» »

Kateri Monitor ?

Kateri Monitor ?

Temo vidijo: vsi
««
125 / 137
»»

gusto ::

TehDucky je izjavil:

https://geizhals.de/lg-ultrawide-34wq75...

Tole bom vzel, čisto nov, ni nekih reviewov, ampak pomoje je to to. Ne rabim za gaming.

Tole zgleda zanimivo, ok cena, ampak zakaj zaboga skoraj noben proizvajalec ne zapiše, kakšna je ukrivljenost. 1500R, 1800R, 2300R? To je meni najbolj pomembna informacija, določeni monitorji zaradi tega avtomatsko odpadejo. Res ne razumem in vsakič znova me razjezi, ko moram po nekih obskurnih straneh iskati te podatke in upati, da so pravilni.
Have you tried turning it off and on again?

novak-t ::

saj ti piše

Form gebogen (curved), 3800R/3.8m

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: novak-t ()

gusto ::

Ne vem, kje si ta podatek pobral, na uradni lg-jevi strani za ta monitor, tega podatka ni.
Have you tried turning it off and on again?

FireSnack ::

Vsi monitorji, ki so trenutno na policah so odpad! Ološ brez primere in niso vredni počenega groša. Izjeme seveda lahko preštejemo na prste ene roke, ampak prihaja več OLED prikazovalnikov slike in mislim da bo v letu 2023 že kar nekaj tega na policah. Trenutno sta boljša izbira tadva:
https://www.samsung.com/uk/monitors/gam...
https://www.dell.com/en-us/shop/alienwa...

Ostalo pa je kot že rečeno zastarelo sranje, ki se skoraj nespremenjeno prodaja že zadnjih 10 let.
En primer prikazovalnika izpred 10 let 32 4K:
https://www.techspot.com/review/769-del...
Preprodajalec NFT umetnin

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Fritz ()

novak-t ::

gusto je izjavil:

Ne vem, kje si ta podatek pobral, na uradni lg-jevi strani za ta monitor, tega podatka ni.

iz linka v tvojem citatu (geizhals.de)
na desni strani, 9 vrstica.

Je pa res na uradnih straneh težko najdit, je zgleda vojna tajna.

scipascapa ::

Firesnack: oba sta/bosta nedobavljiva.

Kurzweil ::

FireSnack je izjavil:

Vsi monitorji, ki so trenutno na policah so odpad! Ološ brez primere in niso vredni počenega groša. Izjeme seveda lahko preštejemo na prste ene roke, ampak prihaja več OLED prikazovalnikov slike in mislim da bo v letu 2023 že kar nekaj tega na policah. Trenutno sta boljša izbira tadva:
https://www.samsung.com/uk/monitors/gam...
https://www.dell.com/en-us/shop/alienwa...

Ostalo pa je kot že rečeno zastarelo sranje, ki se skoraj nespremenjeno prodaja že zadnjih 10 let.
En primer prikazovalnika izpred 10 let 32 4K:
https://www.techspot.com/review/769-del...


Vidim, da si precej seznanjen z monitorji... torej je zdej smotrn nakup monitorja, ki je seveda 4k, da je OLED... bi pa imel nekaj, kar ni curved... torej 28", pa do 32"... imaš kaj v mislih, kaj je vredno nabavit, glede na te parametre?

Aja, opažam, da je Adobe RGB tudi pomembna stvar, sploh za oblikovanje, video, modeliranje/renderiranje,.. etc. Je potrebno gledat tudi ta Adobe Rgb? Mislim, da se gleda po %, ali kako že...

Tudi če ima kdo drug kakšno idejo/predlog, več kot dobrodošli...

