» »

Vreme..nenatančnost?

Vreme..nenatančnost?

«
1
2

tehec ::

Zakaj zadnje čase vremenarji tako falijo napoved??
Noben ni rekel na sneženje v ponedeljek na višini 400m..samo višje lege.in seveda je snežilo..In tudi danes lepo napovedali 12 C..bilo jih je 9..mislim to je počasi že na nivoju ciganskega horoskopa Oo

mitja73 ::

Znaš bolje napovedovati ? Izvoli, kaj čakaš?

Aja, pa pri nas ni snežilo in danes je bilo 12 stopinj, tako da so 100% zadeli. ;-)

lonewolf_ ::

Pa ti nabavi opremo pa poskusi predvidevati, kako se bodo vetrovi mešali... sem srečen, če mi do 3 dni vnaprej trofijo.
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

TheKekec ::

Napoved vremena zajema toliko spremenljivk in računalniškega modeliranja, da te boli glava. Pa še se zgodi, da gre ciklon severno namesto južno od gorske pregrade in posledično sneg oz. padavine dobijo kraji 150km severneje kot je bilo napovedano.

Ribič ::

Mene bolj skrbi samo vreme, kot pa napoved vremena. Sneg aprila sem ni zdi malo mimo. Včasih smo že marca lahko hodili naokoli v kratkih rokavih na toplem soncu, danes je pa že več let zapored vreme takole skisano pomladi. Enostavno pomladi sploh več ni. Je samo zima in mraz do konca aprila, potem pa kar naenkrat poletje in vročina. Nobenega prehoda vmes.

Sc0ut ::

Pa poletja je augusta konec. Potem pa se spet oktobra zacne zoplina...
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

ZaphodBB ::

Ribič je izjavil:

Mene bolj skrbi samo vreme, kot pa napoved vremena. Sneg aprila sem ni zdi malo mimo. Včasih smo že marca lahko hodili naokoli v kratkih rokavih na toplem soncu, danes je pa že več let zapored vreme takole skisano pomladi. Enostavno pomladi sploh več ni. Je samo zima in mraz do konca aprila, potem pa kar naenkrat poletje in vročina. Nobenega prehoda vmes.

Sneg Aprila je čisto normalen pojav. Trenutno imamo čisto pravo muhasto pomladno vreme.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

Invictus ::

Ribič je izjavil:

Mene bolj skrbi samo vreme, kot pa napoved vremena. Sneg aprila sem ni zdi malo mimo. Včasih smo že marca lahko hodili naokoli v kratkih rokavih na toplem soncu, danes je pa že več let zapored vreme takole skisano pomladi. Enostavno pomladi sploh več ni. Je samo zima in mraz do konca aprila, potem pa kar naenkrat poletje in vročina. Nobenega prehoda vmes.

Si še premlad da bi se spomnil snega maja ... Ravno ko cvetijo češnje in marelice ... Prekleti sneg, ko je vse pomrznilo. Ne bi bilo prvič in ne zadnjič ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Loocas ::

Problem v teh napovedih je bolj v tem, da ni nobene odgovornosti, ko se napovedi ne uresničijo.
Gre verjetno za najboljši job na tem svetu, saj se lahko neštetokrat zmotiš in ne dobiš nobenih sankcij.

V naslednjem življenju bom zagotovo meteorolog.:)
Matev - najslabši troll vseh časov

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

I__I ::

Loocas je izjavil:

Problem v teh napovedih je bolj v tem, da ni nobene odgovornosti, ko se napovedi ne uresničijo.
Gre verjetno za najboljši job na tem svetu, saj se lahko neštetokrat zmotiš in ne dobiš nobenih sankcij.

