagereview.com/how_to_sto...

https://discussions.apple.com/thread/27...

Za wd in samsung 2.5" hdd modele obstaja fix, za ht ne vem (mogoče wd idle3).

Hvala za odgovor AD_CD samo bi mi ti to prosim malo bolj podrobneje razložil o čem se gre - glede na hardware se malo manj spoznam - bi idle3 tudi prišel v poštev?
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Zgodovina sprememb…

Igor1991 ::

Imam veliko težavo s prenosnikom hp. Dva dni nazaj mi je večina programov v računalniku zelo počasi delovala, ali pa se sploh niso zagnali. Danes pa se računalnik prižge tako kot ponavadi, ko pa se pokaže namizje vsaj pet minut ni drugega razen spodnje vrstice z windows znakom. Nato se pokažejo ikone na namizju vendar se ne odzivajo, zaslon na nekaj minut utripne. Ali mi je trdi disk šel rakom žvižgat ali je kaj drugega narobe? Računalnik je star samo dobro leto, vendar ni več v garanciji. Če mogoče kdo ve kaj bi bilo narobe ga lepo prosim za pomoč.

ST-777 ::

Igor1991 je izjavil:

Ali mi je trdi disk šel rakom žvižgat ali je kaj drugega narobe?
Trdi disk vzemi iz prenosnika in ga v drugem računalniku preglej s programom CrystalDiskInfo

Igor1991 ::

Sem sprobal opisani način in disk ne deluje. Torej je šel disk.

ST-777 ::

Igor1991 je izjavil:

Torej je šel disk.
Na tvojem mestu bi vgradil nov SSD in ne nov HDD v prenosnik.

Igor1991 ::

Meni je padel v oči disk na spodnjem linku, je ta v redu? Ali katera druga znamka izstopa po kvaliteti?
https://www.mimovrste.com/ssd-diski/kin...
Potem po zamenjavi diska moram dati windowse na novo naložiti, če prav razumem, ker jaz se ne razumem veliko na tehnologijo.

ST-777 ::

Priporočam SSD disk Samsung 850 EVO 250GB, ki stane pri nas 95 EUR.

Igor1991 je izjavil:

Potem po zamenjavi diska moram dati windowse na novo naložiti
Da.

MacGyver141 ::

Igor1991 je izjavil:

Meni je padel v oči disk na spodnjem linku, je ta v redu? Ali katera druga znamka izstopa po kvaliteti?
https://www.mimovrste.com/ssd-diski/kin...
Potem po zamenjavi diska moram dati windowse na novo naložiti, če prav razumem, ker jaz se ne razumem veliko na tehnologijo.


Rajši nekaj takega https://www.mimovrste.com/diski/crucial... kot pa kingston.

Igor1991 ::

Hvala za nasveta. Sem naročil samsungov trdi disk.

jalovec09 ::

Kje piše podatek za slabe sektorje?
Imam 250GB disk in pognal program, kot avtor te teme.

radmannsdorf ::


bo še dober za kakšne torrente? temp je mal visoka ker mam odprto ohišje danes, tako da to ne gledat :)

ST-777 ::

Več o tem, je zapisano tukaj: http://arstechnica.com/civis/viewtopic.... (Reallocated sector count)

radmannsdorf ::

ST-777, hvala. Če povzamem iz linka:
Realloacted Sector Count = INVISIBLE bad sectors that have been swapped with reserve sectors. These sectors are NO LONGER VISIBLE to your operating system and as such can NEVER cause any more problems.
Current Pending Sector = ACTIVE VISIBLE bad sectors that CANNOT BE READ but are still visible to the operating system. These are VERY DANGEROUS and cause ALOT of problems!
Torej ni panike.

