» »

PSU mi škrta/ropota

PSU mi škrta/ropota

puma982 ::

Zdravo, pred 2 tednoma sem montiral novo gpu - R7 250X - in naslednji dan se je pojavil ta škrtajoč zvok, ki prihaja iz PSU-ja (XFX 450W Pro). A ve kdo, za kaj bi lahko šlo ? A je fuč ?



Hvala,
Jan

opeter ::

To se sliši, kot da bi se lopatice ventilatorja nečesa dotikale. Recimo kakšnega kabla?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

puma982 ::

Ne, med ventilatorjem in kabli je plastika, tako da ne more zadeti ob kable. Sem nesel vceraj na servis in je neki z elektroniko narobe. In zdaj moram 3 tedne cakat, da v Nemciji to zrihtajo. 3 tedne, jao...A je to normalno ?

Mi pa ponujajo nov XFX TS model, ce doplacam 15€.
Mojga modela kao ni vec na voljo, TS je pa toliko drazji.

Mislim, a zdaj je ze pri 50€ za PSU velika verjetnost defektov ? Pa niti ugledna znamka in Bronze (saj vem, marketing pac) ni nobeno zagotovilo ocitno.
Al posiljajo krs robo v Slovenijo ? :|

shadeX ::

Sicer tvoj PSU je prešvoh za tole grafo:

http://www.sapphiretech.com/presentatio...


500 Watt Power Supply is required.
600WattPower Supply is recommended for CrossFireX™ System.



Po domače povedano, lahko grafa iztroši napajalc ker ga potiska do maximuma oz. še več. Pač vleče več energije kot jo lahko napajalnik da.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Han ::

Za R7 250X je dovolj že 200W PSU.

shadeX ::

Tudi pod obremenitvijo?

hojnikb ::

>Sicer tvoj PSU je prešvoh za tole grafo:

Bullshit. Tale napajalc lahko z levo jajco gon tut 3 take grafe če je treba. 4, če je intel sistem.

Dejansko je napajalc, ki dostavi kakih 200W na 12V preko glave za tak setup
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Han ::

R7 250X pokuri največ 95W.

hojnikb ::

Han je izjavil:

R7 250X pokuri največ 95W.

V resnici ma 250X 80W tdpja... Torej poraba tam nekje.
#brezpodpisa

Han ::

Povprečna poraba je 72W.

GTX970 ::

shadeX
Taka priporočila pišejo zato, ker imajo ljudje "600W lc/inter-tech", ki dejansko zmore 200W na +12V liniji.

tole ti ni ravno v ponos:
https://slo-tech.com/forum/t644931/p479...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

puma982 ::

Samo se neki, prosim :

A je mozno, da gpu kuri vec kot naj bi? Da recimo vlece 200/300/400, namesto 80 ? Ne vem, razmisljam da mi ni gpu preobremenila psu-ja, ker preden sem jo instaliral tega zvoka ni bilo... In brnenje je mocnejse, ko zazenem npr. sodobno 3D igro in gre gpu usage na 100%. Al pa je enostavno psu presvoh zarad tega defekta v elektroniki in da manj od sebe kot bi moral...Najbrz bolj to zadnje, a ? Samo mora bit potem precej svoh, ker moj celeron sistem gre komaj kaj cez 100W...

Razmisljam, da bi dal tistih 15€, pa vzel TS, samo bi se rad prej preprical, da ni mogoce da gpu (ali katerakoli druga komponenta)zaradi nekega defekta vlece vec, kot pise v specsih. Tolko da lahko izkljucim gpu in ostale komponente kot morebitne povzrocitelje, da slucajno se novega ne "skurim"...

Hvala

#

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: puma982 ()

puma982 ::

Lol, skusam zbrisat tole zeleno. Ne vem, kaj sem to prtisnu...

Han ::

Tvoj GPU lahko pokuri največ 95W. Toliko lahko namreč dobi prek enega 6-žilnega konektorja...

puma982 ::

Ok, hvala, Han. Nimam prav veliko pojma o elektroniki, kaj je/ni fizikalno mogoce, kako psu deluje...

hojnikb ::

Han je izjavil:

Tvoj GPU lahko pokuri največ 95W. Toliko lahko namreč dobi prek enega 6-žilnega konektorja...

Preko 6 žilnega gre 75w...
#brezpodpisa

Han ::

Tako je, prek 6-žilnega PCIe gre največ 75W, poleg tega lahko dobi kartica še dodatnih 75W prek samega PCIe vodila (PCIe reže) na osnovni plošči. V prejšnjem sporočilu sem vse skupaj malo 'poenostavil'... ;)

Kakorkoli, R7 250X pokuri skupno manj kot 95W pod polno obremenitvijo. Kar se napajalnika in zvokov tiče, po moje 'cvrči' eden od ventilatorjev.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PCIe 3.0 napajanje

Oddelek: Strojna oprema
252041 (1474) filip007
»

Geforce se sesuva (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
864550 (3020) filip007
»

Grafična kartica- katero priporočate ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
528970 (7302) AapocalypseE
»

Katero novo grafično 1gb do 40€? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
12011379 (9860) theBill
»

Nakup nova/rabljene grafične kartice

Oddelek: Kaj kupiti
454234 (3284) m0LN4r

Več podobnih tem