» »

Kateri Monitor ?

Kateri Monitor ?

Temo vidijo: vsi
««
124 / 137
»»

scipascapa ::

Vemo, joker forum pa na firmo :)

FireSnack ::

Tsunamii je izjavil:

FireSnack je izjavil:

Prvi padci cene za Dell G3223Q so se začeli in je 640EUR trenutno:
https://www.dell.com/de-de/shop/dell-32...

Če bo šel na 500EUR ga vzamem, drugače ne, ker bojda kvaliteta malo peša in se mi ne da pošiljat 3x nazaj v Nemčijo da dobim delujoč primerek...


Skdoa..za tak denar in vsaj na papirju lepo obeta.

JAz bi mogel drugo leto it iz prastarega ASUS PB328Q na kaj bolj gaming - drugo leto itk menjujem comp. Vam da je še prezgodaj vendar kaj je 'dobrega' trenutno nad 38' oz prihaja šele ?
Zdaj ali curve zadevo ali flat..čim je curve bo po visini 27' ? kar mi ne diši, ker sem se navadil na flat 32 :D Zdaj prihajajo OELDi drugo leto..sam 48' je preveč verjetno. Oddaljenost imam lahko malo več kot 1.1m.

Kak OLED 42 evo panel ni slab, če ga dobiš za kakih 700EUR, ampak meni osebno čisto preveliko za monitor neglede na to kam ga postaviš. Burn-ina se ne bojim. Mogoče bi bil sprejemljiv tale kjer lahko poljubno nastaviš kurwaturo in pa v menuju spremeniš izrez slike za 1440p, 1080p da pridobiš performance. Ta mi je še najbolj všeč trenutno:
https://www.lg.com/uk/tvs/lgoledflex
Ampak za zdaj še 3500EUR kar je nekoliko preveč. Kaj pa vem. Trenutno nekega pametnega monitorja ni na trgu, ker je vse kar ni OLED porazno v HDR, za Word pa je itak vseeno kakšen je monitor. Dell G3223Q bi vzel za max 500EUR ali pa morda celo Gigabyte M28U če pade na 400EUR, ki je ipak bolj podoben monitorju z 28 inč velikosti.
Preprodajalec NFT umetnin

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnack ()

Tsunamii ::

FireSnack je izjavil:

Tsunamii je izjavil:

FireSnack je izjavil:

Prvi padci cene za Dell G3223Q so se začeli in je 640EUR trenutno:
https://www.dell.com/de-de/shop/dell-32...

Če bo šel na 500EUR ga vzamem, drugače ne, ker bojda kvaliteta malo peša in se mi ne da pošiljat 3x nazaj v Nemčijo da dobim delujoč primerek...


Skdoa..za tak denar in vsaj na papirju lepo obeta.

JAz bi mogel drugo leto it iz prastarega ASUS PB328Q na kaj bolj gaming - drugo leto itk menjujem comp. Vam da je še prezgodaj vendar kaj je 'dobrega' trenutno nad 38' oz prihaja šele ?
Zdaj ali curve zadevo ali flat..čim je curve bo po visini 27' ? kar mi ne diši, ker sem se navadil na flat 32 :D Zdaj prihajajo OELDi drugo leto..sam 48' je preveč verjetno. Oddaljenost imam lahko malo več kot 1.1m.

Kak OLED 42 evo panel ni slab, če ga dobiš za kakih 700EUR, ampak meni osebno čisto preveliko za monitor neglede na to kam ga postaviš. Burn-ina se ne bojim. Mogoče bi bil sprejemljiv tale kjer lahko poljubno nastaviš kurwaturo in pa v menuju spremeniš izrez slike za 1440p, 1080p da pridobiš performance. Ta mi je še najbolj všeč trenutno:
https://www.lg.com/uk/tvs/lgoledflex
Ampak za zdaj še 3500EUR kar je nekoliko preveč. Kaj pa vem. Trenutno nekega pametnega monitorja ni na trgu, ker je vse kar ni OLED porazno v HDR, za Word pa je itak vseeno kakšen je monitor. Dell G3223Q bi vzel za max 500EUR ali pa morda celo Gigabyte M28U če pade na 400EUR, ki je ipak bolj podoben monitorju z 28 inč velikosti.


