» »

Kateri Monitor ?

Kateri Monitor ?

Temo vidijo: vsi
««
41 / 138
»»

111111111111 ::

Jebac18 je izjavil:

Evo kupil monitor katerega ste mi predlagal ni slab super je velikost taprava edino mrtvi pixel skoda ga bi blo imeti zato bom najprej probal vrnit izdelek (14dni) oz verjetno bom uveljavlal garancijo...

Če si ga kupil preko spleta ga hitro vrni.

pero50 ::

kje si ga kupil, da ne bom dobil ravno tega :P

lojze8 ::

kuglvinkl je izjavil:

Po treh letih nabavil še enega U2415, da sta oba enaka. V BB, rekel, da želim ceno iz Mimovrste, in odnesel domov, 230 evrov.

tudi jaz imam že 1 leto 2 taka in sem zelo zadovoljen

Jebac18 ::

No jaz sem ga vrnil na mimovrste gre se pa za aoc monitor iz prejsne strani,dal sem v tistih 14dni, ki jih imas na voljo.Sedaj pa cakat 14 dni...

scipascapa ::

tuhtam da si vzamem ASUS MG279Q, še vedno bomba ali predrago?

gddr85 ::

144hz 1440p?...pa imaš robo za poganjat špile na takem panelu?

scipascapa ::

ne rabim 144hz, saj imam samo R9 280X.....

ostalo

i5 2500k
8gb rama
asus r9 280x

Zgodovina sprememb…

Filip8 ::

če ne misliš sistema menjat, ne kupuj takšnega monitorja, saj ga ne boš izkoristil.. mogoče če boš cod 2 igral.

gendale2018 ::

a rabiš monitor tudi za kaj drugega poleg iger?
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

scipascapa ::

ja za gledanje filmov/serij ipd....gor bi dal še tv box.....ni mi težko dati 500€.....itaq menjam na 5-6 let ali kasneje.

bom pa v roku 2-3 letih menjat sistem 100%....škoda, da gledam zdaj za 200€.

gddr85 ::

za 500 dobiš tud že kej večjega (obični ips 60hz) oz. za manj kak 27", ampak če mora bit 144hz gejming, potem pač vzemi

gendale2018 ::

ja, za karkoli kar ni gejming ne rabiš 144hz, raje 60hz in višja ločljivost/večja diagonala (odvisno s kake razdalje gledaš, kako dobro vidiš in kaj ti je bolj všeč)
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

scipascapa ::

razdalja 2m, večjega ne spravim na mizo...problem prostora :P

MrStein ::

gddr85 je izjavil:

144hz 1440p?...pa imaš robo za poganjat špile na takem panelu?

Če nima danes, bo imel jutri. Monitor se ne iztroši.

Je pa res, da so končno spet pognali razvoj, tako da bo mogoče iz tega vidika prej zamenjal...

PS: HDMI 1.4 ima ???
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

scipascapa ::

http://www.tftcentral.co.uk/reviews/asu...

ima "2x HDMI 1.4 (with MHL support) provided"

zdaj imam 8 leto HP ZR24W :)

Filip8 ::

tudi, če nima danes, pa bo imel jutri, 144hz za 2-3 leta naprej kupovat ni pametno, ker bodo takrat cene padle oz. kakšna nova tehnologija ane. se strinjam, da 144hz brezveze gledat, če ni sistema oz. ga ne bo kmalu za izkoristit. za vse ostalo bo 60hz dovolj in bo dobil več za svoj denar.

scipascapa ::

ok potem drugi predlogi....če sem do zdaj imel 24'' hehe....sem pa takrat dal krepko nad 500€.....

ker če gledam poceni 27'' ips, 2x hdmi, zvočniki, freesync so po 300€...asusa pa bi morda dobil brez ddv za 440€.

Filip8 ::

zvočniki so itak brezveze, vsaj pr mojih monitorjih so bli :D

MrStein ::

Smisel zvočnika v monitorju je, da slišiš, kaj ti PC hoče piskati, sploh, ko se ti ne da vklopiti ojačevalca ali pobrati slušalk. Ne pa da bi tam Bach-a poslušal.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Filip8 ::

vem ja, sam pač ni ne vem kak plus to, ko gledaš oz. primerjaš monitorje.

scipascapa ::

saj zdaj imam monitor tv kjer gledam ip tv pa je čisto ok.

DamijanD ::

Scipascapa jaz sem tak monitor nabavil pred kratkim - pa igrice igram manj kot 1% časa, ki ga prebijem za kompom. Meni je ok, je pa res, da nimam nič pametnega s čimer bi ga lahko primerjal. Dejansko sem se odločal med tem ali pa med dellom U2715H (60Hz).

abyssus ::

Prosim za kakšno mnenje: https://www.mimovrste.com/led-monitorji...

