» »

Zakaj ima slatina iz steklenice drugačen okus

Zakaj ima slatina iz steklenice drugačen okus

novpartis ::

Načeloma nisem nikoli verjel, ko so se kaki znanci pogovarjali da je slatina iz steklenice boljšega okusa kot iz plastenke (oziroma je špricer boljši) in sem po več mesečnem pitju donata prvič probal piti iz steklenice in je res ful drugačen okus (bolj nek nevtralen) in me zanima zakaj, saj se načeloma nebi smelo kaj sproščati iz plastike v plastenkah ali pač? Ali je donat v plastenkah mal drugačnega vonja in to nekako vpliva na okus?

perci ::

Sicer ne vem zakaj, ampak zanimivo je tudi to, da ko odpreš steklenico radenske, ostanejo mehurčki notri (če jo lepo zapreš) še več dni. Pri plastenki so že po enem dnevu ful švoh.

Aja, tut pivo ni isto iz plastenke ali steklenice. Jaz bi plastenke kar prepovedal. Slabši okus, nezdravo pa še za okolje obremenjujoče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

jest10 ::

perci je izjavil:

Sicer ne vem zakaj, ampak zanimivo je tudi to, da ko odpreš steklenico radenske, ostanejo mehurčki notri (če jo lepo zapreš) še več dni. Pri plastenki so že po enem dnevu ful švoh.


Plastenka se pri nadtlaku raztegne, flaša se ne. Tako se v plastenki ponuca nekaj več raztopljenega CO2, da dobiš ravnovesje tlaka.

gruntfürmich ::

sama plastika je veliko bolj podvržena difuziji, torej molekule plina prehajajo skozi njo veliko lažje kot čez steklo, poleg tega difuzija vpliva na vse proste dodatke ki so v plastiki in z lahkoto preidejo v sam medij v flaši.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

mojsterleo ::

za pivo vem da ga v plocevinkah pasterizirajo po drugacnem postopku kot steklenice, zato je v steklenicah boljsi. najboljsi bi moral biti iz soda oz. toceno.

laguna1 ::

Pozdravljen

Če se prav spomnim, je pri Radenski razlika v slatini med steklom in plastenko v tem, da je v steklenici mislim da Petanjski vrelec, v plastenki pa Kraljevi vrelec. Vsaj nekoč je bilo tako.

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: laguna1 ()

Nona ::

V steklenici sta lahko Kraljevi vrelec ali Petanjski vrelec (dobi se v Pomurju), v plastenki pa Kraljevi vrelec. Je pa, po mojem, Petanjski vrelec dosti boljši kot Kraljevi.

aerie ::

Ja. Slatina iz petanjskega vrelca se uporablja za mešanje z vinom. Tej pijači pravimo špricer in se konzumira predvsem v severovzhodnem delu Slovenije. Zato se ustekleničena slatina iz petanjskega vrelca prodaja večinoma tam. V vinski prestolnici Slovenije večinoma konzumirajo pivo, zato tam dobiš slatino le iz kraljevega vrelca v malih steklenicah. Nekateri pijejo to zadevo ob kavi.

telexdell ::

novpartis je izjavil:

Načeloma nisem nikoli verjel, ko so se kaki znanci pogovarjali da je slatina iz steklenice boljšega okusa kot iz plastenke (oziroma je špricer boljši) in sem po več mesečnem pitju donata prvič probal piti iz steklenice in je res ful drugačen okus (bolj nek nevtralen) in me zanima zakaj, saj se načeloma nebi smelo kaj sproščati iz plastike v plastenkah ali pač? Ali je donat v plastenkah mal drugačnega vonja in to nekako vpliva na okus?

Špricar z Donatom?? Ne me hecat>:D>:D
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

opeter ::

perci je izjavil:

Sicer ne vem zakaj, ampak zanimivo je tudi to, da ko odpreš steklenico radenske, ostanejo mehurčki notri (če jo lepo zapreš) še več dni. Pri plastenki so že po enem dnevu ful švoh.

Aja, tut pivo ni isto iz plastenke ali steklenice. Jaz bi plastenke kar prepovedal. Slabši okus, nezdravo pa še za okolje obremenjujoče.


Saj isto je z vsemi pijačami ... recimo Ora, Fanta, Coca-cola, Pepsi. Čisto drugače je v steklenici kot v plastenki (mehurčki izginejo, pa ne glede na to, kako "močno" zapreš pokrovček).
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Unknown_001 ::

telexdell je izjavil:

novpartis je izjavil:

Načeloma nisem nikoli verjel, ko so se kaki znanci pogovarjali da je slatina iz steklenice boljšega okusa kot iz plastenke (oziroma je špricer boljši) in sem po več mesečnem pitju donata prvič probal piti iz steklenice in je res ful drugačen okus (bolj nek nevtralen) in me zanima zakaj, saj se načeloma nebi smelo kaj sproščati iz plastike v plastenkah ali pač? Ali je donat v plastenkah mal drugačnega vonja in to nekako vpliva na okus?

Špricar z Donatom?? Ne me hecat>:D>:D


Špricar, odpira! :D
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

IL_DIAVOLO ::

Ker so plastenke narejene iz nafte...saj pa je splošno znano, da je ustekleničena voda boljša.

Zgodovina sprememb…

novpartis ::

telexdell je izjavil:

novpartis je izjavil:

Načeloma nisem nikoli verjel, ko so se kaki znanci pogovarjali da je slatina iz steklenice boljšega okusa kot iz plastenke (oziroma je špricer boljši) in sem po več mesečnem pitju donata prvič probal piti iz steklenice in je res ful drugačen okus (bolj nek nevtralen) in me zanima zakaj, saj se načeloma nebi smelo kaj sproščati iz plastike v plastenkah ali pač? Ali je donat v plastenkah mal drugačnega vonja in to nekako vpliva na okus?

Špricar z Donatom?? Ne me hecat>:D>:D


Haha ne ne, čisti donat pijem :D

Zgodovina sprememb…

[D]emon ::

mojsterleo je izjavil:

za pivo vem da ga v plocevinkah pasterizirajo po drugacnem postopku kot steklenice, zato je v steklenicah boljsi. najboljsi bi moral biti iz soda oz. toceno.


"Boljsi" je relativno. Osebno naceloma preferiram pivo iz plocevinke. :)

Je pa definitivno razlika med n.pr. Unionom iz plocevinke, Unionom iz steklenice ter tocenim Unionom. :)


Kar pa se tice razlike okusa slatine, hja, plastika ima drugacne lastnosti kot steklo. :)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Donat in njegova cena (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6713847 (6800) frulica
»

Voda iz pipe vs voda iz plastenke? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5811397 (9306) Spajky
»

Voda iz pipe v plastenko, rok uporabe

Oddelek: Loža
135733 (4647) clothes
»

Pivo Union

Oddelek: Loža
194420 (3042) [D]emon

Več podobnih tem