V naslednjem življenju bom zagotovo meteorolog.:)


Kakšne sankcije pa bi to mogle bit po tvoje? Ker to gre dejansko za napovedovanje prihodnosti in vsi meteorologi se tega zavedajo in če bi ti hotu neko velko odgovornost ti ne bo noben napovedvov vremena, ker je pač to nemogoče napovedat 100%. Problem pa je v tem se tega običajni ljudje ne zavedajo. Potem pa gledajo vreme za 14dni vnaprej, pol so pa jezni ko se to ne zgodi. Js se nekak držim tega pravila: verjetnost da se izpolne kar napovedujejo: 90% za naslednji dan, 70% za čez dva dni in 50% za tri dni. Za več dni naprej pa ne gledam. Je pa res, da je vreme ki ga napovejo na TV/radiju mal zavajajoče ker govorijo, kot da se bodo napovedi 100% izpolnile. Če boš v naslednjem življenju res meteorolog boš to razumu. Lahko pa bi to že razumev v tem življenju, brez da si meteorolog.

clothes ::

Jaz opažam, da:
- vremenarji ponavadi rajši napovejo malce slabše vreme, da ni toliko nerganja če se napoved ne uresniči. (večkrat se zgodi da ni napovedanega dežja kot obratno)

- vreme napovedujejo preveč splošno.
Nekako takole : Jutri bo po večini sončno z delno oblačnostjo. Možnost krajevnih ploh in neviht.
Meni kot motoristu (pa še komu drugemu) takšna napoved ne pomeni veliko.

stara mama ::

tehec je izjavil:

Zakaj zadnje čase vremenarji tako falijo napoved??
Noben ni rekel na sneženje v ponedeljek na višini 400m..samo višje lege.in seveda je snežilo..In tudi danes lepo napovedali 12 C..bilo jih je 9..mislim to je počasi že na nivoju ciganskega horoskopa Oo

Verjameš al ne, js sem slišal napoved ki je omenjala točno 400m.
Še moja se je smejala. Pol sem pa videl da je res, ker živim blizu 400m.
Očitno spremljaš napačno napoved.

Ribič je izjavil:

Mene bolj skrbi samo vreme, kot pa napoved vremena. Sneg aprila sem ni zdi malo mimo. Včasih smo že marca lahko hodili naokoli v kratkih rokavih na toplem soncu, danes je pa že več let zapored vreme takole skisano pomladi. Enostavno pomladi sploh več ni. Je samo zima in mraz do konca aprila, potem pa kar naenkrat poletje in vročina. Nobenega prehoda vmes.

Se še spomniš pomladi leta 1996?

Zgodovina sprememb…

AndrejS ::

Vremenarji so kot vedeževalci ...

Smrekar1 ::

Pri nas je napovedovanje vremena zaradi vplivov Alp, Panonske nižine in Jadrana izredno težavno.

Bellzmet ::

April.

mitja73 ::

Vremenarji so vsaj prognostiki, vsi ki jih tuki šimfate pa ste samo analitiki.

Probajte samo za 1 dan vnaprej nekaj napovedat kar ni odvisno od vas, in to objavite tu, pa bomo spremljali % natančnost.

WarpedGone ::

Pri napovedovanju vremena je problem samo verovanje, da bo točno tako kot so rekli.
Če so premal natančni, so obtoženi premalo natančnih napovedi. Če so preveč natančni, ne bo skoraj nikoli tako kot so rekl.
Če je model 80% zanesljiv iz danes na jutri, bo za tri dni naprej že čisto ugibanje - zanesljivost 50:50.

Je treba met neki v glavi, da razumeš kaj sploh govorijo in na osnovi kakšnih podatkov. Previsoka zahteva za široke množice.
Zbogom in hvala za vse ribe

fikus_ ::

Kot je napisal Smrekar, napovedovanje je pri nas zelo težavno. Pri teh njihovih napovedih malo pogrešam več poudarka s katere strani prihaja sprememba vremena.
Sem s Koroškega konca in če napovejo lepo vreme, ponavadi velja za osrednjo in Z SI. Tako da potem moram še preverjati vreme pri AT. Večkrat se zgodi, da imamo na našem koncu slabo vreme, čeprav je napoved drugačna.
Podobno je pri napovedi slabega vremena. Če je napoved dež potem to velja za Z in osrednjo SI. Če to prihaja iz IT, J od Alp, je velika verjetnost da S od Pohorja ne bo dežja, če pa prihaja slabo vreme S od Alp, pa seveda dobimo kar dosti padavin.

Tako da je potrebno malo širše gledati napovedi vremena. Lansko leto je bilo pa posebej težavno za napovedovanje vremena, ker so se ckloni pomikali tudi iz HR in Madžarske, tako da je bila popolna zmešnjava.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

Invictus ::

Zakaj je toliko napačnih napovedi?