Hair ::

Adobe RGB ti pride prav samo v primeru, če svoje izdelke tiskaš. In pa predvsem za zeleno barvo. Če delaš samo za zaslone, je dovolj, da vzameš 99 ali 100 % sRGB. Če bi za zaslone shranjeval v Adobe RGB, pride do deformacij. Če rabiš za oboje, pa delaš v širšem spekrtu (aRGB), pa potem za zaslone shraniš z sRGB profilom.
https://www.benq.com/en-us/knowledge-ce...
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

blackbfm ::

Adobe RGB ti pride prav samo v primeru, če svoje izdelke tiskaš


realnost: tudi če imaš vse skalibriran celoten proces v nulo od A do Ž, daš 2 različna papirja v tisk in bo barva odstopala.. ali pa če gledaš isti papir pod različno svetlobo

Hair ::

Ja... če tiskaš je potem smiselno skalibrirat en profil zaslona na specifičen stroj (kar analogno - tiskovino na zaslon) in pa s tiskarno skomunicirat, da vedno delajo z istim strojem. Načeloma jih ne menjajo prav pogosto in načeloma tudi tiskarne ne menjaš prav pogosto :) Tako da se da, če se hoče. Osebno se ne zajebavam s tem, imam kar lepo sRGB - predvsem zato, ker imajo aRGB UHD zasloni vstopno ceno okrog 1k... tako je bilo vsaj do pred kratkim, verjetno večje revolucije vmes ni bilo.
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

dominuspro ::

Ne morem se več upirati 4k skušnjavi... Nekako sem padel v dilemo med G3223Q in U3223QE. Slednji je sicer cca 100€ dražji. Večina uporabe naslednje 2 leti bo padla na Zwift in kak film. Nekega pravega gaminga torej ne bo. Je pa tudi res, da bi bil najbrž povsem zadovoljen s kakim pol cenejšim monitorjem, ker sem vajen na 24" ips monitorje. Ampak nekako ne maram kupovati najbolj poceni in monitorje kupujem zelo poredko. Na vagi torej več Hz proti ips black za 100€ več. Ostali bonbončki tipa usb C me trenutno ne tangirajo. Placa za 42" pa ni.

mailer ::

Zvift in kak film ne upraviči monitorja za 600€+. Raje kupi 2k ali ultra wide 21:9 monitor, mogoče celo z VA matriko zaradi boljšega kontrasta črne barve.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Freakylion ::

Lep pozdrav,

Tudi jaz sem pred nakupom novega monitorja za domačo uporabo. Odločil sem se za velikost cca 31,5-32" ter ločljivosti QHD. V službi imam 27" QHD in opažam, da z glavo lezem k monitorju (mislim, da bo 32" ravno prav).
Uporabljal ga bom za pisarniško delo (ne za igranje iger) ter občasno za ogled kakšnega filma. Iščem, da ima vključene zvočnike, USB izhode ter je nastavljiv tudi po višini.
Našel sem ugodno varianto, ampak ima svetilnost samo 250cd/m2. Nimam občutka ali je to slabo glede na ostale, ki imajo 350cd/m2

https://www.mimovrste.com/monitorji/phi...

Z nekoliko bolšo svetilnostjo (300cd/m2) je spodnji Samsung, ki pa ni IPS ampak VA. Tudi to nimam občutka, kakšna je razlika. Za pisarniško delo bi naj bili bolj priporočljivi IPS.
Nima pa vgrajenih zvočnikov, kar me moti.

https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/z...

Nekako najbolje zadosti zahtevam spodnji, ki pa ima vgrajeno spletno kamero, kar me tudi moti (če bi bil brez kamere bi se verjetno kar odločil zanj).

https://www.mimovrste.com/monitorji/phi...

Kakšni so vaši komentarji glede na moj izbor?

Hvala.

Zgodovina sprememb…

dominuspro ::

mailer je izjavil:

Zvift in kak film ne upraviči monitorja za 600€+. Raje kupi 2k ali ultra wide 21:9 monitor, mogoče celo z VA matriko zaradi boljšega kontrasta črne barve.


