» »

Kateri Monitor ?

Kateri Monitor ?

Temo vidijo: vsi
««
123 / 137
»»

TehDucky ::

Jaz sem že 10 let na QHD, na enem prvih QHD 27 colarju, pa mi res ni žal da sem takrat dal 700 eur (pa sem bil študent).

IPS in VA si ne bosta blizu, za "šolo" bo IPS boljši, boljši vidni koti, ni ghostinga pri branju texta, ko scrollaš (načeloma ga pa skoraj ni več pri VA ampak se lahko zgodi). VA pa pač boljši kontrast, se mi zdi da so malo bolj svetli pa ceneje prideš do višjih frekvenc osveževanja. Je pa pri 27'' zelo podobna cena za oboje.

Recimo tukaj si lahko pogledaš z aktivnim filtrom - https://www.monitorji.si/product-catego...
oz. tukaj iz nemškega "ceneje.si", kjer je malo več informacij na kupu pa pogledaš če se pri nas prodajajo https://geizhals.eu/?cat=monlcd19wide&x...

PrimozR ::

Na šihtu imamo standardizirane monitorje, včasih je bil to 24" 1080p (AOC krš za ~80 EUR), zdaj je pa 27" 1080p Dell. Raje vztrajam na 24" kršu kot da grem na 27" 1080p. Oz. resno razmišljam, da si kupim svoje monitorje s svojim denarjem.

1080p na 27" nima kaj delat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

MrStein ::

Če bo primarno igral igre in ima slabšo grafično, bo tudi z 1080 preživel.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

klemenSLO ::

PrimozR je izjavil:

Na šihtu imamo standardizirane monitorje, včasih je bil to 24" 1080p (AOC krš za ~80 EUR), zdaj je pa 27" 1080p Dell. Raje vztrajam na 24" kršu kot da grem na 27" 1080p. Oz. resno razmišljam, da si kupim svoje monitorje s svojim denarjem.

1080p na 27" nima kaj delat.

Vidiš (no ali pa ne :) ), jst sm pa blazno zadovoljen z Lenovo ThinkVision 27" 1080p .. balzam za oči.
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

mtosev ::

A posamezne pixle tudi vidiš pri 27" 1080p?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

dude ::

Kolikor vem mora biti 27ka vsaj 1440p. Na sihtu imamo 1080 in je blury as f*ck

mtosev ::

Meni je 30" in 2560x1600 super.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Buggy ::

Kolikor vem mora biti 27ka vsaj 1440p. Na sihtu imamo 1080 in je blury as f*ck


nobenga resnega pravila ni...vsake oci imajo pac svojega malarja in vsak monitor je namenjen svojim specificnim nalogam. Preveris kaj ti ustreza in ga uporabljas za namen s katerim si ga kupil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

Cveto ::

Jaz imam v službi 2x Dell 27" 1080p. Sem imel 2x 24" 1200p, pa mi je to bolje, ker imam lahko ekrana malo bolj stran in lažje gledam tako. In ko imaš ekran malo dlje, ni videti razlike v PPI.

Še bolje bi bilo 2x 1440p, samo glede na to da sem imal ta dva že tukaj, je čisto ok.

Invictus ::

Sam sem si za delo nabavil 49" Dell, 5K locljivost.

Se ga rabis mal navadit.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

dude ::

Buggy je izjavil:

Kolikor vem mora biti 27ka vsaj 1440p. Na sihtu imamo 1080 in je blury as f*ck


nobenga resnega pravila ni...vsake oci imajo pac svojega malarja in vsak monitor je namenjen svojim specificnim nalogam. Preveris kaj ti ustreza in ga uporabljas za namen s katerim si ga kupil.


Mislim več pikslov na inch je velika razlika, ne gre se tukaj za "predsodke". 27' 1080 pač ni enako dober kot 24' 1080.