Ker skoraj nihče ne spremlja ARSO stran in ne pozna lokalnih posebnosti. Večina jih ima android app na weather.com ali kaj podobnega, tam pa res dostikrat kiksnejo, ker pač updati niso tako ažurni.

Če znaš brati strani, ki jih ARSO objavi, z nekaj lokalnega znanja, lahko dovolj dobro uganeš vreme.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

pegasus ::

Tako je, priporočam metar in taf.

Ker sem imel priložnost pogledat pod kožo tem vremenskim modelom, vam lahko vržem eno kost: če se kdo ukvarja z nevronskimi mrežami, me zanima izdelek, ki bi ga futral z vsakodnevnimi vremenskimi opažanji na globalnem nivoju. Me prav zanima, kaj bi bili rezultati ... ker se mi zdi, da bi nek deep learning sistem bolje ovrednotil in predvsem obtežil množico procesov, ki se dogajajo v atmosferi in oceanih in ki se vseh verjetno še niti zavedamo ne. Tema za kak doktorat ali postdoc.

energetik ::

Zakaj nenatančno? Ker je ozračje en tak ogromen nelinearen sistem, ki ga opisujemo z modeli. Meritev mamo pa bolj za vzorec glede na to ogromno prostornino. Problem je samo folk, ki gleda na POPTV povprečno napoved za celo SLO in to za 10 dni naprej.
Z malce lastnega raziskovanja si lepo sam napoveš vreme iz rezultatov modelov:
http://www.meteociel.fr/
ARSO ALADIN: http://meteo.arso.gov.si/met/sl/app/web...
itd, itd

Pogledaš takle graf, pa takoj vidiš kako zanesljiva je napoved. Tam, kjer so krivulje povsem skupaj, je zelo zanesljiva, kjer močno odstopajo je šloganje. In ni vedno enako, včasih je zelo zaneljiva tudi za 6dni naprej, včasih je šloganje že za 1 dan naprej, odvisno od situacije.



Pa recimo še ALADIN verjetnostna napoved padavin.

Zgodovina sprememb…

stara mama ::

Se strinjam z zgornjima dvema postoma.
Mislim da vsi vemo, kako mediji lahko potencirajo novice (in dostikrat tudi dezinformacije, medtem ko "pozabijo" povedat bistvo).
Logika spranega slovenskega naroda:

- Vremenarji so napovedali preveč snega in zapiramo ceste: Dajmo jih tožit barabe ker so naredli gospodarsko škodo

- Vremenarji so napovedali premalo snega: Dajmo jih tožit barabe ker nismo bili pripravljeni in je nastala katastrofa

Amerikanizacija v velikem slogu:
Lahk dodajo še samo: Vremensko napoved spremljate na lastno odgovornost.

Zgodovina sprememb…

user-pass ::

V Nemciji je uradna napoved dokaj slaba, zato vedno berem enega amaterja, ki pa vedno zadane - to pomeni, da se za en dan nikoli ne zmoti. Za vec dni vnaprej je res tezje, samo tudi to ponavadi zadane, ali pa naredi pravocasni update.
Uradna napoved: http://www.wetter.net/180/N%C3%BCrnberg (vse dni sonce)
Amaterska napoved: http://www.wetterochs.de/ (danes in jutri oblacno, prvo sonce v petek)
Sramota, prva napoved je cisto zgresena.

Mogoce pa je v Sloveniji tudi kaksen strokovnjak kje?

m0LN4r ::

tehec je izjavil:

Zakaj zadnje čase vremenarji tako falijo napoved??
Noben ni rekel na sneženje v ponedeljek na višini 400m..samo višje lege.in seveda je snežilo..In tudi danes lepo napovedali 12 C..bilo jih je 9..mislim to je počasi že na nivoju ciganskega horoskopa Oo

Na madžarskem je oblak na zemljevidu, ko napovedujejo vreme nasplošno tako velik, kot pol slovenije. Mogoče zato.

Bo pa težka napovedat vreme za 100x100km področja vsekakor.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Bellzmet ::

@user-pass: in od kje ti mišljenje, da je wetter.net uradna nemška stran za napoved vremena?

