» »

Kateri Monitor ?

Kateri Monitor ?

Temo vidijo: vsi
««
5 / 137
»»

DarwiN ::

helsing, googlam in bojda nekaterim pomaga, da vgrajene zvočnike onemogočijo.. Drgač pa pošlji nazaj. To je pač random. Asusov Rog Swift ima identičen panel, tko da lahko naletiš na isto težavo. Zamenjaš za novega in če ima tudi tisti to težavo, zahtevaš denar.

Kaj pa drugače si kaj testiral? Monitor je najbrž huda reč, a ne?
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

helsing ::

Zvočniki nimajo efekta... Sem opazil da na coil whine vpliva bel ekran, najhuje pa je pri 100hz. Tem dam na 95hz je zadevo dosti težje zaznati, če pa se prikazuje ne-belo ozadje pa je vse skupaj neslišno dokler ne prisloniš ušesa nanj..
Vprašanje kako random. Če ima vsak drugi potem sem pomojem dobil kar "tihega", saj bi po izkušnjah z drugo elektroniko lahko bilo dosti huje. Če pa sem imel le nesrečo pa bi se splačalo zamenjati zadevo.. Ampak potem zopet reskiram hujši coil whine in backlight bleed ter slabe pixle. Pri slednjih se pa moj trenuten monitor zelo dobro odreže.

Drugače pa kar kul stvarca. Trenutno igram ROTR in je slika prav čudovita. Racionalno gledano pomojem monitor ni vreden denarja ampak bom nazaj težko šel. Sploh pa je razlika med 60 in 100 hz/fps kot noč in dan. Overwatch na primer deluje laggy pri 60 od kar imam tole, čeprav žal ne podpira 21:9 (le povečano in odrezano je) tako da igram z črnimi bari na 16:9.
Je pa trajalo 2 dni da sem se navadil na tako veliko površino saj je ekran res ogromen. Škatla pa tudi takšna da sem jo komaj spravil v avto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: helsing ()

DarwiN ::

LG 38UC99

Size: 37.5''
Resolution: 3840x1600 Ultrawide 21:9
Pixel density: 111 ppi
Panel type: AH-IPS
Curve: 2300R
Gamut: 105% sRGB
Freesync range: 52-75hz

Še video, sicer v Nizozemščini:


Huh? Me like, čeprav je še vedno malo premajhen. ;)

Ta monitor + Vega? Sign me up.:P
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

overklocker ::

Mene zanima če ima kdo v lasti predatorja x34, kako je z gledanjem filmov?

Ali lahko da kak link YouTube kako je to kot monitor kjer gledaš dosti filmov

Trenutno sem na 28 inčnem Samsungu UHD, je top, zanima me če je to velik preskok naprej?
Motherboard:Asus X579XStrix E CPU:AMD 5950X ,GPU: EVGA RTX 3080,
128GB RamDDR4,Hladilnik NoctuaNU15s,Tipkovnica:Crosair K95 Miška:Logitech g900
2x Samsung m.2 980PRO 500 gb,2x Samsung 860evo 2tb,Monitor:Samsung Odyssey G9

alpha1 ::

Tole se pa splača https://www.bigbang.si/monitorji/rog-sw... pa še -10% 8-)

gusto ::

overklocker je izjavil:

Mene zanima če ima kdo v lasti predatorja x34, kako je z gledanjem filmov?

@helsing ga ma -klikni me nežno-

imi ::

alpha1 je izjavil:

Tole se pa splača https://www.bigbang.si/monitorji/rog-sw... pa še -10% 8-)


Ja, ta ponudba ni slaba.

