» »

Kateri Monitor ?

Kateri Monitor ?

Temo vidijo: vsi
««
21 / 137
»»

opeter ::

Za zgornjega Della sem našel, da je 8-bit. Sicer ne vem, kaj to pomeni, a je to po kmečkem razmišljanju več kot 6 :D
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

vilonja ::

Če si za prejšen monitor dal malo več, zakaj še za tega ne?

Pa kupiš malo večji monitor magari en 34" ultrawide 3440*1440, pa ga boš imel dalj časa. Glede na to, da iger ne igraš, resolucija ne bo predstavljala problema.

opeter ::

vilonja je izjavil:

Če si za prejšen monitor dal malo več, zakaj še za tega ne?

Pa kupiš malo večji monitor magari en 34" ultrawide 3440*1440, pa ga boš imel dalj časa. Glede na to, da iger ne igraš, resolucija ne bo predstavljala problema.


Ker so bili takrat drugačni časi.
Ne rabim večjega ekrana od 24", ker enostavno nimam prostora. Kaj pa je narobe z zgornjim Dellom?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

vilonja ::

Ta dell je 21,5". Če ti čisto po pravici povem, se bolj bore malo spoznam na zaslone.

Ampak vem, da je zdaj 1080p že malo zastarel. Ne vem zakaj ti monitor služi, večja resolucija pomeni tudi, da imaš več delovne površine.

Če veš, da monitorja dalj časa spet ne boš menjal, vzami vsaj 27" 1440p, če pa je že to preveliko zate, potem pa res vzemi 24" 1080p.

Kateri 27" 1440p se splača, pa res trenutno ne vem. Cene so pa tam okoli 450 eur z ips panelom.

Tole si poglej, da si boš malo bolj predstavljal razliko med 1080p in 1440p:

Han ::

Do 24" je FullHD čisto v redu, sploh če uporabljaš Windows. Za 27" se plača vzet WQHD (2650×1440), za večje ekrane pa 4K.

@opeter: Dell P2217H je dober monitor, le nekoliko (pre)majhen za današnji čas.

Na Bolhi so trenutno trije oglasi za DELL U2412M, vsi do 200 eur.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

opeter ::

Hvala za nasvete.
Na monitor bosta priklopljen en PC z Core i5 6500 in en Mac mini. Oba imata integrirano grafično.

Bom preveril Bolho, hvala Han!
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

MrStein ::

MrStein je izjavil:


Sem ga vmes kupil. Če koga kaj zanima, naj vpraša.

Na hitro:
- 2560x1440 do 75 Hz
- ukrivljen
- nima nobenih možnosti prilagoditve položaja, razen tilt (vertikalni nagib)
- Freesync 2
- SVA panel


No ja, zgleda da je to zelo nezanimiv monitor, niti review-ov ni na netu skoraj nič.
Po uporabi nekaj negativnih točk:
- flicker (čeprav v opisu piše da je "Flicker free": http://displaysolutions.samsung.com/bus... - klikni SPECS ter potem SHOW FULL SPEC)
Je kar opazen, sicer sploh ne bi šel preverjat, ker sem "verjel" opisu, da ga ni. Posnetek s kamero potrdi, da utripa.

- neenakomerne barve. Moder prijavni zaslon Windows ima en zelo viden svetel "oblak"

- vidni koti: crap (pač VA, ni čudežev, čeprav sem pričakoval malo boljše)

Skupna ocena: obžalujem nakup

PS: Ene bi še mogoče motili kabli, ki so samo HDMI in DP, (so vsaj priloženi), ter malo čuden potek (kao skrito) ter ločen napajalnik - cegl, se vtakne direkt v vtičnico.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

Fak, zdaj je še sence dobil (kot v analognih časih...).

Svetlo okno na levi povzroči horizontalne črte v sivem okno na desnem.

No ja, vsaj "izgovorov" imam dovolj, da ga vrnem, ker tako zelo všeč mi ni bil nikoli (mišljeno za po nakupu).

Zanimajo koga slike? Ne bom po nepotrebnem uploadal, če ne.

PS: Predlog za monitor, 24+ , 1080p+, 60FPS+ ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Han ::

djfixme ::

Zdravo!

Punca se je začela resneje ukvarjati z grafičnim oblikovanjem in potrebuje zunanji monitor, ker zaenkrat iMac še ni dostopen.
Ima MB PRO na katerega bi priključila zunanji monitor. Zanima me, na kaj posebej je treba biti pozoren pri specifikacijah monitorjev, glede na to, da bo ona to uporabljala za profesionalno uporabo.
Preko Thunderbolt kabla gre verjetno vse?