Ryzen 5 1600 in GTX1070, brez OC.

Uporaba za Gaming in spletni razvoj, prioriteta mi je nekje 50/50.

Vem, da je za gaming mogoče grafična premalo, vendar mi ni problem znižati detajlov, pa tudi switchat resolucijo na 2560x1080 mi je sprejemljivo.

Dajte mi prosim mnenja zakaj JA in zakaj NE, že dva tedna berem vse mogoče reviewe in se ne znam odločit, če je vredna investicija. :)

frudi ::

Imam ravno tega LG-ja 34UC88 že slabi dve leti. Brez nekih večjih pripomb. Malo se opazi backlight bleeding v kotih na zelo temnih površinah, ampak to je skoraj neizogibno pri teh velikih ultrawide modelih. Pa pri prehodu iz zelo kontrastnih na zelo temne scene se včasih par sekund pozna obris prejšnje scene, sploh ostrih robov. Se ne dogaja vedno in ni nujno moteče, ampak včasih se opazi. Drugače večjih pripomb glede kvalitete slike nimam.

Freesync podpora je bolj tako, ker je omogočena samo v območju od 55 do 75 Hz, tako da je tudi z AMD kartico vprašljive uporabnosti. Z nvidia kartico pa je tako ali tako samo za okras. Ampak itak podpira samo 75 in 60 Hz, tako da je najbolje doseči stabilnih 60 ali 75 fps, pa je. Z GTX 1070 bo to v 3440x1440 sicer malo problem; sam imam GTX 1080Ti, pa še nekako gre, ampak je že na meji. Ampak če praviš, da si pripravljen znižati detajle ali resolucijo, potem ne bo problema tudi z 1070.

Za programiranje je pa ultrawide majka. Brez problema imaš na enem ekranu hkrati dve delovni površini - kodo + browser (če omenjaš spletni razvoj), kodo + specifikacije, kodo + sql editor, browser + browser dev tools, kodo + log, etc. Vsa uporabnost dveh ločenih monitorjev, samo da bolj kompaktno; in bistveno boljše, ko po delu za oddih zaženeš kakšno igro :). Pa še vedno lahko po želji daš zraven še drugi in tretji monitor.

Meni ni žal investicije v ultrawide. Tudi tale LG ni slaba izbira, še danes ne. Če želiš kaj konkretno boljšega, recimo 100+ Hz in/ali G-sync, gre cena hitro do 1000€ ali več.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

abyssus ::

Hvala za izčrpen odgovor. Mislim, da si me kupil. Slej ko prej bo itak potrebna nadgradnja grafične, zaslon pa kupis za vec let.

Se enkrat hvala!

scipascapa ::

frudi: cena? aja 700EUR, ouch.

Zgodovina sprememb…

Kayzon ::

Se lahko jaz ustulim in svetujem sledeci monitor,imenovan AOC AGON AG322QCX:


 null

null





Curved VA panela
2560x1440 resolucija
Freesync 44-144HZ
Antiflickering
Odzivni cas 4ms
Celo zvocnike ima (5W)
+3 verzije led luck (Rdeca,modra ter zelena).

Uporabljam ga ze slane tri mesece in je super zadeva za igre,filme ter delo. Stane pa 500EUR na mimovrste.


https://www.trustedreviews.com/reviews/...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kayzon ()

Truga ::

VA panele odsvetujem ce hocete gor igrat igre/gledat filme, ker imajo grozne downsajde. :P

belo mleko ::

Skoraj sem že kupil Dellovega iz U serije. Pa bom raje počakal, ker bi rad prenosnik povezal z enim samim kablom - USB C - in ga tudi napajl preko istega kabla. Očitno ne bo šlo s to tehnologijo tako hitro.
https://il9.picdn.net/shutterstock/videos/6059618/thumb/8.jpg

d0rK ::

Ima kdo kakršnokoli kodo pri teh trgovinah na linku da bi dobil dva monitorja mogoče malo ceneje? En mesec nazaj se je prodajal za 205 evrov, pa nisem skočil..

Pri dveh se kar nabere.


https://www.ceneje.si/Izdelek/9335061/r...

kuglvinkl ::

Če greš v BB, ti ga bodo dali po ceni iz mimovrste, tolk lahko pomagam :)
Your focus determines your reallity

d0rK ::

Bom še malo počakal da vidim ce bo slo kaj dol.

Han ::

Cene za U2415 letos kar redno spremljam, a ga še nisem videl za manj kot 220 eur tako pri nas kot pri severnih sosedih.

d0rK ::

Pri edigital je bil 205 kakšen mesec nazaj. Tudi na geizhals je zaveden padec.