Me pa zares moti, da Big Bang oglašuje "akcijo" -10%. Nagledana imam že nekaj časa dva monitorja - U2715H in U3415W. Pa ju vedno pred to akcijo za isti znesek podražijo, tako da si lahko to ugodnost nekam porinejo.

overklocker ::

helsing je izjavil:

Ravnokar dobil Acer x34a... in guess what... ima coil whine, ki postane dokaj opazen pri več kot 60hz, še posebej na svetlih oz. belih površinah. Sicer ni tako grozno kot bi lahko bilo ampak za 1000+€ pa res ni preveč zahtevati popolnost.
Ima kdo enak monitor in mi lahko pove če ima iste težave. Razmišljam namreč če bi zadevo probal zamenjat ali pa jo naj kar vrnem in zahtevam denar nazaj ter počakam na kako drugo opcijo. Morda na Asusa...


Hey vidim da imaš monitor ki ga jaz kupujem, zanima me kako je ko gledaš npr 4 k filme , razmerje slike?

Kako se obnese pri igricah?
Motherboard:Asus X579XStrix E CPU:AMD 5950X ,GPU: EVGA RTX 3080,
128GB RamDDR4,Hladilnik NoctuaNU15s,Tipkovnica:Crosair K95 Miška:Logitech g900
2x Samsung m.2 980PRO 500 gb,2x Samsung 860evo 2tb,Monitor:Samsung Odyssey G9

DarwiN ::

Overclocker, za filme je 21:9 monitor ravno najbolj idealen... Večina blu rayev ima razmerje 2.40:1, kar se naravnost idealno prileže na ta monitor, tako da nimaš črnih robov niti zgoraj niti na straneh.. Edino tak video software predvajalnik potrebuješ, ki omogoča fit to screen oziroma zoom. Igre tudi po večini podpirajo 21:9 format.. Edini problem so TV serije. Tam imaš črni rob ob straneh.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

smacker ::

DarwiN je izjavil:

Overclocker, za filme je 21:9 monitor ravno najbolj idealen... Večina blu rayev ima razmerje 2.40:1, kar se naravnost idealno prileže na ta monitor, tako da nimaš črnih robov niti zgoraj niti na straneh.. Edino tak video software predvajalnik potrebuješ, ki omogoča fit to screen oziroma zoom. Igre tudi po večini podpirajo 21:9 format.. Edini problem so TV serije. Tam imaš črni rob ob straneh.

+1. Mam 21:9 (sicer 2560x1080) in je ful fajn. Pri igrah dobiš extra širino, vidiš več scene kot tisti z 16:9 monitorji. Če slučajno kaka igra ne podpira, se da poštimat s kakim programom, v najslabšem primeru pa imaš ob straneh črni rob, tak da ni bojazni da kaj ne bi delalo.

Alien123 ::

http://www.overclock3d.net/news/gpu_dis...

Later this year.. a ve kdo približno koliko bo cena?

mgermo ::

Poleg prihajajočega dellovega oleda, naj monitor. Pod jurja ne bo, imo.

DarwiN ::

HDR, quantum dot in Samsung. 1300-1500€ pomoje, in to kljub freesyncu.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Alien123 ::

sem pred nakupom monitorja, tak da še bom počakal..

overklocker ::

DarwiN je izjavil:

Overclocker, za filme je 21:9 monitor ravno najbolj idealen... Večina blu rayev ima razmerje 2.40:1, kar se naravnost idealno prileže na ta monitor, tako da nimaš črnih robov niti zgoraj niti na straneh.. Edino tak video software predvajalnik potrebuješ, ki omogoča fit to screen oziroma zoom. Igre tudi po večini podpirajo 21:9 format.. Edini problem so TV serije. Tam imaš črni rob ob straneh.


No super, pol ga bo treba kupit zdajle v septembru, kje bi ga lahko dobil najceneje?

Imam:
Big bang 1209 eur
https://www.bigbang.si/monitorji/rog-sw...

MindFactory 1248 eur
http://www.mindfactory.de/product_info....

Nakupovanje.net 1118,70 eur
https://www.nakupovanje.net/izdelki/rac...

