» »

Asrock matične plošče

Asrock matične plošče

1
2
»

skico ::

Jaz osebno se od lani naprej izogibam Gigabyte osnovnim ploščam.

Stare dni, sem dal skozi ogromno Gigabyte-a, pa ni bilo skoraj nikoli nič problemov.. Zadnje čase se mi pa zdi da delajo čezdalje slabše.. V obdobju zadnjih 3eh let mi je v službi "crknilo" 12 od 15ih računalnikov z Gigabyte osnovnimi ploščami. Na vseh smo morali menjati tega hudiča! Pa to niso bile plate ranga 40EUR! Res da tudi niso bile neke high zadeve, ampak klasični boardi za cca 90-100EUR.

Res škoda da se ne dobi več Intel-ovih boardov. S temi nisem imel še nobenih problemov.

PS: So mi pa nazadnje v lokalni računalniški trgovini svetovali ASRock srednjega cenovnega razreda. Pravijo, da z njimi (do takrat) nimajo nobenih slabih izkušenj. Očitno so se stvari pri ASRocku obrnile naokrog. Stare dni je bil to največji šrot kar si lahko kupil. Skupaj z Canyon-om :). Tako, da je kar lepo vidit, da se ponekod še trudijo pa naredijo kaj iz sebe.. :)

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skico ()

krneki0001 ::

Intel še vedno dela matične, samo so drage in jih noben noče uvažat v slovenijo za navadne uporabnike. Če si firma in naročiš par dlovnih postaj z intelovimi platami, ti jih bodo pa hitro dostavili. Samo cena je tam X5 glede na navadnega uporabnika. Pa tudi kvaliteta je na zelo visokem nivoju.

Asrocka pa uporabljam zadnjih 7 ali 8 let. Vse do sedaj so bile Zxx plate in z nobeno ni bilo nobenih problemov.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

skico ::

krneki0001 je izjavil:

Intel še vedno dela matične, samo so drage in jih noben noče uvažat v slovenijo za navadne uporabnike. Če si firma in naročiš par dlovnih postaj z intelovimi platami, ti jih bodo pa hitro dostavili. Samo cena je tam X5 glede na navadnega uporabnika. Pa tudi kvaliteta je na zelo visokem nivoju.

Asrocka pa uporabljam zadnjih 7 ali 8 let. Vse do sedaj so bile Zxx plate in z nobeno ni bilo nobenih problemov.



Sej nisem rekel da intel ne dela plošč! Rekel sem, da se jih v sloveniji ne da kupit!

lp

krneki0001 ::

Da se jih, samo v kompletu - grafična postaja ali pa delovna postaja. Samo cene so zelo visoke. Noben pa noče več uvažat posameznih plat za končne uporabnike, ker so predrage in ker jih zelo malo ljudi kupi. Dobiš več bombončkov za manj denarja od kakega asrocka, asusa ali gigabajta, ne dobiš pa intelove kvalitete, ampak ljudem je to očitno vseeno.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

m0LN4r ::

solatko je izjavil:

Ko sem napisal, iz izkušenj, da pač niso tako kvalitetne, kot konkurenca, v prejšnjih postih tudi poudaril zakaj, ste usekal po meni, ko napišem, da so oh in sploh, pa spet ni prav. Vsi tukaj jih opisujete, kot ferrarije na področju MB.
Pri podhranjenem napajalniku, katerekoli znamke, vedno pride do težav.

V obdobju, ko so Enermaxi .......

......... v slabi plati i7 no goo. Tudi ostale zadeve v dražjih matičnih delujejo neprimerno bolje in predvsem vedno zanesljivo, kar pri cenenih izdelkih, čeprav z najnovejšim chipsetom ni pravilo.

In ja, za low PC poceni Asrock z nekaj več bombončki, ko pa se pogovarjamo o midle ali high varianti (tudi z nadgradnjo pozneje (6mesecev - 2let), pa nikakor ne bo moja prva izbira ta firma.

