» »

Kateri Monitor ?

Kateri Monitor ?

Temo vidijo: vsi
««
40 / 138
»»

MrStein ::

ramiz?! je izjavil:

scipascapa je izjavil:

hja to je prevelik zaslon, to rabiš že 4k resolucijo......

ne vem, cela _ta_ tema se vrti okoli tega, da je optimalno 32" in 1440p ... drugače pa je stvar seveda subjektivna, ampak cena tvojega monitorja, ki je manjši in 100€+ dražji vsekakor ni dobra

Zelo odvisno od tega kaj delaš.
Če bi imel izbiro, ni jaz takoj izbral _vsaj_ 1440 točk. Celo na 24" ekranu.
Preberi recimo GTZ (prvi download link, pa recimo stran 3). Še na 1440 bi rekel (kaj šele na 1200 ali bog-obvarji 1080), da ne bi nič škodilo več ločljivosti, ker so tiste manjše črke že tak-tak, malo motne. So nekje 9-10 pikslov visoke, kar je dovolj za C64 kvaliteto, ne pa za leto 2018. Z izklopom anti-alias bi mogoče bile bolj berljive, ampak to je že hekanje. Kupiš boljši monitor in je problem rešen. (druga možnost, ki je sicer delna, pa bi bila ClearType rendanje črk, ampak zgleda, da ga skoraj noben program ne uporablja (???), recimo niti MS-ov lasten Word ne).

No, razen, če vse zumiraš in skroliraš ves čas.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

DamijanD ::

ramiz: vse je odvisno od tega na kakšni razdalji imaš monitor. Če imaš monitor na razdalji ~ 0,5m potem je 27' 1440p malo bolj oster kot "standard" 23' 1080p - na isti razdalji pa bo 32' 1440p bolj zrnat, kot omenjeni "standard" velikost ene točke bo skoraj 0,3mm x 0,3mm

tabonir ::

Kupujem nov monitor z resolucijo 3840 x 2160, vzel bom verjetno Dell UltraSharp U2718Q 4K ali kaj podobnega. Me pa zanima če bo grafična kartica Nvidia GTX 960 dovolj zmogljiva, za 3D CAD in urejanje slik, ne mislim igrat iger?

JamesBond ::

Zadnjih 10 let uporablam TV kot monitor, zdaj bom pa nabavil OLED TV in bi rad imel monitor posebej, ker bo TV prevelik pa skrbi me burn in. Filme in igrice bom igral na TV, monitor bi pa imel pa večinoma za web browsing, mogoče kdaj za kak špil. Ne vem kaj naj kupim, dal bi recimo 200 - 400EUR. 34" ultrawide je kul za browsanje? Rabim curved (vem da ni za ta denar)? 1080p je dovolj za tak monitor in tako uporabo? Kak drug predlog?

Zgodovina sprememb…

Alien123 ::

Curved je tak, če ga nikdar nisi imel ga ne boš pogrešal. Imam 34 wide curved in ne grem vec na ravniga. Bos kar moral kupit 3440x1440 za 34incnega. Ker 1080 je ultra premala resolucija

MrStein ::

Mogoče je prej imel C64 pa je nostalgičen na "kockice" :)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

JamesBond ::

Alien123 je izjavil:

Curved je tak, če ga nikdar nisi imel ga ne boš pogrešal. Imam 34 wide curved in ne grem vec na ravniga. Bos kar moral kupit 3440x1440 za 34incnega. Ker 1080 je ultra premala resolucija


Ja ampak curved + 1440p stane 3x več, ne vem če bi dal toliko za monitor, ki bo večinoma za browsanje po netu.

MrStein je izjavil:

Mogoče je prej imel C64 pa je nostalgičen na "kockice" :)


Revež nisem nikoli imel C64 :) Sem pa, kot rečeno, zadnjih 10 let večinoma na 1080p TVju namesto monitorja, tako da ja, kockice so mi kar blizu. Uporabljam pa drugače tudi obične 24" monitorje, ampak tega ne bi, en monitor bi.

Kaj pa 29" vs 34" za tako uporabo? 29" curved mogoče? Ma sploh smisel curved v tem primeru ali je to bolj za multimedijo/špile?

