» »

Kateri Monitor ?

Kateri Monitor ?

Temo vidijo: vsi
««
99 / 137
»»

celje ::

scipascapa je izjavil:

Se kdo kaj spozna na to?

Imaš kamero v X sobi, povezano preko kabla na monitor Y sobo, oddaljeno 10m. Preprosto ali?



seveda, zakaj ne. kupis podaljsek kabla in je.

scipascapa ::

Če pa želiš še snemati, pa se zakomplicira.

celje ::

zakaj?

scipascapa ::

ker rabiš pc, licence za programe i guess....samo to je potem zgodba za drugo temo :)

celje ::

? na kaj pa je monitor priklopljen? na kavč?

gusto ::

tomazic89 je izjavil:

scipascapa je izjavil:

Kakor gledam tale model sploh ni dobavljiv pri nas.

Tomazic89: popravek

v prihodu 495EUR+ddv.


Lepa cena, ce se odlocim zanj, te pingnem. Hvala!
Sem pa malo bral review-e in nekako ugotovil, da verjetno hocem 27" za programiranje. Se bojim, da bi na ultra wide ves cas gledal v levo. Sem ha sicer uporabljal, ampak le nekaj dni. Ima kdo dober feedback na 34" za programiranje.

No potem sem nasel S2721QS. Ki ima vse kar hocem in valda ni dobavljiv. Bi mi bil pa identicen 1440p isto ok (tudi tega bi imel na tej resoluciji). Ker mi je okoli 110ppi taman.


Jaz sem 2 meseca uporabljal 34" ultrawide AOC CU34P2A, tudi za programiranje. Enostavno se nisem mogel navaditi, problem je, kej moraš ekran neprestano deliti in nimaš nič na sredini, kot si že nekako sam predvidel. Tudi to, da je vrstica kode ukrivljena, ni ravno idealno. Ne rečem, za gaming je super, ampak to mi je postranska zadeva.

Ravno danes sem v zamenjavo dobil 2x27" AOC Q27P2Q, sicer sta še v škatlah, samo že sedaj vem, da je to to. Eden na sredini drugi s strani - opcijsko pivot, to je to, kar rabim.:P
Have you tried turning it off and on again?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gusto ()

tomazic89 ::

gusto je izjavil:


Jaz sem 2 meseca uporabljal 34" ultrawide AOC CU34P2A, tudi za programiranje. Enostavno se nisem mogel navaditi, problem je, kej moraš ekran neprestano deliti in nimaš nič na sredini, kot si že nekako sam predvidel. Tudi to, da je vrstica kode ukrivljena, ni ravno idealno. Ne rečem, za gaming je super, ampak to mi je postranska zadeva.

Ravno danes sem v zamenjavo dobil 2x27" AOC Q27P2Q, sicer sta še v škatlah, samo že sedaj vem, da je to to. Eden na sredini drugi s strani - opcijsko pivot, to je to, kar rabim.:P

Hvala za feedback. Tocno to so moji pomisleki. Plus da imam i3wm tiling window manager globoko zapecen v muscle memory za uporabo na dveh oz treh zaslonih.
Glede na dobavljivost gledam U2719DC.@scipascapa to se dobi?

Ali pa p2720dc tudi zgleda OK.

Zgodovina sprememb…

PARTyZAN ::

gusto je izjavil:

Jaz sem 2 meseca uporabljal 34" ultrawide AOC CU34P2A, tudi za programiranje. Enostavno se nisem mogel navaditi, problem je, kej moraš ekran neprestano deliti in nimaš nič na sredini, kot si že nekako sam predvidel. Tudi to, da je vrstica kode ukrivljena, ni ravno idealno. Ne rečem, za gaming je super, ampak to mi je postranska zadeva.


Zakaj pa si zaslona nisi razdelil na tretjine?

tomazic89 je izjavil:

Hvala za feedback. Tocno to so moji pomisleki. Plus da imam i3wm tiling window manager globoko zapecen v muscle memory za uporabo na dveh oz treh zaslonih.


Če si spremeniš bindinge boš nazaj not padel po parih dneh :). Tiling WMji pridejo res do izraza pri UW monitorjih.

scipascapa ::

U2719DC dobavljivo da.
p2720dc prav tako.

tomazic89 ::

PARTyZAN je izjavil:


Če si spremeniš bindinge boš nazaj not padel po parih dneh :). Tiling WMji pridejo res do izraza pri UW monitorjih.

Razdelis na tretjine, IDE na sredini? Imas se kak monitor zraven za junk (slack, kak terminal, etc)?

PARTyZAN ::

Ne, je pa res da imam malenkost večji panel - 38" in oddball ločljivost: 3840x1600.

Pat_MaGroin ::

Je tole dober monitor?

https://www.kupipoceni.si/sl/izdelek/sa...