WooW huud LG OLED Flex !! Edin cena...ta ni OK ;)

FireSnack ::

1 screen. 20 curves. Stane res skor tolko kot 20 kurv plus jahta najem/dan.
Preprodajalec NFT umetnin

Ajnstajn` ::

Reaper je izjavil:

Jaz sem na koncu vzel Dell G3223Q, čakam da ga dobim, predvidoma naslednji teden.

kje si ga pa vzel? poročaj, kako bo, jaz ga bom tudi najverjetneje vzel.
//

Ajnstajn` ::

Ajnstajn` je izjavil:

Reaper je izjavil:

Jaz sem na koncu vzel Dell G3223Q, čakam da ga dobim, predvidoma naslednji teden.

kje si ga pa vzel?
jaz bi ga tudi vzel, samo nevem kje, lih zaradi tega, če ga bo treba parkrat nazaj poslat.
poročaj, kako bo.
//

FireSnack ::

LG OLED42C21LA je že 770EUR. Za črni petek bo po informacijah od zanesljivih virov okoli 500EUR. Ampak 42 je veliko prevelik za monitor in veliko premajhen za TV.
Pa ne okol govort!
Preprodajalec NFT umetnin

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: ALT ()

Melanholija ::

Ajnstajn` je izjavil:

Ajnstajn` je izjavil:

Reaper je izjavil:

Jaz sem na koncu vzel Dell G3223Q, čakam da ga dobim, predvidoma naslednji teden.

kje si ga pa vzel?
jaz bi ga tudi vzel, samo nevem kje, lih zaradi tega, če ga bo treba parkrat nazaj poslat.
poročaj, kako bo.


https://eigre.si/monitor-dell-g3223q-16...

Tu se mi zdi ugoden.

Reaper ::

Na eigre je najbolj ugoden ja. Jaz sem ga vzel na Mimovrste, ker sem imel tam še neke darilne bone.

scipascapa ::

FireSnack je izjavil:

LG OLED42C21LA je že 770EUR. Za črni petek bo po informacijah od zanesljivih virov okoli 500EUR. Ampak 42 je veliko prevelik za monitor in veliko premajhen za TV.
Pa ne okol govort!


link prosim, za 500€ ga vzamem takoj.

Tsunamii ::

GA bi kar precej vzelo za tako ceno..še jaz bi razmislil, da menjam za mojega Asusa 32 na tega 42' OELDA :D

FireSnack ::

scipascapa je izjavil:

FireSnack je izjavil:

LG OLED42C21LA je že 770EUR. Za črni petek bo po informacijah od zanesljivih virov okoli 500EUR. Ampak 42 je veliko prevelik za monitor in veliko premajhen za TV.
Pa ne okol govort!


link prosim, za 500€ ga vzamem takoj.

Nekako ne verjamem da boš ti karkoli kupil, ker večinoma samo jamraš nad cenami. Mah, saj smo vsi isti. :D
Preprodajalec NFT umetnin

scipascapa ::

Sredstva so odobrena....500€ imam ready....samo bodo ostali pri meni, ker nihče ne bo prodajal za tak denar.

FireSnack ::

scipascapa je izjavil:

Sredstva so odobrena....500€ imam ready....samo bodo ostali pri meni, ker nihče ne bo prodajal za tak denar.

Ko bo, boš spustil odobrena sredstva na 450€. Poznamo mi take lumpe. Ti, ti, ti porednež. :)):D:))
Preprodajalec NFT umetnin

PrimozR ::

Za prcanje mata zasebna sporočila.

hujsk1999 ::

Danes predstavljen monitor, ki dejansko obeta:
https://www.lg.com/us/monitors/lg-27gr9...
Intel Core i9-13900KS/MSI GeForce RTX 4090 SUPRIM X 24G/EKWB Custom

tikitoki ::

A so resili burn in:)?*

hujsk1999 ::

Ne vem. Tisti, ki govorite o burn-inu tako ali tako nikoli niste in nikoli ne boste imeli OLED monitorja ali TVja. Lahko govorite o tem še naslednjih 10 let...
Tale monitor bo faking 5x bolj odziven od kakega 360Hz IPS ali TN. Kje naročimo? Cena nima veze, vzemite moj denar prosim.
Intel Core i9-13900KS/MSI GeForce RTX 4090 SUPRIM X 24G/EKWB Custom

Tilen88 ::

Ufff zanimivo :o

Tsunamii ::

hujsk1999 je izjavil:

Danes predstavljen monitor, ki dejansko obeta:
https://www.lg.com/us/monitors/lg-27gr9...


Bo se kaksna 32' OELD ? To 27 premalo zame - 42' pa preveliko se bojim :|

hujsk1999 ::

Tsunamii je izjavil:

hujsk1999 je izjavil:

Danes predstavljen monitor, ki dejansko obeta:
https://www.lg.com/us/monitors/lg-27gr9...