Jaz bi prosil tu za kake fakte in podkrepitev (statistiko, grafe), ker tole je krnekaj po svoje.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

GTX970 ::

krneki0001 je izjavil:

Da se jih, samo v kompletu - grafična postaja ali pa delovna postaja. Samo cene so zelo visoke. Noben pa noče več uvažat posameznih plat za končne uporabnike, ker so predrage in ker jih zelo malo ljudi kupi. Dobiš več bombončkov za manj denarja od kakega asrocka, asusa ali gigabajta, ne dobiš pa intelove kvalitete, ampak ljudem je to očitno vseeno.

Kakor gledam tu imajo 4 "serverske" modele:
http://www.hardwareversand.de/en/6/Main...

cena od 183 dalje
http://www.hardwareversand.de/en/DDR3/1...
Socket: LGA1150
chipset: C222

Intel C224, Intel C226

http://www.hardwareversand.de/en/DDR3/2...
http://www.hardwareversand.de/en/DDR3/1...
http://www.hardwareversand.de/en/DDR3/1...

Na teh platah dela samo xeon E3-1200 series ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

M-XXXX ::

ne dobiš pa intelove kvalitete, ampak ljudem je to očitno vseeno.

In kako ta "kvaliteta" izgleda?

Je kaj hitrejše? Ne.
So uporabljene kakšne drugačne komponente? Ne.
Statistično zdržijo kaj dlje? Ne

Kje se pozna?

hojnikb ::

Tolk o intlovi kvalitete.. Mel ene par plat za 775, kao intel kvaliteta.... Vse z ponarejenimi kondenzatorji (seveda napihnjeni)...
#brezpodpisa

krneki0001 ::

M-XXXX je izjavil:

ne dobiš pa intelove kvalitete, ampak ljudem je to očitno vseeno.

In kako ta "kvaliteta" izgleda?

Je kaj hitrejše? Ne.
So uporabljene kakšne drugačne komponente? Ne.
Statistično zdržijo kaj dlje? Ne

Kje se pozna?


Je kaj hitrejše? Ne.
So uporabljene kakšne drugačne komponente? DA! Preverjena kvaliteta in najboljše komponente
Statistično zdržijo kaj dlje? Mnogo dlje

hojnikb je izjavil:

Tolk o intlovi kvalitete.. Mel ene par plat za 775, kao intel kvaliteta.... Vse z ponarejenimi kondenzatorji (seveda napihnjeni)...


Verjetno ponarejene cele plate pa prodajane pod Intelovim imenom. Se je dogajalo na veliko v časih 478 in 775 podnožij.

Sem dal čez kar nekaj original intel plat, pa je bilo zelo malo izpada. Imam celo delujočo 486 plato, ki še danes deluje brez problemov.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

če bi bla plata cela ponarejena, bi še kej druga odletel :)

Pač, capacitor plague je doletel VSE proizvajalce. Tudi "ultra" zanesljivega intla.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

krneki0001 ::

hojnikb je izjavil:

če bi bla plata cela ponarejena, bi še kej druga odletel :)

Pač, capacitor plague je doletel VSE proizvajalce. Tudi "ultra" zanesljivega intla.


Vsi so imeli istega dobavitelja, ki pa je imel še "cenejšega dobavitelja". :))
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

m0LN4r ::

Imam celo delujočo 486 plato, ki še danes deluje brez problemov.

Moja AMIGA še tudi dela.

Problem je štancanje komponent na tekočih trakih v nenormalnih količinah in kupovanje teh po kilaži in to vse iz večinoma iste kitajske tovarne.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup gaming računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
528555 (3567) Gox89
»

Intel Core i7 4790K & Pentium G3258 "Anniversary Edition" (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
8912700 (9077) N4m31355
»

1155 plata

Oddelek: Kaj kupiti
191229 (784) Xserces
»

ASUS (P8Z77M PRO) vs ASRock (Z77 PRO4)

Oddelek: Kaj kupiti
153165 (3039) fr4nc

GIGABYTE GA-Z77X-D3H ali ASRock Z77 Pro4 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
677149 (6718) bluefish

Več podobnih tem