» »

V čem je razlika med AC 97 in HD Audio

V čem je razlika med AC 97 in HD Audio

PrihajaNodi ::

V čem je tu razlika? Ni mi jasni kaj izgubim če priključkov AC 97 ne priklopim na ploščo HD Audio? Kakšno vlogo torej igrajo žice na ohišju?

Lp.

Nodi

Buggy ::

sprednji in zadnji prikjucki? izgubis nic ker gre z software decoding...al kaj ni jasn?

PrihajaNodi ::

Ni mi jasno, ker zvok gre iz matične na zvočnik. Torej čemu so potem priključki/kabli na ohišju za priklop na matično? Verjetno za prenos zvoka iz ohišja kamor vtakneš zvočnike/mikrofon, torej služi ohišje kot prenosnik med matično in zvočnikom recimo.

Buggy ::

ce imas slusalke ali navadne stereo zvocnike ti stvar ne igra vloge

feryz ::

Kaj sploh sprašuješ?
Zakaj mikrofon in slušalke vtakniti spredaj na ohišju namesto zadaj?
Mogoče ker je lažje?

PrihajaNodi ::

Če imaš ohišje na mizi ja. Zanimalo me je samo če ohišje torej služi kot posrednik pri speakerju in mikrofonu...torej da.

Nikonja ::

posrednik ????? In kako bi ti poslušal muziko brez računalnika ? Iskreno mislim da nobenemu tuakj ni jasno kaj sploh želiš !

Klemen86 ::

Če imaš staro ohišje, mislim, da ne dela zvok, če imaš v ohišju novo matično in priklopiš slušalke ali mikrofon spredaj. So neke razlike pri vezavi AC97 in HD audio prednjih konektorjev na ohišju.

PrihajaNodi ::

Klemen86 je izjavil:

Če imaš staro ohišje, mislim, da ne dela zvok, če imaš v ohišju novo matično in priklopiš slušalke ali mikrofon spredaj. So neke razlike pri vezavi AC97 in HD audio prednjih konektorjev na ohišju.



To je to ja. Samo za zvok preko ohišja. Da bi se pa igral s kabli in kaj skuril pa ne hvala.

Mavrik ::

PrihajaNodi je izjavil:

V čem je tu razlika? Ni mi jasni kaj izgubim če priključkov AC 97 ne priklopim na ploščo HD Audio? Kakšno vlogo torej igrajo žice na ohišju?

Lp.

Nodi


Ehm kot so ti že napol drugi povedali, se gre za dva standarda priključkov za slušalke / zvočnike na ohišju (ponavadi na vrhu / prednji strani ohišja). Če teh priključkov ne priklopiš, ti pač priključek za slušalke in mikrofon ne bosta delala. Večina novejših matičnih plošč ti dovoli da lahko priklopiš ali AC97 ali HD Audio priključek z ohišja in potem izbereš kaj si priklopil v BIOSu.

Skuriti načeloma nimaš kaj, priklopi so pa ponavadi tudi zelo jasno označeni.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

PrihajaNodi ::

Jaz imam tole:

SPK L
SPK L
M IN
M BIAS
SPK R
SPK R
GROUND


Tole pa je na moji plošči. Prosim za rasvetlitev. In da se mi je že enkrat zgodilo da sem skuril del kabla ubs 2.0 na ohišju in posledično USB konektorje na plati.



Vsakršnekoli pomoči bom vesel.

L.p.

Nodi

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Sem priklopiš kabel od konektorjev na ohišju, mal so podobni usb 2.0, ampak nemorš zajebat, to je baby proof.

Je pa tko pri enih variantah, da imaš sledeč scenarij:
zadaj imaš zvočnike in ko daš recimo slušalke spredaj na/v ohišje se bo zadaj izklopilo avtomatsko, da nebo oboje tulilo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Mavrik ::

Ti maš AC97 priključek na ohišju, navodila so pa za HD Audio priključek na matični. A imaš v navodilih od matične opisano kako priklopiti AC97 (pogosto sta v navodilih prikazani obe opciji če plošča podpira to)?
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

boset ::

kakšen konektor pa imaš iz ohišja? Ac97 ali HD audio ponavadi sta oba skupaj z nekaj brickami; koliko priključkov imaš na front panel (samo dva) phone in mic?
priklopi AC 97 in ti nima kaj bit..

LP
Main Desktop:
i9 14900k | EK Custom loop S480 | Asus APEX Encore Z790 | RTX4090 Strix OC
G.Skill 32Gb DDR5 7200 | WD_Black 850XNVMe | ThorII 1200W

PrihajaNodi ::

Mavrik je izjavil:

Ti maš AC97 priključek na ohišju, navodila so pa za HD Audio priključek na matični. A imaš v navodilih od matične opisano kako priklopiti AC97 (pogosto sta v navodilih prikazani obe opciji če plošča podpira to)?



Če bi pisalo ne bi spraševal tu. Sem že tudi googlal, pa žal nisem dobil konkretnih inforamcij.

boset je izjavil:

kakšen konektor pa imaš iz ohišja? Ac97 ali HD audio ponavadi sta oba skupaj z nekaj brickami; koliko priključkov imaš na front panel (samo dva) phone in mic?
priklopi AC 97 in ti nima kaj bit..

LP


Kako misliš konektor?

Imam samo žice z oznakami:

SPK L
SPK L
M IN
M BIAS
SPK R
SPK R
GROUND

Sicer pa da na dronte panel sta samo MIC in Phone, zeleni in roza.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Priklop pinov

Oddelek: Strojna oprema
131201 (780) fruc900
»

matični plošča

Oddelek: Pomoč in nasveti
121568 (1422) tine88
»

Pomoc pri audio nastavitvi za PC.

Oddelek: Pomoč in nasveti
11910 (804) Serpentö
»

problem pri priključitvi audio front panel-a

Oddelek: Strojna oprema
72515 (2411) ufek

Več podobnih tem