» »

Kateri Monitor ?

Kateri Monitor ?

Temo vidijo: vsi
««
55 / 137
»»

CoreySteel ::

Alien123 je izjavil:

vsaki dan gledate v monitor in vam je škoda denarja.. a v grafične, avte in cote pa vam ni? :D
svašta..

Nekje je treba narediti res, ne moreš it v nedogled.
Twitter: @CoreySteel_

Old Spice ::

Kakšno priporočilo za 27" monitor z IPS in QHD resolucijo (4K ne bi, ker je pisava precej premajhna zame)? Na šihtu imam Dell U2717D, kateri je sicer OK, moti me neenakomerna osvetlitev, ki je predvsem opazna pri temnejših barvah v slabi svetlobi.

Cange ::

Mogoče kdo ve, če se da lockat FPS na Freesync monitorjih? Recimo da imam GTX 1060, monitor Freesync 40-75Hz. Torej ali lahko lockam FPS v tem razponu da bo delovalo kot klasičen Vsync?

MrStein ::

Na freesync monitorjih 1060 do zdaj sploh ni spreminjal frekvence.
Z zadnjimi gonilniki pa je treba ročno vklopiti, razen pri nekih 12 monitorjih, kjer se samo vklopi in se 100 da izklopiti. V nVidia Control panel programčku.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Cange ::

Ok, tale monitor ima privzeto 60Hz osveževanje. Ali bo Vsync deloval če lockam na 55 FPS z vklopljenim Freesync-om?
Gre se za igre, ki ne potrebujejo visokih FPS.

MrStein ::

Vsync je stvar softvera, tako da bi moral delovati.
Sicer pa zakaj sprašuješ, to bi vmes že lahko probal in ti nam govoril, kaj dela in kaj ne.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Cange ::

Nimam še monitorja. Če se frekvence osveževanja ne da nastavit ročno, bom vzel 60Hz monitor, ne mislim tetris igrat na 144FPS.

scythe ::

Iščem monitor za domačo uporabo ( gaming, movie, solidworks,...itd). Kaj pravite na model Asus va326n-w? Iščem do 300€

ziga1990 ::

fantje kera znamka ima najboljše 4k monitorje?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

dolenc ::

Mercedes

carlito149 ::

Kateri monitor za obdelavo fotk? Cena okoli 250€.

pero50 ::

dell u2417. Je pa tako, da bi v 2019 rajši kupil 27 ali celo 32" kot pa 24. Je že malo out ampak za 250€ je to najboljše, kar dobiš glede barvne reprodukcije. Če rabiš za hobi, potem pa bo sigurno ok tudi P27xx serija OK.

carlito149 ::

A tudi po kalibriranju bo u2417 boljsi?
Kaj pa kateri drug proizvajalec?

PunkDude ::

Pozdravljeni, rabil bi predloge za en malo boljši računalniški monitor 24". Normalna uporaba ter za igre.

louser ::

Cange je izjavil:

Mogoče kdo ve, če se da lockat FPS na Freesync monitorjih? Recimo da imam GTX 1060, monitor Freesync 40-75Hz. Torej ali lahko lockam FPS v tem razponu da bo delovalo kot klasičen Vsync?

To narediš v OS in ne na ekranu

PunkDude je izjavil:

Pozdravljeni, rabil bi predloge za en malo boljši računalniški monitor 24". Normalna uporaba ter za igre.

če želiš malo lepo sliko, izbereš VA panel

https://www.144hzmonitors.com/best-gami...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: louser ()

MrStein ::

Samo napis VA ni dovolj za "lepo" sliko.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Truga ::

ne kupivat 144hz VA panelov jezusmarijabohpomagi

CleanPower ::

zakaj ne?

neo5468 ::

Zaradi ghosting problemov. VA paneli niso za igre, ker je pixel response time prepočasen. Kupi IPS ali TN za 144hz.

louser ::

IPS 144Hz je bil nazadnje rahlo dragi za občasno igranje.