Han ::

Edigital pozabi zaradi morebitnega vračila ali uveljavljanja garancije.

d0rK ::

Ti si pol fajn zadovoljen, kugl? 460 mi je še vedno dost, ce vrzem za monitor. Sploh ker ne delam za kompom doma, niti ga res veliko več ne uporabljam.

Ampak ajde, trenutna dva monitorja imam od 2003, 12 let.

kuglvinkl ::

Ja, zlo. 16:10, IPS, za nek normalen denar, x2. je kar užitek se vsedet za dva identična. Pa men je zlo v reud, ker sta identična, da je lahkokater kolr tist, katerga dlje časa gledam, ne pa da si npr. prestavljaš na ta glavnega. Čez 5 let, ko svoje odslužita pa 2x27x5k ;).
Your focus determines your reallity

gendale2018 ::

p2418d je tudi uredu za ta denar, če bi raje imel 1440p (imo je 1200p (a se tko reče, al je treba 1920x1200?) premalo za to velikost)
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

Zgodovina sprememb…

kuglvinkl ::

gendale2018 je izjavil:

p2418d je tudi uredu za ta denar, če bi raje imel 1440p (imo je 1200p (a se tko reče, al je treba 1920x1200?) premalo za to velikost)


To je najbrž 16:9?
Your focus determines your reallity

Kostolomac ::

Razmišljam o nakupu Asus VG245H... Imel bi ga pa bol za gaming, kaj mislite?

https://www.mimovrste.com/led-monitorji...

Zgodovina sprememb…

freesty ::

Daj malo zram pa vzami 144hz.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Kostolomac ::

freesty je izjavil:

Daj malo zram pa vzami 144hz.

Tega sem se bal... Je razlika res tok očitna v primerjavi z 75hz? Imam pa 1080 GTX v kišti... In prosim, ne me vprašat kater monitor mam trenutno.. :/

gendale2018 ::

kuglvinkl je izjavil:

gendale2018 je izjavil:

p2418d je tudi uredu za ta denar, če bi raje imel 1440p (imo je 1200p (a se tko reče, al je treba 1920x1200?) premalo za to velikost)


To je najbrž 16:9?

ja

2560x1440

16:10 bi potem bil 2560x1600
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

MrStein ::

Kostolomac je izjavil:

freesty je izjavil:

Daj malo zram pa vzami 144hz.

Tega sem se bal... Je razlika res tok očitna v primerjavi z 75hz?

Za stoječo sliko ne, sicer pa.

Zakaj pa je VG245H tak drag? Za to ceno dobiš že IPS.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

kuglvinkl ::

gendale2018 je izjavil:

kuglvinkl je izjavil:

gendale2018 je izjavil:

p2418d je tudi uredu za ta denar, če bi raje imel 1440p (imo je 1200p (a se tko reče, al je treba 1920x1200?) premalo za to velikost)


To je najbrž 16:9?

ja

2560x1440

16:10 bi potem bil 2560x1600


Za moje pojem (najbrž precej redke), je 16:9 sprejemljivo šele pri 27".
Your focus determines your reallity

MihaK3 ::

Tudi jaz sem debelo pogledal - 24' 1080p non-high-refresh-rate TN panel za več kot 200€ :|

gendale2018 ::

>Za moje pojem (najbrž precej redke), je 16:9 sprejemljivo šele pri 27".
meni je pa bolj pomembno da je na zaslonu več prostora in da se ne vidijo piksli, zato mi na 24" 1920x1080 (16:9) oziroma 1920x1200 (16:10) ni ok :)
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

MrStein ::

MihaK3 je izjavil:

Tudi jaz sem debelo pogledal - 24' 1080p non-high-refresh-rate TN panel za več kot 200EUR :|

No, ima nagib in premik v vse smeri, ter pivot. Mat ekran. Lahko da je vreden tega denarja. Ni pa to iz številk razvidno. Recimo že priloženi kabli so lahko vrednost 10-20 EUR... (ne vem, če jih ima ta res kaj priloženo)

Mimogrede, a kdo pozna monitor, ki ne rabi 5 sekund, da spremeni ločljivost?

Moti sploh, če pri UAC dialogu preklopi in potem to pomeni 10 sekund pauze v delu (5 da preklopi v eno smer, pa spet 5 nazaj)

PS: Z "5 sekund" sem pretiraval, potem pa izmeril na tem monitorju kjer pišem in dejansko traja 5 sekund, da se po menjavi ločljivosti prikaže slika.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

scipascapa ::

prostorska stiska, kako rešiti?
SLIKA

kaj več kot 27'' ne spravim....ok recimo da je tisti asus 550€ malce predrag, kaj potem?

Zgodovina sprememb…

pero50 ::

zamenjaj mizo za širino vsaj 80 cm, po dolžini pa lahko od ventila za radiator do stene - cca 2m. Poglej ga vraga. Prostorska stiska bo izginila. 32" bp :D
««
41 / 138
»»