» »

Kateri Monitor ?

Kateri Monitor ?

Temo vidijo: vsi
««
3 / 137
»»

DarwiN ::

Za ta denar ne dobiš 27" 1440p monitorja, pa tudi grafično kartico imaš malo prešvoh za to resolucijo, kot tudi za kakšne 144Hz hece za hardcore gamerje.

LG 29UM58
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

sajmon ::

4ever je izjavil:

Kateri monitor pa priporočate do 300€ (max. 330€)? Uporabljal se bo za gaming, zaželjeno je da je resolucija 2560x1440 lahko pa je tudi manj. Lp

P2416D
U2515H
Prvega dobiš tudi v Sloveniji za okrog 300€, drugega pa za okrog 350€, malo nad tvojim proračunom.

BlueBerry ::

Thx, izbral P414D in je ql!

Zdej bi rad zamenjal še tega:
https://www.mimovrste.com/led-monitorji...

TOP slika lepo Glossy ampak se mi preveč sveti (440 svetilnosti).

Gledam, da bi vzel tega
https://www.mimovrste.com/led-monitorji...

350cd pa ni glossy, ima kdo izkušnje?


Iščem 27"
lp

PredatorX ::

AOC G2460PF
ima kdo kakšne izkušnje?

yxiz ::

sajmon je izjavil:

4ever je izjavil:

Kateri monitor pa priporočate do 300€ (max. 330€)? Uporabljal se bo za gaming, zaželjeno je da je resolucija 2560x1440 lahko pa je tudi manj. Lp

P2416D
U2515H
Prvega dobiš tudi v Sloveniji za okrog 300€, drugega pa za okrog 350€, malo nad tvojim proračunom.

Je p2416d vredu zadeva?

Justone1991 ::

Malo pomoči pri izbiri monitorja. Izbiram med temi 3mi:

ViewSonic XG2401: Link
Nixeus Vue 24: Link
Asus VG248QE 24-inch: Link

Zanima me, ali je sploh kakšna bistvena razlika med temi ekrani (če je, katera), ter katerega menite da se splača uzeti?

Lep pozdrav
Justone

radmannsdorf ::

Imam 10 let star Samsung SyncMaster 226BW, 22", ki še full HD ni, pa me to malo moti in obenem zanima kaj bi se najbolj splačalo do 150€ in max 24". Grafika je GTX 660.

dolenc ::

scipascapa ::

eh iz 22 na 22 ne bo nekega napredka....brezveze....zakaj mora biti max 24''?

radmannsdorf ::

@dolenc, tnx
@scipascapa, ker imam sedaj 22 in 24 bi bil največji kar mi ustreza glede na oddaljenost od monitorja ki je montiran na steni in tudi glede na prostor na steni(cevi od radiatorja so zdaj 25cm stran od roba monitorja).
napredek pričakujem bolj v kvaliteti slike, ne v velikosti monitorja.

kyloren ::

zdravo,

imam 15,6 col acer aspire v5-591G prenosnik in bi rad zraven še kupil dodaten monitor. Imel bi ga na svojem delavnem okolju, poleg klasičnih stvari (internet, pregled fotografij in video vsebin ...), bi ga rabil predvsem za analizo EEG signalov (skratka imam opravka z pregledovanjem grafov, raznih signalov itd., kodiranje signalov, ... ) ter pisanju kode. Veliko denarja pa ne želim vložit v monitor. (cc. 100 € ). Gledal sem 20MP48ALG LED LCD IPS monitor (19,5"), najbolj me je prepričala IPS matrika, zdaj pa nevem kaj menite se splača vzet ta monitor z IPS matriko, ali pa raje kakšnega 21,5" monitor brez ips za podobno ceno? Oz. če imate še kakšen drugi predlog, kateri monitor bi se splačalo vzet?

Gamelife ::

Za 1440p monitor vedno lahko poskusite z QNIX QX2710
Malce tvegan nakup. Jaz si enega lastim in sem izredno zadovoljen. Zadeva v mojmu primeru dela na 105Hz in je odlična za igranje iger.

Nekaj več info na http://www.overclock.net/t/1384767/offi...

http://www.ebay.de/itm/QNIX-QX2710-LED-...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gamelife ()

buttplugs ::

Ne govori tega, Gamelife. Na tem forumu te pojedo, čim jim omeniš njim neznanega korejca.

Zgodovina sprememb…

freesty ::

BlueBerry je izjavil:

Thx, izbral P414D in je ql!