Office uporaba, skrbi me VA (čeprav samsung zna), malo verjetno pomaga ukrivljenost, da je slika v kotih tudi ok?

LunKi ::

Sem imel ta monitor mesec nazaj. Imel je sicer napako zaradi nepremišljenega ravnanja s paketom s strani Pošte Slovenije vedar sem jo lahko omejil do funkcionalnega delovanja monitorja in kasneje vrnil. Dober. VA panel nima problem vidnih kotov (kot ga imam sedaj pri UW LG35 - naslednji teden dobim LG34 IPS in poročam). Meni ni ustrezal previsok PPI sicer pa super za 4x FHD. Drugače nimam večjih pripomb za to ceno. Bojazen glede VA je odveč ;)

Pat_MaGroin ::

LunKi je izjavil:

Sem imel ta monitor mesec nazaj. Imel je sicer napako zaradi nepremišljenega ravnanja s paketom s strani Pošte Slovenije vedar sem jo lahko omejil do funkcionalnega delovanja monitorja in kasneje vrnil. Dober. VA panel nima problem vidnih kotov (kot ga imam sedaj pri UW LG35 - naslednji teden dobim LG34 IPS in poročam). Meni ni ustrezal previsok PPI sicer pa super za 4x FHD. Drugače nimam večjih pripomb za to ceno. Bojazen glede VA je odveč ;)


Hvala za info!

LP

gusto ::

PARTyZAN je izjavil:

Zakaj pa si zaslona nisi razdelil na tretjine?


Delitev 34" monitorja z resolucijo 3440x1440 na tretjine mi ni najbolj praktična, ker mi je posamezno okno preozko.
Have you tried turning it off and on again?

Furbo ::

Jaz sem si 38" 3840x1600 dal na 1/3 + 2/3 in mi je optimalno. Zraven pa še 30" razdeljen na 4 dele.

V filmih in igrah pa zaprežem cel monitor in je super.

Pa če kdo še ne ve za PowerToys, naj si ga sname, nastaviš si cone po želji.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

scipascapa ::

Fizikalko ::

Živjo,

kateri high-end 30-32" 4k monitor bi priporočili za office delo (90%) in gledanje video posnetkov (10%)? Gaming in take stvari je ničelnega pomena.

Hvala vsem že v naprej.

tomazic89 ::

Fizikalko je izjavil:

Živjo,

kateri high-end 30-32" 4k monitor bi priporočili za office delo (90%) in gledanje video posnetkov (10%)? Gaming in take stvari je ničelnega pomena.

Hvala vsem že v naprej.


Gres na geizhals in naklikas: IPS, from 30 up to 32", 4k UHD. Jaz dam zraven se Dell (za high-end pa gledas serijo UltraSharp):
https://geizhals.eu/?cat=monlcd19wide&x...

Splaca se ti vzeti nekaj z USB-C podporo.. sta pa 30 in 32 "nehvalezni velikosti" in zato tudi ni veliko monitorjev te velikosti. Predvsem na racun ppi-ja, ki je ali nizek pri 1440p oz visok pri 4k, kar pomeni da rabis scaling, katerega se pa (sploh Linuxasi) izogibamo.

Za obcutek.. nek "normalen" ppi (zame) je okoli 110. Taksnega ti da:
24" at full HD (1080p)
27" at 1440p
34" Ultra wide at 1440p
38" at 3840x1600
43" at 4k

To so moje osebne preference in nikakor smernice. Najraje bi imel 38" 1600p ampak je cudna dimenzija in so drage kot "zafran".
Lahko vzames 4k 27 in scale-up.. jaz se tega izogibam, ker so v Linux-u tezave pri razlicnem scalingu po posameznih monitorjih.
Po drugi strani pa poznam ljudi, ki delajo na 27" 4k brez scale-upa.

Zgodovina sprememb…

scipascapa ::

meni je pa 27'' 1440p premajhno vse, slab vid pa to.

natan ::

Zdravo,

Kupiti nameravam 60Hz monitor, pa sem nekje zasledil da se jih da varno overclockat do 75Hz. Ima mogoče kdo kaj izkušenj s tem oziroma ali je to res varno?

LP

kotnikd3 ::

Jaz sem včeraj dobil Dell U2421E. V monitorju so vtiči za ethernet in USB, tako da svojega Thinkpada povežem le preko USB-C kabla in imam napajanje, internet in periferijo. Slika je tut fajn, zaenkrat zadovoljen.

Zvezdica27 ::

lp,

to me zanima: je povezana z USB-C identična HDMI ali je kaj "drugače", slabše? Kako osveževanje....

zz

kotnikd3 ::

Zvezdica27 je izjavil:


to me zanima: je povezana z USB-C identična HDMI ali je kaj "drugače", slabše? Kako osveževanje....

