» »

Kateri Monitor ?

Kateri Monitor ?

Temo vidijo: vsi
««
75 / 137
»»

vilonja ::

camx je izjavil:

Ryzen 3700X
32GB 3200
Geforce RTX 2070

Predvsem delo in občasno igre (zato menjujem Benq 27" 2560x1440@60Hz). Imam še Dell U2715H.
Želim 27"+ 2560x1440+ 144Hz+.


AOC-jev model je narejen bolj za FPS shooterje, Asus-ov model je pa kakor nagradnja, ker ima še Hdr-10, 150cd/m večjo svetilnost, in ukrivljen zaslon. Če ti to, da je 32 palcev velik ne predstavlja nobenega problema bi ti priporočal Asus-ov model.

mailer ::

camx je izjavil:

Na koncu sem se odločil dat malo več in naročil https://www.mimovrste.com/led-monitorji...

Dobra izbira, če bi ga naročil z amazona bi prišparal še 80€.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

camx ::

mailer je izjavil:

camx je izjavil:

Na koncu sem se odločil dat malo več in naročil https://www.mimovrste.com/led-monitorji...

Dobra izbira, če bi ga naročil z amazona bi prišparal še 80EUR.

Še vedno lahko prekličem naročilo, ker je vikend in tako ali tako ne gre naprej. Kako je pa s poštnino iz amazona?

Kje si ga našel ceneje? Na amazon.de je 558EUR - https://www.amazon.de/ASUS-VG27AQ-Compa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: camx ()

mailer ::

Če klikneš na vse ponudnike in cene je prime cena 458€, poštnine je 24€, prime lahko preizkusiš 1 mesec brezplačno, poštnino pa plačaš v celoti.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Argica ::

Monitor je zadnja stvar, ki bi jo kupil v tujini, mrtvi piksli, garancija, pošiljanje nazaj ipd.

MrStein ::

Monitor je zadnja stvar, ki bi jo kupil v Sloveniji, mrtvi piksli, garancija, pošiljanje nazaj ipd.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

AapocalypseE ::

S to tujino ste res že tečni... pravi revčki ste, da gledate na tistih par €€.

Za faking čike in alkohol pa ni nikoli težko dat.

Zgodovina sprememb…

tikitoki ::

Argica je izjavil:

Monitor je zadnja stvar, ki bi jo kupil v tujini, mrtvi piksli, garancija, pošiljanje nazaj ipd.


In kje vidis problem?

AapocalypseE je izjavil:

S to tujino ste res že tečni... pravi revčki ste, da gledate na tistih par €€.

Za faking čike in alkohol pa ni nikoli težko dat.


Se strinjam. Se posebaj tisti, ki uporabljajo mailbox, da lahko narocajo od golazni, ki ji ni vredno niti poslovati z nami.

Vcasih pa so razlike bistveno visje in v tistih primerih ne vidim razloga, da bi podpiral nase oderuhe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

Argica ::

Kje ga vidim? Si kdaj na lastne stroške pošiljal v tujino? Meni je XFX za mrtev napajalnik želel, da pošljem na Nizozemsko, samo 20€ ptt.

Mailbox je ok da....do nas, ko pa crkne kdo ti jih krije?

tikitoki ::

Zato pa kupujes od taksnih firm?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

tikitoki ::

Meni je Amazon mirno kril stroske posiljanja prenosnika nazaj. Pa se stroske posiljanja nadomestnega. In nato so mi se ponudili povrnitev kupnine + postnine. Sem preprican, da bi bilo enako v primeru nakupa monitorja.

Kolegu je neka nemska firma tudi krila stroske posiljanja monitorja nazaj.

Vuli ::

joj 20€ ptt. rajš dam 20€, da pošljem zadevo, kot pa da čakam pri nas uveljavljanje garancije 2 meseca. No ja, lohko je zdej kej bolš.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

MrStein ::

X:
- po 3 in pol leta se RAM začne sumljivo obnašati, pošljem proizvajalcu, dobim nove
- grafična crkne (skoraj 100% zaradi strele), pošljem nazaj, dobim novo
- monitor crkne, javim, čez teden dni mi prinesejo novo
- disk ima manjšo napako, vrnem, denar nazaj, brez debate

Y:
- monitor ima napako, pošljem na servis, vrnejo nepopravljeno. Pošljem še enkrat, mutijo pol leta, OK, nepopravljiv je. In kaj zdaj? Ni naš problem. Kje dobim denar? Ni naš problem. Inšpekcija. Zasilna rešitev. Trajanje skoraj eno leto.
- pralni stroj ima napako. Ne najdemo napake. Poglejte še enkrat. Ne najdemo napake. OK, en del zamenjamo. Še vedno isto. Odnesejo na test. Ne najdemo napake. Na "teženje" odgovorijo: pustite, da crkne do konca, pa bomko potem dalje

In tako dalje in tako naprej.

