» »

FB ne deluje - Firefox: "This connection is untrusted"

FB ne deluje - Firefox: "This connection is untrusted"

AnotherMe ::

Torej, klicala me je kolegica, da preko firefoxa ne more na FB (deluje preko chrome, IE...)

Firefox izpiše napako "This connection is untrusted", ampak potem ni gumba, da bi kliknila "I understand the risks".

Po telefonu sma že probala naslednje:
- update firefox, windows (8.1)
- reset vseh nastavitev v firefoxu
- preverila sma uro in datum

Danes se imam namen oglasiti pri njej, da rešimo to grozno napako, da ne more dostopat do FB preko firefoxa in me zanima kaj lahko še naredim? Probal bom preverit sistem za razno nesnago (kater program predlagate?), dtugega pa mi že ne pade na pamet...

Pravi, da ji tudi razne igrice (preko FB) ne delujejo (v chrome) - verjetno kak flash ali kaj podobnega?


Hvala :)

dope1337 ::

Za zacetek poglej v url vrstici, ce se dejansko povezuje na facebook.com, pa se to bodi pozoren, da je ssl prikazan cisto levo.

Potem se pa lahko gremo naprej pogovarjat
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Miha 333 ::

Če ti pri tako uveljavljeni strani, kot je Facebook prikaže opozorilo, je nekaj narobe, morda kak fishing ali nesnaga. Nikar ne vpisuj gesla v takšno stran, opozorilo je tam z razlogom.

crniangeo ::

resetiraj firefox na default vrednost :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

Ribič ::

Ali se ti da preveriti, če sta certifikata v obeh browserjih enaka? Če sta, potem ima firefox nekaj narobe z nastavitvami.
Firefox lahko zašeneš v ukazni vrstici z ukazom "firefox.exe -p" in v oknu, ki se ti prikaže, ustvariš nov profil.
Tako se znebiš vseh lastnih sprememb nastavitev in dobiš program v prvotnem oz. privzetem stanju.

lp

bobby ::

naj pogleda, če ima sistemsko uro pravilno nastavljeno.
če je kar nekaj, potem bo to to

aaa, je že,.. demt
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bobby ()

Ribič ::

Če bi bila sistemska ura, potem bi dobival napake v vseh brskalnikih, pa verjetno še na ostalih spletnih straneh.

twom ::

Meni je nekaj podobnega napisalo za NLB Klik. Pobrisal sem zgodovino in piškotke in potem je delalo spet v redu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: twom ()

AnotherMe ::

Še kar nismo rešili - ker pač ni nujno potrebno ;)

Vmes sem odinštaliral vse ne nujno, resetiral FF, odinštaliral in ponovno inštaliral FF, preveril sistem z malwarebytes, spybot, mcafee (brezpalčne zadeve z ninite.com)...

Napaka je še vedno ista:

"sec_error_unknown_issuer"

Na drugem uporabniškem računu vse deluje, prav tako v vseh drugih brskalnikih...

GTX970 ::

Apache90 ::

Zbriši FF in namesti Chrome :)

hojnikb ::

al pa srware iron
#brezpodpisa

Poldi112 ::

Pa si pogledal certifikat, ki da dobiš? Ter da je issuer pod trusted ca?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

AnotherMe ::

Pozabil probat z portable FF...
Chrome je naložen in deluje - vendar v chrome ne delujejo neke igrice na FB :)
Vse zaenkrat deluje na Operi in je tudi uporabnik zadovoljen.
Ampak: rad bi prišel zadevi do dna, ker mi je res edinstven problem!

Certifikat sem sicer nekaj gledal, ampak se zdejle ne spomnim kaj točno je pisalo - mislim, da sploh ni pokazalo certifikata? Malo bolj slabo se spomnim, ker smo istočasno imeli še piknik :D

In pa pojavil se je še en problem: lag pri tipkanju - ko kliknem v recimo url bar, ali pač nekam da bi tipkal, je dolgi zamik od kar začnem tipkat in, pa da se črke pojavijo, tudi po 10 ali več sekund! Zaradi tega sumim na neko navlako!

So pa vsi ti problemi vezani samo na en uporabniški račun (ki je kontroliran z family safety) - na drugem dela vse super!

Tako, da prosim, če ima kdo še kakšno idejo, da se razpišete, po možnosti kakšna bolj natančna navodila: "probaj to, potem to in če je to, naredi to":).
Konec tedna pa grem spet tja in bom probal vse kar bom lahko.


Hvala!

Ribič ::

Čudno se tole vse skupaj sliši. Zgleda, da imaš več težav s tem računalnikom.
Ali imaš slučajno kakšno sliko (screenshot) tega okna, ki prikazuje napako certifikata?

lp

solatko ::

Je uporabnik mladoleten? Včasih je family safety zelo nadležen. Odstrani FF tudi profil in ostalo v skritih mapah uporabnika - appdata - local in roaming, shrani samo mapo z gesli, ter na novo instaliraj FF. Potem bi moralo delat.
Delo krepa človeka

Ribič ::

Ni treba ročno odstraniti profila, saj lahko generiraš novega. Zaženi firefox z ukazom "firefox.exe -p" in prikazalo se to bo okno, kjer lahko ustvariš nov profil.

solatko ::

Bolj elegantno je odstraniti vse v zvezi FF in namestiti na novo, saj je tako dovolj smeti, zakaj bi jih zavestno dodajal, če je dela za nekaj sekund in imaš nov FF z novim profilom in delujočimi zadevami, lahko pa klikneš pomoč - reševanje težav - osveži FF in bi morale tudi vse strani delat, saj pusti od uporabnika samo gesla.
Delo krepa človeka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Firefox blokira facebook.com

Oddelek: Omrežja in internet
12951 (591) Mesar
»

mozila se ne odpre

Oddelek: Pomoč in nasveti
131052 (980) OK.d
»

mozilla firefox nedela

Oddelek: Pomoč in nasveti
7982 (829) black soul
»

Firefox 4 problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
14891 (636) DMX
»

[FF] menjava profilov

Oddelek: Programska oprema
91151 (1049) veteran

Več podobnih tem