Invictus ::

A kdo uporablja vec monitorjev, 2-3, v portrait modu? Vertikalno?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Buggy ::

Mislim več pikslov na inch je velika razlika, ne gre se tukaj za "predsodke". 27' 1080 pač ni enako dober kot 24' 1080.


PPI okoli 100 je za vecino polna kapa, PPI 80 kot je na 27" 1080p pa ene moti s tem da vidijo pixle spet druge pa to ne tangira v nicemer in so ga v sluzbi veseli ker v navezi z laptopom in dvemi zunanjimi monitorji, kot ima vecina pri nas v pisarni, ne rabijo delat scaling v winsih in si s tem "pogrsat" marsikater program, ki w10 scalinga ne zna ustrezno uporabljat...recimo (putty in TC sta recimo taksna).
Pol spet imas ljudi, ki zelijo imeti 27" 1080p high refresh z vec razlogov in ne zgolj zato, ker imajo HW tak da tak monitor zadovoljivo zene v spilih, ki jih igrajo. Spet tretji imajo triple setup 27" 1080p za razne gaming simulacije in primerov je neskoncno kot sem rekel...vzames tisto kar ti pase. Jaz osebno sem doma kar nekaj casa gonil 27" 1080p, tamali ga pa se vedno... pa nikoli nobenega od nas ni v uc stihal piksel ;)

Ta debata je pa drugac ze mal dolgocasna in se ponavlja na vsake pol leta ...kupis kar ti ustreza pa basta! Da bi pa kar nekaj posplosil in bi "recept" talal kot sveto resnico za vse primere je pa malce smesno. Ce ne drugega imajo nekateri taksno dioptrijo, da lahko z ocali na 4K 27" vidijo piksle :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

MrStein ::

Uf, kaj pa je narobe s PuTTY?
To je ja čisti text. A settings dialog ni OK?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Buggy ::

fonte mi zdrma pa blurani so, ce nimam okna v full screen, kar pa seveda nocem

dude ::

Buggy je izjavil:

Mislim več pikslov na inch je velika razlika, ne gre se tukaj za "predsodke". 27' 1080 pač ni enako dober kot 24' 1080.


PPI okoli 100 je za vecino polna kapa, PPI 80 kot je na 27" 1080p pa ene moti s tem da vidijo pixle spet druge pa to ne tangira v nicemer in so ga v sluzbi veseli ker v navezi z laptopom in dvemi zunanjimi monitorji, kot ima vecina pri nas v pisarni, ne rabijo delat scaling v winsih in si s tem "pogrsat" marsikater program, ki w10 scalinga ne zna ustrezno uporabljat...recimo (putty in TC sta recimo taksna).
Pol spet imas ljudi, ki zelijo imeti 27" 1080p high refresh z vec razlogov in ne zgolj zato, ker imajo HW tak da tak monitor zadovoljivo zene v spilih, ki jih igrajo. Spet tretji imajo triple setup 27" 1080p za razne gaming simulacije in primerov je neskoncno kot sem rekel...vzames tisto kar ti pase. Jaz osebno sem doma kar nekaj casa gonil 27" 1080p, tamali ga pa se vedno... pa nikoli nobenega od nas ni v uc stihal piksel ;)

Ta debata je pa drugac ze mal dolgocasna in se ponavlja na vsake pol leta ...kupis kar ti ustreza pa basta! Da bi pa kar nekaj posplosil in bi "recept" talal kot sveto resnico za vse primere je pa malce smesno. Ce ne drugega imajo nekateri taksno dioptrijo, da lahko z ocali na 4K 27" vidijo piksle :)


Ne bit hurt, v pisarni 24 inch vs 27 inch in je bistveno boljša kvaliteta če primerjaš ti dve dimenziji pri tej resoluciji na 24'. To niso pravljice ampak pač fact. Seveda če gledaš samo v 27' se navadiš. To pa ne spremeni dejstva, da je 1080 bolša na 24'.