(uganite kateri od X in Y je tujina in katera Slovenija)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Ales ::

Ugani, kateri od X,Y odstavkov je statistično relevanten za karkoli, razen za individualen rant ob pivu ali na forumu... ;)

Z drugimi besedami, vsak lahko pričakuje slabe izkušnje tudi s servisi v tujini, kakor tudi pri nas. In obratno. Čisto pričakovano.

Če je pa kdo delal raziskavo z vsaj približno spodobnim vzorcem populacije, pa naj se javi...

MrStein ::

Seveda seveda, mali milijon pričevanj o podn nivoju slovenskih servisov je nerelevanten.

Saj, če zanemariš vse prašiče in upoštevaš le tistega, ki je pravkar padel iz aviona, potem prašiči letijo.

Ales je izjavil:


Če je pa kdo delal raziskavo z vsaj približno spodobnim vzorcem populacije, pa naj se javi...

Kaj ima populacije veze? A servis se pozanima, v kako skupino spadaš, in te obravnava na podlagi tega?


Glej, dokler bomo brali (in izkusili) razne "po tleh vam je padel!", "v stiku z vodo je bil!" , "ja, bomo enkrat v tem ali naslednjem desetletju rešili", je slika zame jasna.

(vem, da niso vsi enaki, govora je o povprečju in pričakovanem rezultatu)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

antonija ::

Sicer offtopic glede na trenutno kregarijo ampak ontopic na temo: Ce kdo isce ugoden 32" 4K monitor za domaco rabo z OK sliko, naj pogleda za LG 32UK550-B.
Jaz sem si ga narocil iz DE (Jacob), prisel v malo vec kot 1 tednu brez pokvarjenih/mrtvih pixlov, vse dela kot mora. Po kalibraicji z X-Rite i1Display Pro bi lahko rekel da je slika... lepa :) Tako da uc bi rekel da se lahko kljub VA panelu postavi ob bok povprecnemu IPS panelu kar se barv tice, s tem da ima kot bonus tudi moznost prikaza crne barve in ne trpi za IPS glow (nadlezna stvar ce delas v temnem okolju). Seveda so vrhunski IPS paneli kaksen razred ali dva visje kar se tice korektnosti prikaza barv.
Edino stojalo bi lahko bilo boljse; zasede veliko prostora na mizi, ampak omogoca pa nastavitev po visini.
All-in-all se mi zdi super "pisarniski" monitor za domaco uporabo. Ni pa to profi design monitor, kot tudi ni profi igracarski monitor.

ontopic na kregarijo:
Seveda je v DE monitor obcutno cenejsi kot v SI, pa ce se prav spomnim nisem nasel ene (1) trgovine v SLO, ki bi imela monitor na zalogi oz. se hvalila, da ga lahko dobavijo v smiselnem casu.
Ne razumem zakaj bi kdo kupoval racunalnisko opremo v SI (visje cene, daljsa dobava, komplikacije pri _vsaki_ reklamaciji, itd.).

P.S.: mailbox.de je zakon! resi tezave ko DE trgovine zaradi davcnih pravil nocejo poslovati z drugimi drzavami.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

tikitoki ::

A nima mailbox omejitve, da ne posilja vecjih monitorjev? So to omejitev ukinili?

mailer ::

Dejansko sem pri pošiljanju reklamacij v de dobil nov izdelek v 3 dneh, poslal v četrtek, v ponedeljek dobil zamenjavo brez komplikacij. Pri nas zadevo v tolikem času ne pošljejo niti na servis, kaj šele, da bi dobil nov kos. Ponavadi vlečejo do konca možnega roka in se potem zgovarjajo, da napako ne pokriva garancijski zahtevek. Če so izkušnje naših servisev slabe bomo pa že požrli tistih 20EUR pošiljanja za zamenjavo z novim v primeru, da stroške ne povrnejo a so takšne trgovine zelo redke. So pa monitorji bolj kritični za pošiljanje, kako delajo z nekaterimi paketi dostavne službe niti ni čudno, da ne želijo pošiljat občutljivih stvari. Mogoče bi pa morali v take pakete dodat pospeškomere, da bi videli, kako se z njimi sploh rokuje. Verjetno bi bili rezultati "zanimivi".
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mailer ()

antonija ::

A nima mailbox omejitve, da ne posilja vecjih monitorjev? So to omejitev ukinili?
Moj monitor je prisel direktno od Jabcoba v SI, mimo mailbox.de. Mislim d aga je dostavil DHL (in ne SI posta), ampak nisem vec 100% ziher. Izbral sem normalno posiljnaje, nic nisem doplaceval za hitrejse/bolj kakovostne kurirje.

