» »

Kateri Monitor ?

Kateri Monitor ?

Temo vidijo: vsi
««
56 / 137
»»

Heisenberg ::

MrStein je izjavil:

Kateri review-i?


Ne direk review-i za VA panel ampak za razne VA monitorje. Sem pa pogledal sigurno preko 50 testov včeraj tako da kaj je kdo rekel v katerem ne vem.


Danes grem pogledat BenQ EX3501R, trenutno se mi zdi best buy za 34" / ultra wide 1440p / 100hz / 599€ monitor.



p.s.
sem gledal tudi druge ampak je dobavni rok daljši od dveh tednov kar pa ne bom čakal.

louser ::

Alien123 je izjavil:

Kaj pa ghosting?

Načrtno si prilepil velik VA zaslon s težavami.
Manjši nimajo takih težav.

easyrider3 ::

kaj mislite za tale 24" monitor rabil ga bi za domačo uporabo https://www.mimovrste.com/led-monitorji...

 Acer

Acer

KAVINSKY ::

Mnenja? Več kot 1080p ne bi šel zaradi limitacij PCja.

https://www.mimovrste.com/led-monitorji...

yoco ::

Mi lahko nekdo svetuje kakšen monitor se splača kupit do 300€? Trenutno imam GeForce 1060.

IcyFox ::

Pozdravljeni, iščem monitor za delo v Adobe suito (torej mi je predvsem pomembno, da je velik in da ima čim boljšo barvno natančnost), tam od 150 - 200€. Predvidevam, da bi bila IPS glede barv najbolj natančna matrika. Kaj predlagate?

MrStein ::

Pozabil si narekovaje okoli besede natančna.
Ker za 150 eur tega ni.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Heisenberg ::

Hvala za nasvete, na koncu sem se odločil za 35" BenQ ?

 BenQ

BenQ

IcyFox ::

MrStein je izjavil:

Pozabil si narekovaje okoli besede natančna.
Ker za 150 eur tega ni.

Sem napisal čimbolj natančen...

c0ck4m0u53 ::

Heisenberg je izjavil:

Hvala za nasvete, na koncu sem se odločil za 35" BenQ ?


Prvi vtisi, kako se ti zdi, kje si ga vzel? Če bi danes kupoval monitor, bi vzel istega;)

Sam sem konec 2015 vzel Dell U3415W (IPS), ampak se nikakor nisem mogel navadit na backlight bleed in tako sem ga prodal po slabe pol leta in nabavil Philips BDM4065UC (VA). Počasi bo star 3 leta in edino kar pogrešam je višji refresh rate, kar pa tvoj ima (60Hz v 100Hz).

Je, pa hudo žalostno, da ne rečem nesramno, da daš za monitor "slovenskega minimalca", pa si še vedno primoran sprejemat kompromise, poleg nizkih refresh ratov in celo mrtvih pixlov, pri IPS blacklight bleed, pri VA pa ne tako natančne/ blede barve. Od vseh računalniških komponent so najdražji, a po kvaliteti so še vedno polizdelki in to v letu 2019.
If citizens cannot trust that laws will be enforced in an evenhanded
and honest fashion, they cannot be said to live under the rule of law.
Instead, they live under the rule of men corrupted by the law. - Dale Carpenter

Heisenberg ::

c0ck4m0u53 je izjavil:

Heisenberg je izjavil:

Hvala za nasvete, na koncu sem se odločil za 35" BenQ ?


Prvi vtisi, kako se ti zdi, kje si ga vzel? Če bi danes kupoval monitor, bi vzel istega;)

Sam sem konec 2015 vzel Dell U3415W (IPS), ampak se nikakor nisem mogel navadit na backlight bleed in tako sem ga prodal po slabe pol leta in nabavil Philips BDM4065UC (VA). Počasi bo star 3 leta in edino kar pogrešam je višji refresh rate, kar pa tvoj ima (60Hz v 100Hz).