Buggy ::

To pa ne spremeni dejstva, da je 1080 bolša na 24'.


...ce se tako bolje pocutis in ne razberes kar sem povedal, pa naj bo kot si napisal.

dude ::

Buggy je izjavil:

To pa ne spremeni dejstva, da je 1080 bolša na 24'.


...ce se tako bolje pocutis in ne razberes kar sem povedal, pa naj bo kot si napisal.


Hvala enako.

PrimozR ::

Invictus je izjavil:

Sam sem si za delo nabavil 49" Dell, 5K locljivost.

Se ga rabis mal navadit.

A dej dej, kakšen 5k.

blackbfm ::

1080p še na 24" zgleda grdo, tekst je moten as fu*k pa še pixel gap posivi celotno sliko

za moje pojme je 120 dpi je minimum za neko spodobno sliko.. torej 1440p na 24" in 4k na 27"

fonte mi zdrma pa blurani so, ce nimam okna v full screen, kar pa seveda nocem


to maš neki narobe nastavljen, pri meni je putty kristalno čist

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Alien123 ::

Kaj se najboljše splača kupit za monitor:

Lg 42c2
Alienware aw3423dw
Asus pg42uq
Ali kaj drugega?

Trenutno imam pg348q in ga daje zob časa, celotna slika utripa na čase. Imel bi 4K, pa tudi uw mi je super. Hmm

dude ::

Alienware aw3423dw ni 4k in je praktično ista zadeva kakor ta katero uporabljaš trenutno.
Tale LG je televizor?
Glede na poslano, bi ti priporočal ASUS pg42uq. Odvisno za kaj rabiš, predvidevam da igrce?

Fury ::

Naredu cel kup reasearcha tocno glede tehle :)

LG C2 in Asus PG42UQ imata isti panel, plusi Asusa pa so:
- Lahko (skoraj cisto) izklopis ABL in ASBL (automatic (static) brightness limiter) - torej da ne dobis tega da je mali beli window ful bright, pol ga pa vecas, pa brigthness pada, zato da ostane monitorjev power usage znotri mej. ASBL pa ti zmanjsa brigthness, ko je nekaj casa prikazana staticna slika, da ga sciti pred burn-inom, ampak beri naslednji point
- Boljse hlajenje (se vedno pasivno), zato manjsi burn in potential
- Mat premaz namest glossy - za monitor super, da ne vidis vseh odsevov ko pises shit :)
- Display port, zato dobis high refresh rate tut na Apple-silicon Mac-ih (HDMI je locked na 60Hz)
- Vse kar monitor zna (i.e standby in auto wake etc)

Huge minus: Asus stane skor 2x tok kot C2 :D

Mogoce je problem za office use WBGR (white-blue-green-red) panel pixel layout, ki ga Cleartype natively ne pozna (W ga zmede), zato tekst ni tok cist kot bi mogu bit. Pa nekateri appi ne uporabljajo Cleartypea ampak assumajo RGB layout - najvecji offender je CHROME (FFS!)

Alienware je pa itak druga klasa, ker je ful manj screen real-estata, pa ta QD-OLED ma res freaky layout za font rendering - sploh ni na gridu:


Ce kupujes pa za gaming in media bojo pa vsi epic, low latency - pol pa sam zberi format ki ti bolj pase :)

Alien123 ::

Hvala za tale odgovor. Tale asus-ov se mi dopade, ker je res monitor in dobiš "monitor" funkcije, ampak nwm če je to vredno 2x cene C2.
Alienov mi je tudi zanimiv, ker ima 1000nitov za hdr je pa res, da je "samo" 1440p". Res pa je, da v njihovi garanciji krijejo burn in do treh let.
Tale 42c2 ima dejansko starejši panel od 48c2. 42c2 ima wbc, medtem kot 48c2 wbe. Težke odločitve :))

Fury ::

Ma ni ful razlike med tema wbe/wbc paneloma tbh...