MrStein je izjavil:

Samo napis VA ni dovolj za "lepo" sliko.

Sam napis IPS ali TN tudi ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: louser ()

MostWanted ::

ips je svetlobna leta pred tn. tudi na budget aocu ni ghostinga.

MrStein ::

louser je izjavil:


MrStein je izjavil:

Samo napis VA ni dovolj za "lepo" sliko.

Sam napis IPS ali TN tudi ne.

Saj tega niti noben ni trdil.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Heisenberg ::

Pozdravljeni!

Danes je po 12 letih shodil moj priljubljeni 24" monitor Samsung 245B (1600 x 1200)

Tako da rabim nov monitor nujno (prokleta nedelja).




Kaj se kupuje danes?



Želim obdržati visoko ločljivost + možnost da imam dva odprta programa enega ob drugem. Wide monitor?


Budget je trenutno bolj švoh 300€, ampak če mi predlagate nekaj kar bo res vredno denarja sem pripravljen dati tudi do 500€.

Rabim za predvsem za delo - internet browsing, ogled filmov, ipd... 2x letno za kako igro.


Hvala hvala hvala!

Fritz ::

Heisenberg je izjavil:

Pozdravljeni!
Budget je trenutno bolj švoh 300€, ampak če mi predlagate nekaj kar bo res vredno denarja sem pripravljen dati tudi do 500€.

Rabim za predvsem za delo - internet browsing, ogled filmov, ipd... 2x letno za kako igro.

Priporočam tole, ker imam z Delli načeloma dobre izkušnje (poglej prejšnje poste, kupi preko spleta in preveri za mrtve pixle..če so prisotni, vrni izdelek - velja za vse monitorje):
https://www.mimovrste.com/led-monitorji...

Sam imam tega, ki je nedolgo nazaj bil še okrog 350€, sedaj so pa cene kar nekaj višje. Je 27", kar je bolje za prikazovanje več vsebine side by side:
https://www.mimovrste.com/led-monitorji...

Oba monitorja imata USB hub, nimata pa zvočnikov. Se pa da dokupiti soundbar.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Truga ::

Heisenberg ::

@ Fritz Hvala!


Sem celo nedeljo zapravil za raziskovanje kaj si sploh želim.

Odločil sem se za wide monitor glede na to da 90% časa imam 2 okna odprta istočasno in bi mi to še najbolj koristilo.


Torej, ultra wide monitor rezolucije 3440 x 1440.


Nekako sem pirstal pri temu za 600€ https://www.benq.com/en/monitor/video-e...
Temu primerno sem raztegnil budget,žal.


Glede na to kar nudi se mi zdi OK cena, ali pač ne? Je kaj bolj ustreznega?










p.s.
Prosim za hiter nasvet ker moram jutri nabaviti ker sem brez

Kurzweil ::

Old Spice je izjavil:

Kakšno priporočilo za 27" monitor z IPS in QHD resolucijo (4K ne bi, ker je pisava precej premajhna zame)? Na šihtu imam Dell U2717D, kateri je sicer OK, moti me neenakomerna osvetlitev, ki je predvsem opazna pri temnejših barvah v slabi svetlobi.


Saj si lahko velikost pisave in ikon povečaš... da zaradi tega ne bi vzel normalnega monitorja za čas v katerem živimo... in po možnosti, če še grafična podpira.... :))

louser ::

Truga je izjavil:

CleanPower je izjavil:

zakaj ne?

https://slo-tech.com/forum/t641919/p608...

manjši zasloni nimajo dotičnega problema.

easyrider3 ::

Nabavit bom moral novi monitor in gledam za 27" pa kot prvo bi najraje videl da bi imel VA panel raje kakor IPS gledam pa kar se da najceneje tam do 180 EUR ker itak uporabljal se bo za domačo uporabo malo tega malo onega.Čez kako leto ko bodo otroci že starejši bo kaj bolj njim v poštev prišel sedaj pa edino za domačo uporabo pa morda tudi kakšna odigrana igra,morda priključitev PS3 za kdaj pa kdaj.