Se opravičujem, ker teme nazaj nisem bral, če se je slučajno kdo pojavil s podobnim problemom.

Lep pozdrav.

djfixme ::

Dell u2414h

Dell u2417h

Dell p2417h



Nekako sem našel te tri. Ali so primerni?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: djfixme ()

Modri dirkač ::

To je premajhno za kakršnokoli resno delo, +27" je treba gledat pa resolucija vsaj 1440p, IPS itd.
Everybody lies!

scipascapa ::

tudi mene mika, da bi šel na 27'' 1440p IPS.....ZR24W že premajhen.

Han ::

Za japko (MB PRO) se vzame najmanj U2515H. Priložen je DP - mini DP kabel.

djfixme ::

Hvala za odgovore, ekran bo sigurno 1440p. Ženska kot ženska, se je zapičila v bele ekrane.
HP HC270

Kakšno mnenje o tem? Je vreden svojega denarja?

Han ::

Načeloma je ok, le odzivni čas ima bolj švoh (14 ms). DELL U2715H je glede tega in cene boljši nakup.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

djfixme ::

A je ta odzivni čas tako opazen? Nekje sem prebral, da med 4ms in recimo 12ms ne moraš opziti razlike. In da imajo boljši monitorji daljši odzivni čas.

Han ::

Če ne igraš akcijskih iger in gledaš filmov, daljši odzivni čas nima večjega vpliva na kakovost prikazane slike.

MrStein ::

Razen tega uradno objavljen čas ni nujno merodajen.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

r00k ::

Kateri 27" 1920*1080 monitor ? Če gre pod 200€.

alpha1 ::

Sem pred nakupom gaming monitorja pa ne vem kaj izbrati.V mislih sem imel kupiti asus pg348q vendar ko sem ga šel pogledat v BB me je čist minilo. Sem mislil da bo na svojo velikost večji tako da sem razočaran nad mojim "favoritom". Sedaj gledam tega https://www.asus.com/ROG-Republic-Of-Ga... 4K 144hz G-sync + HDR. Drugače so specifikacije super vendar kupiti v tem času 27" glede na to da so že vsi monitorji +30"?? Sedaj pa vprašanje ali kupiti večji monitor kot je tale samsung https://www.caseking.de/samsung-c49hg90... oz https://www.caseking.de/acer-xr382cqk-9... ter brez 4k g-sync ter nižja HZ ali kupiti 27" z vsemi bombončki ki jih ponuja zgornji asus? Moram povedati da cena ni problem. Imam asus gtx 1080.

lp

PARTyZAN ::

Druga dva monitorja imata premajhno resolucijo za njuno velikost. Če že izbiraš med temi bi se odločil za 16:9 Asusa. Pa mimogrede, 27" je ta trenutek največja diagonala (za 16:9), pri kateri boš dobil 4k, z refresh ratom nad 100Hz. Na voljo imaš še enega Acer Predatorja, ki je 32" z G-Syncom, ampak gre samo do 60Hz. Za to diagonalo bo treba še malo počakat, da se pojavijo višji refresh rati s HDRom.

alpha1 ::

Se zavedam da za resolucijo +30" ter z vsemi kar ima asus bo še treba kar počakat, vendar sedaj kupujem monitor za 5+ let tako da sem malo v dilemi. Hočem pa najboljše kar se sedaj da dobit.

Invictus ::

34" z 3440x1440 resolucijo ti bo služil kar nekaj let...

Vsaj za delo. Za igrice ne vem ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

alpha1 ::

Kupujem za gaming, tako da :D

alpha1 ::

Sedaj sem malo premišljeval kaj pa pravite da bi nabavil 4k TV za gaming. Ali se lahko gaming monitor primerja z TV 4k?

Buggy ::

...cist tako me zanima kaksne igre mislis ti z GTX 1080 na 4K pri >100Hz poganjat?

MrStein ::

Bo pač naslednje leto novo grafo kupil.

Invictus je izjavil:

34" z 3440x1440 resolucijo ti bo služil kar nekaj let...

Vsaj za delo. Za igrice ne vem ;).

Za delo je to že malo prenizka resolucija.
Pred 10 leti? Ja. Danes in v prihodnje? Ne.

Sicer za številke v excelu bo (razen ogromnih tabel).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

alpha1 ::

Grafično imam menjat za volto ko pride ven, monitor pa bi kupil in bi ga potem imel 5+ let tako da,....

imi ::

MrStein je izjavil:

Bo pač naslednje leto novo grafo kupil.

