» »

Secure povezava

Secure povezava

bbobst ::


Kje v firefoxu spremenim nastavitve,da mi nebi vrglo ven tega, ko naprimer googlam.
  • spremenil: bbobst ()

nUUb ::

Nastavis uro, gres dol z public wifija, update browserja, ..
i7 2600k@4.8GHz - nV 760 - 850 EVO 250GB - 4TB FreeNAS
ASUS 1920x1080@144Hz

GTX970 ::

Nsa in the middle :)) ?

Ribič ::

Na firefox-u ne prestavljaš ničesar, saj vse deluje, kot mora.

Tole opozorilo ti sporoča, da je mogoče nekaj narobe s tvojo varno povezavo in ti moraš to jemati kot opozorilo (npr. da te morda nekdo želi shekati), ne pa kot nekaj, kar ti gre na živce in bi ga moral nekje izklopiti... (kako malomarno od tebe). Še sreča, da se ti opozorilo sploh prikaže, je pa res, da v večini primerov gre za neko lažno opozorilo (false positive). Včasih administrator spletne strani pozabi posodobiti certifikat, lahko pa je res tisto, kar je že nUUb omenil - nastavi si uro na računalniku. Skratka namen teh opozoril je, da ni bilo možno vzpostaviti varne povezave med brskalnikom in strežnikom. Npr. če si uporabnik spletnega bančništva, potem obvezno uporabljaj varno povezavo, saj nočeš, da ti hekerji izpraznijo tvoj bančni račun. Če dobiš tako opozorilo na bančni spletni strani, potem takoj kontaktiraj banko.

lp

Apache90 ::

Instaliraš Chrome pa maš mir hehe

Ribič ::

Apache90 je izjavil:

Instaliraš Chrome pa maš mir hehe

Nimaš mira: en.wikipedia.org/wiki/Google_Chrome#User_tracking

bbobst ::

nUUb je izjavil:

Nastavis uro, gres dol z public wifija, update browserja, ..

to je že.

Sem zasledil ,da KIS 2015 nekaj dela s certifikati ,da se lahko pojavijo ta obvestila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bbobst ()

bbobst ::

To opozorilo se mi pojavlja zadnje čase vsakič, ko se firefox nadgradi,ko je nova verzija že nekaj časa inštallirana, pa vedno redkeje, prej se to ni prikazovalo. Ne vem, kaj bi bil vzrok.

Ales ::

Vzrok je to, da imaš naloženo na računalniku nekaj, kar si ne želiš imeti. Če ti nekaj na računalniku prestreza SSL povezavo, to definitivno ni ok. Tudi če je to kao Kaspersky.

*NIKOLI* ne obiskuj ničesar preko take povezave, ker tvoja povezava ni varna. Tako opozorilo je jasen znak, da ti nekaj prestreza komunikacijo. Skratka, ne izklapljaj obvestila temveč očisti računalnik nesnage.

Mitch ::

Wifi router zgleda da deluje v "man in the middle" načinu...:D

SeMiNeSanja ::

Ma ja, kar takoj je zmeri "man in the middle" in ostale teorije zarot.

Če dobiš takšno obvestilo, mi ni jasno, zakaj ne preveriš še 'technical details'.
Morda so se ti pofedlali root certifikati in posledično ne more za noben strežnik potrditi, da je njegov certifikat veljaven.

Po moje se ne splača komplicirati. Deinštaliraš Firefox in ga ponovno namestiš.

Če ostali brskalniki nič ne jamrajo o 'nevarnih povezavah', zagotovo ni problem na mreži (kvazi router kot MITM).

Lahko pa imaš kakšen sumljiv plugin v Firefox-u. Tega se boš vsekakor rešil z reinštalacijo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Digitalno potrdilo - SIGENCA, problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
208735 (6499) fulgur
»

Firefox mi ne dovoli dostopa do NLB Klik

Oddelek: Informacijska varnost
119220 (6523) Twixz
»

Sigen-ca za strežnik

Oddelek: Informacijska varnost
234705 (4035) Tomas 33
»

Sosed (man in the middle)

Oddelek: Omrežja in internet
418983 (7597) He-Man
»

NLB tarča phishing-a (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
11921713 (10152) Poldi112

Več podobnih tem