Gledam tudi drugod izven slovenije in vidim da na Nemškem Amazonu so cene kar manjše kakor pri nas določeni modeli. Zdaj če je cena 150 eur ali 180 eur je zame vseeno 30 eur gor ali dol seveda če je potem tisti dražji malo boljši.
Kakšni so kaj monitorji znamke BenQ ker so med cenejšimi.
Kaj mislite kako je kaj Samsung C27F390 ukrivljeni zaslon cena 175 Eur na mimovrste. https://www.mimovrste.com/led-monitorji...
ali pa ta Samsung z PLS panelom Samsung S27F350FHU cena na mimovrste 170 Eur https://www.mimovrste.com/led-monitorji...
ali pa kaj takega https://www.amazon.co.uk/Acer-G276HLLbi...
https://www.amazon.co.uk/Acer-UM-HX3EE-...

Alien123 ::

Heisenberg je izjavil:

@ Fritz Hvala!


Sem celo nedeljo zapravil za raziskovanje kaj si sploh želim.

Odločil sem se za wide monitor glede na to da 90% časa imam 2 okna odprta istočasno in bi mi to še najbolj koristilo.


Torej, ultra wide monitor rezolucije 3440 x 1440.


Nekako sem pirstal pri temu za 600€ https://www.benq.com/en/monitor/video-e...
Temu primerno sem raztegnil budget,žal.


Glede na to kar nudi se mi zdi OK cena, ali pač ne? Je kaj bolj ustreznega?










p.s.
Prosim za hiter nasvet ker moram jutri nabaviti ker sem brez


Ne kupuj VA panel

Heisenberg ::

Zakaj pa ne VA... kar sem raziskal do sedaj je več kot OK za moje potrebe. IPS bi bil še boljši samo potem rabim konkretne predloge za 3440x1440 monitor za okoli 600€

Treer ::

Najdi nekje en začasni rezervni monitor in dobro razišči zadevo pred nakupom, da ti ne bo potem žal zaradi tega ali onega. To je nakup lahko tudi za 10 let.

easyrider3 ::

rabim monitor in sedaj sem imel 22" in bi najraje prešaltal na 27" zato sprašujem če je to dobr al raje nabavim 24". Uporabljal se bo za domačo uporabo pa PS# bi verjetno na njega priključil za kdaj pa kdaj kaj odšpilat

Heisenberg ::

Treer je izjavil:

Najdi nekje en začasni rezervni monitor in dobro razišči zadevo pred nakupom, da ti ne bo potem žal zaradi tega ali onega. To je nakup lahko tudi za 10 let.



Ja saj imam začasnega, samo oče pogreša pasjanso ;)

Ja, kupujem na dolgi rok in če mi danes ne bi crknil 24" bi ga imel še dolga leta. Pri mojem sem pogrešal samo horizontalno nekaj pixlov. Je pa bil pred 12leti 500€ monitor med najdražjimi in mi ni bilo nikoli žal. A žal danes nimam 1000€ za monitor - me žena ubije. Tako da je že 600€ kar čez limit.


Raziskujem forume, reddit, ipd...pa vsi hvalijo seveda ultra wide monitorje v vrednosti 1000€, sam ne rabim 144hz in neke fensi dodatke. Samo da je ločljivost primerna velikosti ter da so vgrajene času primerne tehnologije.

Treer ::

Če ne rabiš ali nočeš high refresh rate, razmisli o 32" 4k - na daljši rok bo to najbolj optimalno...

