» »

Huaweijev pametni telefon P8

Huaweijev pametni telefon P8

Android Central - Kitajsko podjetje Huawei je predstavilo nov pametni telefon P8, s katerim želijo konkurirati najmočnejšim modelom najbolj uveljavljenih znamk. P8 je mestoma sicer šibkejši od konkurence, a svojo vlogo mešanja štren bo najverjetneje dobro izpolnil.

Poganja ga čip HiSiliconov Kirin 930, ki je zgrajen na arhitekturi ARM in ima osem jeder A53. Gre torej za šibkejša jedra, ki jih v najzmogljivejših telefonih običajno najdemo kot komplement k A57 za trenutke, ko so zahteve nižje in je na prvem mestu energijska varčnost. Kirin 930 ima sicer izključno jedra A53, a niso vsa enaka. Štiri so osnovna s taktom 1,5 GHz, štiri pa so navili na 2 GHz in jih marketinško okronali za A53e. Družbo jim dela 3 GB pomnilnika, 32 GB prostora (ter razširitev microSD, ki jo lahko uporabimo tudi kot ležišče za sekundarno kartico SIM). Grafika je Mali-T628 MP4, 5,2-palčni zaslon pa zmore prikazati sliko z ločljivostjo 1080p. Vse skupaj napaja baterija s kapaciteto 2680 mAh.

Po obliki telefon ni bistveno drugačen od svojih predhodnikov. Kovinsko ohišje ima spredaj kamero s 8 milijoni točk z lečo f/2.4, zadaj pa takšno s 13 milijoni in lečo f/2.0, optično stabilizacijo slike in LED-flešem. Kakopak ga poganja Android 5.0, ki ima nekoliko prilagojen videz s Huawei EMUI 3.1, podobno kot že dosedanji modeli. Če telefon pogledamo od daleč ali tudi od blizu, je bolj podoben dizajnu Applovih telefonov ali - na kitajskem trgu - Xiaomija. Na voljo bo v črni, sivi, srebrni in zlati barvni kombinaciji. P8 bo najprej na voljo v Evropi in Aziji.

Obstaja pa tudi večji brat z imenom P8 Max. Ta ima kar 6,8-palčni zaslon in ogromno baterijo s kapaciteto 4360 mAh, ki bi tudi kljub večjemu zaslonu morala omogočati dva dni uporabe.

P8 bo stal 500 evrov, P8 Max pa 550 evrov. Verzije premium bodo 100 evrov dražje.

22 komentarjev

CellarDoor ::

super, da spodbodejo Korejce in Japonce

Goody ::

In kakšna je razlika pri verziji premium (razen da so dražje 100€)?

FireSnake ::

To tudi mene zanima.

Res pa je, da tega jaz nikoli ne bi kupil...
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Pesimist ::

ma daj no toti tak niso normalni. Prodajajo po 500€ da konkuriraju Iphonu? wtf. Naj raje svojim kitajcem konkurirajo in prodajajo za 150€.

N4m31355 ::

6.8" niti phablet ni vec.. dawgg

MuadDib ::

Zelo lepo... Sem velik pristas Huawei-a, kljub temu da imam trenutno Motorolo (razmerje med ceno in kvaliteto je sila ugodno pri Moto G2 - za dual sim).

Pred casom sem imel Huawei Ascend G330D in sem bil z njim zelo zadovoljen, tezava je bila le v nezanimanju razvijalcev zanj (Android 4.0 brez upgrade-a in brez visjih custom romov). Delajo kvalitetne telefone za nizko ceno (dokler marketinsko ne nabijejo cene v evropi), kar je zelo vzpodbudno za konkurenco na podrocju pametnih telefonov (in ne nekih kopij, kot jih dela apple).

Olórin ::

>Obstaja pa tudi večji brat z imenom P8 Max. Ta ima kar 6,8-palčni zaslon in ogromno baterijo s kapaciteto 4360 mAh, ki bi tudi kljub večjemu zaslonu morala omogočati dva dni uporabe.

Kaj pa naj bi bilo to? 6.8 inč tablica?!

Kar se tiče cene aparata pa mislim da s 500 EUR ne bo konkuriral nikomur. Razen morda ne ravno najboljšim modelom uveljavljenih znamk.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

CellarDoor ::

mah, saj tablice imajo dolgo časa že izvedbe tudi z 3g/LTE modulom, tako da poimenovanje phablet, tablet, phone so že nekaj časa samo orientacijsko

matobeli ::

Wikipedija pravi da so od 5.1" do 6.3" phableti, naprej pa tableti, prej pa telefoni:D

Kar se pa tiče P8: ravno še en (kitajski) telefon za 500€ se nam je manjkal.
Kaj če bi kitajci nardil enega Nexus (5) killerja za 2/3 cene?

s1m0n ::

Saj so v večini vsi telefoni kitajski pa, če so za 800€ :)

Huawei P7 se mi je zdel OK, ko sem se poigraval z njim.

dragonlord ::

Premium verzije so ponavadi z 3 giga pomnilnika navadne pa z dva...Vsaj tako je pri Mate 7.Jaz si ga lastim dva tedna ker je moj 4x sel po gobe pa moram recti da sem zelo zadovoljen z izdelavo samega telefona kot tudi z samim delovanjem!Tako da jaz osebno sem presenecen nad huawejem:)

vostok_1 ::

Goody je izjavil:

In kakšna je razlika pri verziji premium (razen da so dražje 100€)?