Sicer nisem 100% ampak mislim, da je tale:
http://www.dwd.de/
in podstran
http://www.wettergefahren.de/

user-pass ::

Teh strani je malo morje, mogoce res ni uradna, ker na uradni tudi nic pametnega ne zves, samo na splosno. Nekako tako, kot na uradni slovenski strani, v enem stavku vreme od Bovca, Ljutomera, Izole in Brezic. To zame ni napoved.

msjr ::

user-pass je izjavil:

Teh strani je malo morje, mogoce res ni uradna, ker na uradni tudi nic pametnega ne zves, samo na splosno. Nekako tako, kot na uradni slovenski strani, v enem stavku vreme od Bovca, Ljutomera, Izole in Brezic. To zame ni napoved.


Dej enkrat malo poglej meteo.si stran in probaj kliknit. Pravijo da dela.

Ključne besede: Vreme podrobneje, produkti modela Aladin.si, Letalstvo

Je pa res, da je INCA-CE stran zelo skrita in je eno izmed boljših orodij (v svetovnem merilu) za kratkoročne lokalne napovedi: http://www.meteo.si/uploads/meteo/app/i...

Bellzmet ::

Hm uradna stran Arso za vreme v Sloveniji je zakon in na njej dobiš ogromno podatkov. Da bo pa za vsako vas posebej napoved pa ni realno.

Ribič ::

ZaphodBB je izjavil:

Sneg Aprila je čisto normalen pojav. Trenutno imamo čisto pravo muhasto pomladno vreme.
Čisto odvisno kje živiš. V Zasavju smo pred kakimi desetimi leti imeli toplejše pomladi. Zadnja leta je pa vedno mraz, potem pa kar naenkrat vročina. Spomnim se pa tudi zim v osemdesetih letih, ko je parkrat zapadlo en meter snega.

ZaphodBB ::

Hm uradna stran Arso za vreme v Sloveniji je zakon in na njej dobiš ogromno podatkov. Da bo pa za vsako vas posebej napoved pa ni realno.

Če rabiš podrobnejše napovedi se pa lahko naučiš čitat Aladina...
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

user-pass ::

Bellzmet je izjavil:

Hm uradna stran Arso za vreme v Sloveniji je zakon in na njej dobiš ogromno podatkov. Da bo pa za vsako vas posebej napoved pa ni realno.

Kot tudi ni realno, da bi imela cela Slovenija isto vreme, kot to trdijo na zavodu ze desetletja.
Za zacetek bi lahko locili vreme po pokrajinah. Sem ziher, da obstaja kje kaksen strucko, ki zna brati iz vremenskih kart in bi znal po pokrajinah napovedati vreme za naslednji dan - in to natancneje kot Arso.

Recimo danasnja napoved: "Popoldne bo v zahodni Sloveniji precej jasno, drugod bo delno jasno s povečano oblačnostjo. V vzhodni Sloveniji bo pretežno oblačno, tam bo občasno možen rahel dež. Najvišje dnevne temperature bodo od 12 do 17 stopinj C."

Kje bodo temperature 12 (+-1°) in kje 17?
Bi bilo cisto fino, ce bi se nekje nasel kdo, ki bi to povedal.

St235 ::

Za zacetek bi lahko locili vreme po pokrajinah. Sem ziher, da obstaja kje kaksen strucko, ki zna brati iz vremenskih kart in bi znal po pokrajinah napovedati vreme za naslednji dan - in to natancneje kot Arso.

definitivno, pokličeš 090xxxxxx pa dobiš še kombinacijo za loto.

Ribič je izjavil:

Mene bolj skrbi samo vreme, kot pa napoved vremena. Sneg aprila sem ni zdi malo mimo. Včasih smo že marca lahko hodili naokoli v kratkih rokavih na toplem soncu, danes je pa že več let zapored vreme takole skisano pomladi. Enostavno pomladi sploh več ni. Je samo zima in mraz do konca aprila, potem pa kar naenkrat poletje in vročina. Nobenega prehoda vmes.


mene pa najbolj skrbi selektiven spomin in brezvezno pametovanje, ker 29 marca lani sem v kratkih rokavih ležal na travi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

user-pass ::

Ok, potem ni mozno, sem razumel. Vsekakor blagor tistim, ki so s tem zadovoljni.