Sem poskusil. Sam ne opazim razlike med HDMI, Display port in USB-C, tako v Windows kot Linux ne.

chort ::

Zvezdica27 je izjavil:

lp,

to me zanima: je povezana z USB-C identična HDMI ali je kaj "drugače", slabše? Kako osveževanje....

zz

V bistvu je povezava preko USB-C identična kot DisplayPort z vsemi extended opcijami (audio, HDMI 2.0a, ).

Zvezdica27 ::

ok, hvala,

zz

AaBoy ::

Trenutno uporabljam 25 inch 2k monitor s 125% scale, povprečno oddaljen okoli 55cm od zaslona. Gledam, da bi kupil nov, večji monitor. Zdi se mi, da z 27 inch ne bi pridobil toliko in zato gledam 32 inch pri 2k, ker bi se igral igre gledam tudi high refresh rate 144Hz navzgor. Zanima me ali ima kdo kake izkušnje koliko se bi poznal slabši PPI pri 32 inch monitorju? Uporabil bi ga tudi za delo, programiranje.

gregor ::

ali imas kdo od vas na zadnji strani monitorja "bias lighting"
če imate, me zanima kaj točne imate (link) in kako se obnese

oz kaj se splača nabaviti, da je montaža enostavna in da ni predrago
kakšno je vaš mnenje glede te zadeve

hvala

LP

https://www.avforums.com/articles/what-...

LunKi ::

Tole imam za TV-jem in tudi na monitorju v službi. Meni nepogrešljivo predvsem pa vrhunski app, timer, smart options ipd. Tudi enostavno extendable.
https://www.mishop.si/xiaomi-yeelight-l...

kotnikd3 ::

kotnikd3 je izjavil:

Jaz sem včeraj dobil Dell U2421E. V monitorju so vtiči za ethernet in USB, tako da svojega Thinkpada povežem le preko USB-C kabla in imam napajanje, internet in periferijo. Slika je tut fajn, zaenkrat zadovoljen.

Po nekaj dnevih uporabe omenjenega monitorja sem se odločil, da ga vrnem. Barve niso dobre, pa slika mi je (zaradi resolucije?) preveč zrnata. Zame očiten downgrade iz U2415, katerega sem uporabljal v pisarni. No tista USB-C povezljivost je sicer super, ampak na račun slike se mi pri monitorju za 310 EUR to ne zdi dobra protiutež. Bral sem Redit in nekdo iz Dell je omenil, da so pri seriji Uxx21(E?) menjali nek panel, in da so zato barve slabše, kot pri prejšnjih generacijah.

Sedaj razmišljam o nakupu U2520D, ki ima resolucijo 2K, USB-C in nek HDR. Ga kdo ima?

gregor ::

LunKi je izjavil:

Tole imam za TV-jem in tudi na monitorju v službi. Meni nepogrešljivo predvsem pa vrhunski app, timer, smart options ipd. Tudi enostavno extendable.
https://www.mishop.si/xiaomi-yeelight-l...


hvala za odgovor
kako pa to spelješ v kot za 90 stopinj (za ekranom)
LP

kuglvinkl ::

kotnikd3 je izjavil:

kotnikd3 je izjavil:

Jaz sem včeraj dobil Dell U2421E. V monitorju so vtiči za ethernet in USB, tako da svojega Thinkpada povežem le preko USB-C kabla in imam napajanje, internet in periferijo. Slika je tut fajn, zaenkrat zadovoljen.

Po nekaj dnevih uporabe omenjenega monitorja sem se odločil, da ga vrnem. Barve niso dobre, pa slika mi je (zaradi resolucije?) preveč zrnata. Zame očiten downgrade iz U2415, katerega sem uporabljal v pisarni. No tista USB-C povezljivost je sicer super, ampak na račun slike se mi pri monitorju za 310 EUR to ne zdi dobra protiutež. Bral sem Redit in nekdo iz Dell je omenil, da so pri seriji Uxx21(E?) menjali nek panel, in da so zato barve slabše, kot pri prejšnjih generacijah.

Sedaj razmišljam o nakupu U2520D, ki ima resolucijo 2K, USB-C in nek HDR. Ga kdo ima?


Ta ima res 1900x1200 al samo full hd?
Your focus determines your reallity

scipascapa ::

kotnikd3 ::

kuglvinkl je izjavil:

Ta ima res 1900x1200 al samo full hd?

1900x1200

scipascapa je izjavil:

https://www.avtera.si/monitor-dell-u252...

Uf, zanimivo, živim na Nizozemskem in tu je 70 EUR (prejšnji teden pa 90 EUR) ceneje.

scipascapa ::

kuglvinkl ::

kotnikd3 je izjavil:

kuglvinkl je izjavil:

Ta ima res 1900x1200 al samo full hd?

1900x1200

scipascapa je izjavil:

https://www.avtera.si/monitor-dell-u252...