Je, pa hudo žalostno, da ne rečem nesramno, da daš za monitor "slovenskega minimalca", pa si še vedno primoran sprejemat kompromise, poleg nizkih refresh ratov in celo mrtvih pixlov, pri IPS blacklight bleed, pri VA pa ne tako natančne/ blede barve. Od vseh računalniških komponent so najdražji, a po kvaliteti so še vedno polizdelki in to v letu 2019.



Zato nisem vzel IPS, tudi ko sem jih v trgovini gledal je bil lightbleed viden, pri VA ne.

Odločil sem se na podlagi več ur pregledanih testov na YouTube, komentarjih itd. Ter seveda cena za to kar nudi

Prvi vtis je zelo dober. Nima napak, brez mrtvih pixlov, brez light bleed, tudi fake HRD ni slab, všeč mi je avtomatska prilagoditev osvetlitve, super je da je nagib/naklon, nastavljiv po višini, zacuda to nimajo vsi, edini minus je da ni direkt Vesa kompatibilen ampak prek adapterja a tega ne rabim.
Kljub temu da vsi testi pravijo da rabiš dokupiti displayport kabel za 100hz,meni deluje normalno tudi preko HDMI kabla.


599€... Zaenkrat mi ni žal

easyrider3 ::

Jaz sem se pa tudi sedaj odločil da ne vzamem IPS panel in raje VA panel saj itak se bo uporabljal za domačo uporabo in največ za gledanje Youtube,kakšen film in kakšna odigrana igrica z PS3. Najbolj pomembno mi je da ima 2 digitalna vhoda hdmi ali dvi ker veliko je takih da ima samo enega.Meni se sploh ne gre koliko hertzov ima koliko je odzivni čas,ker nisem gamer zato sem se odločil za čisto normalen monitor in to tale 24" na mimovrste za 110 Eur https://www.mimovrste.com/monitorji-gam...


 BenQ GW2470H

BenQ GW2470H

CleanPower ::

To je reklama?

recmajkemi ::

Malo sem že spraševal tukaj naokoli pa vseeno še vse vas.
Zanimam se za nakup AOC LED monitor Q3279VWFD8 in sem opazil, da je omenjeni monitor na mimovrste vrnilo že vsaj pet kupcev.
Kaj bi bil lahko razlog? Nočem se zafrkniti pri nakupu, ugodna cena je sicer privlačna. Sedaj so spustili na 207 €.
V tej državi vsi vedo za vse svinjarije, ki se dogajajo.
Ko pa vprašaš, kdaj so prijavili kako stvar pa črički.
Če veš, obišči & prijavi na; e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/vloga.html?id=2377

Heisenberg ::

recmajkemi je izjavil:

Malo sem že spraševal tukaj naokoli pa vseeno še vse vas.
Zanimam se za nakup AOC LED monitor Q3279VWFD8 in sem opazil, da je omenjeni monitor na mimovrste vrnilo že vsaj pet kupcev.
Kaj bi bil lahko razlog? Nočem se zafrkniti pri nakupu, ugodna cena je sicer privlačna. Sedaj so spustili na 207 €.


Sam ga glede na vrnitve ne bi vzel. Razen če imaš čas skakati naokoli in vračati.

Super da so dovoljeni komentarji. Vprasanje kako dolgo še, če ne bodo uspeli prodati zalog.

MostWanted ::

recmajkemi je izjavil:

Malo sem že spraševal tukaj naokoli pa vseeno še vse vas.
Zanimam se za nakup AOC LED monitor Q3279VWFD8 in sem opazil, da je omenjeni monitor na mimovrste vrnilo že vsaj pet kupcev.
Kaj bi bil lahko razlog? Nočem se zafrkniti pri nakupu, ugodna cena je sicer privlačna. Sedaj so spustili na 207 €.


to je zanemarljivo. jaz si lastim enega in je super za ta dnar, tudi 2 kolega sta ga kupila pred 3 emseci in zelo zadovoljna.

Master_Yoda ::

Eno vprasanje za tebe gametech: kaksna je visina monitorja s standom vred - od mize pa do vrha monitorja ? Premisljam ali bi nabavil ali ne ampak imam 55 cm nad mizo police .