St235 ::

Kdo je rekel, da ni možno? Vedeževalka Karin je prepričana, da je napovedovanje prihodnosti možno in to veselo računa. ARSO je pač malce bolj pragmatičen. Predvsem ti pa nihče ne brani, da sam anliziraš podatke, glede na to kako enostavno in samoumevno je to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

energetik ::

user-pass je izjavil:

Ok, potem ni mozno, sem razumel. Vsekakor blagor tistim, ki so s tem zadovoljni.
Kaj ni možno, pa smo ti že napisali, da imaš na meteo.si grafično napoved za pokrajine, modelsko napoved za pokrajine, verjetnostno napoved; če ti pa vse to ni dovolj maš pa produkte Aladina, ki se računajo na 4x4km natančno. Če pa ne znaš poklikat in razumet zemljevida z narisanimi padavinami, je pa bolj tvoj problem.

Bellzmet ::

Podatki so po pokrajinah. Tudi pri napovedi na TV.

Klikneš na tisti del Slovenije za katerega želiš napoved in imaš:
http://meteo.arso.gov.si/met/sl/app/web...

user-pass ::

Bellzmet je izjavil:

Podatki so po pokrajinah. Tudi pri napovedi na TV.

Klikneš na tisti del Slovenije za katerega želiš napoved in imaš:
http://meteo.arso.gov.si/met/sl/app/web...


No, to pa je podobno napovedi, ne vem zakaj jo skrivajo kot kaca noge, povsod pa silijo tisto od Bovca do Ljutomera, s katero si nihce nima kaj pomagati.

energetik ::

Skrivajo? Ko greš na ARSO stran/vreme imaš lepo link.

St235 ::

http://www.arso.gov.si/vreme/napovedi%2...

mater so barabe, in to so skrili pod Vreme/Napoved in podatki. Tam pa res normalen človek ne bi nikoli pomislil na to, da se nahajajo vremenski podatki in napovedi.

Ravno tako tale: http://www.arso.gov.si/vreme/napovedi%2... napoved ni nič drgega kot taisti podatki grupirani za celotno Slovenijo. Kje tukaj ti vidiš napoved od bovca do ljutomerja?

user-pass ::

Sem citiral ze zgoraj: "Popoldne bo v zahodni Sloveniji precej jasno, drugod bo delno jasno s povečano oblačnostjo. V vzhodni Sloveniji bo pretežno oblačno, tam bo občasno možen rahel dež. Najvišje dnevne temperature bodo od 12 do 17 stopinj C." To je od Bovca do Ljutomera.

pegasus ::

user-pass je izjavil:

Za zacetek bi lahko locili vreme po pokrajinah.
Takoj ko sponzoriraš močnejšo mašino, da bo računala napovedi z večjo gostoto mreže kot sedaj.

msjr ::

pegasus je izjavil:

user-pass je izjavil:

Za zacetek bi lahko locili vreme po pokrajinah.
Takoj ko sponzoriraš močnejšo mašino, da bo računala napovedi z večjo gostoto mreže kot sedaj.


Eh user-pass trola (oz. je funkcionalno nepismen).

Drugače je prostorska ločljivost pri Aladinu med 5 in 10 Km, kar je odlično, pri zgoraj omenjeni INCA-CE strani pa je za zelo kratkoročne napovedi ločljivost že okoli 1 Km. Je pa pri kratkoročni napovedi tako, da (po mojih osebnih, povsem subjektivnih opažanjih) sicer dobro predvidi smer lokalnih neviht (pri frontah je natančnost sploh za kapo dol), ima pa kar težave, če vmes nastajajo in razpadajo celice - tukaj ne pomaga niti radar, še manj pa satelit, enostavno je premalo vhodnih podatkov.

noraguta ::

msjr je izjavil:

pegasus je izjavil:

user-pass je izjavil:

Za zacetek bi lahko locili vreme po pokrajinah.
Takoj ko sponzoriraš močnejšo mašino, da bo računala napovedi z večjo gostoto mreže kot sedaj.


Eh user-pass trola (oz. je funkcionalno nepismen).