Alien123 ::

easyrider3 je izjavil:

rabim monitor in sedaj sem imel 22" in bi najraje prešaltal na 27" zato sprašujem če je to dobr al raje nabavim 24". Uporabljal se bo za domačo uporabo pa PS# bi verjetno na njega priključil za kdaj pa kdaj kaj odšpilat


Pri psju bos imel črne obrobe ob strani

easyrider3 ::

Alien123 je izjavil:

easyrider3 je izjavil:

rabim monitor in sedaj sem imel 22" in bi najraje prešaltal na 27" zato sprašujem če je to dobr al raje nabavim 24". Uporabljal se bo za domačo uporabo pa PS# bi verjetno na njega priključil za kdaj pa kdaj kaj odšpilat


Pri psju bos imel črne obrobe ob strani


a potem na nobeni velikosti monitorja ni slike čez celi zaslon če se gor priključi Playstation 3. Potlej pa najbolje da nabavim televizor kakšnih 32" ali manj pa bo al tudi ne

easyrider3 ::

easyrider3 je izjavil:

Alien123 je izjavil:

easyrider3 je izjavil:

rabim monitor in sedaj sem imel 22" in bi najraje prešaltal na 27" zato sprašujem če je to dobr al raje nabavim 24". Uporabljal se bo za domačo uporabo pa PS# bi verjetno na njega priključil za kdaj pa kdaj kaj odšpilat


Pri psju bos imel črne obrobe ob strani


a potem na nobeni velikosti monitorja ni slike čez celi zaslon če se gor priključi Playstation 3. Potlej pa najbolje da nabavim televizor kakšnih 32" ali manj pa bo al tudi ne


kakor sem pregledal in prebral nekaj komentarjev in video posnetkov je čisto normalno enostavno vse skupaj povezat preko hdmi kablov ali preko adapterja dvi in je slika normalno preko celega zaslona,saj če je zaslon v formatu 16:9 zakaj potem ne bi bila.

Fritz ::

Heisenberg je izjavil:

Zakaj pa ne VA... kar sem raziskal do sedaj je več kot OK za moje potrebe. IPS bi bil še boljši samo potem rabim konkretne predloge za 3440x1440 monitor za okoli 600€

Lahko greš še do kakšne večje trgovine tipa Big Bang in si pogledaš različne tipe panelov in njih sliko, če vidiš razliko in če te pri kakšnem panelu kaj moti. Na netu je precej dobrih testov monitorjev in si lahko ustvariš neko sliko o monitorju. Splača se pogledati tudi ocene, ki jih kupci določenega monitorja pustijo na Amazonu (.com, .co.uk, .de).

Na geizhals.eu in eBayu tega Benq-ja nisem našel ceneje. Preveri ali ima spodobno garancijo, upoštevaj prejšnji nasvet glede mrtvih pixlov in če ti je monitor všeč, ga kar kupi, ker ga kupuješ zase in ne za nas ;)
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

IcyFox ::

Živjo, iščem nov monitor in razmišljam o nakupu curved ultrawida. Ker nebi rad zapravil preveč, sem si postavil ceno tam okoli 250€. Gledal sem tega Philipsa klik, a nisem prepričan kako bo deloval 16:9 aspect ratio. Monitor se bo uporabljal za video produkcijo. Kako bo ta 16:9 ratio deloval in ali mogoče predlagate drug ultrawide?
Hvala!

Han ::

@Heisenberg: glede na to, da ti je 24" 1600×1200 povsem zadoščal, bi moral biti z npr. Dell U2717D povsem zadovoljen. ;)

Heisenberg ::

Han je izjavil:

@Heisenberg: glede na to, da ti je 24" 1600×1200 povsem zadoščal, bi moral biti z npr. Dell U2717D povsem zadovoljen. ;)

Verjetno bi bil ok, samo sedaj sem se zagledal pač v ultra wide zaradi uporabnosti širine displaya

Generton ::

Alien123 je izjavil:

Heisenberg je izjavil:

@ Fritz Hvala!


Sem celo nedeljo zapravil za raziskovanje kaj si sploh želim.