Miha 333 ::

Spremljaj, če se številka povečuje. To je lahko začetek večjih težav.

uros123 ::

Da ne odpiram nove teme bom pisal kar tukaj, torej imam zunanji trdi disk Toshiba Canvio Connect II, disk je praktično nov in na čase spušča takšne glasove kot jih imajo rotorji drona ampak tega ne počne stalno. Prilagam fotografijo poročila. Kritična se mi zdi točka 0A, podatke sem preventivno že premaknil z diska, zanima me če lahko pričakujem, da bo nehal delovati kmalu? Še bolj pa me zanima kako ga lahko obremenim, da bo šel čim prej v garancijsko popravilo, ker bi bilo dobro da zares neha delovati, da mi ga ne pošljejo potem iz popravila v istem stanju.

FX6300B ::

eh ni panike disk ima le 86 ur delovanja to ni praktično nič, da spušča čudne zvoke je pri diskih kar "običaj" sicer si ne predstavljam kakšne zvoke imaš v mislih , začne hitreje vrtet??, zakaj pa želiš da ti crkne, da ti na servisu zamenjajo za novega? pa saj je ta skoraj nov, oz skoraj nič uporabljan
May the force be with you!

Miha 333 ::

uros123 je izjavil:

Da ne odpiram nove teme bom pisal kar tukaj, torej imam zunanji trdi disk Toshiba Canvio Connect II, disk je praktično nov in na čase spušča takšne glasove kot jih imajo rotorji drona ampak tega ne počne stalno. Prilagam fotografijo poročila. Kritična se mi zdi točka 0A, podatke sem preventivno že premaknil z diska, zanima me če lahko pričakujem, da bo nehal delovati kmalu? Še bolj pa me zanima kako ga lahko obremenim, da bo šel čim prej v garancijsko popravilo, ker bi bilo dobro da zares neha delovati, da mi ga ne pošljejo potem iz popravila v istem stanju.

Pri 0A (spin retry count) je vrednost 0 (čisto zadnji stolpec, surove vrednosti), tako da ne vem, kaj te skrbi. Glede na smart poročilo je disk brezhiben.

Seveda pa lahko vsak disk v vsakem trenutku odpove, zato je treba vedno imeti varnostne kopije.

uros123 ::

Aha ok potem se gleda samo surove vrednosti, zaskrbelo me je ker je pri 0A bilo napisano pod trenutno 100 sedaj pa številka narašča poleg tega pa ima disk pač čuden zvok, ki nato poneha. Nevem kako naj ga drugače opišem ampak sliši se kot rotor na dronu nato pa zvok neha. To se mi na WD-ju ni dogajalo.

Zvok se pojavi in neha pri enakih vrtljajih nato pa utihne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: uros123 ()

AC_DC ::

Še bolj pa me zanima kako ga lahko obremenim, da bo šel čim prej v garancijsko popravilo, ker bi bilo dobro da zares neha delovati, da mi ga ne pošljejo potem iz popravila v istem stanju.

Kakšen bench poženi (ASSSDBenchmark, CrystalDiskMark).

FX6300B ::

ravno takrat kaj kopiraš/bereš z/na njega?
May the force be with you!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FX6300B ()

uros123 ::

Ne ravno to mi je zanimivo zvok se pojavi po nekaj minutah zapisovanja ali branja nato pa nekaj časa traja in nato neha ne glede na to ali piše ali bere ali miruje. Občutek imam, kot da pogonski motorček zadane ob ohišje in se nato spet umakne. No kakorkoli mislil sem da tista vrednost 0A (103) kaže na nepravilnost in sem zato mislil da bo kmalu nehal delovati. Vseeno ga bom uporabljal bolj kot pomožni nosilec datotek. Upam pa da če bo nehal delat da neha v garancijskem roku. Se pa bom v prihodnje izogibal toshibinim zunanjim diskom. Aja še to tudi ohišje se mi na otip ne zdi najbolj kakovostno se mi zdi da imajo wd-jevi diski nekoliko boljše ohišje.

zzz_side ::

Da ne odpiram nove teme, bom postal kar tu. Tudi mene zanima, če je spodnji Toshiba 1TB disk hin. Zagon in delovanje računalnika sta ekstremno počasna, verjetno bo kar disk, kajne?