Vprasanje pa ali se bom odlocil, saj se mi ta monitor zdi prevelik za uporabo z razdalje kaksnega pol do 3/4 metra... Pa se gostota pixlov je skoraj enaka kot na 24 colskem fhd monitorju.
Dovie'andi se tovya sagain.

MostWanted ::

kar se tiče vleikosti in razdalje, vrjemi ne vem kdo je že tako rekel tukaj, čez en teden se ti bo ta 32 skrčil :D


višina je skoraj 53cm.

easyrider3 ::

Mene pa zanima kaj naj raje kupim ali 24" ali 27" monitor in seveda resulucija bi bila full hd ker za 2K ne bi dal toliko denarja sevwda če je sploh tolikšna razlika med tema dvema velikostima.

MostWanted ::

easyrider3 je izjavil:

Mene pa zanima kaj naj raje kupim ali 24" ali 27" monitor in seveda resulucija bi bila full hd ker za 2K ne bi dal toliko denarja sevwda če je sploh tolikšna razlika med tema dvema velikostima.


in kolk bi dal? tule maš 32, 2k, freesync, 75hz 210eur

https://www.mimovrste.com/led-monitorji...

easyrider3 ::

Kot prvo sem gledal za 27" mo itor full HD resulucije samo kot sem zasledil po forumih da je to preslabo resolucija za tako velikost zato sem se potem obrnil za 24" monitor full HD za ceno okrog 130 eur. Monitor itak rabim samo za brskanje pa kaj za pogledat na YouTube pa kakšen film ali serijo vmes bi pa imel gor priključen Playstation 3 za kdaj pa kdaj kaj odigrati. Ta mo itor ki ste ga že poprej opeval od znamke AOC veličine 32" je res poceni na mimovrste in tudi teh 210 eur bi dal če bi bila to dobra opcija. Nekateri pravijo da bi bolje bilo da imam 27" 2K resolucijo zdaj ne vem kaj je res najboljša opcija. Sem mislil da je velikost pike pri 2K resoluciji manjša kot pri full hd ampak pri tem monitorju AOC je ista 0.27 a sodelavc ima pa mo itor 27" z velikostjo pike 0 23 kar je definitivno bolje.

easyrider3 ::

Trenutno uporabljam starejši računalnik ki podpira samo do full hd zato gledam tudi za monitor v tej ločljivosti. Povejte kako bi pa potem zgledal na tistem 32" monitorju v full hd ločljivosti verjetno ne dobr a.

CleanPower ::

meni je 24 prevelik za fhd. če bi še enkrat kupoval bi vzel 27 2k

MostWanted ::

easyrider3 je izjavil:

Kot prvo sem gledal za 27" mo itor full HD resulucije samo kot sem zasledil po forumih da je to preslabo resolucija za tako velikost zato sem se potem obrnil za 24" monitor full HD za ceno okrog 130 eur. Monitor itak rabim samo za brskanje pa kaj za pogledat na YouTube pa kakšen film ali serijo vmes bi pa imel gor priključen Playstation 3 za kdaj pa kdaj kaj odigrati. Ta mo itor ki ste ga že poprej opeval od znamke AOC veličine 32" je res poceni na mimovrste in tudi teh 210 eur bi dal če bi bila to dobra opcija. Nekateri pravijo da bi bolje bilo da imam 27" 2K resolucijo zdaj šne vem kaj je res najboljša opcija. Sem mislil da je velikost pike pri 2K resoluciji manjša kot pri full hd ampak pri tem monitorju AOC je ista 0.27 a sodelavc ima pa mo itor 27" z velikostjo pike 0 23 kar je definitivno bolje.


kolega je imel 27aoc fhd in ga je prodal in kupu tega in je razlika kot noč in dan. pixlov sploh ne opaziš

easyrider3 ::

MostWanted je izjavil:

easyrider3 je izjavil:

Kot prvo sem gledal za 27" mo itor full HD resulucije samo kot sem zasledil po forumih da je to preslabo resolucija za tako velikost zato sem se potem obrnil za 24" monitor full HD za ceno okrog 130 eur. Monitor itak rabim samo za brskanje pa kaj za pogledat na YouTube pa kakšen film ali serijo vmes bi pa imel gor priključen Playstation 3 za kdaj pa kdaj kaj odigrati. Ta mo itor ki ste ga že poprej opeval od znamke AOC veličine 32" je res poceni na mimovrste in tudi teh 210 eur bi dal če bi bila to dobra opcija. Nekateri pravijo da bi bolje bilo da imam 27" 2K resolucijo zdaj šne vem kaj je res najboljša opcija. Sem mislil da je velikost pike pri 2K resoluciji manjša kot pri full hd ampak pri tem monitorju AOC je ista 0.27 a sodelavc ima pa mo itor 27" z velikostjo pike 0 23 kar je definitivno bolje.


kolega je imel 27aoc fhd in ga je prodal in kupu tega in je razlika kot noč in dan. pixlov sploh ne opaziš



Mene sam zanima kaj bo potem če bom priključil Playstation 3 na njega in kako bo glede samega pogleda na brskanje po internetu,ker sem kar siguren da bo prej slabo kot dobro.Pri full hd ločljivosti na tej velikosti ne bo dobro pa bog si ga vedi kolikšen bo prikaz črk,besedil na internetu,ker že sedaj na 22" pri full hd ločljivosti je jedva.
Začel sem nazaj gledati 24" monitorje in ne vem zakaj je teh toliko z TN panelom ko pa ni od njih tiste prave slike in zakaj je tudi takih veliko kateri nimajo vsaj dva digitlna priključka kar meni je pogoj

CleanPower ::

pa sej smo ti povedal da ni ok kaj bi še rad?

easyrider3 ::

CleanPower je izjavil:

pa sej smo ti povedal da ni ok kaj bi še rad?


Saj sem nekak vedel samo drugi niso razumeli in da bom imel SAMO Full HD ločljivost in nič več zato ne pride v poštev večji zaslon pa tudi,če je po super ceni.
Raje naj nekdo pove za kakšen 24" monitor z IPS ali VA zaslonom pa da ima vsaj 2 video priključka da lahko na njega priključim računalnik in ps3 pa morda da ima še Flicker -Free da oči toliko ne trpijo. Cena pa sedaj itak mi ni že tako pomembna al je 120 eur al 150 eur al še kak euro več samo če je vreden potem tistega denarja prema cenejšemu. Pa še to Samsung ali kak Philips ne pride v poštev

MostWanted ::

easyrider3 je izjavil:

CleanPower je izjavil:

pa sej smo ti povedal da ni ok kaj bi še rad?


Saj sem nekak vedel samo drugi niso razumeli in da bom imel SAMO Full HD ločljivost in nič več zato ne pride v poštev večji zaslon pa tudi,če je po super ceni.
Raje naj nekdo pove za kakšen 24" monitor z IPS ali VA zaslonom pa da ima vsaj 2 video priključka da lahko na njega priključim računalnik in ps3 pa morda da ima še Flicker -Free da oči toliko ne trpijo. Cena pa sedaj itak mi ni že tako pomembna al je 120 eur al 150 eur al še kak euro več samo če je vreden potem tistega denarja prema cenejšemu. Pa še to Samsung ali kak Philips ne pride v poštev


na mimovrstw poglej aoce

easyrider3 ::

Na mimovrste je od AOC za moje potrebe samo tole ostali ali nimajo dveh video priključev ali so pa TN zasloni. https://www.mimovrste.com/led-monitorji...

 AOC12481FXH

AOC12481FXH




Drugače pa je best buy tale monitor od ACERja https://www.alzashop.com/23-8-acer-sa24...


 ACER SA240YBbid

ACER SA240YBbid



 ACER SA240Ybid

ACER SA240Ybid

Zgodovina sprememb…

CleanPower ::

Jaz priporocam benq

easyrider3 ::

CleanPower je izjavil:

Jaz priporocam benq


Saj jaz vi tudi tistega Ben ki sem ga že omenjal samo kaj ko ga ni trenutno na prodaj pri mimovrste.