Invictus je izjavil:

34" z 3440x1440 resolucijo ti bo služil kar nekaj let...

Vsaj za delo. Za igrice ne vem ;).

Za delo je to že malo prenizka resolucija.
Pred 10 leti? Ja. Danes in v prihodnje? Ne.

Sicer za številke v excelu bo (razen ogromnih tabel).


Sam imam doma Dell U3417W (3440 x 1440). Številke oz. pisava je na meji, ko še lahko normalno delam. Ne predstavljam si višje resolucije (4K). Sicer nimam izkušenj s scalin-gom, vendar vseeno mislim da višja resolucija za to velikost ni optimalna izbira.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imi ()

Modri dirkač ::

Razlika je precjšnja, če gledaš v recimo zaslon od kakšnega novega macbook pro ali pa dell XPS linije in imaš 1440p kot zunanji monitor.
Čez čas celo postane moteča, ker vidiš vsak pixel.:)
Everybody lies!

alpha1 ::

Kaj pa pravite TV 4k za gaming monitor?

PARTyZAN ::

Če razmišljaš o TVju ti high refresh rate ni pomemben. Potem rajši poseži po 32" 4k monitorju z gsyncom, da vsaj screen tearinga ne boš imel.

alpha1 ::

Očitno bom počakati na pg27uq. Kateri monitor pa je to zdaj top za gaming kar se tiče velikosti/resolucije?

DarwiN ::

Za gaming bo najboljši prej ko slej Acer Predator Z35P (100-120Hz).. Za splošno rabo pa imaš drgač tudi 38" Acer XR382CQK z resolucijo 3840x1600 (60-75Hz) in pa 43" Sony 4k TV (60 Hz).
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

alpha1 ::

tale acer X35 je enak kot asus pg35Vq. Hvala vseeno, bom še malo počakal ko prideta v prodajo ta dva oz. asus pg27uq

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alpha1 ()

pixelzgaming ::

Potrebujem dva 24" monitorja, kaj v okolici 150€ je best buy?
Komp: 2600X | 16GB DDR4 | 500GB NVMe | 10 + 10 + 6 + 4 TB HDD | GTX 1060 6GB
Telefon: S23 Ultra
Avto: Megane MK4 GTLine

scipascapa ::

Meni je tale kewl

ASUS LCD PB278QR

za dobrih 400€

wasd ::

Nekaj me zanima glede razmerij stranic monitorjev. Če imam monitor 16:9 in projektor ki projecira v razmerju 16:9, ni problema, oboje prikazuje v enakem razmerju če sta zaslona podvojena ali razširjena.
Kako pa bi bilo v primeru, da monitor zamenjam za nekega širšega (npr. 21:9), obdržim pa projektor (16:9). Kako bo izgledalo, če bom imel prižgana oba v podvojenem in kako če v razširjenem zaslonu?

MrStein ::

V podvojenem načinu bo preklopil oba v isto ločljivost. Pri razširjenem pa vsak svoje.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

wasd ::

Torej predvidevam da bo v podvojenem načinu oboje na 16:9 in bo torej pri širokem monitorju ob robu črnina?

MrStein ::

Tako.
Razen če je monitor nastavljen tako, da razvleče sliko.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

sekelsek ::

Kateri monitor od 30 do 32 inch-ev priporočate do max 500 Eur. Uporabljal se bo predvsem za vsakodnevna opravila; photoshop, brskanje, gledanje TV. Iščem pa 16:10 in ne ultrawide.

tikitoki ::

opeter je izjavil:

@dolenc: najlepša hvala.

Vsekakor bo IPS, saj je bil tudi stari ekran S-IPS. Drag je bil, ko žafran (se spomnim, da sem zanj plača skoraj 300k tolarjev), je pa zvesto služil.

Grafično uporabljam integrirano v procesorju.


Naredi si uslugo in kupi eno od razlicic VA panela. Razen, ce ti je vidni kot ultra pomemben, s tem, da ima VA panel dovolj dober vidni kot.

lojze8 ::

NEC MULTISYNC E245WMI 61.1CM (24") PLS LED ali U2415 ULTRASHARP DELL IPS LED oba imata podobne karakteristike in ceno, kateri bi bil boljši nakup?

Han ::

Dell.

Truga ::

Definitivno dell.

lojze8 ::

Han je izjavil:

Dell.

se mi je kar zdelo, sem pa raje vprašal

morosito ::

Torej katero firmo morem gledat za gaming monitor 24"? Hp, dell, asus, acer, lg?
Iscem nekaj na resolucijo 1920x1080 ips. Imam gtx 1060 3gb

Han ::

««
21 / 137
»»