Najvecja stvar ki sem jo dobil preko mailbox.de so bile bessey spone, 80cm dolge in precej tezke. Ampak to je bilo vec kot leto nazaj.

Mogoče bi pa morali v take pakete dodat pospeškomere, da bi videli, kako se z njimi sploh rokuje. Verjetno bi bili rezultati "zanimivi".
Namesto spopeskometrov (dragi, rabijo baterijo) lahko uporabis indikatorje (za nagib, za pospeske, itd.) ki se ob dosegu meje spremenijo. Recimo nekaj takega, ali pa takega.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

mn ::

Mimogrede, kako prenesejo tile 4k monitorji, če jih priklopiš na mašino, ki ne omogoča izhoda v 4k resoluciji? Manjša slika, upscale ali enostavno ne bo slike? Konkretno me zanima za zgoraj omenjenega LGja in 2560 x 1600 resolucijo preko DisplayPorta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mn ()

antonija ::

Mimogrede, kako prenesejo tile 4k monitorji, če jih priklopiš na mašino, ki ne omogoča izhoda v 4k resoluciji? Manjša slika, upscale ali enostavno ne bo slike? Konkretno me zanima za zgoraj omenjenega LGja in 2560 x 1600 resolucijo preko DisplayPorta.
Iskreno nimam pojma... jaz sem monitor najprej priklopil preko displayport kabla na GTX 670, ki ze podpira 4k. Vse delalo, iger pa nisme hotel pognati, ker bi verjetno graficna zakuhala :) Zelo hitro sem kupil rabljeno RX580, ki presenetljivo dostojno poganja igre na 4k. Je pa res da igram starejse naslove in igre, kjer FPS ni faktor (strategije, itd.).
Je pa vmes, ko sem menjal grafico iz nvidia na AMD in PC ni imel driverjev, monitor prikazoval neko cudno resolucijo... uglavnem slika je bila, vse je bilo zelo veliko, pa nic kaj ostro ni izgledalo.

Drugace bo pa monitor prikazoval signal ki ga dobi... ce signal ni 4k bo prikazoval karkoli že pride do njega, pri cemer bo poskusal bolj ali manj uspesno skalirati sliko. Ce je faktor skaliranja celo stevilo (npr 1080p na 4k) potem bo delal OK, samo pike bojo vecje. Ce faktor sklairanja ni celo stevilo (npr. 1440p na 4k), potem se ponavadi slika bolj "razmaze" ker monitor poskusa vec en pixel iz signala "razpackati" na ne-celo stevilo pixlov od panela.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

tikitoki ::

Kak je pa z ghostingom?

antonija ::

https://www.testufo.com/ghosting

Glede na tole stran ga definitivno je nekaj... tezko pa recem koliko, trenutno nimam zdraven drugega monitorja da bi lahko primerjal. Kot receno ne igram iger, ki zahtevajo extremno visok FPS, tocnost, itd. Tale stran pravi da je "managable", karkoli ze to pomeni.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Furbo ::

mn je izjavil:

Mimogrede, kako prenesejo tile 4k monitorji, če jih priklopiš na mašino, ki ne omogoča izhoda v 4k resoluciji? Manjša slika, upscale ali enostavno ne bo slike? Konkretno me zanima za zgoraj omenjenega LGja in 2560 x 1600 resolucijo preko DisplayPorta.

Že v kameni dobi so monitorji omogočali nižje ločljivosti, ne vem zakaj zadnji krik tehnike tega ne bi podpiral.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

MrStein ::

Zato, ker mora skalirati sliko, in mogoče je kaki pametnjakovič šparal pri izdelavi in izpustil ta del.
Ampak na večini to 99% dela.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

mn ::

Furbo je izjavil:

mn je izjavil:

Mimogrede, kako prenesejo tile 4k monitorji, če jih priklopiš na mašino, ki ne omogoča izhoda v 4k resoluciji? Manjša slika, upscale ali enostavno ne bo slike? Konkretno me zanima za zgoraj omenjenega LGja in 2560 x 1600 resolucijo preko DisplayPorta.