Heisenberg ::

easyrider3 je izjavil:

CleanPower je izjavil:

Jaz priporocam benq


Saj jaz vi tudi tistega Ben ki sem ga že omenjal samo kaj ko ga ni trenutno na prodaj pri mimovrste.



Obstaja še kaj durgega kot samo Mimovrste, tudi precej boljšega...


Benq GW2470
https://www.ceneje.si/Izdelek/9430250/r...

Benq GW2480
https://www.mojpaket.si/zaslon-benq-gw2...

easyrider3 ::

Heisenberg je izjavil:

easyrider3 je izjavil:

CleanPower je izjavil:

Jaz priporocam benq


Saj jaz vi tudi tistega Ben ki sem ga že omenjal samo kaj ko ga ni trenutno na prodaj pri mimovrste.



Obstaja še kaj durgega kot samo Mimovrste, tudi precej boljšega...


Benq GW2470
https://www.ceneje.si/Izdelek/9430250/r...

Benq GW2480
https://www.mojpaket.si/zaslon-benq-gw2...



Recimo da se odločim za monitor Benq GW2480 kateri ima video vhod HDMI in DisplyPort a je možno potem na ta displayport povezati računalnik ali PS3???
Kako je kaj z naročanjem iz trgovine Electronic4you ali extreme digital ker tam bi se našlo kaj za kupit?

Cacamas ::

Za programerja iščem monitor, 24' ali 27'. Cena ni pomembna, zdravje oči pa. Kaj se priporoča dandanes?

tadejbb ::

Cacamas je izjavil:

Za programerja iščem monitor, 24' ali 27'. Cena ni pomembna, zdravje oči pa. Kaj se priporoča dandanes?


Jaz bi ti priporocal tole dokler je še v akciji.
https://www.alternate.at/BenQ/EW2770QZ-...?

gendale2018 ::

najprej se odloči katero ločljivost/velikost hočeš
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

Cange ::

Da se boš lažje odločil:
https://stari.co/tv-monitor-viewing-dis...

MrStein ::

Tisto je za filme gledat, ne pa programiranje.

Je pa zanimivo, da pravi, da je 4K na 27" monitorju čisto OK.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

easyrider3 ::

ma klinac in to pri nas sploh nikjer ni za dobit 24" monitor z VA zaslonom in potem z dvojem digitalnim video vhodom in flicker -free sistemom.
Druge trgovine izven Slovenije kot so Elektronic4you,extrem digital,alzashop,mediamarkt so pa manj zanesljive vsaj kolikor sem prebral od kupcev kateri so imeli probleme.

easyrider3 ::

easyrider3 je izjavil:

ma klinac in to pri nas sploh nikjer ni za dobit 24" monitor z VA zaslonom in potem z dvojem digitalnim video vhodom in flicker -free sistemom.
Druge trgovine izven Slovenije kot so Elektronic4you,extrem digital,alzashop,mediamarkt so pa manj zanesljive vsaj kolikor sem prebral od kupcev kateri so imeli probleme.


Ali bom morda šel naročiti kar iz Amazon.de ali pa bom vzel IPS monitor katerih se dobijo tudi pri nas

Cange ::

Nova tema?
Bias lightnig, nahitro sem naredil prototip da vidim če deluje, morem račt da je dober občutek.
https://www.howtogeek.com/213464/how-to...


Prototip:
Narejeno je iz navadnega pisarniškega papirja, 1.8W led, valovna dožina 3000k namesto 6500k.


Kak nasvet za papir in moč LED diode?

CleanPower ::

ma klinac in to pri nas sploh nikjer ni za dobit 24" monitor z VA zaslonom in potem z dvojem digitalnim video vhodom in flicker -free sistemom.
Druge trgovine izven Slovenije kot so Elektronic4you,extrem digital,alzashop,mediamarkt so pa manj zanesljive vsaj kolikor sem prebral od kupcev kateri so imeli probleme.


ce ne znas narocit robe si takega monitorja niti ne zasluzis

MrStein ::

Cange je izjavil:

Nova tema?
Bias lightnig, nahitro sem naredil prototip da vidim če deluje, morem račt da je dober občutek.
https://www.howtogeek.com/213464/how-to...