Kaj mas primary use case?

Alien123 ::

Fury je izjavil:

Ma ni ful razlike med tema wbe/wbc paneloma tbh...

Kaj mas primary use case?


Primary je samo gaming. Trenutno si delam "gaming" sobo in nwm al si naj kupim monitor/tv ali samo monitor in še kakšni oled tv za v dnevni.

Fury ::

Pol je IMO no brainer LG 42 C2, ker bos itak na windows masini in bo delal proper high refresh.

MrStein ::

Buggy je izjavil:

fonte mi zdrma pa blurani so, ce nimam okna v full screen, kar pa seveda nocem

Hmm, sem probal scaling na 175% in vse zgleda OK.
Kaki scaling imaš? Več monitorjev?

V trenutku, ko spremenim scaling, se PuTTY okno prilagodi, tako da boljše podpore sploh ne more imeti.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Buggy ::

ja vedno dva monitorjev ob primarnem 15" laptopu z 1080p, ki je na 150% scaling. V pisarni mi dela celo zadovoljivo, ker imam zraven dva 24" 1920x1200 in 100% scaling, doma imam pa blury mess, saj je zaraven istega laptopa en 32" 1440p in en 27" 1440p s scalingom 125%. Problem nastane, ko okno odpres na enem ekranu in ga prestavis na drugega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

Tsunamii ::

Zgleda da bo potrebno it na OLEDe za gaming :D Recimo tega AORUS FO48U .. sam pisovka preveliko. Tam do 42' ..sedaj sem na Asus PB328Q ..in ga bo počasi zob časa najdena - pac ni gajming monmitor.

Ajnstajn` ::

Fury je izjavil:

Naredu cel kup reasearcha tocno glede tehle :)

LG C2 in Asus PG42UQ imata isti panel, plusi Asusa pa so:
- Lahko (skoraj cisto) izklopis ABL in ASBL (automatic (static) brightness limiter) - torej da ne dobis tega da je mali beli window ful bright, pol ga pa vecas, pa brigthness pada, zato da ostane monitorjev power usage znotri mej. ASBL pa ti zmanjsa brigthness, ko je nekaj casa prikazana staticna slika, da ga sciti pred burn-inom, ampak beri naslednji point
- Boljse hlajenje (se vedno pasivno), zato manjsi burn in potential
- Mat premaz namest glossy - za monitor super, da ne vidis vseh odsevov ko pises shit :)
- Display port, zato dobis high refresh rate tut na Apple-silicon Mac-ih (HDMI je locked na 60Hz)
- Vse kar monitor zna (i.e standby in auto wake etc)

Huge minus: Asus stane skor 2x tok kot C2 :D

Mogoce je problem za office use WBGR (white-blue-green-red) panel pixel layout, ki ga Cleartype natively ne pozna (W ga zmede), zato tekst ni tok cist kot bi mogu bit. Pa nekateri appi ne uporabljajo Cleartypea ampak assumajo RGB layout - najvecji offender je CHROME (FFS!)

Alienware je pa itak druga klasa, ker je ful manj screen real-estata, pa ta QD-OLED ma res freaky layout za font rendering - sploh ni na gridu:


Ce kupujes pa za gaming in media bojo pa vsi epic, low latency - pol pa sam zberi format ki ti bolj pase :)


kakšen je pa text clarity na C2? Zdajle mam monitor 32' 1440p, gledam ga s 55-60 cm in mi je text clarity izredno moteč, ne prenesem takšnega teksta, vrnil bom monitor ker vidim dobesedno vsak pixel.
Študiram o C2 ampak me zanima text clarity. Gledal bi ga pa recimo tam z nekje 70cm. Šel bom pa tudi sam preverit 42' C2, saj ga imajo razstavljenega v big bangu?
Moja uporaba pa bo največ browsing, reading, šele nato gaming.
Če pa ima C2 slab text clarity, pa razmišljam potem o Dell G3223Q.
//