Bo se kaksna 32' OELD ? To 27 premalo zame - 42' pa preveliko se bojim :|

2023 bo več tega. Sigurno tudi kak 32 4K.
Intel Core i9-13900KS/MSI GeForce RTX 4090 SUPRIM X 24G/EKWB Custom

Kurzweil ::

Kupujem 4K monitor... pa bi bilo zanimivo slišat kakšno mnenje, kako je s temi 32".. 34"... da ne rečem 42" monitorji, a ni to že tako veliko, da ne moreš celotnega monitorja videt, ne da bi se obračal oz. rabil mučiti oči? Govorim seveda o neki casual rabi, pa naj bo to pisarniško delo, igre,... pač vse, ko imaš na mizi monitor, recimo trenuto kolikor sem zmeril, ga imam nekih 65cm stran od glave, kar ima verjetno večina, v kolikor ni globina mize neka izvenserijska... verjetno je za neko normalno rabo/pogled na monitor dovolj nekaj med 27-32"?

mailer ::

verjetno je za neko normalno rabo/pogled na monitor dovolj nekaj med 27-32"
Tam do 34", če vzameš 21:9 razmerje je pri gledanju do 1 metra še sprejemljivo. Osebno več kot 32" na povprečno računalniško mizo sploh nebi dajal.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

PrimozR ::

Kako pa gre 4k skupaj z 21:9 razmerjem? :)

mailer ::

Težko. Vzameš potem najbližjo velikost navzgor.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

hokuto ::

Kako, oziroma kje pa kupujete monitorje? Pri nas, če že imajo iskani model, so cene razen v izjemnih primerih neresne, iz Nemčije pa marsikatera trgovina ne pošilja k nam, mailboxde pa tudi samo monitorje manjše od 21" prepošilja kar je torej neuporabno.
doke!

PrimozR ::

PC King pošlje po normalni ceni, preverjeno z 49ko.
Computer Universe je after the fact spremenil ceno pošiljanja na 120 EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

mailer ::

Poskusi na kateremkoli eu amazonu.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

blackbfm ::

Kupujem 4K monitor... pa bi bilo zanimivo slišat kakšno mnenje, kako je s temi 32".. 34"... da ne rečem 42" monitorji, a ni to že tako veliko, da ne moreš celotnega monitorja videt, ne da bi se obračal oz. rabil mučiti oči? Govorim seveda o neki casual rabi, pa naj bo to pisarniško delo, igre,... pač vse, ko imaš na mizi monitor, recimo trenuto kolikor sem zmeril, ga imam nekih 65cm stran od glave, kar ima verjetno večina, v kolikor ni globina mize neka izvenserijska... verjetno je za neko normalno rabo/pogled na monitor dovolj nekaj med 27-32"?


predpostavljat je treba da uporabniki nimajo pojma o ergonomiji..naj se potem mučijo pač:))

jz imam 27 vrh glave za casual uporabo, že tu robove vidim nekolk pod kotom.. jaz bi mel edino več širine ko uporabljam kakšen photoshop, raw obdelava fotk in take zadeve, razni sidebari zavzamejo lep del prostora

Reaper ::

Jaz sem včeraj odpakiral svojega Dell-a G3223Q, se pravi 32" 4K model, poleg njega imam še Dell D2721QS, 27" 4K model. Novi 32" monitor je pravi balzam, včeraj sem ga uporabljal za službene namene, kar z odličnim IPS panelom ni problem, lepe tople barve, ki ne naprezajo oči, super ostrina. Iger še nisem probal, samo včeraj, ko sem zadevo montiral na VESA držalo, sem na hitro preveril na PS5, če resolucije štimajo in je bilo omogočeno, 4K, HDR, 120 Hz in VRR. Bom pa na temo gaminga kaj več probal čez vikend.

Na obeh monitorjih uporabljam scaling 150 %, na 32" modelu vidim zadeve super, ravno prav velike, na 27" modelu pa sem na meji, so zadeve že kar majhne. Monitorja imam nekje 70 - 80 cm od glave. Pri 32" modelu nimam težav z "zajemanjem" celotne slike, vidim celoten monitor in še malo naokoli, tako da ni potrebe po obračanju glave, ko gledam vsebino. Bi pa lahko ti novi monitorji imeli tudi kakšen izhod več, ne standardno 1×DP in 2×HDMI, sploh G3223QS, ki je kar draga zadeva.

DirkDiggler ::

Je kakšen 27inch IPS 1440p monitor na voljo za ceno do 170 eur ? Ne bo uporabljen za gaming.

gddr85 ::

za 170 bolj težka

scipascapa ::

reaper: nič ni drago, če dobiš brez ddv :)

DirkDiggler ::

Damn, sem mislil, da so cene že kaj nižje. 2 leti nazaj sem kupil HP monitor istih specifikacij za 150...

