» »

Kateri Monitor ?

Kateri Monitor ?

Temo vidijo: vsi
««
4 / 137
»»

DarwiN ::

PredatorX je izjavil:

http://www.mindfactory.de/product_info....

Ga dobiš "pri nas" ceneje. Brezplačna dostava, plačilo po povzetju.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

grašek ::

Uff to pa je kar veliko več nad mojim budgetom.
Bom kar vzel tistega Dell-a, za to ceno zgleda kar dobro.

DarwiN ::

You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

grašek ::

Nevem no, če bi še dal dodatnih 100€ za dodatnih 3 inčev. Nevem zakaj bi 1440p na 24 bil taki problem.

gddr85 ::

imam 25" 1440p in ni nobenga problema, pač povečaš če ti je premajhno, ne glede na večanje/manjšanje imaš bolj oster ekran

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

DarwiN ::

3" se sliši malo, ampak dejansko gre za 26.5% več površine.. In PPI sweet spot 109 pri 27tki proti 123 PPI na 24tki.. Če ti je tekst na tej tvoji 22tki nekje ravno prav velik, potem zna bit šok pri 24tki, kjer bo tekst skoraj 40% manjši. Misli, če si pogosto prisiljen povečevat stvari, v čem je potem sploh smisel kupit to višjo resolucijo? Kot bi dal dreku focn.

Kakorkoli. Zadovoljen boš v vsakem primeru, ker ljudje radi vzamemo takšne igračke kot del svojega "jaza", poleg tega se pa še navadiš po par tednih. :D

Ampak sweet spot za 1440p je 27".. To je dejstvo oziroma ljudska modrost, ki se prenaša preko ust že stoletja. ;)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

gddr85 ::

tekst, slike, ikone, paneli ni nujno da bodo manjši, ker obstaja scaling..

DarwiN ::

S scalingom izgubiš delovno površino, plus pridobiš artifakte v windowsih.. Najboljše je vedno 100%.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

gddr85 ::

artefakte? do tell more ;)
če pa rabiš večjo delovno površino pa vzameš večji monitor, kar pa ne pomeni, da morajo vsi furat nižje od 27" fhd resolucije z nižjim ppi ;)...sej imaš tud 24", 27", 28" 4k panele afaik
...primer: bi imel raje 768p 15" laptop ali fhd laptop in npr. enako delovno površino s scalingom?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

DarwiN ::

Določeni programi slabo skalirajo v winsih a, ne...

Evo, to je monitor:


OLED 55" :)

Just kidding.. Tale lastnik je blesav.. 40-43" je še kul. :D
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

gddr85 ::

to je res, da znajo bit kakšni programi, ki so potem bolj motni ob scalingu, ker nimajo opcije za scaling
tale 55" zgleda kar ok, jst bi sicer mal ikone povečal :P

scipascapa ::

DarwiN je izjavil:

PredatorX je izjavil:

http://www.mindfactory.de/product_info....

Ga dobiš "pri nas" ceneje. Brezplačna dostava, plačilo po povzetju.


je dober, zgleda mi zelo zanimiv.

helsing ::

Hmm.. Glede na to da so vsi monitorji ki bi meni ustrezali 500€+ morda ne bi bilo preveč neumno iti korak dlje in razmisliti o ultrawide (3440 x 1440).
Kakšno priporočilo v tej smeri?

imi ::

Ni ravno potrebno imeti 500€+. Ta je pod 500€ in je zelo dober nakup:

Dell U2715H

helsing ::

ta žal nima 144hz

klinker ::

helsing je izjavil:

Hmm.. Glede na to da so vsi monitorji ki bi meni ustrezali 500€+ morda ne bi bilo preveč neumno iti korak dlje in razmisliti o ultrawide (3440 x 1440).
Kakšno priporočilo v tej smeri?


Ce ti ustreza ultrawide go for it.
Jst sem ga imel priloznost sprobat in sem se naudusu, zdaj pa sparam za prav nekaj takega kot si opisal.

DarwiN ::

Ampak sta samo Predator in Rog Swift 100 herčna, oba ~1200€.. 60 oz. 75Hz (overclock) dobiš za 650-900€
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

smacker ::

60Hz dobiš za 550€ že: http://www.mindfactory.de/product_info....
Moraš se pa odločit, večja širina (v igri dejansko več vidiš!) ali pa 144fps. Mene je ultrawide navdušil, mam pa 29" 2560x1080, ki ga dobiš pol ceneje.

alpha1 ::

Sem pred nakupom gaming monitorja pa me za kateri monitor mi priporočate. Odločam se med

http://geizhals.de/acer-predator-xb321h...
http://geizhals.de/asus-rog-swift-pg348...

Sedaj me zanima kaj je boljše.
Manjši monitor + 4k + 60Hz
Večji monitor + 3440X1440 + 100Hz

Prosim za pomoč ker se ne morem odločiti :|

smacker ::

O večji bi se dalo razpravljat. Tale 34" je po višini enaka kot klasičln 27" 1440p monitor, kar je precej manj od 32". Je pa konkretno širši. V igrah dejansko več vidiš, dobiš extra širino. Pa v filmih ki so 21:9 format ni več črnih robov zgoraj in spodaj - so pa zato pri serijah robi levo in desno.
Oba sta ok, tak da je odločitev odvisna od posameznika. Jaz dam vote za ultrawide, mam 29" 2560x1080, super zadovoljen.