Ali se sploh kaj razlikujejo?
Motherboard:Asus X579XStrix E CPU:AMD 5950X ,GPU: EVGA RTX 3080,
128GB RamDDR4,Hladilnik NoctuaNU15s,Tipkovnica:Crosair K95 Miška:Logitech g900
2x Samsung m.2 980PRO 500 gb,2x Samsung 860evo 2tb,Monitor:Samsung Odyssey G9

tikitoki ::

Potrebujem nov monitor. Nekaj ne predragega.
Zeljeno: velikost 24 incev, FHD, VA ali pogojno IPS, matt, freesync bi bil prednost, ni pa nujen.
Ce ima kdo kaksno priporocilo?

Kaj menite o?:
lg 24mp68vq-p
Ja, ni VA, vem:).

ah, kr neki

MrStein ::

DarwiN je izjavil:


22" 1050p monitor bi rad obdržal? Vrži to v smeti oziroma daruj beguncem.

Huh?
Če ravno ne crkuje je to lahko zelo dober monitor.
Sam imam 10 let star monitor in ga ne bi menjal niti za zlato.
Izjema je seveda defekt.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

PredatorX ::

tikitoki je izjavil:

Potrebujem nov monitor. Nekaj ne predragega.
Zeljeno: velikost 24 incev, FHD, VA ali pogojno IPS, matt, freesync bi bil prednost, ni pa nujen.
Ce ima kdo kaksno priporocilo?

Kaj menite o?:
lg 24mp68vq-p
Ja, ni VA, vem:).

ah, kr neki


Vredu je. Pa še eno AMD grafo... DP naj bi deloval 40-75Hz (freesync)

tt2 ::

http://www.lg.com/de/monitore/lg-34UC79...
Tole je treba nabaviti. :D

tikitoki ::

PredatorX je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Potrebujem nov monitor. Nekaj ne predragega.
Zeljeno: velikost 24 incev, FHD, VA ali pogojno IPS, matt, freesync bi bil prednost, ni pa nujen.
Ce ima kdo kaksno priporocilo?

Kaj menite o?:
lg 24mp68vq-p
Ja, ni VA, vem:).

ah, kr neki


Vredu je. Pa še eno AMD grafo... DP naj bi deloval 40-75Hz (freesync)


Si videl kje kaksen test? Pa raje bi imel VA monitor. imas kaksno priporocilo v tej smeri?

DarwiN ::

Samsunga imaš 23,6" VA Freesync in še upognjen je. :P
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

tikitoki ::

nocem upognjenih zalosnov. Kaj vem, mogoce je za spile ok, kaj pa za delo?

DarwiN ::

Za grafično oblikovanje mogoče ni najboljše, za vse ostalo pač.. Sicer pa krivulje po treh dneh itak več ne zaznaš, skorajda... Vsaj tako je bilo pri meni, ko sem testiral.

Check it out.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

dolenc ::

Že 27 je premala, da bi zaznal ukrivljenost, podalšana 27(34) bi rekel, da je nekje minimum kjer se je ne bi branil.

Tist lg34 pa res zgleda posrečena sestava

tt2 ::

http://www.techspot.com/news/66125-sams...
Tale nov samsungov 24 inčni zgleda kar obetavno, če bo tako kot je navedeno v specifikacijah (VA, 1ms, 144hz, freesync, ~350€)

PredatorX ::

tt2 je izjavil:

http://www.techspot.com/news/66125-sams...
Tale nov samsungov 24 inčni zgleda kar obetavno, če bo tako kot je navedeno v specifikacijah (VA, 1ms, 144hz, freesync, ~350€)


Jah 399$ = 399€.
https://www.amazon.com/AOC-G2460PF-24-I...

Jst sm mogu dat ZANJ 250€.

tt2 ::

Če ga bo mel edigital, bo kar poceni.

PredatorX ::

tt2 je izjavil:

Če ga bo mel edigital, bo kar poceni.


Res je. Lahko pričakuješ 400€ kar je odlično.

tikitoki ::

Sem upal na precej nizjo ceno. Ti novi Samsungi se slisijo zanimivo. Super gamut, naj bi bil izboljsan tudi kontrast,... Mogoce se pripravljano na PremiumUHD. Sam cena me mal skrbi.