Drugače je prostorska ločljivost pri Aladinu med 5 in 10 Km, kar je odlično, pri zgoraj omenjeni INCA-CE strani pa je za zelo kratkoročne napovedi ločljivost že okoli 1 Km. Je pa pri kratkoročni napovedi tako, da (po mojih osebnih, povsem subjektivnih opažanjih) sicer dobro predvidi smer lokalnih neviht (pri frontah je natančnost sploh za kapo dol), ima pa kar težave, če vmes nastajajo in razpadajo celice - tukaj ne pomaga niti radar, še manj pa satelit, enostavno je premalo vhodnih podatkov.

pa premalo natačni so. na koncu vidiš, da je senzorika precej tako tako. doskrat jo jebe že nihanje napajalne napetosti. trolanje pegasusa o sponzoriranju močnejše mašine je pa mim, že davno ni več za tole mrežo problem računska moč napram senzoriki.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

m0LN4r ::

Poleti pa pozimi ni tak problem. Tam povejo al bo 10 dni sonce al 10 dni sneg al pa mešano na žaru.

Včeraj je 4x posijalo sonce in 3x padal sneg v Mariboru. Pri mojih starih 70km pa nič od tega samo rahla oblačnost.

Za tako natančnost bo potrebno za gromozanski faktor več inputa in računske moči, da napovejo za vsak 100km širok oblak kam bo kaj spustil in kam se bo po katerem reliefu motal.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

pegasus ::

noraguta je izjavil:

že davno ni več za tole mrežo problem računska moč napram senzoriki.
Mhm, glej tu sveže podatke, na čem se poganja aladina. Sami kalkulatorji ...

m0LN4r ::

Tisti, ko je probal narediti že kako simulacijo dima ali tekočine (recimo 1000 particlov) doma na računalniku, potem ve da to ni šala mala niti za tisoč jedrne računalnike.
Kaj šele oblaki, relief, vlaga, veter, tlak in recimo nekaj miljard teh spremeljivk oz. "partiklov"

Zahtevnost tega računanja pa se mi zdi, da ni linearna, ker več kot je partiklov več je medsebojnih vplivov (trkov).
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

GTX970 ::

pegasus je izjavil:

noraguta je izjavil:

že davno ni več za tole mrežo problem računska moč napram senzoriki.
Mhm, glej tu sveže podatke, na čem se poganja aladina. Sami kalkulatorji ...

Nimajo enega novega abaka ARSO - nov superračunalnik, 640.000 EUR iz 2013 ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

noraguta ::

GTX970 je izjavil:

pegasus je izjavil:

noraguta je izjavil:

že davno ni več za tole mrežo problem računska moč napram senzoriki.
Mhm, glej tu sveže podatke, na čem se poganja aladina. Sami kalkulatorji ...

Nimajo enega novega abaka ARSO - nov superračunalnik, 640.000 EUR iz 2013 ?

drobiž, ampak dobesedno drobiž, 10 merilnih točk ne pokriješ stem. kje šele namenskih.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

garamond ::

mitja73 je izjavil:

Vremenarji so vsaj prognostiki, vsi ki jih tuki šimfate pa ste samo analitiki.

Probajte samo za 1 dan vnaprej nekaj napovedat kar ni odvisno od vas, in to objavite tu, pa bomo spremljali % natančnost.
Napoved: 8. 4. 2025 bo v Ljubljani zmerno oblačno.
A parody of extremism is impossible to differentiate from sincere extremism.

#000000 ::

leta 86 ali 87 je blo januarja tok mraz da se tud trest sprot nis mogu, k si zjutri ven stopil da greč na trolo pa na šiht, jebela cesta nis vedu, al naj plavga usekaš al kuga, mislm da je blo tko kr teden dni konstantno zjutraj od -17 kak dan celo -24 uglavnem užas :)

zdej pa je 5 plusa pa vsi stokajo kok je mraz
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali še potrebujemo vremensko napoved na TV? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ankete
9324629 (19694) Markoff
»

RADARSKA SLIKA PADAVIN - animacija

Oddelek: Loža
4715153 (9835) BorutK-73
»

Anomalija v SIRAD / sliki radarja padavin (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
8419659 (12175) Valentin
»

Trenutno vreme, najbolj ažurni podatki ?

Oddelek: Loža
258259 (6629) msjr
»

Napovedovanje vremena

Oddelek: Loža
4710096 (6940) NoSee

Več podobnih tem