» »

OS X

OS X

gregor23 ::

Je že kdo probač inštalirat os x na ne applov računalnik?

aleksander10 ::

Aleksander

"A friend is someone who gives you total freedom to be yourself. (J.M.)"

gregor23 ::

Najs Hvala

d4vid ::

Eno vprašanje glede mac os x. DMG sem s TransMac dal na USB. Na navadnem PCju mi ne boota. A na Macbooku bo bootalo? Rad bi namestil na novo kolegu, ki je podrl sistem... USB sem spremeinl iz MBR v GPT.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

XS!D3 ::

Če ne bo šlo, lahko narediš install iz recovery particije, ki je na disku. Če je tudi recovery particija okvarjena, imaš pri novejših Macih Internet Recovery, kjer je dovolj samo internetna povezava in se inštalacija sproti potegne iz interneta.

d4vid ::

XS!D3 je izjavil:

Če ne bo šlo, lahko narediš install iz recovery particije, ki je na disku. Če je tudi recovery particija okvarjena, imaš pri novejših Macih Internet Recovery, kjer je dovolj samo internetna povezava in se inštalacija sproti potegne iz interneta.


2008 Macbook pro je, particija je kot si rekel okvarjena.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

aleksander10 ::

Če si dal z disk utility orodjem bootable dmg file na USB ključ, ga lahko vtakneš v macbook-a in mora delovati. Ne pozabi držati ob startu OPTION key, da boš lahko izbral USB ključ iz katerega bo zagnal sistem.
Aleksander

"A friend is someone who gives you total freedom to be yourself. (J.M.)"

gamer_on_osx ::

bi mi mogoče kdo znal pomagati, ker želim os x naložiti na pc, ki ima amd ryzen 7 2700x procesor in amd rx 560 grafično kartico.
sepravi naredit ryzentosh computer.

DamijanD ::

Glede na to, da je Ms moral malo dodelat Win10 za Ryzne sklepam, da ne bo šlo tako enostavno - dokler ne bo apple naredil kakšnega maca z AMD procesorjem.

TheBlueOne ::

Glej pod "hackintosh". Imas vsa potrebna navodila, kakor tudi katere komponente delujejo.

klinker ::

Ne bo slo. Za "pravi" hackintosh je Intel must, na AMDju samo preko virtualke.

gamer_on_osx ::

dobil sem mac os x prirejeno verzijo za ryzen in sem uspešno prišel (bootal) do installerja in istaliral. po inštalaciji pa se je rečunalik zagnal iz diska ampak na zaslonu ni bilo ničesar. po tem sklepam da je tu težava s podporo grafične kartice. (AMD RADEON RX 560).

klinker ::

Kot vem ima Polaris native support. Malo prelistaj tonymacx.
Kje si pa staknu to verzijo prirejeno za Ryzen?

gamer_on_osx ::

na strani https://amd-osx.com/ sem našel forume, navodila, in tudi intalerje in driverje za os x on amd

klinker ::

Zanimivo. Sem ze zdavnaj obupal nad OSXem na AMDju, pa se je zgleda le nekaj premaknilo.
Treba malo zbrskat ce je zadeva res stable in dobro izkoristi Ryzen platformo, ker si bom verjetno 3xxx ubodu konc leta.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hackintosh (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
9913876 (4778) kiFni
»

Kje dobiti MacOS X Yosemite (10.10)?

Oddelek: Operacijski sistemi
242321 (1922) pirx
»

mac os x in final cut pro x

Oddelek: Operacijski sistemi
282186 (1766) gorski volk
»

Problem z Mac OSX Lion Recovery HD?!

Oddelek: Operacijski sistemi
201079 (854) izolan
»

Izšel Mac OS X 10.7 Lion

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
4511581 (9023) gslo

Več podobnih tem