Odločil sem se za wide monitor glede na to da 90% časa imam 2 okna odprta istočasno in bi mi to še najbolj koristilo.


Torej, ultra wide monitor rezolucije 3440 x 1440.


Nekako sem pirstal pri temu za 600€ https://www.benq.com/en/monitor/video-e...
Temu primerno sem raztegnil budget,žal.


Glede na to kar nudi se mi zdi OK cena, ali pač ne? Je kaj bolj ustreznega?










p.s.
Prosim za hiter nasvet ker moram jutri nabaviti ker sem brez


Ne kupuj VA panel


Dobra dva meseca imam v lasti Samsung S34J550, njegovega naslednjika S34j552 lahko dobis za cca 360€. Monitor je za ta denar odlicen, sam sem sel malo v riziko, ker ni bilo nobenih review, ampak mi ni zal. 100% priporocam!

MrStein ::

IcyFox je izjavil:

Živjo, iščem nov monitor in razmišljam o nakupu curved ultrawida. Ker nebi rad zapravil preveč, sem si postavil ceno tam okoli 250€. Gledal sem tega Philipsa klik, a nisem prepričan kako bo deloval 16:9 aspect ratio.

Ta philips je 16:9, torej ni ultra wide. Torej niti problemov z 16:9 aspect ratio ne more biti. Si linkal napačen monitor?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

easyrider3 je izjavil:

Alien123 je izjavil:

easyrider3 je izjavil:

rabim monitor in sedaj sem imel 22" in bi najraje prešaltal na 27" zato sprašujem če je to dobr al raje nabavim 24". Uporabljal se bo za domačo uporabo pa PS# bi verjetno na njega priključil za kdaj pa kdaj kaj odšpilat


Pri psju bos imel črne obrobe ob strani


a potem na nobeni velikosti monitorja ni slike čez celi zaslon če se gor priključi Playstation 3. Potlej pa najbolje da nabavim televizor kakšnih 32" ali manj pa bo al tudi ne

Televizor ima 16:9 ekran, enako kot monitorji.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Alien123 ::

MrStein je izjavil:

easyrider3 je izjavil:

Alien123 je izjavil:

easyrider3 je izjavil:

rabim monitor in sedaj sem imel 22" in bi najraje prešaltal na 27" zato sprašujem če je to dobr al raje nabavim 24". Uporabljal se bo za domačo uporabo pa PS# bi verjetno na njega priključil za kdaj pa kdaj kaj odšpilat


Pri psju bos imel črne obrobe ob strani


a potem na nobeni velikosti monitorja ni slike čez celi zaslon če se gor priključi Playstation 3. Potlej pa najbolje da nabavim televizor kakšnih 32" ali manj pa bo al tudi ne

Televizor ima 16:9 ekran, enako kot monitorji.


Se opravičujem. Sem mislil da je debata o uw. Na navadnih bo slika bp

MrStein ::

Heisenberg je izjavil:

Zakaj pa ne VA... kar sem raziskal do sedaj je več kot OK za moje potrebe. IPS bi bil še boljši samo potem rabim konkretne predloge za 3440x1440 monitor za okoli 600€

Ker je VA slabši. Sploh poceni modeli. Pri monitorjih pač velja: Koliko denarja, toliko muzike.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Heisenberg ::

MrStein je izjavil:

Heisenberg je izjavil:

Zakaj pa ne VA... kar sem raziskal do sedaj je več kot OK za moje potrebe. IPS bi bil še boljši samo potem rabim konkretne predloge za 3440x1440 monitor za okoli 600€

Ker je VA slabši. Sploh poceni modeli. Pri monitorjih pač velja: Koliko denarja, toliko muzike.


Nikakor nisem expert, ampak kar sem gledal review-e je VA zelo dobra alternativa IPSu in da naj bi bil kontrast celo boljši.

Alien123 ::

Kaj pa ghosting?

MrStein ::

Kateri review-i?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!
««
55 / 137
»»