SMART ATTRIBUTES:
 ID	Description                         	Status    	Value     	Worst     	Threshold 	Raw Value 	TEC                 
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  1	Raw Read Error Rate                 	OK        	80        	80        	16        	31916322  	N/A                 
  2	Throughput Performance              	OK        	138       	138       	54        	85        	N/A                 
  3	Spin Up Time                        	OK        	126       	126       	24        	12896829621	N/A                 
  4	Start/Stop Count                    	OK        	100       	100       	0         	1506      	N/A                 
  5	Reallocated Sector Count            	OK        	44        	44        	5         	591       	N/A                 
  7	Seek Error Rate                     	OK        	100       	100       	67        	0         	N/A                 
  8	Seek Time Performance               	OK        	110       	110       	20        	36        	N/A                 
  9	Power On Time                       	OK        	100       	100       	0         	1239      	N/A                 
 10	Spin Retry Count                    	OK        	100       	100       	60        	0         	N/A                 
 12	Power Cycle Count                   	OK        	100       	100       	0         	1478      	N/A                 
192	Power off Retract Count             	OK        	99        	99        	0         	1507      	N/A                 
193	Load Cycle Count                    	OK        	99        	99        	0         	1507      	N/A                 
194	Temperature                         	OK        	166       	166       	0         	36 C      	N/A                 
196	Reallocation Event Count            	OK        	1         	1         	0         	8893      	N/A                 
197	Current Pending Sector Count        	OK        	100       	100       	0         	16        	N/A                 
198	Uncorrectable Sector Count          	OK        	100       	100       	0         	0         	N/A                 
199	UltraDMA CRC Error Count            	OK        	200       	200       	0         	0         	N/A                 



Hvala za odgovore.

Anyone?

Anyone?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zzz_side ()

zzz_side ::

zzz_side je izjavil:

Da ne odpiram nove teme, bom postal kar tu. Tudi mene zanima, če je spodnji Toshiba 1TB disk hin. Zagon in delovanje računalnika sta ekstremno počasna, verjetno bo kar disk, kajne?


SMART ATTRIBUTES:
ID Description Status Value Worst Threshold Raw Value TEC
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1 Raw Read Error Rate OK 80 80 16 31916322 N/A
2 Throughput Performance OK 138 138 54 85 N/A
3 Spin Up Time OK 126 126 24 12896829621 N/A
4 Start/Stop Count OK 100 100 0 1506 N/A
5 Reallocated Sector Count OK 44 44 5 591 N/A
7 Seek Error Rate OK 100 100 67 0 N/A
8 Seek Time Performance OK 110 110 20 36 N/A
9 Power On Time OK 100 100 0 1239 N/A
10 Spin Retry Count OK 100 100 60 0 N/A
12 Power Cycle Count OK 100 100 0 1478 N/A
192 Power off Retract Count OK 99 99 0 1507 N/A
193 Load Cycle Count OK 99 99 0 1507 N/A
194 Temperature OK 166 166 0 36 C N/A
196 Reallocation Event Count OK 1 1 0 8893 N/A
197 Current Pending Sector Count OK 100 100 0 16 N/A
198 Uncorrectable Sector Count OK 100 100 0 0 N/A
199 UltraDMA CRC Error Count OK 200 200 0 0 N/A



Hvala za odgovore.

Anyone?

Anyone?


Kakšna pomoč? :)

BorutK-73 ::

zzz_side je izjavil:

Kakšna pomoč? :)

Prilepi raje screenshot. So bila kakšna opozorila v Crystaldisk info?

zzz_side ::

2 opozorili, in sicer:



Hvala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zzz_side ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Thinkpad t420 WIN10

Oddelek: Pomoč in nasveti
403194 (2243) Klemzz
»

HDD napake - uveljavitev garancije?

Oddelek: Strojna oprema
192901 (2140) bijoloh
»

SSD ni možno nastaviti kot Boot Option

Oddelek: Strojna oprema
464140 (3015) BorutK-73
»

Opozorilo za disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
396087 (5390) fr4nc
»

Disk Seagate st31000340as 1TB barracuda

Oddelek: Pomoč in nasveti
423442 (1680) KTr1sk

Več podobnih tem