Uf, zanimivo, živim na Nizozemskem in tu je 70 EUR (prejšnji teden pa 90 EUR) ceneje.


Ta u2520d je 16:9...
Your focus determines your reallity

LunKi ::

gregor je izjavil:

LunKi je izjavil:

Tole imam za TV-jem in tudi na monitorju v službi. Meni nepogrešljivo predvsem pa vrhunski app, timer, smart options ipd. Tudi enostavno extendable.
https://www.mishop.si/xiaomi-yeelight-l...


hvala za odgovor
kako pa to spelješ v kot za 90 stopinj (za ekranom)
LP


Malo upognes in tam malenkost strli ampak ker je za monitorjem ni vidno. Pride z zamolepilnim trakom. Zame je top, nalimam in pozabim. Ni pa to nek high end solution, kotni led konektorji, mat profil za mehcanje svetlobe ipd. Do sedaj tega nic pogresal samo nalimaj in pozabi :) Software je super.

ekrancic ::

Zdravo,

za doma kupujem nov dodaten monitor. V službi sem se navadil na ThinkCentre LENTIO27 , ki pa stane zame malo preveč. Všeč mi je velikost in resolucija, pa tudi sama slika je taka, da me oči nič ne pečejo. Lahko ga uporabljam cel dan.
Če na Mimovrste označim enako resolucijo in diagonalo zaslona, dobim tole. Ali se podoben ekran lahko dobi še kaj ceneje? Razni 27 inčni za 150 EUR. Koliko je to realno slabše? Ali se mi splača dati? Ekran seveda kupujem za verjetno 10 let, tako da 50 EUR gor ali dol ni tak bav bav. :)

Ali pa morda tile s širšim zaslonom. To zna priti zelo prav, če imaš potem ekran razdeljen na 2 dela. Sicer bom uporabljal še drugi ekran, a ta je že precej star.

Hvala za predloge.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ekrancic ()

Furbo ::

Če ga v službi že uporabljaš leto dni ali celo dve, je amortiziran/odpisan, ti ga (če so pametni) lahko poceni prodajo in ti kupijo novega.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

promixer ::

Pozdravljeni,

iščem 32" ekran ki naj bi bil IPS z resolucijo 2K (2560 × 1440). Uporabljal bi se za 3D modeliranje in internet. Nek hud hashrate ipd. stvari ne rabim, ker igric se ne bo igralo.

Zbiram med tem dvema:

1.) AOC 32"

2.) View Sonic 32"

Prvi monitor je bolj nov model, View sonic pa že stara zadeva. Katerega bi vi vzeli? Mogoče predlog za kateri drugi monitor? Tudi če je 100EUR več ni problem, saj bo to pri hiši več let.

Hvala za vsak komentar oz. predlog.
| Phanteks Enthoo Pro | GTX 970 G1 Gaming | i5 4690 | ASRock H97 Pro4 |

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: promixer ()

MrStein ::

Furbo je izjavil:

Če ga v službi že uporabljaš leto dni ali celo dve, je amortiziran/odpisan, ti ga (če so pametni) lahko poceni prodajo in ti kupijo novega.

Zakaj bi čisto dober kos opreme "vrgel stran" in dal denar za "enakega"?
Monitorji lepo delujejo tudi 10 let.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

mtosev ::

Moj 10let star dell 2209wa ima manufacture date may 2010 in še vedno dela.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Furbo ::

MrStein je izjavil:

Furbo je izjavil:

Če ga v službi že uporabljaš leto dni ali celo dve, je amortiziran/odpisan, ti ga (če so pametni) lahko poceni prodajo in ti kupijo novega.

Zakaj bi čisto dober kos opreme "vrgel stran" in dal denar za "enakega"?
Monitorji lepo delujejo tudi 10 let.

Ne vem, vprašaj vse birotate, ki jim menjajo opremo na par let.
Lepo imaš strošek, potem odpišeš, zaposleni ti ga pa plača. win/win
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

klempo ::

v oči mi je padel spodnji, je mogoče že kdo sprobal?

https://www.mimovrste.com/led-monitorji...

scipascapa ::

ni slab. 27'' dovolj?

Meizu ::

Dober monitorčič, sploh ta fora z nič bezla je zmaga. :)

Furbo ::

Težko zaupam monitorju, ki ti laže, da je modra barva škodljiva.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Meizu ::

Meni modra barva škodi.

kuglvinkl ::

Meizu je izjavil:

Dober monitorčič, sploh ta fora z nič bezla je zmaga. :)


Debelina bezelov ni tu nic posebnega primerjalno. Je pa kul, se posebej v dual monitor setupu.
Your focus determines your reallity

MrStein ::



Ne vidim, da bi to bil kaki posebno tanek rob. No, v primerjavi z 10 let starimi monitorji je, z modernimi pa ne.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!
««
99 / 137
»»