Že v kameni dobi so monitorji omogočali nižje ločljivosti, ne vem zakaj zadnji krik tehnike tega ne bi podpiral.


Bolj me v resnici zanima, če se ga da prepričati da prikazuje toliko pikslov kot jih dobi, čeprav pol monitorja prikazuje črne piksle, ker se bojim, da bu upscaled slika preveč meglena.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mn ()

antonija ::

To pa ne vem ce deluje... poglej v user manual.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

MrStein ::

Pri enih je to na izbiro. 1:1 , scaled, raztegnjeno itd...

Skaliranje pa tudi ni enako skaliranju. Pri enih je res katastrofa, pri drugih pa skoraj ni za opaziti.

Boljši testerji to preverijo, redimo na www.prad.de
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Ales ::

MrStein je izjavil:

Seveda seveda, mali milijon pričevanj o podn nivoju slovenskih servisov je nerelevanten.

Saj, če zanemariš vse prašiče in upoštevaš le tistega, ki je pravkar padel iz aviona, potem prašiči letijo.

Ales je izjavil:


Če je pa kdo delal raziskavo z vsaj približno spodobnim vzorcem populacije, pa naj se javi...

Kaj ima populacije veze? A servis se pozanima, v kako skupino spadaš, in te obravnava na podlagi tega?

8-O :))

Populacija v statistični raziskavi, a veš.

Tvoja znaša en osebek. Potem si to dopolnil z "občutkom" glede na jamranja na forumih.

Ki so vsa resnična, ne dvomim. Ampak to še vedno nima blage veze s čimerkoli relevantnim. Operiraš brez kakršnih koli otipljivih in primerljivih podatkov. Bi bilo res čisto vseeno, če bi govoril o letečih prašičih.

Glej, dokler bomo brali (in izkusili) razne "po tleh vam je padel!", "v stiku z vodo je bil!" , "ja, bomo enkrat v tem ali naslednjem desetletju rešili", je slika zame jasna.

(vem, da niso vsi enaki, govora je o povprečju in pričakovanem rezultatu)

Tebi je vse jasno. Kar je super. :))

In če ti povem, da sem osebno doživel "v stiku z vodo je bil" na Lenovo servisu v Nemčiji, boš kaj... In to za izdelek, za katerega osebno 100% vem, da ni bil v stiku z vodo? Sklepal ponovno na bog ve kaj glede Nemčije na podlagi statističnega vzorca ena, plus teme na forumih?

MrStein ::

Ja, če že, bom sklepal na vzorcu 2, namesto na vzorcu 1.

Slovenski servisi so že legendarni. Ko pa bom imel več težav s tujimi kot slovenskimi, pa bom spremenil mnenje.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

tikitoki ::

ASUS TUF Gaming VG289Q

Ima kdo? Je vreden 350 EUR?

BenQ EW3270U ima kdo izkusnje, ki bi jih delil?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

roko11111 ::

imam 2 monitorja, en 24' in drug 27'(oba full hd). tega 24' bi zamenjal z novim, ki podpira 4K UHD. kaj pravite na tegale, ga mogoče ima kdo? https://www.mimovrste.com/led-monitorji.... predvsem bi ga uporabljal za 4K filme, serije in za kako fajno igro. grafično mam Sapphire RX 480 in podpira resolucijo 3840 x 2160, kot tudi 3840 x 2160/60Hz preko HDMI 2.0. glede na to, da bi prodal trenutni 24' monitor, bi dal za novega https://www.mimovrste.com/led-monitorji... manj kot 200€ in tako dobil tudi 4K. monitor sicer nima hdcp 2.2, kar menda pomeni da ne bi predvajal 4K stream na netflix/amazon(?), ampak itak ne koristim nič od teh, 4K zadeve se dobijo drugje...

zaslon je TN, ampak imam monitor na veliki mizi in točno v center zmeraj gledam, tko da predvidevam da tudi to nebi bil ravno problem.

kaj pravite?

tikitoki ::

Da ne kupouj monitorja s TN panelom za gledat filme. Ne, ne, ne in se enkrat ne.

tikitoki ::

Tukaj je veliko zagovornikov AOC Q3279VWF. Sam sem imel slabo izkusnjo.