To vem, da nakup ni racionalen. Tudi ves preostali hardware tega sistema ni(3090 +5950x+64rama+trenažer za jurja...). Ta pc sicer uporabljam preko remote desktopa za službene zadeve. Ampak 4k 32" monitor še paše zraven in mi prostorsko fita v nulo. Želim si ga in lahko si ga privoščim. Lahko se tudi kdaj zgodi, da ga uporabim kje drugje oz. drugače. Ni pa gaminga v nobenem planu.

mailer ::

No, če imaš tako grafiko potem pa kar. Počakaj še do ny akcij, za kakšen stotak popusta.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

DrSergioDJ ::

Dellov U2723qe ali U3223qe ali kaj čisto tretjega za podoben budget za priklop na mbp m1 14" in uporabo za foto in video produkcijo ter pisarniško delo? Vem da bo treba malo kombinirati s scalingom in vsem, pač mac :/
...

jWill55 ::

DrSergioDJ je izjavil:

Dellov U2723qe ali U3223qe ali kaj čisto tretjega za podoben budget za priklop na mbp m1 14" in uporabo za foto in video produkcijo ter pisarniško delo? Vem da bo treba malo kombinirati s scalingom in vsem, pač mac :/


Jaz sem si naročil LG 34WK95U in sem super zadovoljen - imam pa tudi M1 Pro 14'

zuz3k ::

mene zanima MNENJE glede nakupa monitorja, 24
kera opcija je pravilna

1. opcija
kupim rabljen monitor za 90EUR z IPS, ampak je star 5 let ima starejše nastavitve in vse skupaj ali pa 50-70EUR brez
IPS slikepa je monitor +e starejši

2. opcija
raje kupim novga za 120EUR pa imam novodobn monitor, ker se tehnologija
spreminja, če se že kupim, kupim novga

lp
Life is a psychological game.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zuz3k ()

gusto ::

Kupi novega, 24" so res poceni. Najdražji bo rabljen monitor izven garancije, ki ti bo crknil po enem tednu. Nikoli ne veš, kdaj crkne. Meni je par let nazaj popolnoma delujoč Dell crknil ravno iz garancije in je bil samo še za v smeti.
Have you tried turning it off and on again?

PrimozR ::

Za take denarje seveda nov monitor.

Če kupuješ star monitor mora biti ZELO specifičen, da ima smisel. Ali pol cene (ali manj) velik/kvaliteten/moderen/oh in sploh hud, ali pa za res drobiž nekaj, kar potrebuješ 15 minut na leto (tam je smiselno vzeti nekaj rabljenega, da se ne meče stran stare, delujoče elektronike).

gusto je izjavil:

Kupi novega, 24" so res poceni. Najdražji bo rabljen monitor izven garancije, ki ti bo crknil po enem tednu. Nikoli ne veš, kdaj crkne. Meni je par let nazaj popolnoma delujoč Dell crknil ravno iz garancije in je bil samo še za v smeti.

Ni bil kriv napajalnik? Jaz sem par Samsungov popravil, dvema menjal kondenzatorje, enemu pa samo popravil (hladne?) spoje na enem elementu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Saul Goodman ::

Jo,

iščem monitor, ki deluje solidno v kombinaciji z applovimi M1 macbooki. V praksi to pomeni, da verjetno iščem LG Ultrafine 5k 27' display, ker bi rad rešil problem blurry texta, ki se pojavlja na ekranih z manj PPI-ji.

Ali ve kdo, če lahko kje v Sloveniji ta monitor vidim in stestiram v živo? Odprt sem tudi za druge predloge od uporabnikov, ki si lastijo M1 modele in vedo o čem govorim (blurry text). Applova ponudba me ne zanima, ker so cene absurdne. še LG ultrafine 5k serija je draga, ampak do 1k za ekran bi še znal prebavit..

Invictus ::

Danes praktično nobenega monitorja ne moreš stestirati v živo, sploh ne višjega razreda...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Saul Goodman ::

a lahko še kdo drug k ni invictus, prosm? za tega kekca vem, da tega monitorja še nikol ni vidu in govori na pamet.

Invictus ::

Pol pa pojdi v štacuno, pa preveri.