Zdej bi rad zamenjal še tega:
https://www.mimovrste.com/led-monitorji...

TOP slika lepo Glossy ampak se mi preveč sveti (440 svetilnosti).

Gledam, da bi vzel tega
https://www.mimovrste.com/led-monitorji...

350cd pa ni glossy, ima kdo izkušnje?


Iščem 27"
lp


Svetilnost si lahko zmanjsas. Ne vem kje je problem?
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

scipascapa ::

gamelife in buttplugs: tveganje + davek + jebanje z garancijo nazaj....res ni vredno živcev in 100€ prihranka.

Gamelife ::

scipascapa je izjavil:

gamelife in buttplugs: tveganje + davek + jebanje z garancijo nazaj....res ni vredno živcev in 100EUR prihranka.

Potem pa prosim, da napišeš kateri 1440p monitor, ki dela na 100+Hz do 400EUR iz EU. Pa naj bo IPS ali PLS.

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gamelife ()

12bot34 ::

Kmalu bom šel v nakup novega računalnika in s tem posledično tudi novega monitorja.

Trenutno sem bil na 24" fullHD SAMSUNG BX2450. V glavnem bom monitor uporabljal za brskanje po internetu, kakšno programiranje, veliko bom pa gledal tudi serije, nekaj pa bo tudi filmov in pa iger.

Zdaj nevem, za kakšno velikost bi se odločil:
-27" fullHD oz. neka večja resolucija
-21:9 29"
-24" fullHD tako kot imam sedaj

Budget imam tja do 300 eur. Torej kakšen monitor mi priporočate za tak denar. Nekam me ful vleče proti 21:9, vendar me malo skrbi, da me bo pri gledanje tv serij motil črn rob. Obenem bom pa filme lahko gledal tako kot se za gre.

smacker ::

Za 21:9 maš tu dobro ceno: https://www.mimovrste.com/led-monitorji...
Mam samo 29" 21:9 doma in sem zadovoljen.
Rob pri serijah meni ni moteč, pač maš sliko, kot bi jo mel na 23" 16:9 zaslonu. Opazi se ga enako kot rob zgoraj/spodaj pri filmih na 16:9 monitorjih - ko padeš not ne opaziš več.
Pri igrah dobiš dodatno širino - večina jih podpira 2560x1080 resolucijo, za ostale se dobi tud en program, ki pofejka point of view ampak zna včasih kak element HUD odletet iz zaslona.
Pri spletu in programiranju imaš pa možnost več oken, za moje pojme je to dober nadomestek dveh monitorjev za kompaktno delovno okolje.
Če boš večino časa serije gledal, potem se ti mogoče bolj splača 27" 16:9, bo večja slika. Sam več kot FHD boš teko dobil za 300€ (z IPS panel seveda).
Za malo več denarja dobiš pa to: http://www.mindfactory.de/product_info....
Samo ima slab PPI, pri tem moraš sedet vsaj meter stran od monitorja.

12bot34 ::

Ja, res mislim, da bom sedel 1 meter od zaslona. Samo se mi pa zdi, da bo 34 inch preveliko za na mizo.
Ne vem če je večja slika tudi boljše, saj ne vse serije, ki jih gledam niso posnete v najboljši kvaliteti.

Se mi zdi pa malo brezveze kupit 27inch fullHD resolucijo, če imam trenutno samsunga z isto resolucijo in manjšim zaslonom, kar posledično verjetno pomeni tudi boljšo sliko.
Mogoče še kakšen 27inch fullHD monitor da si malo na youtube pogledam za ceno do 300 eur.

smacker ::

Ta 34" je malo raztegnjena 27". Lahko pa kupiš 40" TV za serije in filme + obdržiš 24" za programiranje >:D Če imaš dovolj prostora seveda.

radmannsdorf ::

Kolega kupuje monitor. Ali bo LG 22MP480D IPS FHD za 120€ ok??>
Če ne, kaj je best buy do 120€?

Vitamin-B ::

Izbiram nov služeni monitor. Zgornja meja je strogo 400€ (birokracija). Gre se mi predvsem za eye friendly. V glavnem programiram in modeliram, nič grafičnega, kjer bi bile barve zelo pomembne.