DarwiN ::

32tka je večji za slabih 5%. Za gaming bo 21:9 boljši, ampak potrebuješ zraven GTX1080.

Imaš pri nas Acerja. Je identičen Asusu, le podstavek je drugačen.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

alpha1 ::

Ja, imam gtx 1080. Kako pa HZ vplivajo na igre, vem da je več boljše ampak v čem je bistveno da imaš več Hz. Se opravičujem da sprašujem "osnovne" stvari vendar o monitorjih ne vem kaj dosti :|

gddr85 ::

odvisno kaj bi rad, al 3 inche daljšega, al 2 incha višjega ;)

DarwiN ::

Več Hz ti prinaša bolj tekoče in odzivno gibanje.. Težko je opisati, ampak vsi top gamerji prisegajo, da se občuti razlika in ko se enkrat navadiš na 100+Hz, greš težko nazaj.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

alpha1 ::

Ampak samo manjši monitorji imajo preko 100+Hz :| Namreč 30"+ monitorja še nisem videl da bi imel 100Hz+

DarwiN ::

Bolj je odvisno od resolucije, ne velikosti... Pri 1080p resoluciji lahko imaš tudi 200Hz in bo še vedno dovolj prepustnosti za display port 1.2 standard. Višja resolucija in hkrati višji Hz pa hitro požrejo vso prepustnost, zato je ta "tvoj" Predator trenutno največ kar se dobi..

Na novih grafičnih imaš sicer dp 1.4 priključek z 2x višjo prepustnostjo, ampak še ni monitorjev zunaj. Drugo leto pridejo 4k@120/144Hz monitorji, mogoče 3440x1440@144 oz. 200Hz, ampak nima smisla, ker bodo še dražji in boš potreboval vsaj 2x1080 kartice.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

alpha1 ::

Hvala za pojasnilo. Se pravi da je boljše kupiti 4k 32" kot pa 34" in resolucija 3440X1440p. Sano ta predator ki sem ga jaz omenil ima 60hz

gddr85 ::

če bi rad imel 120+hz, potem 1440p

DarwiN ::

Predator/Asus ROG 34" kupi.. 100Hz in gsync in GTX1080.. Idealna kombinacija, ki paše skupaj kot ata na mlado ljubico.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

smacker ::

Število Hz pomeni, kolkokrat v sekundi se slika na zaslonu spremeni. 100Hz pomeni, da je monitor zmožen izrisat 100fps. Pri 60Hz pa samo 60fps. Omejitve resolucija/Hz so zaradi omejene hitrosti prenosa podatkov po kablu. Ena 4k slika s 3 kanali ma cca. 3MB. Če jih maš 60 v sekundi, pomeni da po kablu teče 180MB/s (note: cifre so približne, iz glave, za ponazoritev, za točne podatke use google). Za 120Hz bi rabil dvakratno hitrost. Zato so 4k monitorji zaenkrat še samo 60Hz, 1k pa so lahko tut 240Hz.

alpha1 ::

Hvala vsem za obširno pojasnilo ;) . Potem verjetno pade asus rog pg348q mi je lepši od acerja

PredatorX ::

kdo ima kakšne izkušne z
- AOC 2460PF
- Iiyama GB2488HSU-B2
- Acer XF240H
- Asus MG248Q
- ViewSonic XG2401

helsing ::

Mi zna kdo povedat kakšna je razlika med:

-ACER X34 Predator UM.CX1EE.006
-Acer Predator X34bmiphz
-Acer Predator X34A

Obstajajo še kakšni drugi??

DarwiN ::

Med prvim in drugim ni razlike (X34). X34A pa je izboljšana revizija od X34. Sem že sam raziskoval, ampak nihče ne ve, kaj so izboljšali - neke minimalne napake očitno.

Dejansko imaš izbiro samo med X34A ali Asus Rog Swift... Oba imata isti zaslon, le oblika je drugačna - predvsem stojalo.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

buttplugs ::

alpha1 je izjavil:

Ampak samo manjši monitorji imajo preko 100+Hz :| Namreč 30"+ monitorja še nisem videl da bi imel 100Hz+

Did anyone say big and fast?
https://www.amazon.de/Acer-Predator-Mon...

You want big big resolution with 100Hz?
https://www.amazon.de/Acer-X34bmiphz-Di...

helsing ::

Hvala. Tale acer mi je bolj všeč in še cenejši. Zdaj pa še poiskat kak deal za 1000€ :p

DarwiN ::

Pozabi. Zaloge za te monitorje so sila omejene že vse od splavitve, zato bo cena šla prej gor kot dol, vsaj dokler je ta monitor na samem vrhu vseh gaming monitorjev. Dejansko imaš to srečo, da so cene pri nas celo nižje kot v Nemčiji. V big bangu (kdo bi si mislil) ga dobiš za 1150, kar je super cena. Ampak preveri, da ni kaj narobe z njim.:D. BB in ugodna cena je protislovje. Lahko gre za kakšne primerke, ki so jih zahtevni kupci v tujini zavrnili, torej back light bleed, mogoče kakšna mrtva pika. Skratka, naj ti ga priklopijo v trgovini in preveri. :)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

helsing ::

V spletni ga sicer imajo ampak da ga bi meli v poslovalnici pa še nisem videl.