Med drugim me je motilo, da je med scrolanjem po webpagu prislo do naslednjega. Text je za sebo puscal svetlo magentno sled. Npr. crn tekst, zaskrilas dol in zadaj ostane svetlo magenten obris teksta.

Je to problem defektnega monitorja, al je to normalno za ta monitor?

SkIDiver ::

Kater monitor priporočate za home office delo, ki zajema programiranje, branje/pisanje dokumentacije, brskanje po netu in kar paše zraven? Resolucija FHD v velikosti 24".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

antonija ::

SkIDiver je izjavil:

Kater monitor priporočate za home office delo, ki zajema programiranje, branje/pisanje dokumentacije, brskanje po netu in kar paše zraven? Resolucija FHD v velikosti 24".
Dej si duska: https://geizhals.eu/?cat=monlcd19wide&x...

Jaz bi ti namesto FHD predlagal raje WUXGA (1920x1200 resolucijo): https://geizhals.eu/?cat=monlcd19wide&x...

V obeh primerih bos moral zozat nabor s se kaksno lastnostjo ki se ti zdi pomembna.

P.S.: Cene v SI bojo praviloma ~20% visje od tistih na zgornjih linkih, vcasih pa tudi do 50% visje, odvisno od artikla.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

tikitoki ::

Definitnvo naj vzame IPS oz. VA panel.

Se da ziveti tudi s TN, sam ne vem zakaj bi, ce ni treba.

Glugy ::

Kaj je razlika med LG UltraGear 27GL850-B, 27" https://geizhals.eu/lg-electronics-ultr... in
LG UltraGear 27GN850-B, 27" https://geizhals.eu/lg-ultragear-27gn85... ??

SkIDiver ::

@antonija hvala. Vsekakor se nabor skrajša z HDMI, DisplayPortom in IPS panelom. Sem pa imel s svojim vprašanjem v mislih tudi izkušnje uporabnikov.

antonija ::

Glugy je izjavil:

Kaj je razlika med LG UltraGear 27GL850-B, 27" https://geizhals.eu/lg-electronics-ultr... in
LG UltraGear 27GN850-B, 27" https://geizhals.eu/lg-ultragear-27gn85... ??
The LG 27GN850-B is a just-released update to the LG 27GL850-B.
https://www.reddit.com/r/Monitors/comme...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

roko11111 ::

tikitoki je izjavil:

Da ne kupouj monitorja s TN panelom za gledat filme. Ne, ne, ne in se enkrat ne.


A ni bolse kupit monitor TN 4K UHD ki bi predvajal 4K 60Hz kakor pa IPS FULL HD?

tikitoki ::

roko11111 je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Da ne kupouj monitorja s TN panelom za gledat filme. Ne, ne, ne in se enkrat ne.


A ni bolse kupit monitor TN 4K UHD ki bi predvajal 4K 60Hz kakor pa IPS FULL HD?


Boljse je dodati 50 EUR in kupiti VA monitor. Se posebaj za filme. TN je morebiti zgolj za profi gamerje, ki zelijo cimvecjo odzivnost. Pa se v tem primeru bi sam raje vzel IPS.

roko11111 ::

Jah ne vem kaj naj zdej. Mas kak konkreten predlog kaj bi ti raj vzel kakor https://www.mimovrste.com/led-monitorji... ? 99% cajta gledam filme, serije in parkrat na teden mal spilam kako fajno igro in ko sm vidu da ma moznost 4K in 60Hz v povezavi z mojo graficno RX 480 preko HDMI 2.0, sm ga ze skor narocu. S prodajo starega bi dal za njega manj kot 200EUR, ti pa pravis v bistvu da je kakor katastrofa gledat filme ker ma TN, ne vem

Zgodovina sprememb…

mailer ::

TN se izogni, včasih so bili popularni zaradi nizke cene in hitrejšega odzivnega časa. Zdaj je edini minus pri IPS glow in če dobiš kvalitetno narejenega ne boš imel težav pri temnih prizorih v filmih.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

tikitoki ::

roko11111 je izjavil:

Jah ne vem kaj naj zdej. Mas kak konkreten predlog kaj bi ti raj vzel kakor https://www.mimovrste.com/led-monitorji... ? 99% cajta gledam filme, serije in parkrat na teden mal spilam kako fajno igro in ko sm vidu da ma moznost 4K in 60Hz v povezavi z mojo graficno RX 480 preko HDMI 2.0, sm ga ze skor narocu. S prodajo starega bi dal za njega manj kot 200EUR, ti pa pravis v bistvu da je kakor katastrofa gledat filme ker ma TN, ne vem


Sej sem ti rekel, kupi monitor z VA panelom. To je najboljse za gledat filme.

https://www.mimovrste.com/led-monitorji...