Truga ::

inflacija is a bitch

FireSnack ::

Uff, letos pa cene kar navzgor. Trgovci ne popuščajo, mi pa tudi ne in ne razmetavamo težko prigaranih cekinov. Hahaha, kupimo drugo leto, ane scipascapa?
Preprodajalec NFT umetnin

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: PrimozR ()

PrimozR ::

Reaper je izjavil:

Jaz sem včeraj odpakiral svojega Dell-a G3223Q, se pravi 32" 4K model, poleg njega imam še Dell D2721QS, 27" 4K model. Novi 32" monitor je pravi balzam, včeraj sem ga uporabljal za službene namene, kar z odličnim IPS panelom ni problem, lepe tople barve, ki ne naprezajo oči, super ostrina. Iger še nisem probal, samo včeraj, ko sem zadevo montiral na VESA držalo, sem na hitro preveril na PS5, če resolucije štimajo in je bilo omogočeno, 4K, HDR, 120 Hz in VRR. Bom pa na temo gaminga kaj več probal čez vikend.

Na obeh monitorjih uporabljam scaling 150 %, na 32" modelu vidim zadeve super, ravno prav velike, na 27" modelu pa sem na meji, so zadeve že kar majhne. Monitorja imam nekje 70 - 80 cm od glave. Pri 32" modelu nimam težav z "zajemanjem" celotne slike, vidim celoten monitor in še malo naokoli, tako da ni potrebe po obračanju glave, ko gledam vsebino. Bi pa lahko ti novi monitorji imeli tudi kakšen izhod več, ne standardno 1×DP in 2×HDMI, sploh G3223QS, ki je kar draga zadeva.

Kako si z vidom? Ker 150 % scaling je na 4k efektivno 1440p (prikaz iste vsebine, le da pač bolj ostro na račun več uporabljenih pikslov). Sprašujem pa bolj zato, ker mi je 1440p (na 27") max, kar bi imel, v smislu da 1080p odpade, 4k bi pa pomojem gonil na 125 % DP scaling (100 % je res malo huda). Sem pa od zadnje tretjine osnovne šole očalar (na daleč) in si ne predstavljam, da ne bi nosil očal, opažam, da se veliko ljudi ne strinja s to taktiko :D

FireSnack ::

G3223Q je ista cena kot OLED42C2PUA. Kdor se izmika očalam, kot kolega zgoraj, je 42 skoraj bolj pameten nakup. Izklopiš ABL in teraš na polno, ker burn-in je itak mit in obstaja samo v pravljicah in glavah kupcev cheap robe.
Preprodajalec NFT umetnin

Reaper ::

Imam očala na daleč, ki jih itak ves čas nosim, drugače sem čorav. Trenutno scaling na 150 % mi je čisto kul, mi je super, ker se oči ne mučijo. Ko pogledam na 27" 4K z enakim scalingom vidim, da oči kar rabijo kakšno sekundo, da se privadijo. Sploh ko delam z Excelom, ko se v poplavi celic podatki kar izgubijo.

Sem resno gledal tale LG OLED ampak 10" več na tej razdalji, ne vem, osebno mislim da je preveč. Drugi problem je pa skakanje svetlosti na svetlih podlagah, to bi me živciralo. Pa tudi za slabih 500 EUR LG-ja ne bi dobil zaradi različnih razlogov.

Jaz sem za sub 500 EUR ceno z nakupom zaenkrat zelo zadovoljen. Tudi v tujini so cene že pod 700 EUR, v akcijah celo okoli 600 EUR.

@scipascapa: ni čisto res, tudi 840 EUR - DDV je po mojem mnenju veliko in monitorja ne bi vzel. Ni mi bila nuja iti v nakup, bolj pobožne želje, luksuz. Prepričala me je, kot sem omenil že pred časom, cena. Lahko bi vzel Gigabyte M32U ampak bi me na koncu prišel dobrih 100 EUR več kot Dell. Nisem videl smisla pri moji uporabi. Pa tudi z Dellom imam že zadnjih 10 let super izkušnje z U in S serijama, zdaj še z G.