Trenutno sta mi zanimiva ta dva kandidata:
Asus PB277Q
Acer CB281HK

Vem da ima en 4k, drugi pa WQHD. Oboje mi je dovolj, gre se mi predvsem za eye-friendly pri programiranju. Hvala in lp :)

smacker ::

Meni za programirat najbolj pašeta 2 monitorja. V tem budgetu dobiš dva FHD 24", recimo to: http://www.mindfactory.de/product_info....
Prilagodljiva višina, ozek rob na strani, površine imaš pa neprimerljivo več kot pri 27". Problem je edino, če na mizi ni prostora za dva monitorja.

Vitamin-B ::

smacker je izjavil:

Meni za programirat najbolj pašeta 2 monitorja. V tem budgetu dobiš dva FHD 24", recimo to: http://www.mindfactory.de/product_info....
Prilagodljiva višina, ozek rob na strani, površine imaš pa neprimerljivo več kot pri 27". Problem je edino, če na mizi ni prostora za dva monitorja.

Meni tudi, trenutno imam dva, 23 in 22 FHD, enega (23'2) bom obdrzal. Prav zaradi tega se nagibam bolj h WQHD, da se ne rabim z razlicnimi DPI-ji ukvarjat...

Zgodovina sprememb…

smacker ::

Fajn je, če sta ista monitorja ja, pol ni težav z različnimi resolucijami. Vzameš dva nova 24", staro 23ko pa za error loge nekje ob strani pustiš - v konzoli je tak vseeno kak DPI maš >:D

patriot10 ::

Zdravo. Bom kar tu vprašal...

Trenutno imam 22" 1080 monitor doma in PC uporabljam samo za igre. Ker mi je monitor ratal nekako premanjhen, bi rad kupil nekaj večjega in imam v mislih predvsem 27".

Ko brskam po netu, se da recimo en tak monitor dobit za cca. 200€ in me sedaj zanima, če ima kdo kakšne izkušnje s temi monitorji in katera firma se najbolj obnese v teh časih?

Ful hvala za pomoč. :)
FORZA JUVE!

helsing ::

Ma kdo kakšna priporočila za 24-27" (raje 27) 2k monitor?
Gre se za gaming in gledanje filmov (sede in leže). Kot referenco imam sedaj Samsung SA350 in sem zelo zadovoljen z barvami in sliko, čeprav ima dokaj slab vidni kot od spodaj.
Ultra wide me pa ne mika. Dodatna širina mi verjetno ne bi kaj dosti pomenila, saj imam namen obdržati trenuten zaslon kot razširitev ko ga bom potreboval za delo.

Glede frekvence osveževanja se še nisem odločil, saj imam trenutno le eno r9 390 kar ne more poganjati novejših iger ob tej resoluciji na ~144fps (oz ne pride niti blizu) ampak razmišljam o prihodnosti, ker monitorja ne menjaš tako hitro.

Mimogrede, kako zgleda 1080p igra na 1440p monitorju? Je igrivo ali preveč moteče?

Vsaka pomoč dobrodošla :)

dolenc ::

Če gledaš za naprej pa 4k vzami. Pri 1080p se bodo lepo porazporedili piksli, tko da ne bo razmazalo slike, 60hz te tud ne bo motilo, če imaš zdej tolk.

Je pa ultrawide za špilat in filme zmaga, pejt v kašen bigbang pogledat, pa mogoče ti bo všeč.

DarwiN ::

@helsing, hitro pograbi, ker jutri bo že prepozno. V prihodnosti pa nabaviš GTX 1070/1080 za Gsync.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

helsing ::

Malo so se mi zamerile nvidie od kar sem moral vrniti 3 970, zato ne bi ravno plačeval extra samo za g-sync, prej bi vzel freesync če sploh katero od teh tehnnologij. 4K pa se mi zaenkrat vseeno zdi overkill, sploh na tako "malem displayu".

Cene za soliden monitor ki zadostuje mojim zahtevam se v vsakem primeru vrtijo ok. 500EUR?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: helsing ()

DarwiN ::

Tega vzemi. To je akcija. Dejansko dobiš Gsync brezplačno zraven. Nvidia > AMD, tko da se ti ne more zamerit.. Si imel pač smolo. Naletel na few bad apples. :)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

helsing ::

Po tej logiki lahko morda naletim na akcijo monitorja brez sync tehnologije za dodatnih ~150€ manj a ne? :)
Prav tako ne podpiram prakse in odločitev ki so jih sprejemali pri tem podjetju. Res je da so se počasi začeli popravljati ampak bi za enkrat raje ostal pri AMD če se le da, pa tudi če bom moral malo počakati.

gddr85 ::

ja, free sync monitor te lahko pride še ceneje..
seveda pa tud sync ni nujen, če ti je vseeno oz. nisi nek hardcore gamer

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

DarwiN ::

Ja, teoretično lahko dobiš freesync Asusa za ~50EUR ceneje, torej za ~450EUR, ampak veš kako redke so te akcije, sploh pa da hkrati nemška trgovina pošilja v Slovenijo.. Raje kar pozabi in kupi pri nas

edit: IPS + 100+Hz brez adaptive sync tehnologije mislim da ne obstaja.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

helsing ::

Hmm. Lahko v kratkem pričakujemo kakšno pocenitev in se bi splačalo počakati.. ala soliden 2k@60hz za ~300€?