To dobis za 350 EUR.

https://www.electronic4you.si/samsung-u...

To dobis za 310.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

tikitoki ::

So drazji. Res je. Sam so tudi bistveno boljsi. Ce ti je to predrago pa vzemi 2k monitor oz. pocakaj kaksno akcijo.

antonija ::

mailer je izjavil:

TN se izogni, včasih so bili popularni zaradi nizke cene in hitrejšega odzivnega časa. Zdaj je edini minus pri IPS glow in če dobiš kvalitetno narejenega ne boš imel težav pri temnih prizorih v filmih.
IPS ni zmozen prikazovati crne barve, ima slabsi kontrast, pri vecjih panelih je IPS glow ze skorja obvezen, in praviloma neenakomeren. Dober IPS panel je zmozen prikazovati zelo pravilne barve ob ustreznem firmware-u in kalibraciji (tovarniski in/ali domaci).
VA ima slabse vidne kote, nima pa glowa, ima visji kontrast, zmore prikazovati crno barvo (bolje od IPS panelov), ime hitrejse odzivnostne case. VA paneli praviloma prikazujejo ozji spekter barv, njihova barvna natancnost je pa spet odvisna od kvalitete panela, firmware ki ga poganja in seveda od kalibracije.

Posledicno imas VA panele ki prikazujejo bolj pravilne barve od (ne prevec dobrih) IPS panelov. Verjetno se najde tudi skalibrirane TN panele ki prikazujejo bolj pravilne barne od neskalibriranih VA in IPS panelov.

Skratka najprej se je treba odlocit za prioritete in budget. Potem pa nebi smeli biti vec tezko pogruntat ali mora monitor prikazovat pravilne barve, ali mora osvezevati sliko 144-krat na sekundo, ali rabi imet ustrezen kontrast, itd. Za vsakega bo nekaj ustreznaga, ne bos pa nasel enega monitorja ki bi ustrezal vsem zahtevam.
Zato je vsak, ki nekriticno trdi da je nek monitor "boljsi", na zelo trhlih tleh. Treba je vedeti v cem je boljsi, od cesa je boljsi in zakaj je boljsi.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

roko11111 ::

tikitoki je izjavil:

roko11111 je izjavil:

Jah ne vem kaj naj zdej. Mas kak konkreten predlog kaj bi ti raj vzel kakor https://www.mimovrste.com/led-monitorji... ? 99% cajta gledam filme, serije in parkrat na teden mal spilam kako fajno igro in ko sm vidu da ma moznost 4K in 60Hz v povezavi z mojo graficno RX 480 preko HDMI 2.0, sm ga ze skor narocu. S prodajo starega bi dal za njega manj kot 200EUR, ti pa pravis v bistvu da je kakor katastrofa gledat filme ker ma TN, ne vem


Sej sem ti rekel, kupi monitor z VA panelom. To je najboljse za gledat filme.

https://www.mimovrste.com/led-monitorji...

To dobis za 350 EUR.


aha se pravi 394€ minus 10% ane. bom verjetn res tegale Viewsonic raje vzel kokr Samsung. mal bo gužva ratala na miz z novim 32' ampak bo že...

tikitoki je izjavil:

So drazji. Res je. Sam so tudi bistveno boljsi. Ce ti je to predrago pa vzemi 2k monitor oz. pocakaj kaksno akcijo.


ma v bistvu je bla samo fora da sm hotu čim cenej dobit 4K monitor, niti ne vem točno zakaj :)

sm tegale https://www.mimovrste.com/led-monitorji... zdle mal počekiru okrog in se mi zdi res vreden denarja, sploh za moje potrebe.

hvala za predloge in pomoč!;)

tikitoki ::

Sporoci kako si zadovoljen.

Horas ::

tikitoki je izjavil:

Tukaj je veliko zagovornikov AOC Q3279VWF. Sam sem imel slabo izkusnjo.

Med drugim me je motilo, da je med scrolanjem po webpagu prislo do naslednjega. Text je za sebo puscal svetlo magentno sled. Npr. crn tekst, zaskrilas dol in zadaj ostane svetlo magenten obris teksta.

Je to problem defektnega monitorja, al je to normalno za ta monitor?


se kr mal motiš, omenjen model z 8 na koncu.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd
««
75 / 137
»»