Buggy ::

Zdajle mam monitor 32' 1440p, gledam ga s 55-60 cm in mi je text clarity izredno moteč

...dol dej ocala ;)

lahko pa da jaz rabim nova, ker gledam 2x 32" 1440p na 40cm z +1 ocali pa teh tvojih problemov nekak ne opazam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

Ajnstajn` ::

Buggy je izjavil:

Zdajle mam monitor 32' 1440p, gledam ga s 55-60 cm in mi je text clarity izredno moteč

...dol dej ocala ;)

lahko pa da jaz rabim nova, ker gledam 2x 32" 1440p na 40cm z +1 ocali pa teh tvojih problemov nekak ne opazam.


nimam očal. Bi nemara bilo kaj narobe z mojim monitorjem ali mogoče kakšna nastavitev? tezko verjamem. Prej bi rekel da enostavno 92 PPIja premalo.
//

Buggy ::

...malce sem se pohecal, ker sam nisem zmozen razumeti tega kar dolocene moti. Kot sem rekel vsake oci imajo svojega malarja, zato se je nesmiselno prerekati o tem kaj koga moti in kaj vidi in pricakovati nasvete. Jaz sem lahko ocenjevalec zgolj sam zase.

Fury ::

42" na 4k je 105 PPI ampak je zarad pixel layouta definitivno mal slabsi clarity, tko da si tam-tam IMO.

Te pa cist razumem glede teksta, mene tut ful moti :)

V big bangu mas verjetno razstavljena kot TV, tko da odnesei sabo laptop ce mas in in prosi prodajalca, ce lahko probas.

Ampak... brightness limiter cist mori za browsing/reading, tko da edino ce gledas C2 kot panel primerjavo za Asusa... jest se nisem nabavil, ker mi je res brutalna razlika v ceni :)

Javi kako se ti bo zdelo! Me zanima :)

Aja, pa na 4k na 32" bo defintivno ful boljsi tekst clarity, sam bos rabil scaling na ene 125% :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fury ()

Reaper ::

Kaj pa bi bil optimalen monitor za delo in PS5? Zaradi dela mora biti IPS matrika, zaradi PS5 mora imeti HDMI 2.1. Našel sem, da hvalijo Gigabyte M32U, je še kaj podobnega?

Kar se scalinga tiče imam jaz službeni laptop s 14" FullHD monitorje, primarni 27" 4K monitor in sekundarni 25" 1440p monitor. Na vseh sem dal scaling na 150 %, ker je neostrina aplikacij na različnih zaslonih meni osebno zelo moteča.

Monitor imam pa nekje 80 cm od glave, tako, da bi moral biti 32" 4K ravno prav, 27" 4K mi je že kar mala pisava.

Fury ::

Gigabyte M32U je verjetno res best buy za tako mesanico uporabe...

Jest sem se zajebal ker mam LG 65" OLED C2 za TV in PS5... in zdej ko vem kako lahko to zgleda mi je IPS cist zalosten za pogledat :)

Ajnstajn` ::

Fury je izjavil:

42" na 4k je 105 PPI ampak je zarad pixel layouta definitivno mal slabsi clarity, tko da si tam-tam IMO.

Te pa cist razumem glede teksta, mene tut ful moti :)

V big bangu mas verjetno razstavljena kot TV, tko da odnesei sabo laptop ce mas in in prosi prodajalca, ce lahko probas.

Ampak... brightness limiter cist mori za browsing/reading, tko da edino ce gledas C2 kot panel primerjavo za Asusa... jest se nisem nabavil, ker mi je res brutalna razlika v ceni :)

Javi kako se ti bo zdelo! Me zanima :)

Aja, pa na 4k na 32" bo defintivno ful boljsi tekst clarity, sam bos rabil scaling na ene 125% :)


Prej sem mel 27' 1440p, pa mislim da nisem imel nobenega scalinga, in mi je tekst bil super. nato sem vzel 32' 1440p (odyssey c7) in enostavno ne morem prebolet takšnega teksta.