PredatorX ::

helsing je izjavil:

Hmm. Lahko v kratkem pričakujemo kakšno pocenitev in se bi splačalo počakati.. ala soliden 2k@60hz za ~300€?


Se dobi.

helsing ::

27" nisem videl razen enega HPja, kar pa je bilo dosti ceneje od drugim tako da se bojim da mu morda nekaj manjka.

PredatorX ::

helsing ::

Pardon ker nisem bil jasen, 2k, 27" in dober viden kot, kar po vsej verjetnosti pomeni IPS?

PredatorX ::

Tisti predator je top deal trenutno za 144Hz IPS. Ampak, pravijo da ima nekej težav...

Brez freeesync ali gsync.
http://www.mindfactory.de/product_info....

http://www.mindfactory.de/product_info....

tole? sam je 1080p.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PredatorX ()

dolenc ::

Ker sem pred kratkim menjal monitor in ker pri vsakem nakupu skor doktorat naredim :)

Cenovno je enkrat za spremembo slovenija celo poceni, samo malo je treba poiskat in kak bon pa popust ujet(ki letijo na vsake 7-14dni). Primer monitorja, ki sem ga gledal, najceneje na netu je bil na edigital pri 282eur, v big bangu sem ga našel za 280eur, je blo pa potrebno ujet kuponček(sicer ga vseen nisem nabavu, ker je pač bigbang :D), mindfactori ga je mel za 320eur.

Če se slučajno pri nas ne najde, je tukaj edigital. Med tem ko so stvari v nemčiji/avstriji bile dražje 20-30eur+ že v štartu potem pa še poštnina.
Pri edigitalu je treba na roke it skozi kategorijo monitorji, pa malo pofiltrirat, ker search imajo obupen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dolenc ()

grašek ::

Pozdrav.

Sem pred nakupom novega monitora.
Trenutno imam 9 let star LGjev 1680x1050 TN monitor.
Rabil bi 1440P IPS monitor.
Če je možno, bi kupil v SLO, lahko pa tudi iz Nemčije z možnostjo plačanja po povzetju.
Dal bi MAX 250€ oz malo več če je res potrebno.

Hvala

smacker ::

Iz Nemčije ni možno po povzetju, vsaj jaz ne poznam nobene take strani. Za 250€ je kr omejena izbira. Tole recimo: http://www.mlacom.si/monitor-dell-p2416...

klinker ::

Pa placaj vnaprej ane. Ne vem kaj imate eni paranojo pred tem, sploh pri priznanih trgovinah.

grašek ::

Ok.
Potem pa mi prosim predlagajte iz Nem z preplačilom.

DarwiN ::

Monitor se redko splača iz Nemčije, ker so cene pri nas ponavadi na las podobne.

Ampak si nerodno zastavil svoje želje... Za 1440p monitor je optimalna velikost 27".. 24" je premajhen. 27tke pa ne dobiš za 250€. Bi moral dvignit budget vsaj na 350-400.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

grašek ::

Ja samo če je manjši monitor z večjo resolucijo je tudi PPI večji.
In bilo bi malo čudno 27 inč monitor poleg 22 inčnega.

DarwiN ::

PPI bo "prevelik", oziroma naletiš na diminishing returns.. Boš prisiljen zoomat oz. povečevat stvari, kar popači windowse.

22" 1050p monitor bi rad obdržal? Vrži to v smeti oziroma daruj beguncem.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

grašek ::

DarwiN je izjavil:

PPI bo "prevelik", oziroma naletiš na diminishing returns.. Boš prisiljen zoomat oz. povečevat stvari, kar popači windowse.

22" 1050p monitor bi rad obdržal? Vrži to v smeti oziroma daruj beguncem.


Meh, tako bogat pa tudi nisem da bi metal v smeti. Raje bi prodal :D

PredatorX ::

««
3 / 137
»»