» »

6v pipa

6v pipa

FX6300B ::

pozdravljeni doma imam 2 pipi za lijak na senzor ki imam non-stop probleme z baterijami zdej me pa zanima če bi jest lahk tedva lijaka ka sta vsak po 6v vezal zaporedno in priklopil na 12v ali bi moral dat kakšen regulator in vezat vzporedno prašam da nebi kej skuru :D okej lahko noč pa hvala za odgovore

mat xxl ::

Če imaš dve pipi, pač odpri vodo na bateriji, pa kolikor teče teče , če boš pa pipi zaporedno priklopil bo teklo enako, če pa vzporedno pa čez vsako cca 1/2 vode, kaj bi ti tu z 12 v ali 6 v mi pa ni jasno ;)

lovro535 ::

a to imaš dve pipi vezani na eno senzor ali ima vsak svoj senzor če ima vsak svoj senzor potem ne moreš vezati zaporedno ker bi morali biti obe pipi aktivirani isti čas da bi čez njih tekel tok.
Raspberry Pi 512MB 32GB Raspbian/Asus P7P55D Intel core i5 2,66ghz
LGA 1156 8GB Kingston DDR3 WD Black 1TB Gigabyte GT430 W7/
Nexus 7 2013 32GB/Oneplus one 64GB Sandstone black.

FX6300B ::

mene zanima če bi blo ok da bi to pol priklopil na 12 v ker sej veš ohmov zakon sam kle mu pomoje itak nemorš zmert upora ker je digitaln use mene sam zanima če če gor piše da je 6v je tudi padec napetosti za vsako pipo 6v ker če bi jih pol vezal zaporedno bi bila ena na potencialih 12v-6v ena pa na 6v-0v

matxxl: tok mi je čist jasn kaj je mene pa zanima napetost

lovro535:ni tko kot misliš je pipa taka da skos kuri štrom oz teče tok ker pač da dela senzor.

mirator ::

Praviš, da imaš non stop probleme z baterijami. Predpostavljam, da se ti prehitro izpraznijo. Rešitev je, da narediš (ali pa kupiš) usmernik 230ACV/6DCV ustrezne moči in nanj prikopiš (jasno vzporedno) obe pipi.
Povečanje napetosti tako, da bi namesto dveh 6 V baterij vstavil eno 12 V, ne pride v poštev:
1. imel bi enak problem, če ne bi povečal kapacitete (As)
2. ko bi vklopil eno pipo, bi ta bila priključena namesto na 6 V na 12 V in bi se uničila (samo v primeru, če bi vedno vklopil obe pipi, bi se napetost enakomerno porazdelila - kirchoffov zakon).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mirator ()

FX6300B ::

usmernik bolj težko ker do tja nimam štroma bi blo treba vrtat al pa kej tist korito k so not kabli tut ne doma mi leži eden 12v akumulator od motorja sam je prešvoh
 bi blo tko ok?

bi blo tko ok?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FX6300B ()

mirator ::

Ne gre!
Še malo se nauči osnov elektrotehnike, pa ti bo vse jasno. Sicer sem ti odgovor dal že prej pod točko 2.
Kot sem ti že napisal. Pri vsakem vklopu ene od pip, bi elektromagnetni ventil dobil namesto 6 V napetost 12 V. Nariši si shemi obeh pip:
plus 6V, stikalo (senzor), EMV (tuljava elektromagnetnega stikala, minus 6 V.
Nato v shemah nariši priklop 12 v akumulatorja: plus 12 V na plus 6 V pipa 1, minus 6 V pipa 1 na plus 6 V pipa 2 in minus 6 V pipa 2 na minus 12 V akumulator.

FX6300B ::

mislu sm da je isto kot če 2 6v žarnici vežeš zaporednpo pa prklopš na 12v

ker meni je logično da če je 6v je tudi padec napetosti 6v in zaraditega bi bila ena na 12v-6v seprav je napetost 6v tadruga pa na 6v-0v in je spet razlika potencialov 6v

npr glede na to:



da bi jih vezal kot je desno

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FX6300B ()

FX6300B ::

mirator je izjavil:

12 v akumulatorja: plus 12 V na plus 6 V pipa 1, minus 6 V pipa 1 na plus 6 V pipa 2 in minus 6 V pipa 2 na minus 12 V akumulator.


sj a ma akumulator 12v ti si napisu na plusu 12v na minusu ma pa kr -12v pol bi blo tole 24v
 pa če upoštevaš še da je tuljava 6v???? bi blo ok po moji logiki

pa če upoštevaš še da je tuljava 6v???? bi blo ok po moji logiki

steev ::

Kaj pa 6V akumulator?
:|

FX6300B ::

to bi blo najlaži ja sam k mam enga lih 12v doma

mirator ::

FX6300B je izjavil:

mirator je izjavil:

12 v akumulatorja: plus 12 V na plus 6 V pipa 1, minus 6 V pipa 1 na plus 6 V pipa 2 in minus 6 V pipa 2 na minus 12 V akumulator.


sj a ma akumulator 12v ti si napisu na plusu 12v na minusu ma pa kr -12v pol bi blo tole 24v
 pa če upoštevaš še da je tuljava 6v???? bi blo ok po moji logiki

pa če upoštevaš še da je tuljava 6v???? bi blo ok po moji logiki


Pisal sem +12V in -12V (oz. +6V in - 6V), da se ve za katero baterijo gre. Vendar zaporedna vezava ne bo delovala, razen kot ti je že napisal lovro535, če hočeš obe pipi naenkrat odpirat. Ne smeš pozabiti, da imaš pred vsakim EVM stikalo (shemo si za padce napetosti narisal pravilno, samo na stikala, ki so vezana zaporedno z EVM, si pozabil). Če bo katerokoli stikalo izklopljeno, bo tokokrog prekinjen.

FX6300B ::

bi pa delovalo?? ker je taka pipa da skos kur štrom sicer ne velik na vsake kolk cajta utripne ledica

lovro535 ::

kaj pa če bi en usmernik iz 12V na 6V dal pa potem vezal te pipe vzporedno to bi tudi šlo
Raspberry Pi 512MB 32GB Raspbian/Asus P7P55D Intel core i5 2,66ghz
LGA 1156 8GB Kingston DDR3 WD Black 1TB Gigabyte GT430 W7/
Nexus 7 2013 32GB/Oneplus one 64GB Sandstone black.

FX6300B ::

bom par stvari pomeru pa bom vidu drgač sej sem že zgoraj omenil sam maš s tem izgube ane?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Merjenje napetosti akumulatorja z Arduinom

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
449108 (7836) Red_Mamba
»

Napajanje ojačevalca

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
71753 (1576) xxurban
»

Zamenjava akumulatorja v UPSu

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
91991 (1884) Pyr0Beast
»

LEDice na 12V

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
302154 (1556) Pudding
»

Vezava LED diod

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
305758 (5393) zvery1

Več podobnih tem