Ali pa preprosto prižgeš luči. Sploh v pisarni.

PS: Prikrita reklama za Philips ambilight! ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

easyrider3 ::

CleanPower je izjavil:

ma klinac in to pri nas sploh nikjer ni za dobit 24" monitor z VA zaslonom in potem z dvojem digitalnim video vhodom in flicker -free sistemom.
Druge trgovine izven Slovenije kot so Elektronic4you,extrem digital,alzashop,mediamarkt so pa manj zanesljive vsaj kolikor sem prebral od kupcev kateri so imeli probleme.


ce ne znas narocit robe si takega monitorja niti ne zasluzis


Stvar je v tem da nikjer ne najdem pri nas v Sloveniji tisti monitor ker je vsepovsod razprodan in nikjer ni v zalogi. Najdite mi monitor BENQ GW2470HL da ga lahko takoj kupim jaz nikjer ne najdem in sem se danes že odločil da bom pa potem pa kar vzel monitor z IPS zaslonom katerih je pa dosti čeprav so spet dosti od BENQ znamke razprodaj in jih ni na zalogi

Cange ::

MrStein je izjavil:

Cange je izjavil:

Nova tema?
Bias lightnig, nahitro sem naredil prototip da vidim če deluje, morem račt da je dober občutek.
https://www.howtogeek.com/213464/how-to...

Ali pa preprosto prižgeš luči. Sploh v pisarni.

PS: Prikrita reklama za Philips ambilight! ;)


Včeraj zvečer sem imel to že naštimano, najbolje kar lahko opišem, da je "podaljšek" monitorja, kot da je cela slika monitor. Se čuti neka razbremenitev, zato sem naročil 4W 6500k žarnico + različne papirje.
PC lokalna luč mi sede, poleti deluje kot anti mrčes.

Heisenberg ::

Cange je izjavil:

MrStein je izjavil:

Cange je izjavil:

Nova tema?
Bias lightnig, nahitro sem naredil prototip da vidim če deluje, morem račt da je dober občutek.
https://www.howtogeek.com/213464/how-to...

Ali pa preprosto prižgeš luči. Sploh v pisarni.

PS: Prikrita reklama za Philips ambilight! ;)


Včeraj zvečer sem imel to že naštimano, najbolje kar lahko opišem, da je "podaljšek" monitorja, kot da je cela slika monitor. Se čuti neka razbremenitev, zato sem naročil 4W 6500k žarnico + različne papirje.
PC lokalna luč mi sede, poleti deluje kot anti mrčes.



ali pa kupiš 1m LED s priklopom na USB - idealno če ga ima že sam monitor - nalimaš na zadnjo stra in to je to...za 1.2€ na Aliexpress

Cange ::

Jup, led vzame manj prostora, če ne bo občutka usmerjene svetlobe bo to to drugače pa centralni led s @papirjem.

easyrider3 ::

Ali lahko kdo kaj komentira za PHILIPS monitorje so konkurenčni drugim znamkam,ker zasledil sem po dobri ceni okrog 130Eur eden model z dobrimi lasnostmi.
https://www.enaa.com/oddelki/racunalnis...

Drugače imam pa v mislih tudi Benq GW2480 monitor

MostWanted ::

zgleda dober in dobre specifikacije za ta dnar. preveč se obremenjevat z firmo nima smisla.mvzemi če ti je všeč za ta dnar in kar nudi.

easyrider3 ::

Zgleda po karatkteristikah zelo dober tale monitor PHILIPS ima vse tisto kar imajo drugi v tem cenovnem razredu + AMD Freesync in 75Hz osvežavanje slike.
zdaj samo odločit se od kje ga nabavit ali iz mimovrste ali iz enaA razlika je itak samo 1 eur
««
56 / 137
»»