» »

E27 priključek v 240v

E27 priključek v 240v

taoora ::

Se opravičujem ker odpiram novo temo ampak nikakor nemorem najti E27 priključka s kablom za v 240v...potreboval bi 2-3m dolg kabel da žarnico direktno priklopim v elektriko, rabim ga v delavnici kjer potrebujem luč na različnih mestih, tako da bi lahko kabel enostavno premikal kamor bi hotel. Takega kabla ne najdem v nobeni trgovini in nevem ali narobe iščem (če napišem v google E27 prikluček 240v ali kaj podobenga mi ne najde nič uporabnega) ali se ga dejansko nikjer ne dobi in bo treba naročit iz tujine prek ebaya?

LP

A. Smith ::

Išči "okov E27", pa bo zadetkov ko listja in trave. Kabel znaš verjetno zvezat na okov?
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

taoora ::

sem upal da so kje že sestavljeni ker u primeru da kupim okov + kabel pride verjetno enaka cena kot če naročim prek ebaya, tam sem dobil 3m kabel za 3.59$ kar je dobre 3€ + zraven je monitrano še on/off stikalo in free shipping..bomo treba pač počakat kak dan več da pride s kitajske..hvala useeno :)

taoora ::

zdej sem šele vidu da je mislim da ameriški priključek
to je ta
kabel, bi blo možno da odrežem 250V priklop in enostavno zvežem navadnega da bo pašal v naše utičnice?

A. Smith ::

taoora je izjavil:

zdej sem šele vidu da je mislim da ameriški priključek
to je ta
kabel, bi blo možno da odrežem 250V priklop in enostavno zvežem navadnega da bo pašal v naše utičnice?

Je možno, seveda. Odrežeš in daš evropski konektor gor.
Izdelana slovenska varianta: klik. Računaj še nekaj € poštnine.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

telexdell ::

Kar potrebuješ se imenuje prenosna svetilka

Taka z okovom E27 je npr. ta

Se pa sedaj dobijo že led prensone svetilke
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

SeMiNeSanja ::

Drugače pa greš v Bauhaus, vprašaš prodajalca za navadno 'fasungo za žarnico', dodaš kabel in vtikač in stvar rešena.

Bi pa vseeno priporočil 'prenosno svetilko' kot ti je telexdell svetoval.
Žarnica brez zaščite se drugače prehitro razbije.
Najboljša varianta so še tiste LED luči, ker navadne žarnice kar rade crkavajo, če gorečo svetilko dosti prestavljaš in malo bolj trdo kam 'prisloniš'. Slaba stran je lahko kvečjem nekoliko manjša svetilnost - to pa lahko preveriš v trgovini, če ti zadeva dovolj sveti.
Imajo pa to robo v Bauhaus-ih, Merkurjih,....

zrataj4201 ::

telexdell je izjavil:

Kar potrebuješ se imenuje prenosna svetilka

Taka z okovom E27 je npr. ta

Se pa sedaj dobijo že led prensone svetilke



Ampak ta svetilka ima malo drugačen vtikač, kateri se priklopi na transformator 220V/24V zaradi varnsti.Ta svetilka ni nikakor namenjena uporabi žarnice na 220-240V zaradi prevelike nevarnosti pri poškodbi svetilke.
Izjemoma lahko uporabiš svetilko na 220V (sedaj seveda že 230V)pri uporabi ločilnega transformatorja 230V/230V. Takšna uporaba je varna saj prepreči poškodbe tudi pri okvare oz. poškodbi svetilke.

telexdell ::

zrataj4201 je izjavil:

telexdell je izjavil:

Kar potrebuješ se imenuje prenosna svetilka

Taka z okovom E27 je npr. ta

Se pa sedaj dobijo že led prensone svetilke



Ampak ta svetilka ima malo drugačen vtikač, kateri se priklopi na transformator 220V/24V zaradi varnsti.Ta svetilka ni nikakor namenjena uporabi žarnice na 220-240V zaradi prevelike nevarnosti pri poškodbi svetilke.
Izjemoma lahko uporabiš svetilko na 220V (sedaj seveda že 230V)pri uporabi ločilnega transformatorja 230V/230V. Takšna uporaba je varna saj prepreči poškodbe tudi pri okvare oz. poškodbi svetilke.

Temu je tako, če svetilko uporabljaš omejenih prostorih (npr. na mostnih dvigalih, tunelih, jaških...) Če jo uporabljaš v običajnih prostorih pa jo priključiš na navadno vtičnico.

PS- kljub skoraj 30 letom delovnih izkušenj in na desetine prenosnih svetilk katere v podjetju uporablja tudi delavci brez končane osnovne šole, še nikoli ni bil nihče niti ogrožen, kaj šele poškodovan zaradi uporabe prenosne svetilke napajane iz 230 V vtičnice.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

zrataj4201 ::

To je enako kot bi trdil, da že dolgo ni nikoli nikogar streslo in je uporaba zaščitnih sredstev torej nesmiselna. Tvoje razmišljanje je žal primitivno. Vsa zaščitna sredstva in postopki so namenjeni zaščiti pri okvari ali poškodbi in ne, da pri izpravnem stanju varujejo uporabnika.
Torej kljub tvojim 30 letnim (jaz se s tem sploh ne bi hvalil), bi jaz takšnih nasvetov ne delil.Zlasti če si elektrikar, ker to pomeni, da ti je potrebno odvzeti zobrazbo in delo še v tem trenutku.
Seveda, če pa nisi elektrikar, pa to povej, da tvoje nasvete raje prezremo.

Miha 333 ::

Slabih elektrikarjev itak ni (več).

telexdell ::

zrataj4201 je izjavil:

To je enako kot bi trdil, da že dolgo ni nikoli nikogar streslo in je uporaba zaščitnih sredstev torej nesmiselna. Tvoje razmišljanje je žal primitivno. Vsa zaščitna sredstva in postopki so namenjeni zaščiti pri okvari ali poškodbi in ne, da pri izpravnem stanju varujejo uporabnika.
Torej kljub tvojim 30 letnim (jaz se s tem sploh ne bi hvalil), bi jaz takšnih nasvetov ne delil.Zlasti če si elektrikar, ker to pomeni, da ti je potrebno odvzeti zobrazbo in delo še v tem trenutku.
Seveda, če pa nisi elektrikar, pa to povej, da tvoje nasvete raje prezremo.

Ali fen tudi priključiš na 24 V. Pa brivnik preko ločilnega trafa? Mikserja ali vrtalnega stroja si niti pogledati ne upaš...
Prav je, da z elektriko postopate previdno, paranoje pač ni potrebno zganjati!

PS- pa ne sedaj o dvojni izolaciji saj ima tudi prenosna svetilka zaščitno mrežo in steklo.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LED žarnice, domača uporaba (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
27462472 (6714) dela
»

UTP KABEL - Luč

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
172331 (1943) Invictus
»

Žarnice za stanovanje

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
133391 (2974) mirator
»

Zamenjava 12V halogenk z LED svetilkami

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
296792 (6167) Daniel

Več podobnih tem