Bi bil pripravljen placati malenkost vec za boljso kvaliteto. Po drugi strani pa se trenutno vpeljujejo novi standardi, ki obljubljajo veliko. Mogoce je bolj racionalne nakup solidnega poceni monitorja in menjava cez nekaj let, ko se HDR prime.

Lahko prezivim nekaj casa na starem CRT monitorju, sam nebi rad dolgo fural suffer.

tikitoki ::

Alien123 ::

da bi bla vsaj 3440x1440 s takim hzjem :D

tikitoki ::

Mislim, da je za vecino dovolj. Konec koncev vecina ni pripravljena zmetati vec k 2000 EUR za PC.

mgermo ::

Alien123 je izjavil:

da bi bla vsaj 3440x1440 s takim hzjem :D


+1 in takšno ceno

Anney ::

Kako je kaj tale za normano vskadanjo uporabo. Nekaj v rangu 200e (min 24'' raje več kot manj)
Montaža bo stenska zato VESA obvezen.
iiyama LCD monitor ProLite X2783HSU-B1
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

tikitoki ::

Mislim, da je cisto solidna izbira.

Margecan ::

Naročil sem nov gaming pc,sedaj pa nameravam še kakšen soliden monitor(1920x1080)do nekje 200e,pa nevem kateriga izbrati.

tikitoki ::

lg 24mp68vq-p
Nudi precej za to ceno, sam bi sicer raje VA.

tikitoki ::

PredatorX je izjavil:

tt2 je izjavil:

http://www.techspot.com/news/66125-sams...
Tale nov samsungov 24 inčni zgleda kar obetavno, če bo tako kot je navedeno v specifikacijah (VA, 1ms, 144hz, freesync, ~350€)


Jah 399$ = 399€.
https://www.amazon.com/AOC-G2460PF-24-I...

Jst sm mogu dat ZANJ 250€.


http://www.tomshardware.de/samsung-c34f...

Njegov vecji sorodnik je 1200 EUR :S. Res, da je vecji in specifikacije so zelo obetavne. Sam se mki zdi noro dati tolk denarja sam za monitor.

mgermo ::

Bo čez leto dni 700€ v kaki akciji.

helsing ::

overklocker je izjavil:

Hey vidim da imaš monitor ki ga jaz kupujem, zanima me kako je ko gledaš npr 4 k filme , razmerje slike?

Kako se obnese pri igricah?


Nisem še gledal 4k filma.. ker ne najdem nič kar bi me zanimalo. Filmi ki so mi zanimivi so zaenkrat večinoma v resoluciji ~1080p, razmerje pa je še vedno kar pogosto 16:9, tako da bo ta trenutek še kar veliko črnih pasov. Je pa zadeva še vedno zelo lepo gledljiva iz postelje 3 metre vstran, tudi ob manjši resoluciji in pri razmerju 16:9.

Za igranje je seveda super. Kombinacija 100hz, ultrawide, gsync in 2K seveda zmaga in to že z eno gtx1080, čeprav se pri zahtevnejših igrah redko doseže kaj več kot 60fps (slabša grafika bo pomojem že kar trpela). Ponovno pa je treba gledat če igra podpira 21:9. Overwatch na primer ne, zato je potem zopet treba gledat črne pasove. Je pa na primer igranje ROTR bila čudovita izkušnja pri tej resoluciji in tem razmerju/FOV (dokler ni prišlo do posnetih cutscen v 720p z razmerjem 16:9). Čeprav načeloma direktno ne gledaš robov, se vseeno bolj vživiš v samo igro. Tudi ukrivljenost je ravno pravšnja, tako da izboljša izkušnjo. Se pa morda moreš malo navadit pri igrah z več teksta, kot so na primer strategije ali kakšni crpgji z napotki, tam pa že začneš opazno obračati glavo levo in desno. SIcer ni hudo ali neprijetno ampak bolj stvar navade.