Nikjer se ni dalo stestirati 5k, 49" colskega monitorja.

Sicer si pa kupil Maca, precenjenega, boš pa že na blef kupil en usran monitor...

Na, ti dam še link...

https://geizhals.eu/?cat=monlcd19wide&x...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Saul Goodman ::

alo, majmun, v vsakem apple storu lahk stestiraš ekran za 6k eur.

ti praviš da ne moreš nikjer v živo stestirat high-end ekranov.

lg ultrafine 5k 27' ni nič posebnega. sprašujem ljudi, ki ta problem reševali, ne debilov, ki so se prišli usrat v temo s svojimi mnenji. gtfo.

Melanholija ::

Vprašaj na jabuk.si tam so bolj Apple fani.

Cveto ::

Iskal sem monitor, ki je cenovno veliko nižje (Samsung Odyssey G7 32) in mi ga ni uspelo videt v živo. Imajo ekrane za videt, za največ 300-400EUR, ostalo vidiš ko dobiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Cveto ()

Fury ::

Naroci online, lepo odpri, sprobaj, vrni v 14 dneh ce ni kul

mura55 ::

Pozdravljeni,
pred kratkim je svoje oddelal ViewSonic VG2230wm.
Iščem dober 27" monitor za Nvidia GeForce GTX 960.
Budget okoli 500€.
Hvala za vse vaše predloge.

mailer ::

Dober 27" monitor dobiš že od 300€ naprej.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

blackbfm ::

Iščem dober 27" monitor za Nvidia GeForce GTX 960.
Budget okoli 500€.


dell s2721qs

kuglvinkl ::

blackbfm je izjavil:

Iščem dober 27" monitor za Nvidia GeForce GTX 960.
Budget okoli 500€.


dell s2721qs


Kaj pa P verzija?
Your focus determines your reallity

Reaper ::

Dosti dražja dobiš pa samo več vhodov.

kuglvinkl ::

Dva rabim na monitorju.

A panel je pa istosortni pravs...
Your focus determines your reallity

PrimozR ::

Za dva desktopa al za kak laptop? Če nimaš docka za laptop, je pa ta relativno nov (da ima USB Type-C z DP izhodom in polnjenjem oz. Thunderbolt), potem MOČNO priporočam Type-C priklop. Koristim na svojem 4919 ko domov prinesem služben računalnik, milina. Miška in tipkovnica priklopljena v monitor, ki potem prek Type-C kabla polni laptop in poveže tako miš in tipkovnico kot sliko. T470s se prek Type-C žal ne polni, slika in miš ter tipkovnica pa funkcionirajo prek kabla.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Reaper ::

kuglvinkl je izjavil:

Dva rabim na monitorju.

A panel je pa istosortni pravs...


Panel je meni super in med njim in U2515H nisem opazil neke razlike, razen minimalne v barvah saj S serija ne pride s tovarniško kalibracijo kot U serija. Ker ne potrebujem natančnih barv za službo mi je za to vseeno (če se ukvarjaš s foto obdelavo, tiskom ipd.)

Vhode ima pa 1xDP in 2xHDMI.

Je tudi po raznih spletnih straneh ta monitor bil označen kot najboljši P/P 4K monitor.

kuglvinkl ::

Ja, desktop + laptop. Source zamenjam in to je to, torej sem se navadil :).

Glede panela, ok, to kar ti pravis se da resit s kalibracijo. Je razlika dat 1200 al pa 900, zal :).
Your focus determines your reallity

PrimozR ::

Ma tole z menjavo sourca je vrhunsko. Sploh še ko si inštaliraš Dell Display Manager in za switch sourca nastaviš keyboard shortcut. Potem se niti do monitorja ni treba stegniti, da flipneš na drugo mašino.

kuglvinkl ::

Woot woot, display manager?:)
Your focus determines your reallity

kuglvinkl ::

Se pravi ne rabim nastavi po monitorju da zamenjam DP z mDP?


kje to tocno? Al ravno moj ni podprt, imam 2x u2415.
Your focus determines your reallity

