» »

''Pri Vpenjanju Datoteke Je Prišlo Do Težav''

''Pri Vpenjanju Datoteke Je Prišlo Do Težav''

Berač0 ::

Pozdrav,

A ima kdo izmed vas mogoče izkušnje z tovrstno windows (moj os: windows 8) napako z rdečim krogcom znotraj katerega je X:

"Pri Vpenjanju Datoteke Je Prišlo Do Težav"

Niti ne vem kako bi to prevedel v ang., da bi rešitev pogooglu. Winrar ne deluje, deamon tools ne deluje. Nekaj dni matranja je za mano, da sem datoteko tipa .QCOW2 preko command prompta uspel pretvorit v .VHD, no na tej slednji končnici pa se pojavi omenjena napaka. Nujno bi pa rabil delujočo datoteko, to identično seveda, tako da se ne mislim kar na hitro sprijaznit, da ni uporabna. Za vsak primer, če bi naj datoteka bila za Linux in ne windows, sem poskusil s programom Linux Reader - seveda ga uporabljam v Windows 8. Brez omembe vrednega uspeha...

Če poskušam odpreti z winrarom piše da je datoteka unknown format or damaged.

Ima mogoče kdo izmed vas kakšno idejo...? Predvsem kot rešitev za prej omenjeno napako. Če pa ima kdo kakšno dihjemajočo metodo za pretvorbo .QCOW2 v .VHD pa se tudi ne bi branil.

Lp.
  • spremenilo: Berač0 ()

GTX970 ::

Kam pripenjaš pretvorjen QCOW2 (virtualbox mount) ?

načeloma qemu qcow2 pretvoriš tako:
http://docs.openstack.org/image-guide/c...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

Berač0 ::

Hvala za odgovor. Saj path za destinacijo pretvorjene datoteke ni tolk važen, ampak je važen načim pretvorbe. To sem naredil v cmd-ju in sicer:

qemu-img convert -f qcow2 -O vpc c:\path\to\your\file.qcow2 c:\path\where\to\store\converted\file.vhd

Ubistvu sem za path uporabil kar C:\ čeprav je pol vhd prišel čist drugam in sicer v AppData, ki sprva sploh ni bil viden ampak to je druga zgodba.

Uspel sem najt originalen vhd file torej (NEpretvorjen ampak direktno vhd) in problem je isti če ga poskusim odpret (seveda na windows 8) z winrar-om:

"The archive is either in unknown format or damaged"

Trenutno nimam drugega računalnika kjer bi lahko to še probal. Sploh pa nimam niti najmanjšega znanja o linuxu/ubuntu (še vem ne kaj je razlika) tako da sem zgolj za windows 8. Res pa je, da sem probal, kot sem prej omenil, Linux Reader (pogoogli če ne poznaš) ampak očitno ne deluje. Mislim, da ne smem VHD odpirat z winrar-jem. Bog ve s čem ga naj.

Sem tudi poskusil "OPTION TWO" tukaj: http://www.eightforums.com/tutorials/98...

ampak v četrtek koraku dobil sledečo napako: "Različica ne podpira te različice oblike zapisa datoteke."

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Berač0 ()

garamond ::

Kaj pa če poskusiš odpreti s kakšnim drugim programom, recimo 7-zip? http://www.7-zip.org/
A parody of extremism is impossible to differentiate from sincere extremism.

Berač0 ::

7zip načeloma odpre to VHD datoteko ampak ne reši težave ker sta notri datoteki, obe IMG končnice, ampak pri eni piše, da je datotečni sistem Linux, pri drugi pa da je datotečni sistem "142", Kaj pomeni 142 datotečni sistem najbrž ve samo Chuck Norris. Uglavnem glede na povedano je potemtakem logično da ko poskusim odpret datoteko (ali eno ali drugo) dobim windows napako:

"Datoteka s posnetkom diska je poškodovana."

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Berač0 ()

boogie_xlr ::

Probaj mountat z ImDisk Toolkit-om.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

.zip datoteka in virus

Oddelek: Informacijska varnost
161992 (1788) hojnikb
»

Pingu says: Hard link!

Oddelek: Operacijski sistemi
91188 (947) slitkx
»

Windows 8: tips and tricks

Oddelek: Operacijski sistemi
51364 (978) Icematxyz
»

Windows 8 - virtual box

Oddelek: Pomoč in nasveti
61058 (896) Cold1
»

Kako odpret ta image?

Oddelek: Programska oprema
131248 (1012) billy

Več podobnih tem