Kjer se zadeva najbolj obnese je pomojem pri multitaskanju. Da lahko imaš hkrati odprt IDE, dokumentacijo, konzolo, raziskovalec in še kaj na enem ekranu brez da bi moral kompenzirati z velikostjo je res fantastično. Takoj imaš na mizi več prostora ker ne rabiš dodatnega monitorja vidiš pa vse. Se mi pa je sicer že zgodilo, da sem zjutraj brez očal sedel za računalnik in se premikal s celim telesom levo in desno da sem kaj videl, ker sem imel stvari postavljene v levi in desni rob, ni se mi pa dalo prestavljati oken :D

Sam bi sicer šel zelo težko nazaj na manjše/slabše ampak ni stvar ki jo bi lahko priporočal vsakomur. Če imaš našparan denar in ga "nimaš kje drugje zapravit", tako kot jaz en mesec nazaj, potem go for it. Če pa gledaš na vse skupaj malo bolj "racionalno", pa se zadeve pomojem ne splača kupovat, spolh če ne boš izkoristil vseh funkcionalnosti ekrana (velika delovna površina, nad 60fps pri tej resoluciji, filmi "od blizu" v tem razmerju). Pač draga igračka, ki je še rahlo v povojih. Za čisto gledanje filmov pa je večji televizor še vedno dosti boljša izbira (sploh če denar ni ovira).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: helsing ()

krefi ::

Zivjo zanima me kateri TV mi priporocate za gledanje filmov in igranje iger.. na tv imam prikljucen siol box ter racunalnik z graficno gtx 1070. Veliko filmov gledam preko racunalnika zato so po vecini visoke kakovosti ce se le da igre se pa itak igrajo na najvisji resuluciji.. iscem kasen 4k Tv diogonala nekje od 105 do 125 pomembno mi je da ima dober zvok in sliko drugih stvari kot si smar tv in tega nepotrebujem .. iscem nekje v rangu do 900 € kaj priporocate vecino se bo uporabljal za igranje...
Vem da ni tema prava ampak bi prosu za odgovor ker se bo tv uporabljal namestomonitorja..
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

DarwiN ::

krefi, Samsung 6400/6500 se danes kupi za ta namen.. Nizek input lag in chroma 4:4:4... Raven ali upognjen.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

krefi ::

DarwiN je izjavil:

krefi, Samsung 6400/6500 se danes kupi za ta namen.. Nizek input lag in chroma 4:4:4... Raven ali upognjen.

kaj pa ce primerjate se tega https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/4... ?
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

DarwiN ::

Ne, Philips in LG so jajce, ko gre za PC podporo.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

krefi ::

Okej hvala k res ne mislm glih neki sparat k tv kopujm za dalj casa.. pomembno mi je samo tekoce delovanje preko pcja slika ter zvok drugih stvari ne potrebujem..

Kako je z ukrivljenim ker tv mislm dati na steno z nosilci gledam ga pa iz postelje.
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krefi ()

DarwiN ::

Ni neke razlike. Krivulja je majhna in je po tednu dni praktično več ne opaziš.

Osebno bi vzel upognjenega, ker si z njim večji frajer. ;)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

krefi ::

Za 4k resolucijo bo dovolj da povezm minitor pa pc z hdmi kablom ? Ali kater drug kabel?
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

mgermo ::

Hdmi 2.0 ali displayport (tega tvji nimajo).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mgermo ()

DarwiN ::

Sej imaš GTX 1070... Ta ima HDMI 2.0. Vse štima.. Samo TV input na Samsungu potem izbereš "PC" in vklopiš UHD mode za lepše barve (če se slučajno ne bo ta opcija sama vklopila, ko boš nastavil input na PC).

To je to.. HDMI kabel bi tudi naj vsak deloval, čeprav kakšni cheap kabli znajo zatajit, še posebej če je kabel daljši, ker 4k@4:4:4 signal je že krepko na meji maksimalne teoretične prepustnosti za HDMI.

Meni je takšen kitajski kabel izgubljal signal in sem si potem umislil nekaj takšnega.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

krefi ::

e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s
««
5 / 137
»»