Če bi resno razmišljal o nakupu 32" 4K monitorja za delo, Dell U serija recimo, potem pri enaki ceni vsekakor izberem omenjeni model G3223Q. Sumim da gre za zelo podobne komponente/matriko v obeh modelih, saj ima tudi G model odlične barve, to na testih tudi posebej izpostavijo in je primeren za grafično obdelavo. Pride s certifikatom o tovarniški kalibraciji, kot U modeli. Pri S modelu tega certifikata recimo ni poleg, saj gre za nižji cenovni razred. Jaz bom ta monitor imel N let, U2515H sem imel 7 let, zdaj bo ponovno zaživel pri drugemu družinskemu članu. Še vedno dela BP, odličen monitor, veliko število priključkov...

To je kot gume pri avtu, te te držijo na cesti, zato kupim optimalne z vidika varnosti/cene za moj stil vožnje.

Enako je z monitorjem, če ti je služba cel dan gledati v monitor se na dolgi rok to zelo pozna pri zdravju/kondiciji oči če imaš slab monitor ali dobrega. Na sebi ne bom škrt, seveda pa v okviru finančnih zmogljivosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Reaper ()

PrimozR ::

42ko imaš pač dlje oz. furaš nižji scaling in bolj mahaš okrog z glavo.

Reaper ::

Tako ja, pri meni pa večja razdalja ni opcija, ker nimam prostora.

scipascapa ::

Reaper: daj malo poslikaj, gledam isto ta monitor zase...katero grafo imaš? Jaz 3060Ti.

Firesnack: LINK or DIE.

Zgodovina sprememb…

Reaper ::

Trenutno je v računalniku AMD Vega 64,144 Hz mi ni uspelo še dobiti od monitorja, je pa res da se tudi še nisem potrudil.

Na PS5 igram lepo na 120 Hz.

Kar se tiče samegq izgleda pa nič posebnega, od spredaj standardni Dell pisarniški monitor, od zadaj daje malo gaming vtisa. Pri meni se hrbta ne vidi, ker ga imam na Vesa držalu, LED lučke na hrbtni strani sem pa tudi ugasnil.

Lokacija tipk na monitorju za nastavitve je bedna, na desnem hrbtnem robu, USB vhoda pa sta na levem spodnjem robu monitorja, pravokotno na mizo. Drugega pa nič posebnega.

Partyzan07 ::

Kaj pravite na ta dva monitorja
https://www.msi.com/Monitor/Optix-MAG32...
https://www.dell.com/en-us/shop/dell-32...
MSI je za 430€ DELL pa za 360€ katerega bi vi izbrali izključno za gaming in pa kaj za po netu pobrskat???

scipascapa ::

dell link za 360€

TehDucky ::

https://geizhals.de/lg-ultrawide-34wq75...

Tole bom vzel, čisto nov, ni nekih reviewov, ampak pomoje je to to. Ne rabim za gaming.

dominuspro ::

@Reaper
g3223q si dobil za 500€? Kje oz. zrihtaš še meni enega? :)

Reaper ::

Ni bil 500 € ampak še malo cenejši :D. Pri meni je bil splet okoliščin, da sem ga dobil po takšni ceni, zrihtati ga pa ne morem. Spremljaj DE, tam je bil pred časom tudi že pod 600 €, če gre verjeti price trackerjem.

Tody ::

Za bolj pisarniško delo, torej ne za igre in ne za video editing se kupi dva manjša monitorja al en večji pa mogoče ta bolj ukrivljen? Kaj priporočate?

Cveto ::

Jaz imam v službi dva 27" in doma ukrivljenega 32". Ta je ok, a za delat preferiram dva ločena ekrana. Saj se da tudi na 32" lepo gledati dve zadevi hkrati, a velikost vseeno ni ona prava. Tako pa imaš dva landscape ekrana, na katera po želji brez težav daš tudi tri ali štiri vsebine (pišem recimo mail in imam na eni strani to (v Outlook vgnezdenem načinu), na drugi pa analizo v excelu in ERP.

Doma sem tudi probal dva ekrana (24") a zaradi iger ni to to, se bolje obnese 32". Probal sem tudi tri 24", a je preširoko in tudi windowsi se ne znajdejo najbolje s tako postavitvijo. Če hočeš, da je recimo igra čez vse tri ekrane hkrati, potem jih moraš "združiti", a potem zeza maksimiranje programov (ker potegne kar čez vse) in še kaj.

Sem pa šel pred časom doma iz ravnega 32" (AOC Q3279VWF) na 1000R ukrivljenega (Samsung Odyssey G7) in mi za igre in multimedijo prav paše. Ekran sam po sebi sicer ni nič ekstra (ima visoko frekvenco osveževanja za kar sem ga tudi kupi in to je to), a krivina mu pride prav. Ravni mi zdaj zgleda kot oni izbočeni CRT-ji včasih (sem ga dal otroku).
««
124 / 137
»»