32' 4k mislim da bi bilo zame, ampak nekega oleda za pravo ceno ni. Nisem se sprobal nobenega wide range monitorja ampak na prvi pogled mi ne potegne.
Nemara bi res imel tega asusa, ki ga omenjas, ampak je cena res predraga.
Mi lahko vec poves o tem brightness limiterju na C2?
C2 nimajo razstavljenega v big bangu, razen v Celju in MB. :(

@Reaper, Gigabyte M32U ali Dell G3223Q. Tudi jaz gledam po tema dvema. Rtings pravi da je Dell odlično kalibriran out the box, zato bi se verjetno rajsi odlocil za tega, ceprav nevem koliko je temu za verjet.
Sporoci, za katerega se bos odlocil.
//

Reaper ::

@Fury: Sem razmišljal tudi od 42" C2 ampak ne bom prenašal, da se mi na svetlih ozadjih sama spreminja svetlost ekrana. Za TV imam 65" Sony XH9505 in sem čisto zadovoljen s sliko, res pa da nimam 120 Hz na PS5 in VRR.

@Ajnstajn: Hvala za predlog, bom še malo pogledal tega Della. Bom videl, če bom sploh kaj vzel, ker ni nujno in mi je težko pljuniti toliko € za monitor. Če bo kakšna res dobra akcija me bo najbrž premamilo Trenutno mi oba delata še BP. Za Gigabyte sem videl, da so ga imeli v DE že po 650 €, trenutno je okoli 800 €, pri nas pa 1000 € :|.

Ajnstajn` ::

Reaper je izjavil:

@Fury: Sem razmišljal tudi od 42" C2 ampak ne bom prenašal, da se mi na svetlih ozadjih sama spreminja svetlost ekrana. Za TV imam 65" Sony XH9505 in sem čisto zadovoljen s sliko, res pa da nimam 120 Hz na PS5 in VRR.

@Ajnstajn: Hvala za predlog, bom še malo pogledal tega Della. Bom videl, če bom sploh kaj vzel, ker ni nujno in mi je težko pljuniti toliko € za monitor. Če bo kakšna res dobra akcija me bo najbrž premamilo Trenutno mi oba delata še BP. Za Gigabyte sem videl, da so ga imeli v DE že po 650 €, trenutno je okoli 800 €, pri nas pa 1000 € :|.



Ja Gigabyte in dell imata priblizno isto ceno v nemciji, tam okoli 700 evrov oba.
Pri nas pa sem della opazil za tam nekje 750, gigabyte pa nisem gledal.
//

Reaper ::

Zanimivo, preverim.

Fury ::

@Reaper: pogooglaj LG OLED ABL pa na youtubu mas par videov.

Basically mas 2 stvari - eno je ABL eno pa ASBL...

Automatic Brightness Limiter pusti vecji brightness ce je svetla cona majhna in ga manjsa ko se cona veca - zato da drzi power usage v limitih - na OLEDu crni piksi (skoraj) ne kurijo stroma zato je manjsi obmocje lahko svetlejsi.

Ta dela to, da povecas svetel window in ratuje temnejsa cela slika.

Tega neki lahko omejis z settigi (basically zmanjsas max brightness in par stvari isklopis itd).

Pol mas pa se Automatic Static Brightness Limiter, ki pa zatemni sliko, ko je nekaj cajta staticna.

Zato, da bi zmanjsal sanse burn-ina... ampak problem je da je "static" threshold dost visok in ti gledas eno okno, mal misko premikas itd... on dojame da je static in ti zatemni sliko. Jeba.

Tega se da samo s service menujem isklopit in ti voida warranty.

Zato je je Asus bols, ker ti to dovol isklopit out of the box, ker ima boljse hlajenje in zato niso tolk zaskrbljeni glede burnina brez tega.