DarwiN ::

Sej tut ceno so medtem očitno dvignili. :S

V vsakem primeru boljše naročit preko spleta, tako da lahko brez težav vrneš, če bi slučajno res imel preveč BLBja ali karkoli.. Ideo na primer.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

helsing ::

Kaj pa ta big bang kasko fora? Tole se splača? Če ti slučaaajno pade na tla?

alpha1 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alpha1 ()

helsing ::

Mimogrede, uporablja kdo ultrawide curved za delo? Je kaj motečega? Moti v kaj v kakšnih preciznejših taskih? Zecimo ustvarjanje (2d/3d/tehnično/umetniško)? Kdo opazi kakšno popačenost slike?
Sam imam tudi navado da večkrat sprminjam pozicijo v kateri sedim tako da v ekran gledam iz drugega kota. Bi me takšen monitor motil ker bi moral hkrati konstantno prilagajati njegovo lego? Kako je gledanje od zgoraj/spodaj? Recimo da imam monitor rahlo nagnjen navzdol vendar je skoraj pravokoten, bo to poslabšalo/popačilo sliko če jo gledam iz postelje ki je seveda nižja od mize?

davor92 ::

Pozdravljeni

Pred tremi leti sem v Bigbangu kupil nov LED monitor Samsung S22B350T in mi je do pred kratkim delal brez težav. Sedaj ob vklopu, oziroma ob prehodu iz stanja pripravljenosti najprej pokaže barvne pasove, ki utripajo, nato pa se po nekaj sekudnah prikaže slika.
Ko monitor nekaj časa dela, se potem pri ponovnem izklopu/vklopu to ne pojavi več, ob "hladnem" zagonu pa spet.
Razmišljam, da bi lahko bil kriv morebitno okvarjen napajalnik, ki ob zagonu ne bi zagotovil dovolj moči.
Bi lahko bil to vzrok ali je mogoče kriva vhodna kartica ali kaj podobnega?

Če ima kdo kaj izkušenj s tem, se priporočam za informacije.

smacker ::

Upam da se zavedaš, da ima monitor svoje napajanje in se ne napaja iz PCja.
Možna krivca sta dva, grafična kartica in še bolj verjetno monitor. Enostavno priklopi drug monitor in boš takoj videl kaj je krivo ;)

davor92 ::

Seveda vem, da ima monitor svoje napajanje in zgoraj sem imel v mislih samo monitor in njegov adapter samostojno, brez računalnika.

DarwiN ::

Verjetno se inverter poslavlja. Zelo pogosta napaka in znajo popravit na vsakem servisu. Lahko se tudi sam poigraš.

Tudi na bolhi iščejo takšne monitorje in jih popravljajo. Prodaš za 30-40EUR in kupiš novega 27" FHD za 150-200EUR. Bo precej boljši od tega 21.5 colskega, čeprav ima malo večjo piko.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

davor92 ::

DarwiN je izjavil:

Verjetno se inverter poslavlja. Zelo pogosta napaka in znajo popravit na vsakem servisu. Lahko se tudi sam poigraš.

Tudi na bolhi iščejo takšne monitorje in jih popravljajo. Prodaš za 30-40EUR in kupiš novega 27" FHD za 150-200EUR. Bo precej boljši od tega 21.5 colskega, čeprav ima malo večjo piko.


Čemu pa služi iverter v monitorju? V bistvu bi ga razdrl in pregledal tiskana vezja, ampak se bojim, da se bo ohišje potem težko nazaj sestavilo tako kot je sedaj.

DarwiN ::

Beh, sorry, to imaš LED zaslon. Tile mislim da sploh nimajo inverter plošče. My bad.

Odpri ga. Sej nimaš kaj izgubit. Servis se najbrž ne splača, ker monitor tudi v delujočem stanju ni veliko vreden, a ne.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

smacker ::

Če še slučajno nisi: za vsak slučaj še drugi monitor priklopi, da 100% izključiš kabel/grafično kartico ;)

helsing ::

Ravnokar dobil Acer x34a... in guess what... ima coil whine, ki postane dokaj opazen pri več kot 60hz, še posebej na svetlih oz. belih površinah. Sicer ni tako grozno kot bi lahko bilo ampak za 1000+€ pa res ni preveč zahtevati popolnost.
Ima kdo enak monitor in mi lahko pove če ima iste težave. Razmišljam namreč če bi zadevo probal zamenjat ali pa jo naj kar vrnem in zahtevam denar nazaj ter počakam na kako drugo opcijo. Morda na Asusa...
««
4 / 137
»»