Alien123 ::

34' wide je kot 27' samo da je bolj "raztegnjen", pol ves kolko je 29'.. definitivno premali.. dejansko se ne zavedas da imas curved, dokler ne pogledas na flat monitor kako je drugace.. meni dosti bolj sede, se posebej pr gamingu je ql..
Ce hoces imet tale bonboncke bos moral pac malo vec v žep sečt..

MrStein ::

Ja, vsaki bombonček pribije na ceno...
Če pa najdeš izjemo, pa bodi previden. Ne more monitor za 400 EUR biti "enak" tistemu za 800.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

JamesBond ::

Ok bom razmisljal bolj v smeri ukrivlen 34" 1440p. Ali pa mogoce kar navadna 27 potem, ce bom skoparil.

Master_Yoda ::

Ima kdo tega ? Je za kaj ?

JamesBond ::

Kaj pa tole: https://geizhals.eu/aoc-q3279vwf-a17165...

Za ta denar zgleda skoraj predobro, da bi bilo res?

gddr85 ::

nope, za ta keš je trenutno tale med top monitorji

JamesBond ::

Nekaj gledam da jamrajo čez ghosing, ampak če primarno ne bo za igrice bi verjetno moralo bit OK.

MrStein ::

Koliko para toliko muzike.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

gddr85 ::

probaš magar z overdrive nastavitvami, seveda pa ni to gaming monitor, npr. za kak dell plačaš komot x2, pa imaš isto ghosting..

gendale2018 ::

JamesBond je izjavil:

Kaj pa tole: https://geizhals.eu/aoc-q3279vwf-a17165...

Za ta denar zgleda skoraj predobro, da bi bilo res?

Škoda da je svetleč

JamesBond ::

Gledal sem en youtube video in avtor pravi, da je dvakrat vrnil monitor zaradi hudega ghostinga in potem dobil koncno ful boljsi primerek. Ampak ne vem, ce se mi da s tem zafrkavat..

abyssus ::

Kakšno mnenje: https://www.mimovrste.com/led-monitorji...

Development, Gaming, v načinu dual screen bi ga imel s tem: https://www.mimovrste.com/led-monitorji...

N0t0ri0us ::

gendale2018 je izjavil:

JamesBond je izjavil:

Kaj pa tole: https://geizhals.eu/aoc-q3279vwf-a17165...

Za ta denar zgleda skoraj predobro, da bi bilo res?

Škoda da je svetleč


Ravno sem mislil vprašat kakšen se vam zdi ta:
https://www.mimovrste.com/led-monitorji...

Je izboljšana verzija zgornjega. Namesto VA je IPS, in pa mat zaslon namesto glare. Edino skrbi me, da bo prevelik. 32" ultrawide je tako majhen, da sem razočaran :D

abyssus ::

Glede na to, da mi nihče ni nič odgovoril, smatram, da je zadeva slaba. Tako da sem se odločil povečat budget.

https://www.mimovrste.com/led-monitorji...

Dobim za to ceno kaj boljšega ULTRA WIDE? :)

Jebac18 ::

Kateri monitor ker bi rad pocasi presaltal sedaj imam enega ki niti fulhd ni. Uporabljal ga bi za vse po malem gaming,office,urejanje videa,photoshop, ogled serij... gledal sem tegale. Budget do 250-300eur...
https://www.mimovrste.com/led-monitorji...

https://www.mimovrste.com/led-monitorji...

Jebac18 ::

sedim pa cca.70 cm stran od ekrana sedaj imam 22 inch monitor,vendar pa bi šel počasi z časom naprej :)

DarwiN ::

You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

gddr85 ::

še bolje mogoče zgornji ips model..

Jebac18 ::

gdddr kateri ips model misliš ??? ubistvu je tako da monitor je lahko širok do 70 cm, samo cena res tja do max 350 eur

gddr85 ::

vwfD8 model, mat ips namesto va odsevni

Jebac18 ::

gddr85 ::

ja

DarwiN ::

Jap, IPS je še odtenek boljši pri teh monitorjih srednje/malo večje velikosti.

Širok pa je 73 cm.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

eldorado29 ::

Rad bi kupil nov monitor predvsem za igranje igric.
v mislih imam tega
https://www.mlacom.si/aoc-g2460pg-24-le...

budget okol 400€

pa pri novem nakupu je pomembno da je G-Sync napram Freesync?

prosim za vaše predloge. prav tako me zanima kako je ta AOC napram drugim asus, LG, samsung.