Na vsak nacin ti pa ostane malo ABL no matter what...

Reaper ::

Hvala za razlago, sem že gledal neke reviewe in je dec ravno to foro z max brightness povedal. Osebno mi je iskreno brez veze iti v nakup tega TVja, ker že zdaj vem, da bi me to živciralo.

Bom videl kako me prime, če bo kakšen res dober deal za Gigabyte ali Dell mogoče vzamem, drugače bo ostalo pri tem kar imam.

Cveto ::

Jaz pa iščem 32" monitor z 1440p in vsaj 144hz. PA da je ukrivljen, ker gre v en kot in lepše paše.

Gledal sem:

https://www.monitorji.si/izdelek/monito...

https://biro.si/monitor-dell-s3222dgm-2...

https://edigital.si/monitor/asus-vg32vq...

Še kakšna ideja? Vem da gre za VA matriko, poznam in sprejemam omejitve, vidni kot me ne moti, bi pa me pretiran "smearing". Sicer imam dom še tisti poceni AOC monitor, ki naj bi imel kup tega, pa me ni motilo, tako da v živo verjetno ni tako hudo.

Vzamem seveda tudi IPS, samo če je pod 500€ in da ima vsaj 144hz, a dvomim, da se dobi.

TehDucky ::

Curved IPS v 32'' ne obstaja, tako da ali Curved VA ali flat IPS npr. Gigabyte M32Q. Med temi pa kaj več ne vem razen kar na rtings napišejo: https://www.rtings.com/monitor/reviews/... imaš in dell in asus monitorja (pod show more je asus).

DirkDiggler ::

Je kje kakšen deal za 27" 1440p monitor z IPS zaslonom za okoli 150€ ?
Uporabljen bi bil za šolo.

Reaper ::

Jaz sem na koncu vzel Dell G3223Q, čakam da ga dobim, predvidoma naslednji teden.

FireSnack ::

Prvi padci cene za Dell G3223Q so se začeli in je 640€ trenutno:
https://www.dell.com/de-de/shop/dell-32...

Če bo šel na 500€ ga vzamem, drugače ne, ker bojda kvaliteta malo peša in se mi ne da pošiljat 3x nazaj v Nemčijo da dobim delujoč primerek...
Preprodajalec NFT umetnin

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FireSnake ()

Tsunamii ::

FireSnack je izjavil:

Prvi padci cene za Dell G3223Q so se začeli in je 640€ trenutno:
https://www.dell.com/de-de/shop/dell-32...

Če bo šel na 500€ ga vzamem, drugače ne, ker bojda kvaliteta malo peša in se mi ne da pošiljat 3x nazaj v Nemčijo da dobim delujoč primerek...


Skdoa..za tak denar in vsaj na papirju lepo obeta.

JAz bi mogel drugo leto it iz prastarega ASUS PB328Q na kaj bolj gaming - drugo leto itk menjujem comp. Vam da je še prezgodaj vendar kaj je 'dobrega' trenutno nad 38' oz prihaja šele ?
Zdaj ali curve zadevo ali flat..čim je curve bo po visini 27' ? kar mi ne diši, ker sem se navadil na flat 32 :D Zdaj prihajajo OELDi drugo leto..sam 48' je preveč verjetno. Oddaljenost imam lahko malo več kot 1.1m.

Reaper ::

FireSnack je izjavil:

Prvi padci cene za Dell G3223Q so se začeli in je 640€ trenutno:
https://www.dell.com/de-de/shop/dell-32...

Če bo šel na 500€ ga vzamem, drugače ne, ker bojda kvaliteta malo peša in se mi ne da pošiljat 3x nazaj v Nemčijo da dobim delujoč primerek...


Iz tega razloga sem ga raje vzel pri nas, me je pa na koncu prišel še ceneje od tvoje želene cene.
««
123 / 137
»»