Pri premium verziji so tvoji podatki dostopni le višjim uradnikom partije in ne čist vsakemu tajničarju.

MrStein ::

MuadDib je izjavil:


(in ne nekih kopij, kot jih dela apple).

A res?
je bolj podoben dizajnu Applovih telefonov

Reality distortion field, engage!! :)

PS: 5 točk tistemu, ki našteje 5 delov tega telefona, ki niso "kopija Appla".
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

vrtec ::

MrStein je izjavil:

MuadDib je izjavil:


(in ne nekih kopij, kot jih dela apple).

A res?
je bolj podoben dizajnu Applovih telefonov

Reality distortion field, engage!! :)

PS: 5 točk tistemu, ki našteje 5 delov tega telefona, ki niso "kopija Appla".


najbolj na jetra mi grejo pristaši appla k niso nikdar mel adnroida v isti vrednosti v roki.

razlike
Huawei je tanjši kot iphone, že dolgo nazaj p6 je bil tanjši(iphone 6 že zuni ni bil)
Androdi!!!!!!!!!!
Ni fizičnih tipk spredaj
steklo zadaj
full hd ekran
boljše specifakcije(ram,gpu,cpu)
optični stabilizator kamere
oblika p serije huawei je unikatna ravno tako kot je od iphona
podpira sd kartice(iphone plačaj ta luksuz 5kratno ceno karice)
NFC(apple proti plačilu)

Ko vidim kaj dobiš od appla za to ceno niti ne pride več drag p8. Samo napram p6 in p7 ki sta bila občutno cenejša od konkurence je ta linija sedaj tanjša. So sedaj na android tržišču tudi druge opcije v tem rangu

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vrtec ()

Zheegec ::

Pa seveda P8 deluje opazno slabše, tako kot P7 :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Jeronimo ::

jaz imam Mate 7 in sem zelo zadovoljen.
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

hojnikb ::

> PS: 5 točk tistemu, ki našteje 5 delov tega telefona, ki niso "kopija Appla".

hardware in software gotovo ni kopija. Pa verjetno še kopico drugih tehnikalij.
#brezpodpisa

MrNighthawk ::

MrStein je izjavil:

MuadDib je izjavil:


(in ne nekih kopij, kot jih dela apple).

A res?
je bolj podoben dizajnu Applovih telefonov

Reality distortion field, engage!! :)

PS: 5 točk tistemu, ki našteje 5 delov tega telefona, ki niso "kopija Appla".


Zakaj bi se sploh obremenjevali s kradenjem idej?

"We have always been shameless about stealing great ideas"

- S.J.

Sicer pa iPhone 6ka ni najbolj inovativna ideja



Vsi kradejo ideje od vsakega...preprosto povedano

Zgodovina sprememb…

Looooooka ::

Že to da govorite o kraji pomeni, da ste padli ja Jobsove debilizme. Pravokotna naprava z zaobljenimi robovi ni nič novega. Monitor in kamera tud ne. Boljša resolucija, hitrejši cpi, gpu in več rama ni kopiranje. Je logična evolucija naprav, ki sledijo tehnološkemu razvoju. Pa ne pozabimo, da te strojne opreme ne izumi apple. Razlog zakaj majo kakšno stvar pred konkurenco je denar. Si pač lahko privoščijo večje in hitrejše naročilo, ker majo denar.
Klikanje po ikoncah pa tud ni neka revolucija. Zgleda smo se navadili za vsako bedarijo skakat v zrak od navdušenja.

nekdonekje ::

GPUpoweR ::

Kje na tem telefonu najdeš IMEI številko?
G3 jo je imel pod baterijo...kje jo ima ta?

Da preverim ob nakupu rabljenega, da vse štima...

Lp

RT74639 ::

V dialerju *#06#.
Ali pa nastavitve, o telefonu, stanje, kot na vsakem androidu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: RT74639 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung pokazal Galaxy S10 Lite in Note 10 Lite

Oddelek: Novice / Android
198414 (5477) Bellzmet
»

Prihajajo telefoni z luknjo za selfije v zaslonu

Oddelek: Novice / Android
299463 (5314) looser
»

Tu je Huawei Mate 9 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Android
10025356 (19210) ivan01
»

Motorolina nova modularna pametna telefona

Oddelek: Novice / Android
146524 (5309) PrimozR
»

Huaweijev novi prvak Mate 8

Oddelek: Novice / Android
238731 (6611) andrejus

Več podobnih tem