Reaper ::

Sem imel Display Manager naložen ampak se mi je začelo dogajati, da mi je na enem monitorju metalo svetlost na 0 %. Ne vem ali je kriv Windows ali Display Manager. Imam plan narediti format računalnika in bom ponovno probal z namestitvijo. Imam pa kombinacijo Dell G3223Q in S2721QS. Mogoče je kriv HDR v Windows ker ga G model podpira, S model pa ne.

kuglvinkl ::

NIsem 100% če se midva slišiva. Ti praviš, da se da zamenjat source torej iz Display Porta na mini Display Port z bližnjico na tipkovnici. Če ja, pls povej kako.

Meni se sicer zdi, da rabim drugo verzijo tega SW, ki pa ju moja monitorja ne podpirata. Tvoj prvi monitor je lanski drugi pa red lanski (23 in 21), tako da bi lahko podpiral zadnjo verzijo.

Hvala :)
Your focus determines your reallity

PrimozR ::

https://www.dell.com/support/kbdoc/en-s...

U4919DW je podprt. Seveda moraš imeti monitor povezan na PC prek USB-ja (kar je itak dano, če imaš v monitor priključeno miš in tipkovnico). Z dvema monitorjema se situacija verjetno precej zakomplicira, v primeru dveh monitorjev bi jaz gledal modele, ki imajo DP Out, da bi vseeno za oba sliko pošiljal prek enega DP kabla (prek primarnega), potem bi tole z menjavo sourca vseeno moralo delati.

Jaz sem sicer še na pre-2.0 verziji, kjer trenutno izgleda takole:


V2.x izgleda malo bolj fancy, malo težje se je znajti v njej (moderen izgled pa to...), ampak funkcionalnost je enaka.

Aja, seveda moraš imeti potem tudi dovolj USB inputov na monitorju. 4919ka ima 2 USB upstream porta (enega za DP/HDMI, enega za drug HDMI npr.) IN USB-C, torej bi načeloma lahko menjal med tremi računalniki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Nesta ::

Katera dva monitorja priporocate za RTX 4080 2* HDMI in 3* DP porti

Trenutno imam 3 monitorje z max 60hz refresh ratea.
32' AOC U3277WB
27' DEL U2715H
24' DEL U2415


Sedaj bi omenjene monitorje prodal in si kupil 2 enaka monitorja z velikostjo 27 do 34' z malo boljšim refresh ratom.

Kaj predlagate Price performance gaming monitor za RTX 4080?

Hvala

Reaper ::

Dell G3223Q, Gigabyte M32U.

Nesta ::

Reaper je izjavil:

Dell G3223Q, Gigabyte M32U.


Hvala
Zgledata top. Edino vidim da sta bolj za AMDje. Uradno ne podpirata G-SYNC

Nesta ::

Nesta ::

Tukaj sem nasel se eno dobro ponudbo.

Se splaca?

https://www.monitorji.si/izdelek/monito...

Cveto ::

Ga imam. Če imaš grafično, ki ti podpira 160fps+ na 1440p, se splača. Ima odličen kontrast, ghostinga ni (doma imam še AOC VA monitor in razlika je noč in dan), ko se navadiš na visoko hitrost osveževanja, ni več poti nazaj na 60 ali 75 hercov....

Pomankljivosti? HDR bi lahko bil boljši, ne glede na to, da gre za nekaj višjo "600" specifikacijo glede na običajne 400, a ni problem, ker je v "ne-HDR" kontrast in svetilnost odlična. Slika ni tako ostra, kot bi si želel, a to je pač cena 1440p na 32" monitorju. Monitor je tudi precej ukrivljen. Mene ne moti, koga pa zna. V igrah je itak super, bolje kot raven ekran, kak excel pa zna delovat malo vijugast.

Če iščeš tak tip monitorja, potem vsekako priporočan, tudi cena je ok.

scipascapa ::

1000R je preveč, bolje bi bilo 1500R.
««
125 / 137
»»