DamijanD ::

Če imaš oz. boš imel nvidia GPUje rabiš (oz. je fino, da imaš gre tudi brez) G-Sync
Če imaš pa AMD (in baje v prihodnosti Intel) potem pa FreeSync
Ima pa ta monitor TN matriko, kar pomeni, da je slika slabša kot pri IPS (VA,..) - je pa refresh hitrejši...

eldorado29 ::

procesor intel in grafa nvidia. tudi v prihodnje če se bo menjavalo kaj bo ostalo pri teh dveh. a kaj mi koristi npr dobra grafična če bi pol z poceni monitorom vse uničo.. zato pred nakupum želim nasvete da se ne zaletim u prazno in kupim mačka v žaklu

Filip8 ::

za ips al pa va 144hz monitor boš mogu dat kr več.. jzt sm raje vzel tn in 144hz, freesync za 200 eur in sm čist zadovoljen.

eldorado29 ::

pol če je ta tn in stane 400+ je pol vseen če vzamem tak kot si ti reko nekaj za okrog 200€.
tisti odzivni čas 1ms pa pomoje nebo opazen.
kako pa videti če je TN? ker pri tem nisem opazil nikjer tega zapisa

Filip8 ::

vprašanje, če je g sync vreden 200 eur. običajno, če je odzivni čas 1ms ali tam nekje, ne more bit nč drugega kot tn. ko sem kupoval vem da je za okoli 300 eur nek hp-jev freesync 120hz va monitor.

MrStein ::

IPS na 144Hz tudi deluje.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Filip8 ::

itak da deluje, okej mal se poveča odzivni čas, cena se pa konkretno poveča.

MrStein ::

Filip8 je izjavil:

...cena se pa konkretno poveča.


Niti ne. 27" z 2560x1400@144 IPS stane 400-500 EUR.
Je pa res z Freesync namesto G-Sync.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Filip8 ::

144hz tn pa 200 eur. to je zame kr razlika. sam dobr, tistmu k komp požene igro na 1440p lepo nad 144fps, ma za tak monitor. pa seveda je odvisno če on hoče g sync.

MrStein ::

tisto je 24" na 1920x1080 (TN)
To pa IPS, 27" , 2560x1440

Za isto ceno. En je "sumljivo" poceni, oziroma drug predrag.

Na račun G-Sync ja ne more take razlike biti. (ali pač, kar pošteno ga zaračunajo)

Filip8 je izjavil:

144hz tn pa 200 eur.

Čak, a govoriva o istem? Tisti TN na linku (AOC) je 410 EUR.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

6151 ::

IPS 144Hz monitorji so vsi 2560x1440, cene so pa od 400€ za freesync, oziroma od 600€ za G-sync (tukaj je še sicer bonus v tem da je panel OCjan na 165Hz). Na žalost je pač kar drago tole =(
Sicer pa osebno za TN panel nebi zapravljal denarja
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

kuglvinkl ::

Po treh letih nabavil še enega U2415, da sta oba enaka. V BB, rekel, da želim ceno iz Mimovrste, in odnesel domov, 230 evrov.
Your focus determines your reallity

scipascapa ::

27'' IPS z zvočniki in 2x hdmi freesync do 350€ iluzija?

MrStein ::

Izvoli: klik
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

scipascapa ::

hm za 300€ se že dobi :)

Jebac18 ::

Evo kupil monitor katerega ste mi predlagal ni slab super je velikost taprava edino mrtvi pixel skoda ga bi blo imeti zato bom najprej probal vrnit izdelek (14dni) oz verjetno bom uveljavlal garancijo...

MrStein ::

Garancija ponavadi ne pokriva mrtvih pikslov!
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Jebac18 ::

Sedaj razmislam tudi v tej opciji tega vrnem ter vzamem tegale ker imam z lg dobre izkušnje...mi je pa ta ultrawide sicer grd.

https://www.mimovrste.com/led-monitorji...

MihaK3 ::

Ultrawide grd? Ta konkreten monitor ali sicer format? Lahko pa povem, da mora biti v tem formatu najmanj 34 velikost. Sem imel pred časom od znanca možnost kupiti 29-ko po zelo ugodni ceni pa ko sem ga malo sprobal ni to to - veliko prenizek.
««
40 / 138
»»